Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Tvarkau miestą. Parkavimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Ignalina
    replied
    Bendrija gali įrengti ratų plovimo punktą ties kiemo išvažiavimu. /s

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą
    Demokratijos grimasos. Man nepatinka gyvent tešlyne ar būti vienos ar kitos pusės įkaitu tai ir negyvenu. O gyvenant daugiabučiuose tenka ieškot kompromisų ir neišvengiamai kartais tampi „įkaitu“.
    Kaip jau tau atsakė, tešlyne statyti negalima vien dėl to, kad tu paskui tą purvą išvežioji po visą miestą.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Lrs Rodyti pranešimą

    Susidariusi situacija su nekontroliuojamais tešlynais nebūtinai rodo į žmonių norą gyvent tokioj aplinkoj ( beveik patikėjau). Sakyčiau, gal ne tenkina, bet žmonės labiau taikstosi su tuo. Principas, nes o ką aš galiu padaryt. Tada kaip ir tampi savotišku "įkaitu", net jei parkuoji tam skirtoje vietoje. Užtenka nedidelės dalies kaimynų paversti kiemą į bjaurų.
    Demokratijos grimasos. Man nepatinka gyvent tešlyne ar būti vienos ar kitos pusės įkaitu tai ir negyvenu. O gyvenant daugiabučiuose tenka ieškot kompromisų ir neišvengiamai kartais tampi „įkaitu“. Kaip ir platesnėje politikoj tie patys principai. Deja platesnes perspektyvoj nėra varianto išsikraustyt į negyvenamą salą ir įsteigt savo valstybę.

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Parašė Zygis Rodyti pranešimą

    Nes tas kiemas ne tik tavo, jei ten privati zeme/ suformuotas sklypas bendrijos tada dar kitas reikalas. Bet jei tiesiog sklypas priklausantis valstybei, kuri ir tvarko savivaldybe, tai kiemas ne tavo.
    Net jei sklypas tavo, tu negali jame daryti bet ko. Yra daugybė taisyklių, ką gali, o ko ne. Net kur nors laukuose už miesto bet kaip namo nepasistatysi. Ir tos taisyklės priklauso nuo bendruomenės, kurios dalis kiekvienas esame, ar tai daugiabutis, ar kaimas, ar miestas, ar valstybė. Bendruomenė nustato tiek taisyklių, kiek jai reikia atsižvelgiant į bendrąjį bendruomenės gėrį. O konkrečiai čia buvo pateikta ir išdiskutuota apie labai daug konkrečių priežasčių, kurios riboja asmens ar namo gyventojų laisvę.

    Dėl parkavimo prie senų daugiabučių, kurių aikštelės mažesnės nei dabartiniai normatyvai – tai kol kas čia yra pilka zona ir galima apie tai diskutuoti. Tačiau pati diskusija ir rašymas šiame forume (miesto bendruomenės ribose) jau nurodo, kad klausimas nėra vieno asmens reikalas, kad dėl jo reikia sutarti. Jei sakoma „savo kieme darau ką noriu“, tai reiškia, visos diskusijos baigtos, kad jos net negalimos. Ir bendruomenė tada atitinkamai reaguoja.

    Komentuoti:


  • KEdas
    replied
    Kai kas pamiršta, kad tame jo privačiame kieme dar ir gaisrinės bei greitoji kartais sukiojasi, o jei kieme nevalomos dangos, tai dulkės didina KD10 taršą aplinkiniams kiemams, purvas vežamas į gatves. Taigi, daugiabučio kiemas negali būti tik to daugiabučio gyventojų, juo labiau – agresyvios jo mažumos reikalas.

    Komentuoti:


  • Lrs
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Ar tikrai daugumos netenkina? Nu taip nuoširdžiai Kitas dalykas, nuolat kalbama, kad reikia skatinti pilietiškumą, savivaldą ir pan ir t.t. Nuosavo kiemo reikalai yra pirmas žingsnelis į tą pusę.
    Susidariusi situacija su nekontroliuojamais tešlynais nebūtinai rodo į žmonių norą gyvent tokioj aplinkoj ( beveik patikėjau). Sakyčiau, gal ne tenkina, bet žmonės labiau taikstosi su tuo. Principas, nes o ką aš galiu padaryt. Tada kaip ir tampi savotišku "įkaitu", net jei parkuoji tam skirtoje vietoje. Užtenka nedidelės dalies kaimynų paversti kiemą į bjaurų.

