Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Daugiabučių renovacija Vilniuje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • justinas adam
    replied
    Parėmė pavargusį...

    Komentuoti:


  • gangstarr
    replied
    Sutvarkė balkoną, tikras UNESCO...

    Komentuoti:


  • gangstarr
    replied
    Renovuojami daugiabučiai namai Žirmūnuose - Tuskulėnuose ir Žirmūnų trikampyje. Daugumoje montuojamas fasadas, tvarkomi balkonai. Dominuoja pilka ir smėlio/geltona spalva.

    Rinktinės g. 13. Šalia esantys trys daugiabučiai jau renovuoti, šis paskutinis.



    Tuskulėnų g. 2



    Tuskulėnų g. 24


    Minties g. 5 ir 9. Vidurinis namas nerenovuojamas.



    Minties g. 42 jau pabaigtas.


    Apkasų g. 35


    Tuskulėnų g. 46. Renovuojamas paskutinis iš 6 šalia esančių.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Paspaudus ant daugiabučių sąrašo gaunu 404 klaidą. Puslapis neišgyveno net 2 dienų

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    IKI 2026 LIEPOS PRIVALOMA ĮRENGTI ŠILUMOS PUNKTUS DAUGIABUČIUOSE, KURIE JŲ NETURI IR/AR PERTVARKYTI JEI JIE ELEVATORINIAI (PRIKLAUSOMI)

    https://enmin.lrv.lt/lt/naujienos/ik...ti-atnaujinti/

    Tokių namų vien Vilniuje yra apie 500 (Lietuvoje - apie 3500). Jų dalinį sąrašą galima pamatyti čia:

    https://vilnius.lt/lt/2022/08/01/vil...u-atnaujinimo/

    ************************************************** *********************
    UPDATE (nes savivaldybininkai panašu pašalino sąrašą...)

    DAUGIABUČIŲ IR INDIVIDUALIŲ (VIENBUČIŲ IR DVIBUČIŲ) GYVENAMŲJŲ NAMŲ ŠILUMOS PUNKTŲ SU PRIKLAUSOMĄJA SISTEMA SĄRAŠAS

    https://aktai.vilnius.lt/document/30375824

    ************************************************** *********************

    Šildymo sistemos gali būti dviejų tipų t.y. veikiantys pagal priklausomą arba nepriklausomą šilumos punkto schemą. Esant priklausomui šildymo sistemos tipui sistemoje nėra šilumokaičio ir šiluma tiesiogiai tiekiama į pastatą iš šilumos tiekimo tinklų.

    Nepriklausomose sistemos yra sumontuotas šilumokaitis, atskiriantis šilumos tinklų termofikatą nuo pastato vidaus sistemoje cirkuliuojančio šilumnešio.


    PS.
    Pagaliau gal bus tai padaryta. Šitai jau seniausiai turėjo būti padaryta. Kalbėjau su žmogumi iš VIlniaus CŠT ir sakė, kad tie, kurie nesiims darbų, bus privalomai skatinami susitvarkyti. Sakė galvoja būdus kaip spausti per savivaldybę, per administratorius ir panašiai. Jiems patariau ir tokį variantą: paskelbti šildymo sistemą kaip neatitinkančią techninių reikalavimų ir nutraukti termofikato tiekimą - greitai susitvarkys. Sakė svarstysime.

