Bendru atveju, taip, galima padaryti patogią požeminę perėją. Komentarą rašiau atsižvelgiant į esamą situaciją toje vietoje. vietos normaliam nusileidimui šiaurinėje pusėje nėra, nes už šaligatvio yra privatus sklypas. Juo labiau visiškai šalia šios perėjos turės atsirasti Konstitucijos pr. sankryža su Kernavės g. Taigi nėra nei prasmės nei logikos tą požeminę perėją ten realizuoti, nes sankryžoje kirsti gatvę vis vien visiems bus paprasčiau ir patogiau.
Iš pietinės pusės dėl realjefo realiai nieko daryti nereikia, išei ir toliau leidies žemyn šlaitu link Neries. O iš šiaurinės pusės, yra vietos palei Konstitucijos pr. padaryti patogų nusileidimą.
Dėkojame už paklausimą ir paaiškiname, kad minimas kelias yra laikinas privažiavimas, skirtas renginių prie Baltojo tilto organizatoriams reikiamai įrangai atsivežti. Šis kelias ateityje bus panaikintas parengus ir įgyvendinus privažiavimo kelio projektą.
Dabar tik reikia sulaukti, kas realiai išeis iš šito projekto ir ar neįleis automarozų ir petrolheadų pro galines duris, kuriems bus leista viską sugadinti be jokių diskusijų, kaip buvo padaryta, pavyzdžiui, su Saltoniškių/Narbuto sankryža, kur viršų prieš bet kokias diskusijas ir net parengtą projektą paėmė vieno žmogaus asmeninės politinės ambicijos.
Tai vat čia ir problema, kad sprendimus vistiek priims ne jie, o net ir jeigu patvirtins normalų projektą, niekas negarantuoja, kad Valdeliui vėl nešaus į galvą keisti jau statomą projektą, kad gaut pigių populiarumo taškų iš kolegų automarozų, kurie tuo pačiu yra jo elektoratas.
John, labai džiaugiuosi, kad po kokių 20 metų pagaliau prasimuša į paviršių sveiko proto balsai. Dėkui už apibendrinimą. Linkiu, kad būtų tęsiamas šis geras darbas, tiek iš VMS pusės, tiek iš iniciatyvių žmonių padedant jiems eiti geru keliu. Labai tikiuosi, kad nenukryps nuo gero kelio.
Paskutinė dalis realiai svarbiausia, kiek small talk'inau su JUDU ir projekto rengėjais, tai problema yra "praeiti" pro politikus. Kas šiuo atveju yra Valdas Benkuskas...
Na tai biškį summary, kas ir kaip vyko pirmame Lvivo/Krokuvos ir aplinkinės teritorijos tvarkymo priešprojektinių planų pristatyme. Be jau išpublikuotų Lvivo ir Krokuvos gatvių paveiksliukų, buvo prezentacijos slaidai, bet aš, galvodamas, kad jais vėliau rengėjai pasidalins, nenufotkinau, o jie sladų visgi nepasidalino, tai slaidų nebus. Nors šiaip ten nieko naujo juose nebuvo, ko bent jau daugmaž iki šiol nebūtume žinoję.
Iškart reikia pasakyti, kad formatas labai geras, gerai suorganizuotas ir visi susirinę buvo įtraukiami į diskusiją, visas feedbackas pažymimas, užrašomas ir, pasak ID Vilniaus, kurie šituos projektus rengia, bus naudojamas rengiant realius projektinius pasiūlymus. Tai iš tos pusės buvau labai maloniai nustebintas, nes VMS, pasirodo, yra žmonių, kurie nori ir gali.
Renginio formatas maždaug toks: 1 valanda šnekoms ir prezentacijoms iš projekto rengėjų, 1 valanda (realiai gavosi daugiau) diskusijoms prie 3 stalų pagal temą: Lvivo g., Krokuvos g., teritorijų tvarkymas/apželdinimas. Lvivo g. buvo populiariausias stalas, prie kurio aš irgi prisitryniau.
