Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Knygų rekomendacijos

Collapse
Tai svarbi tema.
X
X
 
 • Filtrai
 • Laikas
 • Show
Clear All
new posts

 • Recoiler
  replied
  Neskaičiau ir nesiruošiu skaityti artimiausiu metu. Tiesa sakant man tai ir nėra taip įdomu. O linką numečiau tik tarp kitko, nes kaip pastebėjau iš jusų postų, jus visą informaciją srebiate iš vienos pusės ir poto varote į vienus vartus. Objektyvumo dėlei reikėtų pasidomėti ir oponentų argumentais, o ne teigti, kad tai bus šlamštas ir neverta skaityti, gal kur internete jau ir yra komentarų.

  Komentuoti:


 • John
  replied

  Gal gali kiek plačiau pristatyti knygą, jei pats esi ją skaitęs? Kuo ji įdomi, išskirtinė, kokius racionalius ir pagrįstus argumentus pateikia? Nes šiaip skaityti bele ko nesiruošiu. Tam prireiktų viso gyvenimo ir dar 10x tiek
  O jeigu sudomins, gal ir paskaitysiu. Kaip bebūtų, reikia išklausyti abi puses.

  Komentuoti:


 • Recoiler
  replied
  Mūsų kietakakčiams ateistams, o ir knygutė nebrangi, be to ir laiko kaip matau savo dvasios "tobulinimui" negailite

  http://www.amazon.com/Atheist-Delusi...1646863&sr=8-2

  Komentuoti:


 • John
  replied
  Theravada Buddhism - Simple Guides

  Keliaujantiems ar šiaip besidomintiems Pietryčių Azija (visų pirma Tailandu, Kambodža, Laosu, Mianmaru) rekomenduočiau šitą labai nedidelę ir labai suprantamai parašytą knygelę apie Theravada budizmą t.y. budizmo kryptį proteguojamą tose šalyse. Theravada įdomu tuo, kad tai seniausia iki šiol išlikusi budizmo kryptis.

  Iš praktinės pusės naudinga tuo, kad tiesog padės geriau suvokti tų šalių mentalitetą ir supažindins su budizmo filosofija ir pagrindiniais konceptais.

  Paskutinis taisė John; 2010.12.05, 01:23.

  Komentuoti:


 • bebop
  replied
  Taigi rekomenduoju:

  1. Fantastikos mėgėjams rekomentuoju S. Lukjanenko Sargybų seriją - Nakties sargyba, Dienos sargyba, Sutemų sargyba ir Paskutinė sargyba. Tikrai netradicinis požiūris į gėrio ir blogio kovą. Filmai neprilygsta knygoms.

  2. Mika Waltari - Sinuhė egiptietis. Gydytojo gyvenimas senovės egipte. Per daug nepapasakosi, tokias knygas reikia perskaityti.
  www.rasyk.lt

  3. O tiems, kas nori pasidomėti Lietuvos senovės istorija, tačiau juos atbaido nuobodi akademinė literatūra, rekomenduoju - Alfredas Bumblauskas - Senosios Lietuvos istorija, 1009 - 1795. Netradicinė istorijos knyga. Gausiai iliustruota. Nagrinėjamos įvairos to meto temos: karyba, buitis, mados ir t.t.
  www.rasyk.lt

  Komentuoti:


 • John
  replied
  Kątik išleista ir lietuviška "The God Delusion" versija, pavadinta "Dievo Iliuzija": http://www.manoknyga.lt/knyga/dievo-iliuzija.html

  Komentuoti:


 • John
  replied
  Pagaliau prisiverčiau atsiversti vieną knygą, kurią "privalėjau" perskaityti

  The God Delusion, parašyta Richard Dawkins, kuris ne per seniausiai baigė akademiko karjerą po profesūros Oksfordo universitete ir pasišventė mokslo ir sveiko proto sklaidai masėse, už ką jam reiktų žemai nusilenkti.  Kas girdėjo, skaitė ar matė R.Dawkins'ą (Youtube pilna jo interviu, paskaitų ir kitokios medžiagos), tie tikriausiai nieko naujo nesužinos, bet tai tiesiog geras argumentų, citatų ir informacijos rinkinys vienoje vietoje tiems, kas vėliau norėtų tai cituoti diskusijose apie religijas ir ateizmą.

