Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tvarkau miestą. Parkavimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Savitarnos kasa
    replied
    Aš pastebėjau kad bent jau mano apylinkėse, kur fotkinu, dažniausiai ant šaligatvių atsiduria automobiliai su naujos serijos numeriais - nusiperka mašiną net nesusimąstę, kad kieme ir taip nėra vietos, ir nebus kur ją statyti...

    Komentuoti:


  • gangstarr
    replied
    Linkėjimai iš vidinio kiemo prie Kalvarijų turgaus arba kaip nėra kur parkoci ir kam šaligatviai. Beje, čia pirmadienis, kai turgus nedirba. Šeštadieniais ten labai įdomu būna. Na iš aplinkos matosi, kad veja paversta tešlynu. Legalus parkingas.

    Keletas situacijos foto, apie kuriuos buvo pranešta.






    Įsivaizduokite jų pyktį, kai atnaujino krepšinio aikštelę. Juk tiek daug parkavimo vietų būtų.






    Žinau, kad panaši netvarka yra ir prie Rinktinės g. 15, tų renovuotų 9-aukščių. Prie progos irgi pasidalinsiu ten esančiu chaosu. Šiaip čia toks sizifo darbas pranešinėt apie parkavimo pažeidimus. Matosi, kad tų namų gyventojams tokia aplinka yra gerai.

    Komentuoti:


  • Pompadu
    replied
    KEdas , o tai kaip man žinoti, kad pažeidėjai, kuriuos fotografuoju, gindamiesi nekelia abejonės nuotraukos autentiškumu?

    Komentuoti:


  • KEdas
    replied
    Vėl painiojate. Nereikia įrodinėti, kad nuotrauka daryta ne tuo metu. Byloje aktualu tik ar nuotrauka nėra suklastota ir ar nuo jos padarymo nepraėjo ANK numatyta senatis – 2 metai. Tiksli data skiriant baudą nėra svarbi.
    Taigi tereikia sukelti abejonę nuotraukos autentiškumu ir įsitikinti, kad pranešėjas jos nefalsifikavo.

    Komentuoti:


  • Riedutis
    replied
    Pompadu Tada sunkiau, bet tikrai nėra neįmanoma. Vien Vilniuje kiek eismo kamerų yra (praktiškai kiekviena didesnė sankryža). Tikrai nemanau, kad esant poreikiui įrodyti, kad kažkur NEBUVAI, kur esi kaltinamas buvęs, būtų labai sunku.

    Komentuoti:


  • Pompadu
    replied
    Parašė Riedutis Rodyti pranešimą

    Naujos technologijos gali padėti. Mano mašina "seka" savo lokaciją APPse. Aš sekundės tikslumu galiu pasakyti, kur mano mašina buvo 2023-04-16, 10:14. Visokie Instagram'o "post'ai", atsitiktinės nuotraukos, banko kortelės panaudojimai atsiskaitant fizinėse parduotuvėse. Po velniais, man net Google pradėjo siųsti mėnesines santraukas vietų, kurias per tą mėnesį aplankiau.
    Nenoriu velstis į gilias diskusijas šia tema, bet šiais laikais patvirtinti, kad asmeniškai buvai konkrečioje vietoje (arba, kad tikrai NEBUVAI kažkurioje vietoje, nes +-15 minučių laikotarpiu turi elektroninį alibi visiškai kitoje, nutolusioje vietoje), darosi vis lengviau ir lengviau.
    O kaip privatumo aspektas? Aš visur off, kad joks google ir tt nežinotų kur esu, ką darau ir nekištų nesibaigiančių bereikalingų paslaugų beigi prekių.

    Komentuoti:


  • Riedutis
    replied
    Parašė Pompadu Rodyti pranešimą
    'Pateiks įrodymus, kad buvo kitur' - tai nuolatos reikės save ir savo auto fotografuoti/filmuoti, kurioj vietoj esi? Nes niekad nežinai kuriuo paros metu sufotoshopins tave ar tavo auto kitoje vietoje.
    Naujos technologijos gali padėti. Mano mašina "seka" savo lokaciją APPse. Aš sekundės tikslumu galiu pasakyti, kur mano mašina buvo 2023-04-16, 10:14. Visokie Instagram'o "post'ai", atsitiktinės nuotraukos, banko kortelės panaudojimai atsiskaitant fizinėse parduotuvėse. Po velniais, man net Google pradėjo siųsti mėnesines santraukas vietų, kurias per tą mėnesį aplankiau.
    Nenoriu velstis į gilias diskusijas šia tema, bet šiais laikais patvirtinti, kad asmeniškai buvai konkrečioje vietoje (arba, kad tikrai NEBUVAI kažkurioje vietoje, nes +-15 minučių laikotarpiu turi elektroninį alibi visiškai kitoje, nutolusioje vietoje), darosi vis lengviau ir lengviau.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Turiu pasakyti, kad ši programėlė buvo didelio mano nusivylimo šaltinis. Pradėjau ja naudotis, praktiškai, vos jai atsiradus. Pradžioje, progresas buvo geras, ir atrodė, kad tai nuves gal ne iki vakarų Europos lygio tvarkos, bet bent jau aplenksime Rusijos provinciją pagal bendrą miesto tvarką. Buvau pilnas jaunatviško naivumo ir tikėjausi, kad ji taps šaltiniu probleminių vietų identifikavimui ir atitinkamų resursų efektyvesniam paskirstymui. Mano optimizmo pikas buvo pasiektas prieš kokius (gal) keturis metus, kai VMS pradėjo komunikuoti apie automobilių nutempinėjimą. Po to sekė gana greitas šuolis žemyn į neviltį. Vaikštau po tas pačias gatves, tose pačiose probleminėse vietose yra priparkuoti tie patys automobiliai, apie kuriuos esu pranešęs ne vieną kartą. Situacija per tuos metus tikrai nepagerėjo nei truputį. Iš esmės, ši programelė, panašu, tapo tuo, kuo bijojau, kad ji taps, t.y. pasiteisinimu nedaryti savo darbo. Priparkuotas automobilis ir niekas dėl to nieko nedaro? Tai kodėl nepranešei per programėlę? Paskutiniu metu, apie blogą parkavimą pranešu labai retai, tai užima per daug laiko ir manęs nedomina trumpalaikiai sprendimai (kaip niekinės baudos). Būdavo laikai, kai pranešdavau ir apie dešimt automobilių, dabar pranešu tik apie prasčiausiai priparkuotus, viena ar du kartus į savaitę. Deja.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Ignalina Rodyti pranešimą

    Tvarkau miestą turi API. Turint pakankamai žinių ir laiko būtų galima susikurti Parkavimo problemų app'są su numerių nuskaitymu, vietos, laiko automatiniu užpildymu, automatiniais problemos aprašymais..
    Ne tik žinių, bet ir laiko, noro ir motyvacijos.

    Komentuoti:


  • Ignalina
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Tvarkaumiestą, bent jau webinėje versijoje iki "atnaujinimo", vietą ir laiką nuskaitydavo automatiškai pagal nuotraukos informaciją. Atnaujinta versija to nebedaro. Arba aš kažko nemoku įjungti?
    Tvarkau miestą turi API. Turint pakankamai žinių ir laiko būtų galima susikurti Parkavimo problemų app'są su numerių nuskaitymu, vietos, laiko automatiniu užpildymu, automatiniais problemos aprašymais..

    Komentuoti:


  • Pompadu
    replied
    'Pateiks įrodymus, kad buvo kitur' - tai nuolatos reikės save ir savo auto fotografuoti/filmuoti, kurioj vietoj esi? Nes niekad nežinai kuriuo paros metu sufotoshopins tave ar tavo auto kitoje vietoje.
    Kaskartą spręs teismas? Jūs užtvindysite teismų sistemą auto parkavimo įrodymų klastojimo ieškiniais, kad kitiem nusikaltimam neliktų teismų pajėgumų ir nusidriektų dešimtmečių eilės?
    Kas už visą šį teismų procesą mokės - mokesčių mokėtojai?

    Jau ir taip kiek ateis problemų su dirbtiniu intelektu, o čia dar ant viršaus siūlote tokį griozdinimą.

    Tai mokėti pinigus ir už kitų nusikaltimų pranešinėjimą - prievartavimus, žmogžudystes, etc? O jei ne, tai kokiu teisiniu pagrindu tik auto parkavimo ne vietoje pranešimai apmokestinami, o kiti pranešimai - ne?

    Jūsų pasiūlymas absoliučiai kvankt.

    Komentuoti:


  • KEdas
    replied
    Parašė Kristupas0220 Rodyti pranešimą

    O kaip tariamas pažeidėjas įrodys, kad konkrečiu metu konkrečioje vietoje tikrai nestovėjo, t.y. kad kažkas keršydamas su fotošopu "uždėjo" jo mašiną draudžiamoje vietoje?
    Tiesiog pasakys, kad jis tuo metu buvo kur nors kitur ir pateiks to įrodymus. Tada jau teismas spręs kas suklastojo įrodymus arba neteisingai nurodė pažeidimo datą.
    Arba tyrėjas iškart pradės naują bylą dėl melagingo pranešimo ir įrodymų klastojimo.

    Komentuoti:


  • Kristupas0220
    replied
    Parašė KEdas Rodyti pranešimą

    Noras falsifikuoti nuotraukas labai greitai pasibaigs gavus pirmą baudą už melagingą pranešimą. ANK 224 straipsnis numato baudą nuo trijų šimtų iki aštuonių šimtų šešiasdešimt eurų.
    O kaip tariamas pažeidėjas įrodys, kad konkrečiu metu konkrečioje vietoje tikrai nestovėjo, t.y. kad kažkas keršydamas su fotošopu "uždėjo" jo mašiną draudžiamoje vietoje?