Kiek mačiau ir girdėjau, iš visų susirinkusių (gal apie 30 žmonių?) nesigirdėjo jokių petrolheadų balsų, dauguma Šnipiškių gyventojai arba ten dirbantys, taip pat labai didelė dalis kaip nors susiję su planavimais ir architektūromis, tai gavosi taip, kad visi kaip ir pasisakė už "gatvių siaurinimą" ir "vairuotojų genocidą", kas irgi nustebino iš maloniosios pusės, nes aš kaip ir buvau pasiruošęs, esant reikalui, veltis į ginčus su ta fauna.
Dėl Krokuvos g. diskusijų negirdėjau, bet, kaip supratau iš rengėjų apibendrinimų, konsensusas buvo, kad antras variantas yra geresnis ir labiau visiems patiko, tai ant jo ir bus daromi priešprojektiniai:
Lvivo g. abu projektai iš esmės skiriasi tik dėl dviračių takų lokacijos. Vienas iš dalyvių sukritikavo antrą variantą, nes tai nebėra kažkas, kas daroma NL ir šiaip abipusiai takai yra geriau. Buvo nemažai kitokios kritikos Lvivo g., pagrinde dėl to, kad lyg ir bandoma būti Swiss army knife t.y. bandoma įtikti visiems po truputį, ko rezultate niekas nebus labai gerai, dėl to reiktų labiau koncentruotis į vieną sritį, preferably į geresnį gatvės pritaikymą pėstiesiems ir darant iš jos D kategorijos gatvę, o ne dabartinę C ar kokia ten ji skaitosi šiuo metu.
Dėl VT Lvivo g. kažkas pastebėjo, kad nėra prasmės ten turėti VT, nes mažoje gatvėje tai nelabai turi prasmės, o šalia yra Konstitucijos pr., kuris yra ir bus VT magistralė.
Dar dėl VT prie Jablonskio skvero (Konstitucijos/Kalvarkių kampas) papaišytas "VT hub", nors ten neplanuojamas joks tikras hub'as, o tik pora autobusų stotelių Kalvarijų g. ir Konstitucijos pr. netoli sankryžos, tai dėl daiktų vadinimo netikrais vardais rengėjai gavo pastabų iš vieno dalyvio, kuris turbūt biškiuką geriau už pačius rengėjus susidaudo apie VT. Aš irgi jam pritariau. Dar buvo tuose planuose pažymėti kiti pakeitimai su VT stotelių lokacijomis, bet iš esmės nieko įdomaus.
Buvo siūlymai kaip nors riboti potencialų tranzitą ir bandančių "aplenkti kamščius" srautą Lvivo gatve, nors ir nebuvo prieita išvados, kaip geriausiai tai reiktų padaryti, nors šitą rengėjai irgi pasižymėjo.
Iš šiaip random vietinių gyventojų buvo klausimų, kaip reiktų užtikrinti geresnes parkavimosi galimybes vietiniams ir ar nereiktų didinti kvotų parkingo vietų skaičiui statant naujus pastatus. Projekto rengėjo atsakymas buvo labai geras: paaiškino, kad jeigu bus dar daugiau parkavimo vietų, tai kamštyje atsidursime dar neišvažiavę iš parkingo, nes gatvių capacity jau dabar yra ant maximumo ir jis tikrai nedidės, tai daugiau parkingų absoliučiai nieko nesprendžia ir juos didinti nebūtų protinga, o judėjimui reiktų daugiau naudotis alternatyviais būdais t.y. VT, dviračiu, pėsčiomis.
Nuo savęs pridėjau, kad šito ir panašių projektų rengėjai turėtų daugiau dėmesio skirti kokybiškam tokių projektų viešinimui ir ypač darbui su žiniasklaida ir žurnalistais, kad susilauktume mažiau idiotiškų antraščių, kaip "Ketinama siaurinti dar vieną gatvę". Su tuorengėjai sutiko ir pasižymėjo savo whiteboarde.
Dar žadėjo atsiųsti susitikimo apibendrinimus į emailą, tai jeigu atsiųs, pasidalinsiu čia irgi.