  Dawkins'o argumentai labai stiprūs ir daugeliu atveju tiesiog triuškinantys, nors tuo pačiu labai aiškiai apibrėžti ir suprantami "eiliniam" žmogui. Kai kuriuose reviu rašoma, kad "tai knyga, kurią turi perskaityti kiekvienas", bet mano supratimu, ją reikia perskaityti bent tiems, kas neabejingi sveikam protui, kritiškam mąstymui ir faktais grįstai įžvalgai. Ir ne vien dėl religijos, bet apskritai dėl to, kad tai puikus pavyzdys, kaip reikia agumentuotai ir pagrįstai aiškinti savo poziciją.

  Aišku, labiausiai šitą knygą reiktų perskaityti religingiems (arba save tokiais laikantiems) žmonėms. Nors to tikėtis būtų šiek tiek naivu.

  Amazon.com ir kitur galima gauti visai nebrangiai (nes išleista prieš 4 metus). 400psl. irgi nėra baisingai daug, nes puslapiai maži.

  P.S. Panašu, kad ruošiama ir lietuviška knygos versija: http://www.dievoiliuzija.lt/
  Paskutinis taisė John; 2010.11.24, 23:51.

  Komentuoti:


 • Andrewass
  replied
  Visai neseniai perskaičiau Jules Verne "Karpatų Pilis" Smagus senovinis skaitalas, kas neskaitė mokyklos laikais.

  Komentuoti:


 • Tinginys
  replied
  Knyga kurią reikia būtinai perskaityti.

  Игорь Иванович Акимушкин "Išnykęs pasaulis" http://iknyga.lt/index.php/akimuskin...pasaulis_10515

  Komentuoti:


 • Aš
  replied
  Nuostabiausias šou Žemėje: evoliucijos įrodymai (The Greatest Show on Earth: The Evidence for Evolution). Ričardo Dokinso (Richard Dawkins) naujausia (šio pranešimo rašymo metu) knyga, dedikuota evoliucijos nagrinėjimui. Skirtingai nei ankstesnėje Dokinso knygose, šioje orientuojamasi į evoliucijos, kaip priešpriešos kreacionizmui (t. y. knygoje paraleliai aktyviai kritikuojamas kreacionizmas ir kritikuojamas argumentų kalba), įrodymus. Kadangi autorius yra mokslininkas biologas evoliucionistas, šioje srityje kompetencijos jam toli gražu netrūksta.

  Knyga nagrinėja dirbtinę (žmogaus veiklos sąlygotą), lytinę ir natūralios atrankos sąlygotą evoliucijas. Aiškina fosilijų datavimo principus paaiškindamas „trijų žiedų“ (medžių rievės), radioaktyvių izotopų skilimo (pavyzdžiui, anglies-14 izotopo, kalio-40 izotopo), molekulinio, grįsto pasyvių mutacijų dažniu, „laikrodžių“ principus. Pateikia evoliucijos, kurią galime stebėti savo gyvenimo laikotarpiu pavyzdžių, mokslinių tyrimų tokių tyrinėjimų pavyzdžius. Aiškina embriologiją ir jos įtaką evoliucijai. Ir tai tik pusė viso, ką ten rasite.

  Kaip pats autorius sako, „joks nešališkas žmogus neabejos evoliucija perskaitęs šią knygą“. O aš galiu jus tuo patikinti.

  Knygą rekomenduoju, prioriteto tvarka, žmonėms:
  1. kurie neigia evoliuciją;
  2. kurie nėra tikri evoliucija, bet kategoriškai jos neatmeta;
  3. kurie priima evoliuciją, tačiau nėra pajėgūs jos pagrįsti;
  4. kuriems nuolatos tenka susidurti su prieštaravimais evoliucijai ir kartais pritrūksta argumentų jai apginti;
  5. kurie pripažįsta evoliuciją, tačiau nori jos principus dar geriau pažinti (knygą perskaityti verta net ir tuo atveju, jei manote, jog esate pakankamai apsišvietęs šia tema).

  Knyga parašyta kompromisiniu tarp mokslo ir populiariojo stilių. Ją skaityti nebus sunku. Autoriaus dėstymo stilius sudomina, o turinio pateikimas yra draugiškas skaitytojui. Pateikiami ne tik teoriniai pagrindai, bet ir praktiniai gyvenimiški pavyzdžiai iš gamtinės aplinkos, iš paties autoriaus patirties.

  Autorius apie savo knygą:
  Product Details
  • Hardcover: 480 pages
  • Publisher: Free Press; First Edition edition (September 22, 2009)
  • Language: English
  Knygą pirkau Amazon.com, anglų kalba. Lietuviško ir Lietuvoje parduodamo analogo nežinau.

  ---

  Europos pasirinkimas: socialinis tikslas ir valstybės galia. Nuo Mesinos iki Mastrichto. Autorius Andrew Moravcsik, žinomas savo tyrimais Europos integracijos klausimu, politikos mokslų profesorius.

  Kaip galima suprasti iš pavadinimo, knyga nagrinėja Europos integracijos procesą nuo Mesinos (Mesinos susitikimas Europos bendrijų klausimais; dalyvauja 6-ios integracijos pradininkės; 1955) iki Mastrichto (Mastrichto sutartis, kuri įformino Europos Sąjungos sąvoką; 1993). Nors klausimo nagrinėjimais šiomis datomis griežtai neapsiriboja.

  Autorius skirsto Europos integraciją (tame laiko intervale) į penkis esminius skyrius:
  1. Romos sutartys, 1955-1958
  2. Bendroji rinka, 1958-1969
  3. Pinigų integracija, 1969-1983
  4. Suvestinis Europos aktas, 1984-1988
  5. Mastrichto sutarties derybos, 1988-1991

  Be abejo, knygoje taip pat nagrinėjamas ir įžanginis Europos integracijos kontekstas, ir tolimesnė integracijos perspektyva.

  Šis kūrinys įdomus ne tik savo žinių bagažu, kuris yra tikrai didelis. Jis įdomus tuo, jog autorius gina poziciją, kad Europos integracija yra ne idealistinė, tačiau pragmatinė. O argumentų tam jis pateikia daug ir labai svarių.

  Tyrimas yra gilus, esminis. Turinys parašytas ne populiariuoju stiliumi. Skiriamas neregėtas dėmesys informacijos šaltiniams ir jų kokybei (skaitant šią knygą nereikia nustebti, jei išnaša užims daugiau nei pusę puslapio). Dažnai pateikiama eiliniam piliečiui sunkiai prieinama, viešai nefigūruojanti informacija iš politinio katilo dugno. Didžiausias dėmesys skiriamas ES dominantėms: Jungtinei Karalystei, Prancūzijai ir Vokietijai.

  Knygą rekomenduoju visiems, kurie neabejingi ne tokiai senai Europos praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Kuriems įdomūs ir aktualūs Europos integracijos procesai, kurie nori geriau suvokti, kodėl Europa yra tas precedentas pasaulyje. Kas yra mūsų integracijos varomoji jėga ir kaip ji veikia politiniame, tiek tarpvyriausybiniame, tiek viršvalstybiniame lygiuose. Kadangi esame Europos Sąjungos dalis, nors ši knyga apie ES naujokes ir nekalba, tai turėtų būti aktualu mums visiems, visi turėtume siekti suprasti, ne tik kokiame pasaulyje (kokioje ekonominėje, politinėje ir kt. aplinkoje) gyvename, bet ir kas ją lėmė.  Techninės detalės

  Autorius: Moravcsik, Andrew
  Leidėjas: Margi raštai
  Metai: 2008
  Puslapių skaičius: 616
  Formatas: 17x25 cm, kieti viršeliai
  Žanras: Teisė, Socialiniai mokslai
  P.S. Jei jums įdomi mano subjektyvi nuomonė, ši knyga yra geriausia mano kada nors skaityta knyga

  ---

  Parašė Dobranoc Rodyti pranešimą
  Tomo Akviniečio Suma prieš pagonis, ką tik baigiau, dabar žinau daugiau negu eilinis bažnytukas vaikštantis sekmadieniais į bažnyčia . <...> Žodžiu tikrinu ką apie jį žinau, ir kas domisi filosofija rekomenduočiau, skyrių pavadinimai itin baisūs ateistui, turinys, gryna filosofija, vos ne Aristotelio komentavimas.
  Man žinoma dalis Akviniečio teiginių, kurių „basiais ateistui“ nepavadinčiau. Jei, visgi, manai, kad turėčiau „išsigąsti“, galime padiskutuoti apie tai šioje temoje. Bet, jei jau taip sakai, paaukosiu tam šiek tiek savo laiko ir pasiskaitysiu, ką Akvinietis susapnavo.
  Paskutinis taisė ; 2011.04.25, 20:50.

  Komentuoti:


 • laimutis
  replied
  Lietuvos regionų tradicinė kaimo architektūra

  Etninės kultūros globos tarybos rūpesčiu 2008 m. išleisti penki leidiniai apie tradicinę atskirų regionų kaimo architektūrą. Leidinius galite paskaityti didžiosiose Lietuvos bibliotekose, nacionalinių parkų direkcijose. Deja, įsigyti asmeniškai šiuo metu galimybės nėra, nes visas tiražas jau išdalintas (išimtis - „Mažosios Lietuvos tradicinė kaimo architektūra“. Šio leidinio egzempliorių dar galite įsigyti Etninės kultūros globos tarybos sekretoriate - Žygimantų g. 1, Vilnius). Tačiau Lietuvos regionų tradicinės architektūros leidinių elektroninę versiją jau galite išvysti mūsų svetainėje (pdf formatu). Ateityje planuojama leidinius išleisti pakartotinai tradicine (popierine) forma

  http://www3.lrs.lt/pls/inter/w5_show..._d=92644&p_k=1

  Komentuoti:


 • laimutis
  replied


  Mažosios Lietuvos enciklopedija T. IV: Rahn–Žvižežeris
  Mažosios Lietuvos enciklopedijos rengimo grupė
  Mažosios Lietuvos enciklopedija
  Dailininkas: Alfonsas Žvilius
  Metai: 2009
  ISBN: 978-5-420-01658-9
  Puslapių skaičius: 928 p.
  Įrišimas: Kietviršis
  Formatas: 70x100 mm
  Leidyklos kaina: 78.48 Lt
  Mažosios Lietuvos enciklopedijos IV tomas pasirodys prekyboje nuo kitos savaitės.

  Reikės nusipirkti kaj turėsiu atliekamu pinigų,idomios ir jau išejusios dalys.
  Paskutinis taisė laimutis; 2010.01.28, 21:05.

  Komentuoti:


 • spirit
  replied
  Parašė Chixx Rodyti pranešimą
  patariu paskaityti Oskaro Vaildo "Doriano Grėjaus Portretą" . Tikrai labai įdomi ir įtraukianti knyga o jos galas šokiruoja
  Teko skaityti ir visiškai pritariu kad tai neeilinis kūrinys. Ne veltui dažnai vadinamas O. Vaildo vizitine kortele.

  Komentuoti:


 • adebisi
  replied
  S.Rushdie "Šėtoniškos eilės".
  Planuoju skaityt trečią kartą, nes tikrai dar laaaabai daug ko "nepagavau" šioje knygoje.

  Komentuoti:


 • Chixx
  replied
  patariu paskaityti Oskaro Vaildo "Doriano Grėjaus Portretą" . Tikrai labai įdomi ir įtraukianti knyga o jos galas šokiruoja

  Komentuoti:


 • Aukselis
  replied
  Ieškau vienos knygos Dailės akademijos leidyklos: Istorizmas ir modernas Vilniaus archiektūroje. 2000m. Gal kartais žinot kur isigyti ar gal kas parduodat?