    Pagaliau turi baigtis šis tokio lygio piktybinis apsileidimas. Kodėl piktybinis? Todėl, kad vien iš savo patirties galiu pasakyti, kad tokių namų gyventojai dauguma arba nesiima tvarkyti ne tik avarinių situacijų, bet dar ir sabotuoja tų, kurie bando tvarkytis iniciatyvas. Pats keliuose tokiuose namuose Vilniuje esu bandęs paleisti šildymo sistemų (avarinės būklės beje) atnaujinimą su, be abejo, šildymo punktų įrengimu, tik tada nežinojau, kad tai privaloma, ir susidūriau būtent su sabotažu.
    Paskutinis taisė spekas; 2024.02.03, 15:16.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė justinas adam Rodyti pranešimą

    Čia jau labai sena viryklė turi būt, kad taip galėtum padaryti. Turėjau kažkur 2005-tų dujinę ir jau buvo apsauginiai vožtuvai sudėti. Dujų nuotekis be liepsnos neįmanomas, sekundžių tikslumu užsidaro. Nebent sugedę būtų, kas mažai tikėtina - ten tokio pat primityvumo detalė kaip ir bimetalinis termometras.
    Nežinau kada pradėjo dėti apsaugas visose viryklėse, bet mano tėvai iki prieš 2 metus naudojo virykle be apsaugos (dabar naudoja elektrinę kaitlentę). Viryklių be apsaugos manau dar daug yra naudojama. Ypač senesnio įrengimo pastatuose.

    Komentuoti:


  • Kitas
    replied
    Parašė ttttt Rodyti pranešimą

    Tai manau nėra čia kažkokių ypatingų priežasčių ar paslapčių, tiesiog 1980-1990 sovietų architektai gavo daugiau laisvės ir karts nuo karto suprojektuodavo tikrai labai įdomių pastatų. Šis man yra 50/50, nes ta į Šeimyniškių gatvę atsukta pusė yra na tiesiog tragiška, net sunku suprasti kaip buvo galima nubraižyt tiesiog 12 aukštų aklino fasado ir pagalvot "na jo, all good...".

    Asmeniškai man iš tų laikų daugiabučių vienas įdomiausių yra Algirdo 51A, va ten tikrai būtų įdomu sužinoti kas suprojektavo ir kokia jo idėjos istorija, nes net ir šiais laikais toks projektas būtų vertinamas teigiamai. Tuo pačiu labai įdomu kaip bus su jo renovacija, nes jeigu būtų mano valia, aš rinkčiaus tiesiog pašalinti visą vizualinę taršą, atnaujint originalų fasadą ir sudėt vienodus tamsių rėmų langus.
    O čia negalėtų būti mintis - šiaurinė pusė, gatvė, t.y. triukšmas tarša, todėl nėr ko ten langų daryt, darbo liaudžiai bus patogiau? Bet pritariu, dabar miesto centre toks namas, tokia architektūra - be ryšio!

    Komentuoti:


  • justinas adam
    replied
    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

    Dujinės viryklės yra gerokai pavojingiau nei dujinis šildymas: atsuki neuždegęs ugnies ir dujos veržiasi į patalpas. Tam, kad taip atsitiktų su dujiniu katilu reiktų labai pasistengti, yra visokios apsaugos ir t.t.
    Čia jau labai sena viryklė turi būt, kad taip galėtum padaryti. Turėjau kažkur 2005-tų dujinę ir jau buvo apsauginiai vožtuvai sudėti. Dujų nuotekis be liepsnos neįmanomas, sekundžių tikslumu užsidaro. Nebent sugedę būtų, kas mažai tikėtina - ten tokio pat primityvumo detalė kaip ir bimetalinis termometras.

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Parašė spekas Rodyti pranešimą
    Kad neliktų dujinio šildymo - pilnai pritariu.
    Kad neliktų dujų maisto ruošimui - manau nepritariu. Bet jei jo neliks - ne problema. Yra dar vienas dujų maisto gaminimui aspektas - jei elektra dingsta ir viskas daroma tik elektra - truputi bus suirutė neturint alternatyvaus energijos šaltinio. Tai galioja ir šildymui (pvz jei jį tik elektrinį palikti, kurį aš šiaip labai mėgstu ir prioretizuoju).
    Dujinės viryklės yra gerokai pavojingiau nei dujinis šildymas: atsuki neuždegęs ugnies ir dujos veržiasi į patalpas. Tam, kad taip atsitiktų su dujiniu katilu reiktų labai pasistengti, yra visokios apsaugos ir t.t.

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Parašė oposumas Rodyti pranešimą
    Uff, su tom renovacijom visad yra rizika. O gal kas apskritai daugiau žinote apie šį pastatą? Kažkuria prasme jis unikalus visoje Lietuvoje, įdomu kodėl ir kaip toks atsirado
    Tai manau nėra čia kažkokių ypatingų priežasčių ar paslapčių, tiesiog 1980-1990 sovietų architektai gavo daugiau laisvės ir karts nuo karto suprojektuodavo tikrai labai įdomių pastatų. Šis man yra 50/50, nes ta į Šeimyniškių gatvę atsukta pusė yra na tiesiog tragiška, net sunku suprasti kaip buvo galima nubraižyt tiesiog 12 aukštų aklino fasado ir pagalvot "na jo, all good...".

    Asmeniškai man iš tų laikų daugiabučių vienas įdomiausių yra Algirdo 51A, va ten tikrai būtų įdomu sužinoti kas suprojektavo ir kokia jo idėjos istorija, nes net ir šiais laikais toks projektas būtų vertinamas teigiamai. Tuo pačiu labai įdomu kaip bus su jo renovacija, nes jeigu būtų mano valia, aš rinkčiaus tiesiog pašalinti visą vizualinę taršą, atnaujint originalų fasadą ir sudėt vienodus tamsių rėmų langus.

    Komentuoti:


  • kasparas.v
    replied
    Jeigu “remontuoti” reiskia plokstemis apkalti plytas, tai gal nereikia. Galetu atsirasti tokia savoka kad pastatus dazniau reikia priziureti ir restauruoti o ne renovuoti.
    Paskutinis taisė kasparas.v; 2024.02.06, 20:43.

    Komentuoti:


  • oposumas
    replied
    Uff, su tom renovacijom visad yra rizika. O gal kas apskritai daugiau žinote apie šį pastatą? Kažkuria prasme jis unikalus visoje Lietuvoje, įdomu kodėl ir kaip toks atsirado

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Užmačiau facebooke, kad gyventojai nubalsavo renovuoti šitą gražuolį. Sakyčiau vienas svarbesnių senų pastatų visoje toje "greater NMC" teritorijoje, įdomu kokie bus fasadai, nes rezultatas gali būti kaip labai geras, taip ir labai blogas, jeigu tarkim "po starinke" apklijuos putplasčiu, nutinkuos ir nudažys "renovacijos gelsva" spalva.

    Click image for larger version

Name:	for_export.jpg
Views:	612
Size:	153,4 kB
ID:	2103074

    Komentuoti:


  • cozzamarra
    replied
    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą
    Vienoje iš naujienų buvo teigiama, kad sprogusiame bute buvo labai daug daiktų, per kuriuos ugniagesiai net negalėjo praeiti . Gali būti, kad gyveno asocialus/psichinis(ė), kuris kaupė šiukšles bute.
    Ši tragiška istorija, manau, paskatins imtis iniciatyvų, kad dujų apskritai būtų atsisakyta miesto daugiabučiuose. Negalime pakeisti ir nepakeisime to, kad yra neadekvačių, psichinių, suicidinių, alkoholikų, narkomanų ar šiaip žioplų žmonių. bet reiktų bent užtikrinti, kad tokie individai neturėtų techninių galimybių paleisti į orą viso pastato, t.y. kad esama infrastruktūra nesudarytų tokių sąlygų. Mano nuomone, miesto daugiabučiuose ilgainiui neturėtų likti dujų nei maisto gaminimui, nei šildymui, tai turėtų tapti politiniu prioritetu, juolab turint omeny visas žaliąsias politikas iškastinio kuro atžvilgiu, geopolitinius dalykus ir t.t.
    Tas pats (ar net labiau tinkama) pasakytina ir apie asmeninius automobilius (miestuose).

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Kad neliktų dujinio šildymo - pilnai pritariu.
    Kad neliktų dujų maisto ruošimui - manau nepritariu. Bet jei jo neliks - ne problema. Yra dar vienas dujų maisto gaminimui aspektas - jei elektra dingsta ir viskas daroma tik elektra - truputi bus suirutė neturint alternatyvaus energijos šaltinio. Tai galioja ir šildymui (pvz jei jį tik elektrinį palikti, kurį aš šiaip labai mėgstu ir prioretizuoju).
    Paskutinis taisė spekas; 2024.01.07, 14:25.

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Vienoje iš naujienų buvo teigiama, kad sprogusiame bute buvo labai daug daiktų, per kuriuos ugniagesiai net negalėjo praeiti . Gali būti, kad gyveno asocialus/psichinis(ė), kuris kaupė šiukšles bute.
    Ši tragiška istorija, manau, paskatins imtis iniciatyvų, kad dujų apskritai būtų atsisakyta miesto daugiabučiuose. Negalime pakeisti ir nepakeisime to, kad yra neadekvačių, psichinių, suicidinių, alkoholikų, narkomanų ar šiaip žioplų žmonių. bet reiktų bent užtikrinti, kad tokie individai neturėtų techninių galimybių paleisti į orą viso pastato, t.y. kad esama infrastruktūra nesudarytų tokių sąlygų. Mano nuomone, miesto daugiabučiuose ilgainiui neturėtų likti dujų nei maisto gaminimui, nei šildymui, tai turėtų tapti politiniu prioritetu, juolab turint omeny visas žaliąsias politikas iškastinio kuro atžvilgiu, geopolitinius dalykus ir t.t.

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Parašė Creatium Rodyti pranešimą
    Gandai, kad žmogus įvykdė žiaurią savižudybę su šituo daugiabučiu Viršuliškėse ir tam neblogai pasiruošė.
    Aš irgi linkstu prie šio varianto. Jei reikėtų spėti, mano spėjimai būtų tokiu prioritetu:
    1. bandymas nusižudyti
    2. sprogo ne dujos, arba kažkas dar papildomai su dujomis
    3. dujų nuotėkis

    Komentuoti:


  • Briedis
    replied
    Parašė mki Rodyti pranešimą
    Rusijoje beveik kasmet dėl nuotėkio sprogus dujoms sugriūna koks nors daugiabutis. Sprogus dujoms kaip mat išvarto ir nešančias namo sienas ir perdangas. Štai 2023.09 ir 2022.04 dujų sprogimų pasekmių nuotraukos ir tai toli grąžu ne pačios baisiausios tragedijos.

    Šį sprogusį penkiaaukštį atstatė per 8 mėnesius. Sprogimo pažeista namo dalis (vidurinė) buvo pilnai nugriauta ir atstatyta ant naujų pamatų, atliktas viso namo fasado apšiltinimas.

    Atstatytą namo dalį galima atskirti pagal balkonų konstrukcijas bei arčiau žemės nuleistą dujotiekio vamzdį.






    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Gandai, kad žmogus įvykdė žiaurią savižudybę su šituo daugiabučiu Viršuliškėse ir tam neblogai pasiruošė.

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Gyvenu bute, kuriame viryklė dujinė. Dėl nuotekių esu ramus - per renovaciją įrengėme rekuperatorių. Jei ką - dujas, esu tikras, ištrauks, nes vienas iš oro ištraukimo kanalų ištraukia orą virtuvėje. Ir tfu tfu tfu, žinoma, kad nuotekio nebūtų. Bet pasidalinu mintimi, kad rekuperatorių verta turėti ne tik dėl sveikatos (išmetamas užterštas oras, tiekiamas šviežias ir pakankamas jo kiekis), ne tik dėl drėgmės gero lygio palaikymo, bet kaip matome padėtų ir nuo dujų nuotekio.

    Komentuoti:

Working...
X