Šiaip, all in all, geras svarbių projektų viešinimo formatas, geru laiku (18.00 val. po darbo valandų), su konstruktyvia diskusija ir neblogai pasiruošusiais projekto autoriais, kurie gali atsakyti į klausimus face to face. Gana pozityviai nuteikia tokios ID Vilnius pastangos užsiimti realiu, o ne apsimestiniu, projektų viešinimu. Dabar tik reikia sulaukti, kas realiai išeis iš šito projekto ir ar neįleis automarozų ir petrolheadų pro galines duris, kuriems bus leista viską sugadinti be jokių diskusijų, kaip buvo padaryta, pavyzdžiui, su Saltoniškių/Narbuto sankryža, kur viršų prieš bet kokias diskusijas ir net parengtą projektą paėmė vieno žmogaus asmeninės politinės ambicijos.
Krokuvos g. konceptas super. Tik įdomu, ar tokia naujovė praeis pro vietos marozų ir juos reprezentuojančių politikų filtrą.
Lol... Žinoma ne.
O dėl Lvivo tai jeigu pasirinktų antrą variantą, galima sakyt vienoje pusėje dvirtakio išvis nebūtų, nes 07:00-19:00 tai būtų "nū taj aš cyk minūcelėj" parkingas su įjungtai avariniais.
Lvivo g. - 1 var.
Krokuvos g. - 2 var.
Toliau jau detalės
Su šiomis gatvėmis daug geriau padirbėjo ID Vilnius nei su vakar pristatytomis senamiesčio gatvėmis.
Gegužės 9 d. 18 val. „ID Vilnius“ kviečia gyventojus, vietos verslininkus ir visus, besidominčius pokyčiais Šnipiškėse į Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčių vizijos pristatymą. Susitikimo metu bus pristatomi „ID Vilnius“ parengti gatvių priešprojektiniai pasiūlymai, dalyviai galės užduoti klausimus ir teikti savo pastebėjimus gatvių raidos gairėms.
Gegužės 9 d. 18 val. „ID Vilnius“ kviečia gyventojus, vietos verslininkus ir visus, besidominčius pokyčiais Šnipiškėse į Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčių vizijos pristatymą. Susitikimo metu bus pristatomi „ID Vilnius“ parengti gatvių priešprojektiniai pasiūlymai, dalyviai galės užduoti klausimus ir teikti savo pastebėjimus gatvių raidos gairėms. Susitikimas vyks Vilniaus miesto savivaldybės (Konstitucijos pr. 3) 20-ame aukšte. […]
Gegužės 9 d. 18 val. „ID Vilnius“ kviečia gyventojus, vietos verslininkus ir visus, besidominčius pokyčiais Šnipiškėse į Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčių vizijos pristatymą. Susitikimo metu bus pristatomi „ID Vilnius“ parengti gatvių priešprojektiniai pasiūlymai, dalyviai galės užduoti klausimus ir teikti savo pastebėjimus gatvių raidos gairėms.
Žiūrėsim, kas iš šito išeis. Lvivo g. rekonstrukcija yra būtina ir seniai overdue, bet žinant paskutines tendencijas VMS, turbūt nereiktų daug tikėtis.
O Krokuvos g. projektas juk jau seniai yra, tai vėl iš naujo darys?
Gyventojai kviečiami susipažinti su Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčių vizija
<..>
Susitikimas vyks Vilniaus miesto savivaldybės (Konstitucijos pr. 3) 20-ame aukšte. Susitikimo metu specialistai pristatys nagrinėjamos teritorijos raidos perspektyvas, Lvivo ir Krokuvos gatvių vizijas bei darnaus judumo (įskaitant ir viešojo transporto) perspektyvą šioje teritorijoje. Po pristatymo vyks diskusija prie teminių stalų – dalyviai galės paklausti ir išsakyti nuomonę apie kuriamus Lvivo ir Krokuvos gatvių dizaino principus ir su šiomis gatvėmis besiribojančias viešąsias erdves.
Komentuoti: