Parašė Al1
Rodyti pranešimą

aš ir neneigiau ir neneigiu, kad JAV investuoja į Izraelį kaip į stabilumo garantą ar JAV užuovėją ar įtakos placdarmą neramiame regione. Tačiau kalbėdamas apie tą knygą turėjau omenyje kitus dalykus - būtent kaip Izraelis pasiekė aukštą ekonominį ir technologinį lygį. Kokios priežastys tai lėmė ir t.t.
Jei užsispirsime ant vieno fakto, kad neva visa ekonomika - jav pagalba ir parama, tai matyt susidarysime tik klaidingą įspūdį, kuris neretai marginalų yra eskaluojamas ir iškeliamas ant pjedestalo.
Pavyzdžiui, dauguma žydų tarnauja kariuomenėje. Ten išmoksta drausmės ir disciplinos. Jų verslininkai pažymi, kad įgytą patirtį panaudoja versle. Numato 2 ar 3 žingsnisu į priekį. Įvertina riziką.
Militaristinėje srityje - didžiulės investicijos į šį sektorių eina iš jų vyriausybės. daug naujų inovacijų/technologijų yra būtent sukurta šiam sektoriuje.
Stiprus verslo-universitetų ryšis ir pan.
(Geras partnerystė su JAV? Why not? mes irgi iš visų trijų Baltijos respublikų turėjome (o gal ir tebeturime?) stiprią ir aktyvią egzilio, išeivijos įtaką JAV. Žiūrėkime pragmatiškai )
Jų BVP (GDP) pagal wiki : agriculture (2.7%), industry (31.7%), services (65.6%) (2008 est.)
Agrikultūrą vystyti turi sudėtingas sąlygas, bet ten - daug inovatyvių sprendimų. ir aišku, paslaugų sektorius.
Mano nuomone Lietuva gali labai daug pasimokyti iš Izraelio, ypač kas susisę su valstybės ekonomine strategija, nes šiuo metu taip pat garsiai kalbama apie aukštą pridėtinę vertę kuriančio verslo skatinimą ir pan. Inovacijų taikyme mes atsiliekame ir nuo kaimynų estų. Tad kaip ir Vokietiija, JAV, Skandinavijos šalys, Izraelis yra geras pavyzdys mum. tą akcentavo ir Kreivys, ir Kubilius, ir naujasis ūkio ministras...
na o palikymo iš tautiečių reikia. jeigu nieko nemaišau, kažkuri nesena investicija iš JAV atėjo į Lietuvą būtent su mūsų tautiečio pagalba...bet ne čia esmė, nedarykime off-topic'o.
Komentuoti: