Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Naujamiestis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • TIME
    replied
    CEL atrodo kaip norejo copy-pastinti Paupi, bet vystytojas liepe daugiau kvadratu isspaust, vidurmiestis atrodo kaip arba 2005 metu NT burbulo statyba arba socialinis bustas Paryziaus preimiestyje

    Komentuoti:


  • deep'as
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą
    Vidurmiestis - reto šlykštumo visomis prasmėmis. Kas šiais laikais projektui tokioje vietoje pateikia tokį mėšlą? Gal čia koks juokelis?
    Jeii butu isrinktas butu vienas kieciausiu nauju Vilniaus daugiabuciu. Praktiskai atitiktu tokius vidutines klases daugiabucius Londone ar Amsterdame.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Vidurmiestis - reto šlykštumo visomis prasmėmis. Kas šiais laikais projektui tokioje vietoje pateikia tokį mėšlą? Gal čia koks juokelis?

    Kalbant apie du variantus, kurie nepriverčia apsivemti ir pradėti abejoti gyvenimo prasme:
    • Architektūriškai geriau atrodo Veni Vidi. Trūksta vizualizacijų likusiems pastatams, bet pastatas su arkomis atrodo drąsiai ir nenuobodžiai, tačiau tuo pačiu gana solidžiai. Vis tik statoma vienoje architektūriškai įspūdingesnių Lietuvos gatvių, ne vieta čia 'skandinaviškam minimalizmui' (=komiblokams). Likę projekto pastatai atrodo kaip klinkeriu dengti solidūs 'filleriai', kas yra gerai. Norėčiau tik gelsvo, o ne rudo klinkerio, koks yra planuojamas kad ir kokiame Švitrigailos 30, į Naujamiesčio 'vaibą' pataikytų kur kas labiau. Aišku pagrindinės dalies aukštis turėtų būti mažesnis. Dėl C.E.L. - kažkas su juo netaip, nesižiūri jis gerai. Keistos proporcijos, keistos formos - atrodo, kad bandoma sukišti milžiniškus pastatus į mažesnių pastatų formas, tad pastatai atrodo, lyg bandytų apsimesti kažkuo, kuo jie nėra. Baltos dalys, spėju, būtų dažytas tinkas, kuris greitai apsineštų ir pradėtų atrodyti pavargusiai.
    • Kas darosi su erdvėmis šiame projekte aš nelabai suprantu. Pagal pastatų išdėstymą, pagrindinė pėsčiųjų dalis turėtų būti prie ilgosios (priekinės) pastato dalies, kurioje turi būti įrengti komerciniai aukštai. Galinė dalis su galiniais langais ir visomis vaikų aikštelėmis dėl manęs gali būti ir užtverta, ji jauki praeiviui nebus. Dėl tos 'priekinės' dalies, panašu, geriau sekasi C.E.L. projektui, kuriame kur kas didesnėje 'priekinio' pastato dalyje yra pirmo aukšto komercija. Veni Vidi projekte, komercija numatyta tik toje dalyje su arkomis, toliau matomos kažkokios tvoros ir pan. nejaukūs praeito dešimtmečio Vilniaus sprendimai.
    Aš rinkčiausi Veni Vidi su sąlyga, kad priekinė pastato dalis turėtų geresnį gatvės lygį su integruota komercija.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

    Aš buvau ten parodoje palėpėje ir paklausus ten prižiūrinčio vaikinuko, jis man sakė, jog darys loftus.
    Bus butai. 22 vnt. 87 - 174 ploto. Projektuoja DO Architects.

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Kas kliūna visuose, tai masyvumas. Na nėra jauku gyventi milžiniškame 6 aukštų bloke, kur bus kokie 150 butų. Jau nekalbu apie bendrą sutarimą su kaimynais norint priimti kokius nors sprendimus. Iš esmės visi projektai tuo požiūriu vienodi – siekiama išspausti kuo daugiau ploto. O kadangi Vilniuje pirkėjai tokie, kuriems už jų buto ribų niekas nerūpi, tai taip ir turim. Šlamštą su skandinaviškos architektūros elementais.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Veni Vidi geriausias. Vidurmiestis visiškas mėšlas.

    Komentuoti:


  • _rB_
    replied
    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
    Basanaviciaus 28 nauji korpusai bus kieme, man žymiai įdomiau, kaip atrodys senasis pastatas? Jame iki WWII buvo bankas. Kas dabar bus? Fasadai įdomūs, bet iš interjerų nieko neliko, galima būtų įrengt neblogas komercines erdves.
    Aš buvau ten parodoje palėpėje ir paklausus ten prižiūrinčio vaikinuko, jis man sakė, jog darys loftus.

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
    Basanaviciaus 28 nauji korpusai bus kieme
    Vėlgi tas "bus kieme" yra grynai vystytojo pasirinkimas, nes ten galėtų atsirasti visai įdomi pėsčiųjų erdvė jungianti Švitrigailos ir Basanavičiaus gatves ir net labai jaukus skverelis/parkelis, C.E.L. projekte matosi kažkas panašaus į tai:

    Click image for larger version

Name:	citify-konkursas-j-basanaviciaus-g-28-22275.jpg
Views:	2684
Size:	959,1 kB
ID:	2062830

    ir normalaus europietiško miesto centre būtent šito ir būtų siekiama, bet kadangi kalbame apie Lietuvą, tai su 95% tikimybe turėsime akligatvį aptvertą tvorom, tad manau laimės VIDURMIESTIS, kuris yra tobulas variantas lietuvių vystytojui, na arba kompromisinis VENI VIDI VIVO, kuris kaip ir sukuria kažką panašaus į gatvę, bet tuo pačių be šansų, kad ja naudosis kas nors apart gyventojų.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Basanaviciaus 28 nauji korpusai bus kieme, man žymiai įdomiau, kaip atrodys senasis pastatas? Jame iki WWII buvo bankas. Kas dabar bus? Fasadai įdomūs, bet iš interjerų nieko neliko, galima būtų įrengt neblogas komercines erdves.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    J. Basanavičiaus g. 28 YIT Lietuva arch. konkurse gauti 3 pasiūlymai. Daugiabučiai.

    1. C.E.L.








    2. VENI VIDI VIVO






    3. VIDURMIESTIS





    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė Ciurlionis Rodyti pranešimą

    Helios geras kontrastas Naujamiestyje, kurio logiško paaiškinimo aš iki šiol nerandu.
    Geri vaizdai pro langą, šalia ir senamiestis ir vingio parkas.

    Komentuoti:


  • Ciurlionis
    replied
    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
    Koks dar aukštis! Aš suprantu, jei gatvės išklotinėje 1-2 aukštų namai, o tu šalia įkali 6 aukštus. Švitrigalos g į Naujininkų pusę pakankamai masyvus pokarinis užstatymas. Basanavičiaus g taip pat - XIX a pab užstatymas toli gražu ne provincijos namukai.
    Svarbu, kad nebūtų tokio aukščių kontrasto kaip kad atsitiko su Novotel Gedmino pr.
    Helios geras kontrastas Naujamiestyje, kurio logiško paaiškinimo aš iki šiol nerandu.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Koks dar aukštis! Aš suprantu, jei gatvės išklotinėje 1-2 aukštų namai, o tu šalia įkali 6 aukštus. Švitrigalos g į Naujininkų pusę pakankamai masyvus pokarinis užstatymas. Basanavičiaus g taip pat - XIX a pab užstatymas toli gražu ne provincijos namukai.
    Svarbu, kad nebūtų tokio aukščių kontrasto kaip kad atsitiko su Novotel Gedmino pr.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė bato_usai Rodyti pranešimą
    Ar galiu paklausti kam to pastato aukštngumas bus minusas? Kieno teises ribos?
    Uždengs istorinius vaizdus į Gedimino kalą.

    Komentuoti:


  • Armae
    replied
    Kažkokia nepaiškinama aukščio baimė …

    Komentuoti:


  • bato_usai
    replied
    Ar galiu paklausti kam to pastato aukštngumas bus minusas? Kieno teises ribos?

    Aplink 6 aukštų pastatai ir masiška sankryža, Norėtųsi aišku, kad pirmoje viz. vaizdas būtų nuo 1.70-1.80 m. aukščio lygio, bet man kaip tik atrrodo, kad tai vietai tinkamas sprendimas parinktas.

    Komentuoti:


  • Sirius
    replied
    Švitrigailos g. 2

    Click image for larger version  Name:	11.jpg Views:	0 Size:	110,6 kB ID:	2060809 Click image for larger version  Name:	13.jpg Views:	0 Size:	126,5 kB ID:	2060810

    Projektas atrodo tikrai įdomiai.

    Pliusai tai pastato stilistika, perimetrinis užstatymas, spalvinis fasado sprendimas / medžiaga, įdomios detalės (suapvalinti balkonų kampai). Minusas pastato aukštingumas.

    Geriausias variantas iš visų (anksčiau pasiūlytų).
    Paskutinis taisė Sirius; 2023.07.01, 09:30.

    Komentuoti:


  • Zefyras
    replied
    Parašė R.D. Rodyti pranešimą

    Perskaičiau, dėkui.
    Užkliuvo: "Aptarnaujantis transportas, kuriuo vis dėl to turės pristatyti siuntinius į pirmajame aukšte būsimas patalpas vadovausis eismo taisyklėmis kaip ir kitose centrinėse miesto vietose.", t.y. jeigu galės, važinės ant šaligatvio. Šiaip racionalus pasiūlymas, bent jau vieną vietą tokią įrengti.

    "Projektuojant pastatus nėra tokios nuostatos, kad pastatai gatvės išklotinėse būtų vienodo aukščio. Atkreiptinas dėmesys, kad kampiniuose sankryžų sklypuose Naujamiesčiui būdingi aukštesni pastatai."

    Tai ritmas, aukščių dermė jau nieko nebereiškia architektūroje, formuojant perimetrą.

    "Pastato aukštingumas siūlomas pagal, mūsų nuomone, projektinį poreikį tokios svarbos sankryžai."

    O mano nuomone tai tiesiog užsakovo noras turėti daugiau kvadratų. Tas nestebina, logiška, bet kam taip atvirai meluoti.

    Šiaip gerų buvo pastabų, į kurias atsakyta, kad atitinka DP ir einkite sau. Užkniso skaityti tuos J. Basanavičiaus g. 30 gyventojų skundelius. Tipiški lietuviški kūmečiai: gyvenu mieste, centre, bet niekas šalia nieko negali pastatyti, kaip kad kaime privačiame sklype. Gaila, kad nebuvo jokio komentaro apie mansardą. Galima ginčytis dėl tūrio, aukščio ir t.t., bet pats mansardos išpildymas (ar iš vis ji čia reikalinga) yra absoliučiai netinkamas ir nieko panašaus aplink nėra.
    Tai absoliučiai nieko naujo, projektų pristatymas tėra visiška butaforija. O architektai juk sugeba parašyti taip, kaip jiems patogiau - ką siūlom mes yra puiku, ką siūlo kiti visiškai netinka. Gal tik RAT gali kažkokią įtaką padaryt, bet ji irgi neįpareigojanti, o ir RAT, kurią sudaro tie patys architektai, nesiryš kritikuoti atvirai.
    Galbūt pagelbėtų, jei būtų išskirtos kritinės reprezentatyvios miesto teritorijos - Švitrigailos/Basanavičiaus sankryža viena pagrindinių sankryžų mieste, svarbus traukos taškas. Tokiuose taškuose būtų privaloma skelbti architektūrinius konkursus.

    Komentuoti:


  • LC.
    replied
    Yellowstone (Citify)

    Click image for larger version  Name:	IMG_5049.jpeg Views:	0 Size:	1,64 MB ID:	2058815
    Paskutinis taisė LC.; 2023.06.20, 13:00.

    Komentuoti:


  • R.D.
    replied
    Parašė Kaid Rodyti pranešimą
    Gavau atsakymus į pateiktus klausimus ir pasiūlymus:
    Apibendrinat, architektų nuomonė yra virš visko, jie nusprendė, kad bus tiek aukštų ir viskas, nors absoliuti dauguma visuomenės kelė klausimus dėl pastato aukščio.
    Perskaičiau, dėkui.
    Užkliuvo: "Aptarnaujantis transportas, kuriuo vis dėl to turės pristatyti siuntinius į pirmajame aukšte būsimas patalpas vadovausis eismo taisyklėmis kaip ir kitose centrinėse miesto vietose.", t.y. jeigu galės, važinės ant šaligatvio. Šiaip racionalus pasiūlymas, bent jau vieną vietą tokią įrengti.

    "Projektuojant pastatus nėra tokios nuostatos, kad pastatai gatvės išklotinėse būtų vienodo aukščio. Atkreiptinas dėmesys, kad kampiniuose sankryžų sklypuose Naujamiesčiui būdingi aukštesni pastatai."

    Tai ritmas, aukščių dermė jau nieko nebereiškia architektūroje, formuojant perimetrą.

    "Pastato aukštingumas siūlomas pagal, mūsų nuomone, projektinį poreikį tokios svarbos sankryžai."

    O mano nuomone tai tiesiog užsakovo noras turėti daugiau kvadratų. Tas nestebina, logiška, bet kam taip atvirai meluoti.

    Šiaip gerų buvo pastabų, į kurias atsakyta, kad atitinka DP ir einkite sau. Užkniso skaityti tuos J. Basanavičiaus g. 30 gyventojų skundelius. Tipiški lietuviški kūmečiai: gyvenu mieste, centre, bet niekas šalia nieko negali pastatyti, kaip kad kaime privačiame sklype. Gaila, kad nebuvo jokio komentaro apie mansardą. Galima ginčytis dėl tūrio, aukščio ir t.t., bet pats mansardos išpildymas (ar iš vis ji čia reikalinga) yra absoliučiai netinkamas ir nieko panašaus aplink nėra.

    Komentuoti:

Working...
X