    Komentuoti:


  • KEdas
    replied
    Parašė digital Rodyti pranešimą
    Taip netiktų, neveltui ir kitose šalyse to nėra. Visada atsiras sukčių, kurie bandys iš to pelnytis - režisuodami nuotraukas ir pan.
    Noras falsifikuoti nuotraukas labai greitai pasibaigs gavus pirmą baudą už melagingą pranešimą. ANK 224 straipsnis numato baudą nuo trijų šimtų iki aštuonių šimtų šešiasdešimt eurų.

    O ir kokia prasmė falsifikuoti, kai per pusvalandį galima nufotografuoti šimtus pažeidėjų?

    Bėda, kad Vilniuje už pranešimus ne padėkojama, o persekiojama. Ir tai daro visos galią bausti turinčios institucijos bei viešai teigia, kad su tokiais „mažareikšmiais“ pranešimais jos yra gaišinamos.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Parašė spekas Rodyti pranešimą
    Pusė baudos į biudžeta, pusė tau į kišenę.
    Taip netiktų, neveltui ir kitose šalyse to nėra. Visada atsiras sukčių, kurie bandys iš to pelnytis - režisuodami nuotraukas ir pan.

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Parašė Babaras Rodyti pranešimą
    Kiek supratau, vokiečiai turi patogią programėlę, kuri daug ką automatiškai užpildo (bando perskaityti numerius iš nuotraukos, automatiškai užpildo vietą ir pan.) ir persiunčia policijai. Turi ir aktyviausių raportuotojų sąrašą. Anzeigenhauptmeisteris iš reportažo net ne 2023 m. lyderis su 4226 pranešimais; Bongokarl surinko net 6008 pažeidimų. Galėtų žaidimizuot dar labiau, tai būtų geriau nei Pokemon Go ar kokie dar ten būna papildytos realybės žaidimai.
    Va, labai gera idėja - sukurti ale žaidimą. Nori užsidirbti, pažaisti? - atsisiunti app'są ir eini baudų rinkti. Pusė baudos į biudžeta, pusė tau į kišenę. Kai surenki tam tikrą skaičių baudų, ar per tam tinkrą laiką - gauni papildomą apdovanojimą (achievement unlocked : ) ) - papildomas vienkartinis piniginis prizas, ar koks dovanų kuponas į restoraną pvz. Gal net būtų galima reklamos galimybes pvz restoranams, užkandinėms, kavinėms duoti reklamuotis - jie gauna reklamą sau, o bauduotojams gavusiems prizą dovanoja nemokamą pavalgymą ar kažką tokio.

    Visa šita agonija destruktyvaus parkavimo greitai pasibaigtų. Ir pakiltų poreikis organizuoti pagaliau parkavimus susitvarkyti prie sovietinių namų ir kitur.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Babaras Rodyti pranešimą
    Kiek supratau, vokiečiai turi patogią programėlę, kuri daug ką automatiškai užpildo (bando perskaityti numerius iš nuotraukos, automatiškai užpildo vietą ir pan.) ir persiunčia policijai. Turi ir aktyviausių raportuotojų sąrašą. Anzeigenhauptmeisteris iš reportažo net ne 2023 m. lyderis su 4226 pranešimais; Bongokarl surinko net 6008 pažeidimų. Galėtų žaidimizuot dar labiau, tai būtų geriau nei Pokemon Go ar kokie dar ten būna papildytos realybės žaidimai.
    Tvarkaumiestą, bent jau webinėje versijoje iki "atnaujinimo", vietą ir laiką nuskaitydavo automatiškai pagal nuotraukos informaciją. Atnaujinta versija to nebedaro. Arba aš kažko nemoku įjungti?

    Komentuoti:


  • Savitarnos kasa
    replied
    Net Maskvoje kiek mačiau yra programėlė, skirta fiksuoti pažeidėjus su automatiniu numerių nuskaitymu

    Komentuoti:


  • Babaras
    replied
    Kiek supratau, vokiečiai turi patogią programėlę, kuri daug ką automatiškai užpildo (bando perskaityti numerius iš nuotraukos, automatiškai užpildo vietą ir pan.) ir persiunčia policijai. Turi ir aktyviausių raportuotojų sąrašą. Anzeigenhauptmeisteris iš reportažo net ne 2023 m. lyderis su 4226 pranešimais; Bongokarl surinko net 6008 pažeidimų. Galėtų žaidimizuot dar labiau, tai būtų geriau nei Pokemon Go ar kokie dar ten būna papildytos realybės žaidimai.
    Paskutinis taisė Babaras; 2024.03.03, 12:25.

    Komentuoti:


  • taccido
    replied
    Prieš kelias dienas pamačiau straipsnį apie tą vokietį ir kaip tik į šitą temą norėjosi įdėti Įdomiausia, kad jis turbūt turi galimybę matyti, kokio dydžio baudos skiriamos. Arba bent jau žino, kad pagal pranešimą bauda tikrai skiriama.
    Jo paties duomenimis, praėjusiais metais jis parašė daugiau kaip 4 000 pranešimų. Jis didžiuodamasis sako į kamerą: "Pagal mano pranešimus skirtų baudų ir įspėjimų bendra suma yra 140 995 eurai."

    https://www.blick.ch/ausland/hilfssh...d19487014.html

    Komentuoti:

Working...
X