    Komentuoti:


  • Zygis
    replied
    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą

    O kodėl dauguma turi spręsti apie mano kiemą? Gal tada dar tegul nusprendžia kokia spalva dažyti mano laiptinę?
    Kas gyvena ir naudojasi, tas ir turėtų spręsti.
    ​​​​​​
    Nes tas kiemas ne tik tavo, jei ten privati zeme/ suformuotas sklypas bendrijos tada dar kitas reikalas. Bet jei tiesiog sklypas priklausantis valstybei, kuri ir tvarko savivaldybe, tai kiemas ne tavo.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

    Nemanai kad efektyviau išleisti pinigus valstybei yra ne tavo automobilio statymui, o VT ir mikromobilumui? Ir nereiks sukti ratų po rajoną, ir nereikės gyventi stovėjimo aikštelėje.
    Tai ne „valstybės“ pinigai, o bendrai visų gyventojų susimesti pinigai.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Lrs Rodyti pranešimą
    Klausykit, gal juos ir tenkina purvynai (kažkurią dalį, manau tikrai tenkina). Bet čia yra miestas. Miestas!!! Daugumos tai netenkina. Apie ką, Jus kalbat? Tada belieka vėl kartotis, kad tokie žmonės tiesiog negali gyventi mieste.
    Ar tikrai daugumos netenkina? Nu taip nuoširdžiai Kitas dalykas, nuolat kalbama, kad reikia skatinti pilietiškumą, savivaldą ir pan ir t.t. Nuosavo kiemo reikalai yra pirmas žingsnelis į tą pusę.

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Pasakysiu paprastai - suvedimas į absurdą yra viena iš demagogijos formų.

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
    Kas gyvena ir naudojasi, tas ir turėtų spręsti.
    ​​​​​​
    Teisingai. Jeigu dauguma panorės laidoti kieme radioaktyvias atliekas – nubalsuos ir viskas. Jų kiemas, jų teisė spręsti. Ir išvis – pas mus gi demokratija!!! Kas per nurodinėjimai, ką kas turi daryti!!!

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

    Nemanai kad efektyviau išleisti pinigus valstybei yra ne tavo automobilio statymui, o VT ir mikromobilumui? Ir nereiks sukti ratų po rajoną, ir nereikės gyventi stovėjimo aikštelėje.
    Pirmiausiai, kiemus gyventojai susitvarko savo sąskaita. Bent jau kiek žinau zmonių, susitvarkiusių/apsitvėrusių savo kiemą tai valstybė nei trupučio neprisidėjo.
    Antra, as tik sakau kad suprantu, kodėl gyventojams apart parkingo vietų niekas nerūpi. Net nežiūrint mūsų apgailėtino viešojo transporto (čia atskiras klausimas). Nes principe ir man nerūpi - šunų nevedžioju, vaikų neturiu ir man tie visi laiko leidimai su man mažai įdomiais žmonėmis yra absoliučiai nesuprantami. Ir spėju, daugumai yra taip pat: pvz, draugo du namai susitvarkė bendrą kiemą, apsitvėrė įvaziavimą, pasistatė neblogą pavėsinę, tai spėkit iš trijų kartų, ar ja kas naudojasi. Nu max vienas kitas kaimynas vasarą nusileidžia parūkyti. Per susirinkimus gi balsuoja tik už tą patį - dar labiau plėsti parkingo vietų skaičių.

    Komentuoti:


  • Savitarnos kasa
    replied
    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
    Šunų ir vaikų turėtojų problema. Jei tokių kieme yra mažuma, kodėl kiti gyventojai turėtų prie to taikytis? Nuskambės egoistiškai, bet man svarbiau grįžus 22h po darbų turėti kur pasistatyti automobilį, nesukant begalinių ratų po rajoną, nei kad kažkas turės galimybę kieme pavedžioti šunį. Apie pasivaikščiojimą tuose plotuose iš viso patyliu - kiek ten tos erdvės, kad ten vaikščioti, jei nori gerai prasieiti - keliauk į parką/centrą.
    Nemanai kad efektyviau išleisti pinigus valstybei yra ne tavo automobilio statymui, o VT ir mikromobilumui? Ir nereiks sukti ratų po rajoną, ir nereikės gyventi stovėjimo aikštelėje.

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė Lrs Rodyti pranešimą
    Klausykit, gal juos ir tenkina purvynai (kažkurią dalį, manau tikrai tenkina). Bet čia yra miestas. Miestas!!! Daugumos tai netenkina. Apie ką, Jus kalbat? Tada belieka vėl kartotis, kad tokie žmonės tiesiog negali gyventi mieste.
    O kodėl dauguma turi spręsti apie mano kiemą? Gal tada dar tegul nusprendžia kokia spalva dažyti mano laiptinę?
    Kas gyvena ir naudojasi, tas ir turėtų spręsti.
    ​​​​​​

    Komentuoti:


  • Lrs
    replied
    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
    ​​​​​​O jei rimtai, aš visada buvau už tai, kad tik patys gyventojai turi spręsti, ką jie nori matyti savo kieme. Ne fanatikai, prisižiūrėję gražių fotkių iš Nyderlandų ar Kopenhagos. Nes tai yra jų erdvė. Dėl to, niekada nefotkinu pažeidimų svetimuose kiemuose, nes jei ten gyvenančius tenkina purvynai, tai yra jų teisė.
    Klausykit, gal juos ir tenkina purvynai (kažkurią dalį, manau tikrai tenkina). Bet čia yra miestas. Miestas!!! Daugumos tai netenkina. Apie ką, Jus kalbat? Tada belieka vėl kartotis, kad tokie žmonės tiesiog negali gyventi mieste.

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė KEdas Rodyti pranešimą

    Ak, kaip šitai forumo platformai trūksta reakcijos „Care“. Nes ką gi dar galima atsakyti tokias mintis išdėsčiusiam asmeniui. Belieka užjausti.
    Man tai trūksta kitokios reakcijos. Tos, kurią uždedi tiems, kurie neturi ką pasakyti į temą, bet negali praeiti pro šalį nepasireiškus anyway.

    Komentuoti:


  • KEdas
    replied
    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
    ​​​​​​O jei rimtai, aš visada buvau už tai, kad tik patys gyventojai turi spręsti, ką jie nori matyti savo kieme. Ne fanatikai, prisižiūrėję gražių fotkių iš Nyderlandų ar Kopenhagos. Nes tai yra jų erdvė.
    Ak, kaip šitai forumo platformai trūksta reakcijos „Care“. Nes ką gi dar galima atsakyti tokias mintis išdėsčiusiam asmeniui. Belieka užjausti.

    Komentuoti:


  • Maalinauskas
    replied
    Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

    Savavališkai išvažinėti žolę nėra jų teisė ir niekada ja nebuvo - namo kiemas yra bendras turtas, jeigu atsiranda 2-3 butai su 3-9 mašinomis ir visam daugiabučiui sugadina aplinką, reikėtų ne tik jiems baudas už statymą išrašyti, bet ir už aplinkos atstatymą išieškoti pinigus.
    Aš kaip ir sutikčiau (pats niekada nesu statęs mašinos ant žolės), bet tokių individų fotkinimas turėtų būti to namo gyventojų problema. Nes maybe jiems visiems viskas tinka (visi ten periodiskai stato) ir kas aš toks, kad jiems primesčiau savo taisykles.

    Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

    Niekas neverčia sėdėti - gerai įrengti kiemai yra puiki vieta šunims pavedžioti, vaikams žaisti, pasivaikščioti.
    Šunų ir vaikų turėtojų problema. Jei tokių kieme yra mažuma, kodėl kiti gyventojai turėtų prie to taikytis? Nuskambės egoistiškai, bet man svarbiau grįžus 22h po darbų turėti kur pasistatyti automobilį, nesukant begalinių ratų po rajoną, nei kad kažkas turės galimybę kieme pavedžioti šunį. Apie pasivaikščiojimą tuose plotuose iš viso patyliu - kiek ten tos erdvės, kad ten vaikščioti, jei nori gerai prasieiti - keliauk į parką/centrą.

    Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą

    Pas mus bendrijoje būna BBQ, įvairioms šventėms būna veiklos vaikams, organizuojamos talkos.
    Klausimas at tai realiai aktualu didžiąjai daliai gyventojų. Nes paprastai tokiose bendrijose (žinau kelias tokias) kelios itin aktyvios ekstravertų šeimos su vaikais tarpusavyje leidžia laiką, o didžiąjai daliai ant to būna giliai dzin. Nes žmonės visada mieliau pasirinks leisti laiką su savo artimaisiais, nei su visai kitus interesus turinčiais žmonėmis. Aš netgi su savo šeima dažnai neturiu laiko susitikti, o čia dar trintis mažai man įdomių žmonių draugijoje? Aš realiai nesuprantu, ką gali turėti bendro pensininkas kariškis, 50-ties metų moteris - mokytoja, suaugęs vyras finansistas su šeima, vaikais ir būsto paskola, kambarį besinuomojantis studentas - filologas bei paauglys moksleivis. Ne, suprantama kad jei yra kokia nors būtinybė, jie suras bendrą kalbą, bet paprastai jie visi turės sau prasmingesnės veiklos, nei bandyti tarpusavyje komunikuoti. Dėl to į idėją kieme rinktis su kaimynais laiko praleidimui žiūriu su dideliu skepticizmu.
    Bet čia viskas tik IMHO, žinoma.

    Komentuoti:


  • Savitarnos kasa
    replied
    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
    Pasiūlėt šventvagystę - kaip čia dabar kažką daryti automobiliams Anot kai kurių čia jie turi būti išgrūsti iš kiemų į gatves, o geriausiai iš viso uždrausti, nes niefig, yra trūlikai.
    ​​​​​​O jei rimtai, aš visada buvau už tai, kad tik patys gyventojai turi spręsti, ką jie nori matyti savo kieme.
    Tiesa - patys gyventojai gali nubalsuoti ir prasiplatinti savo stovėjimą kieme.

    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
    Ne fanatikai, prisižiūrėję gražių fotkių iš Nyderlandų ar Kopenhagos. Nes tai yra jų erdvė. Dėl to, niekada nefotkinu pažeidimų svetimuose kiemuose, nes jei ten gyvenančius tenkina purvynai, tai yra jų teisė.
    Savavališkai išvažinėti žolę nėra jų teisė ir niekada ja nebuvo - namo kiemas yra bendras turtas, jeigu atsiranda 2-3 butai su 3-9 mašinomis ir visam daugiabučiui sugadina aplinką, reikėtų ne tik jiems baudas už statymą išrašyti, bet ir už aplinkos atstatymą išieškoti pinigus.

    Parašė Maalinauskas Rodyti pranešimą
    P.S. Suprantu, kad pasakysiu nepopuliarų dalyką, bet man asmeniškai yra pch ant žaliosios erdvės savo kieme, man yra svarbiau kad būtų kur pasistatyti automobilį. Aišku, tvarkingai ir mokamai (kad pasiūla atitiktų paklausą). Nes realiai nesuprantu, ką ten galima veikti daugiau, nei parkuotis. Visos tos nesąmonės, tokios kaip pasisėdėjimai su nepažįstamais žmonėmis lauke, man nėra suprantamos. Net Prahoje, kur kartais gyvenu ir kur yra nedidelis namas su privačiu kiemu (žalioji erdvė) niekada juo nesinaudojau. Ir tokių kaip aš, spėju, dauguma - iš ten ir kiemai paversti parkingu.
    Niekas neverčia sėdėti - gerai įrengti kiemai yra puiki vieta šunims pavedžioti, vaikams žaisti, pasivaikščioti. Kai viskas tėra asfalto jūra, tai belieka rūkyti prie laiptinės durų. Pas mus bendrijoje būna BBQ, įvairioms šventėms būna veiklos vaikams, organizuojamos talkos. Geru oru kiemas dūzgia.

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Iš to, kaip yra, neseka, kad taip turėtų būti. Taip, žmonės nori visokių dalykų (ir mirties bausmę grąžinti, ir gėjams teises riboti, ir mokesčių nemokėti), bet dažnai tai, ko nori pavienis individas, nėra gerai bendruomenei, valstybei. Daug kas norėjo nuosavo namo miesto pakraštyje, bet kai tų namų prisistatė daug, staiga paaiškėjo, kad tenka stovėti vis didesniuose ir didesniuose kamščiuose. Kad aplinkkeliuose jau nebepakanka juostų, reikia naujų gatvių, tiltų ir pan. Aišku, galima eiti amerikietišku keliu, klausimas tik, ar koks to poveikis bus ilguoju laikotarpiu. Ir čia ganėtinai akivaizdu, kad nekoks.

    Dėl to į siūlymus aplink daugiabučius viską išasfaltuoti aš žiūriu neigiamai. Aplinka stipriai veikia žmonių psichologinę būklę, ji nulemia turto vertę, sveikatą ir pan. Kai žmonės nemato prasmės net apsilupinėjusio namo perdažyti ar nudrožtų laiptinių susitvarkyti (nors tai yra jų galioje), bet reikalauja didesnių parkofkių, man yra ženklas, kad gal tie jų norai nėra tokie, į kokius reikia kreipti dėmesį. Man tai atrodo tiesiog stipraus individualizmo, pereinančio į egoizmą, pasekmė. Ir problema veikiausiai yra švietime, o ne parkavimo vietų trūkume.

    Komentuoti:

Working...
X