Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus tramvajus

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Silber418
    replied
    Parašė abruo Rodyti pranešimą
    Galima kokį naują pavadinimą sugalvoti, duoti kalbininkams pasireikšti. Koks nors greitvežis ar dar kas nors. Būtų įdomu
    Bėgiabraukis

    Komentuoti:


  • Litch
    replied
    Parašė spekas Rodyti pranešimą
    Klausykit, iš anksto atsiprašau jei jau tai buvo atsakyta (labai mažai nusimanau apie bėgines sistemas), bet man kilo klausimas.

    Ar privatus kapitalas būtų suinteresuotas finansuoti bent dalimi nutiesimą? Gal visai jiems apsimokėtų jei keleivių srautai būtų gan dideli? Klausiu, nes galvoju iš kur pinigų paimti. Mačiau, kad bent dalį ES finansuoja, tad galvoju jei kokį trečdalį sumestų ES, trečdalį privatus ir miestui liktų tarkime trečdalis, tuomet miesto biudžetui vietoje kokių 250 milijonų liktų palei kokia 80 milijonų. Aš tokiu atveju būčiau labai už tokį savivaldybės lėšų panaudojimą ir bėginio tiesimą. Galbūt galimas finansasvimas iš dar kažkur?

    250 milijonų imu kaip kainos orientyrą trasos nuo maždaug M Lietuvio g iki stoties nutiesimo. Esu atviras pataisymui jei klystu dėl galimos sąmatos tokiai linijai (kaip suprantu ši linija labiausiai reikalainga?).

    Tramvajui nera jokiu finansiniu kliuciu, ES tikrai finansuotu ne kokius varganus 30 proc, o maziausiai 50, jei pasistengtume parengti projekta siam 2021-2027 finansavimo laikotarpiui, tai tiketinas ir 75 ar net 85 proc finansavimas. Pvz Rygos Skanstes tramvajaus linija 2023 gavo 70 mln. eur finansavima is 97 mln reikalingu projektui, nes tai yra prioritetine ES finansavimo sritis. Ir kas sako, kad tuomet kazkoks kitas projektas negaus lesu, pasakysiu tik tiek kad is praeito finansavimo laikotarpio Lietuva neisnaudojo ne vieno simto milijonu eur, kurie tiesiog gryzo i ES biudzeta, nes tiesiog nebuvo tiek kokybisku projektu.

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Galima kokį naują pavadinimą sugalvoti, duoti kalbininkams pasireikšti. Koks nors greitvežis ar dar kas nors. Būtų įdomu

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Klausykit, iš anksto atsiprašau jei jau tai buvo atsakyta (labai mažai nusimanau apie bėgines sistemas), bet man kilo klausimas.

    Ar privatus kapitalas būtų suinteresuotas finansuoti bent dalimi nutiesimą? Gal visai jiems apsimokėtų jei keleivių srautai būtų gan dideli? Klausiu, nes galvoju iš kur pinigų paimti. Mačiau, kad bent dalį ES finansuoja, tad galvoju jei kokį trečdalį sumestų ES, trečdalį privatus ir miestui liktų tarkime trečdalis, tuomet miesto biudžetui vietoje kokių 250 milijonų liktų palei kokia 80 milijonų. Aš tokiu atveju būčiau labai už tokį savivaldybės lėšų panaudojimą ir bėginio tiesimą. Galbūt galimas finansasvimas iš dar kažkur?

    250 milijonų imu kaip kainos orientyrą trasos nuo maždaug M Lietuvio g iki stoties nutiesimo. Esu atviras pataisymui jei klystu dėl galimos sąmatos tokiai linijai (kaip suprantu ši linija labiausiai reikalainga?).

    Komentuoti:


  • taccido
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą
    Pastebėjau dar, kad komentaruose atsiranda daugiau supratimo, kas yra tramvajus, kas yra Light Rail, kas yra Light Metro ir kuo jie skiriasi (nors griežtų apibrėžimų nėra). Atsiranda vis daugiau ir pranešimų, iš kurių pats sužinau nemažai informacijos. Tai smagu, kad vis daugiau žmonių domisi bėginėmis sistemomis. Dėl pavadinimų - vis tik 'tramvajus' yra dažniau asocijuojamas su senomis, lėtomis sistemomis. Dėl to man šitos temos pavadinimas nelabai patinka - aš vis tik manau, kad Vilniuje realiausia yra kažkas, ką vadintume Light Rail (nors Light Metro būtų iš viso super). Vilniaus Light Rail sistemai galėtume sugalvoti ir kokį labai kietą trumpinį. Na, kaip pvz. kaip Docklands Light Rail Londone visų yra vadinamas tiesiog DLR.
    Kaip bepavadinsi, bus blogai.

    Lengvasis geležinkelis arba miesto geležinkelis (letbane, Stadtbahn) gali paprastam žmOgui lygiai taip pat blogai asocijuotis, nes geležinkelis tai būtinai triukšmingas, brangus, atskiriantis ir atstumiantis, su smirdančiais pabėgiais, prikapsėjusiu tepalu. Paprastas žmOgus sakys: kur tai matyta, kad XXI a. tiestume per miestą geležinkelį?

    Lengvasis metro – blogai, nes metro asocijuojasi su naujaisiais vasiukais – per brangu, afera

    Tramvajus – tai barškantis Daugpilio ar Rygos sukleręs tramvajus, išleidžiantis žmones vidury gatvės – tipinis 40+ amžiaus žmogus tik tokį tramvajų yra užfiksavęs ir įsiminęs (komentaruose nuolatos kas nors įgarsina šitą vaizdinį).

    Esmė ta, kad kai kurios šalys praėjo tramvajaus evoliuciją iš to barškančio tranto iki modernaus tramvajaus – pirmiausia Prancūzija su Vokietija, paskui kitos. O kai kuriose šalyse taip ir liko 50+ m. senumo technologijų ir koncepcijos tramvajus. Lietuvoje vyrauja būtent toks vaizdinys.

    Zuokas buvo pavadinęs berods moderniuoju tramvajumi. Aš sakyčiau, geriausia būtų greitasis tramvajus, bet tai būtų pavadinimas viešajai erdvei. Žmonės vadintų tiesiog tramvajumi. O tie trumpiniai tai tiesiog išsidirbinėjimas su pertekline informacija. Pvz., pavadinime nėra tikslo būti žodžiui „Vilniaus“.

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Bėginis Lengvasis Elektrinis Transportas.
    Gerai prigytų kasdienėj kalboj.

    Komentuoti:


  • Silber418
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Bėginis Lengvasis Elektrinis Transportas.
    I see what you did here.

    Komentuoti:


  • Silber418
    replied
    Parašė gerietis Rodyti pranešimą

    lgbt ?
    Progresyvu.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Bėginis Lengvasis Elektrinis Transportas.

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    Parašė vlr Rodyti pranešimą

    lengvasis, greitasis bėginis transportas’.
    lgbt ?

    Komentuoti:


  • liootas
    replied
    100 karmos taškų ir Edvardui feisbuke, kuris pratęsia mintį:

    Dėl tariamų reikalingų srautų tramvajui, kurių neva neužtenka Vilniuje. Argumentas neatlaiko jokios kritikos. Paprastas pavyzdys: dviračių takus tiesiam, net nesant normaliems dviračių srautams. Kitaip tariant statoma tam, kad srautai atsirastų. Tuo tarpu tramvajui kažkodėl laukiama tų srautų, kol jie nukris iš dangaus. Kodėl?
    Aišku, galima ginčytis, kad tramvajus kainuoja daugiau. Bet ir jo efektas kamščių mažinimui kito masto nei dviračiai

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Parašė Silber418 Rodyti pranešimą

    VLR - Vilniaus Lengvasis Reilvėjus ar Vilniaus Lengvieji Riedmenys?
    Tu teisus - reiktų vadinti lietuviškai, kalbininkams ‘Vilnius Light Rail’ (VLR) netiktų. Danijoje, pavyzdžiui, Light Rail yra vadinamas Letbane. Vilniuje tokį transportą galėtume vadinti ‘Vilniaus lengvasis, greitasis bėginis transportas’.

    Komentuoti:


  • Silber418
    replied
    Parašė ttttt Rodyti pranešimą

    Man atrodo jūs jau seniai sugalvojot, VLR
    VLR - Vilniaus Lengvasis Reilvėjus ar Vilniaus Lengvieji Riedmenys?

    Komentuoti:


  • evvt
    replied
    Geras straipsnis tik va kad kaip laikrodis po laiko

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą
    Dėl to man šitos temos pavadinimas nelabai patinka - aš vis tik manau, kad Vilniuje realiausia yra kažkas, ką vadintume Light Rail (nors Light Metro būtų iš viso super). Vilniaus Light Rail sistemai galėtume sugalvoti ir kokį labai kietą trumpinį. Na, kaip pvz. kaip Docklands Light Rail Londone visų yra vadinamas tiesiog DLR.
    Man atrodo jūs jau seniai sugalvojot, VLR

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    P. Karolis Žukauskas gerb. Albiną mandagiai pasiuntė.
    Tai čia yra oficialus VMS bendravimo stilius, kai į bet ką, kas jiems nepatinka ar verčia dirbti savo darbą labai mandagiai atrašo maždaug "Ačiū už jūsų nuomonę, bet mums p..."

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    P. Karolis Žukauskas gerb. Albiną mandagiai pasiuntė.

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Vienas iš komentarų po Karolio Žukausko FB postu, kuriame kviečia užduoti klausimus būsimam Kalba Vilnius podcastui.

    Prisipažinkit, kas iš forumo narių yra Albinas Žvejys (akivaizdu, kad netikras žmogaus vardas)? Tiesiog žiauriai gerai parašyta. Respect
    Man tinka. Reikia atsispausdinti 32 šriftu ir pas merą į priėmimą.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Pastebėjau dar, kad komentaruose atsiranda daugiau supratimo, kas yra tramvajus, kas yra Light Rail, kas yra Light Metro ir kuo jie skiriasi (nors griežtų apibrėžimų nėra). Atsiranda vis daugiau ir pranešimų, iš kurių pats sužinau nemažai informacijos. Tai smagu, kad vis daugiau žmonių domisi bėginėmis sistemomis. Dėl pavadinimų - vis tik 'tramvajus' yra dažniau asocijuojamas su senomis, lėtomis sistemomis. Dėl to man šitos temos pavadinimas nelabai patinka - aš vis tik manau, kad Vilniuje realiausia yra kažkas, ką vadintume Light Rail (nors Light Metro būtų iš viso super). Vilniaus Light Rail sistemai galėtume sugalvoti ir kokį labai kietą trumpinį. Na, kaip pvz. kaip Docklands Light Rail Londone visų yra vadinamas tiesiog DLR.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Akivaizdu, kad VLR siautėja.
    Kai skaičiau, pats pradėjau galvoti, kad ten mano rašyta Deja, ne aš ten.
    Toks jausmas yra aplankęs ne tik skaitant Albino Žvejo postus - yra FB gal 3 ar 4 useriai, kurie rašo labai panašiu stiliumi kaip aš apie tramvajų. Albino Žvejo atveju (skirtingai nei kitų), jis ir apie urbanistiką labai panašiai rašo. Smagu, kad yra bendraminčių, net jei jų ir mažai.

    Komentuoti:

Working...
X