  Komentuoti:


 • John
  replied
  Pries kelias dienas isikniaubiau skaityti viena labai idomia ir nemaza (~500psl.) knyga

  2009m Martin'o Jacques'o When China Rules the World: The Rise of the Middle Kingdom and the End of the Western World  Siaip, panasiu knygu ir "saukliu" apie Kinijos didejancia galia netruko jau anksciau, bet si, ko gero, yra pakankamai isskirtine, nes parasyta sioje temoje labai solidu ziniu ir destymo patirties bagaza turincio akademiko. Ne atsitiktinai ir "The Economist" isspausdino sios knygos reviu:

  China's future: Enter the dragon
  http://www.economist.com/books/displ...ry_id=13983240

  Is the long era of Western dominance, first by European powers and then by America, finally coming to an end? For Martin Jacques, a British commentator and recently a visiting professor at universities in China, Japan and Singapore, the answer is clear. The title of his book says it all: “When China Rules the World”.
  The West hopes that wealth, globalisation and political integration will turn China into a gentle giant, a panda rather than a dragon. George Bush senior declared in 1999: “Trade freely with China and time is on our side.” But Mr Jacques says this is a delusion. Time will not make China more Western; it will make the West, and the world, more Chinese.
  “China does not aspire to run the world because it believes itself to be the centre of the world,” he writes.

  Mano supratimu, verta skaityti net ir tiems, kuriems Kinija nera ypatingo susidomejimo subjektas. Labai daug demesio skirta ir paciu Vakaru (Europos+Amerikos) bei Japonijos iskilimui ir vystymuisi pries ir ypac po Industrines revoliucijos. Keliami klausimai apie Vakarietiskuju vertybiu, politiniu sistemu ir kitu visuomenes normu universaluma/specifiskuma ir zvelgiama i siuolaikiniu visuomeniu fundamentalus ir modernizacijos itaka bei charakteriskikas skirtingose kulturose. Mano supratimu, tai pakankamai smarkiai "akis atveriantis" veikalas, kuri perskaicius turetu buti lengviau vertinti tai, kas universalu vs. specifiska, subjektyvu vs. objektyvu, teiseta vs. neteiseta ir gera vs. bloga ziurint i Vakaru ir Kinijos (ar net visos Rytu Azijos) santykius anksciau, siandien ir ateityje.
  Paskutinis taisė John; 2009.08.12, 00:42.

  Komentuoti:


 • Dobranoc
  replied
  Tomo Akviniečio Suma prieš pagonis, ką tik baigiau, dabar žinau daugiau negu eilinis bažnytukas vaikštantis sekmadieniais į bažnyčia . Bažnyčios mokytojas/tevas, teologas, filosofas, viduramžių filosofijos sistemintojas, tomizmo kaipo atskiros šakos autorius. filosofija kam įdomu jį vadinu krikščioniškuoju aristoteliu,vienas iš nedaugėlio to meto taip išsilavinusių žmonių, neveltui nuo 9m. Montecasine mokes, nuo 18m. dominikonų vienuolyne, Paryžiaus universitete. Žodžiu tikrinu ką apie jį žinau, ir kas domisi filosofija rekomenduočiau, skyrių pavadinimai itin baisūs ateistui, turinys, gryna filosofija, vos ne Aristotelio komentavimas.

  Komentuoti:


 • Aidzius
  replied
  Rekomenduoju. Visi girdejo, bet mazai kas skaite. Skaitantiems angliskai galiu paskolint knyga

  Komentuoti:


 • Taut.
  replied
  "Pegaso" knygynuose nuolaida Mažosios Lietuvos Enciklopedijos III tomui, priklausomai nuo vietos jis kainuoja nuo 100 iki 128 litų, o dabar galima įsigyti už 70. Tikrai labai įdomus leidinys apie (beveik) sunaikintą kraštą ir kultūrą.

  Komentuoti:

Working...
X