Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Vilniaus miesto užstatymo tankinimą ir aukštingumą

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

    Kuri jums sąmonė?
    Na, tokių panašių pastatų galima rasti visur, ypač nereprezentacinėse vietose (Aguonų gatvė irgi nėra iš tokių). Įsivaizdavimas kad "čia tik pas mus taip gali būti" greitai dingsta, truputį pamačius pasaulio. Pvz. kol nebuvau buvęs Stokholme, negalvojau kad jame yra tiek daug išoriškai nesimpatiškų daugiabučių.
    Snowflakes will attack U <3

    Comment


      Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

      Na, tokių panašių pastatų galima rasti visur, ypač nereprezentacinėse vietose (Aguonų gatvė irgi nėra iš tokių). Įsivaizdavimas kad "čia tik pas mus taip gali būti" greitai dingsta, truputį pamačius pasaulio. Pvz. kol nebuvau buvęs Stokholme, negalvojau kad jame yra tiek daug išoriškai nesimpatiškų daugiabučių.
      Viskas OK dėl to pasaulio tik šiaip patalpinau nuotrauką apie tokį visišką chaosą pastato vizualinėje dalyje. Norėtųsi, jog tokių dalykų nebūtų, ne getai pas mus gi.

      Comment


        Parašė _rB_ Rodyti pranešimą

        Viskas OK dėl to pasaulio tik šiaip patalpinau nuotrauką apie tokį visišką chaosą pastato vizualinėje dalyje. Norėtųsi, jog tokių dalykų nebūtų, ne getai pas mus gi.
        Pas mus ne getai, o laukinis kapitalizmas. Kas tai turėtų tvarkyti? Pusė miesto apleista, negi kažkas pasikeis be rimtų sisteminių pokyčių?

        Comment


          Parašė Sula Rodyti pranešimą

          Pas mus ne getai, o laukinis kapitalizmas. Kas tai turėtų tvarkyti? Pusė miesto apleista, negi kažkas pasikeis be rimtų sisteminių pokyčių?
          Turiu nemažai draugų ir pažįstamų, kuriems tarp 35-45. Tai vat, gal mano tokia aplinka, bet tai kartai visa ta pastatų estetika ir trupantys balkonai absoliučiai yra OK ir PX. Jie tiesiog nesupranta, kas čia ne taip, ko aš jiems galvą suku.
          Man tai didžiausias paradoksas, nes žmonės daug keliauja, mato Vieną, Prahą, nekalbant jau apie NY ir LA. Gali palyginti. Ir palygina - "ne viskas taip jau blogai". Aišku, kad ne, visada yra kur blogiau - Afrika, Pietų Amerika. "Ne viskas iš karto". Aišku, kad ne. Aš į darželį ėjau tais pačiais kreivais šaligatviais, mano vaikai dabar eina. Dar kokių 30 metų ir žiūrėk pakeis tas plyteles.
          Tai laukinio kapitalizmo karta, kuri orientuota tik į savo asmeninę gerovę. Tiesa, dar jie labai "pasirašo" ant tokių PR'nių akcijų, kaip "Darom" ir pan. Na ten, kur galima būtų po to įdėti foto į facebook''ą.

          Comment


            Kad netvarkoje, tai aišku. Bet ką mes turime daryti, kaip veikti, kad pakeisti padėtį? Rašyti skundus visom instancijoms, imti įrankius ir eiti tvarkyti kažko, rinkti rinkimuose gerus žmones, plėšytis maRškinius ir kukčioti į pagalvę, kiti variantai..?
            Paskutinis taisė Sula; 2019.05.07, 11:35.

            Comment


              Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą

              Turiu nemažai draugų ir pažįstamų, kuriems tarp 35-45. Tai vat, gal mano tokia aplinka, bet tai kartai visa ta pastatų estetika ir trupantys balkonai absoliučiai yra OK ir PX. Jie tiesiog nesupranta, kas čia ne taip, ko aš jiems galvą suku.
              Man tai didžiausias paradoksas, nes žmonės daug keliauja, mato Vieną, Prahą, nekalbant jau apie NY ir LA. Gali palyginti. Ir palygina - "ne viskas taip jau blogai". Aišku, kad ne, visada yra kur blogiau - Afrika, Pietų Amerika. "Ne viskas iš karto". Aišku, kad ne. Aš į darželį ėjau tais pačiais kreivais šaligatviais, mano vaikai dabar eina. Dar kokių 30 metų ir žiūrėk pakeis tas plyteles.
              Tai laukinio kapitalizmo karta, kuri orientuota tik į savo asmeninę gerovę. Tiesa, dar jie labai "pasirašo" ant tokių PR'nių akcijų, kaip "Darom" ir pan. Na ten, kur galima būtų po to įdėti foto į facebook''ą.
              Daugumai žmonių yra OK ir PX viskas, kas neliečia asmeniškai jų. Mažai kas nori sau sukti galvą dėl tokių dalykų. Elementari, visur ir visada vienoda human nature, ir kažin ar ji kada nors pasikeis.
              Snowflakes will attack U <3

              Comment


                Rytų Europoje žmonės tiesiog per daug užgruzinti, pavargę nuo darbo per tris vietas, nuo kovos su biurokratija ir bandymų išgyventi. Jiems tiesiog nebelieka jėgų tokiai prabangai kaip Vakariečių bendruomeniniai judėjimai

                Comment


                  Ir rytų, ir pietų ir vakarų. Prancūzijoje, JK ir Airijoje apsileidimo irgi pilna. Čia greičiau išimtis Vokietija, Šveicarija, Beneliuksas ir Skandinavija kur istoriškai susiformavo kitoks požiūris į kolektyvizmą.

                  Comment


                    Nežinau, buvau daugumoje tų šalių ne kaip turistas, šiek tiek ilgiau. Tokio apsileidimo nemačiau, ypač miestų centuose ir aplink centrą.

                    Comment


                      Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą

                      Turiu nemažai draugų ir pažįstamų, kuriems tarp 35-45. Tai vat, gal mano tokia aplinka, bet tai kartai visa ta pastatų estetika ir trupantys balkonai absoliučiai yra OK ir PX. Jie tiesiog nesupranta, kas čia ne taip, ko aš jiems galvą suku.
                      Man tai didžiausias paradoksas, nes žmonės daug keliauja, mato Vieną, Prahą, nekalbant jau apie NY ir LA. Gali palyginti. Ir palygina - "ne viskas taip jau blogai". Aišku, kad ne, visada yra kur blogiau - Afrika, Pietų Amerika. "Ne viskas iš karto". Aišku, kad ne. Aš į darželį ėjau tais pačiais kreivais šaligatviais, mano vaikai dabar eina. Dar kokių 30 metų ir žiūrėk pakeis tas plyteles.
                      Tai laukinio kapitalizmo karta, kuri orientuota tik į savo asmeninę gerovę. Tiesa, dar jie labai "pasirašo" ant tokių PR'nių akcijų, kaip "Darom" ir pan. Na ten, kur galima būtų po to įdėti foto į facebook''ą.
                      Bendrauju pagrinde su žmonėmis, kuriems 22-30, dauguma jų mąsto ne ką geriau, nes jau nuo pat vaikystės jie gyvena tarp tos desperacijos, tipo "ai, baik tu, kol Lietuvoj kažką padarys...", "aha, žinoma, pas mus tai tik blogai ir moka...", "taip, už tuos pačius pinigus daro žymiai geriau, bet čia užsieny, o mes gyvenam Lietuvoj..." ir toks mąstymas jau tapo jų dalimi. Be to jie jau taip priprato prie to, kad visiems PX ir OK, kad problemas gali pastebėt, tik kai jos paliečia personaliai juos. Sovietinius šaligatvius jie pastebi tik nusipirkę paspirtukus, problemas su parkavimu tik tada, kai vakare užstatytos visos gatvės ir pievos ir tenka padaryt porą ratų per rajoną ir paskui tenka toli eit iki namų, o architektūrą tik tada, kai kas nors kitas už tokius pat pinigus apsigyvena žymiai kokybiškesniame ir gražesniame name. 90% jų išvis netiki, kad galima kažko pasiekti iš valdžios ir kažką pakeisti, ir juokiasi iš tų 10% procentų, kurie bando kovot su savivaldybe dėl šaligatvių, dvirtakių, savo kiemų ar dar ko. Žodžiu, susidaro toks įspūdis, kad tie 90% gyvena tokioj nuomojamoj šaly, na kaip koks butas be remonto už 200 eurų per mėnesį, tokioj prastoj, nes nu pinigų kolkas neužtenka išsinuomot geresnę, nu bet kolkas ir tokia sueis, o kažką keist joje nėra prasmės, nes juk ji yra išsinuomota, o ne mano...

                      Comment


                        Jaunimui daug paprasčiau. Jeigu netenkina sąlygos čia, tiesiog išvažiuoja. Tai gyvenamoji aplinka tik vienas iš aspektų. Ir, aišku, lieka tie, kuriems "ir taip gerai" arba, atvirkščiai, patriotai.

                        Comment


                          Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                          Nežinau, buvau daugumoje tų šalių ne kaip turistas, šiek tiek ilgiau. Tokio apsileidimo nemačiau, ypač miestų centuose ir aplink centrą.
                          Mačiau Prancūzijoje, Paryžiaus centre:

                          - išvartytus kelio ženklus
                          - piktžoles augančias tarp plytelių
                          - sutryptą iki akmens kietumo žvyro krūvą ant šaligatvio prie Triumfo arkos
                          - kaip kieme sumestus pagalius į krūvą parke prie Eifelio bokšto
                          - nuorūkas ant asfalto vos išėjus iš kavinių
                          - prišnerkštas laiptines į metro
                          - šiukšlynus pakelėse Paryžiaus aplinkkelyje
                          - šiukšles netgi centrinėse gatvėse
                          - pajuodavusius, apvarvėjusius senus pastatus
                          - žmones miegančius gatvėse
                          - išsikraipiusį bangomis asfaltą ant perėjų
                          - nusitrynusias linijas žieduose kur net teaišku kaip važiuoti
                          - žmones tiesiai prieš mašiną puolančius eiti per raudoną šviesą kažkodėl pakėlus ranką
                          - pavojingai tarp mašinų nardančius motorolerius

                          ir t. t.
                          Snowflakes will attack U <3

                          Comment


                            Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

                            Mačiau Prancūzijoje, Paryžiaus centre:

                            - išvartytus kelio ženklus
                            - piktžoles augančias tarp plytelių
                            - sutryptą iki akmens kietumo žvyro krūvą ant šaligatvio prie Triumfo arkos
                            - kaip kieme sumestus pagalius į krūvą parke prie Eifelio bokšto
                            - nuorūkas ant asfalto vos išėjus iš kavinių
                            - prišnerkštas laiptines į metro
                            - šiukšlynus pakelėse Paryžiaus aplinkkelyje
                            - šiukšles netgi centrinėse gatvėse
                            - pajuodavusius, apvarvėjusius senus pastatus
                            - žmones miegančius gatvėse
                            - išsikraipiusį bangomis asfaltą ant perėjų
                            - nusitrynusias linijas žieduose kur net teaišku kaip važiuoti
                            - žmones tiesiai prieš mašiną puolančius eiti per raudoną šviesą kažkodėl pakėlus ranką
                            - pavojingai tarp mašinų nardančius motorolerius

                            ir t. t.
                            Viskas kas paminėta šitam sąraše yra absoliučiai nereikšmingi menkniekiai. Vilniuje yra daug rimtesnių problemų. Esminė yra padrikas miesto planavimas, kas sukelia visas infrastuktūros problemas. Iki šiol Vilniuje:

                            - nėra vientiso užstatymo reglamento mieste, iki šiol statomi kažkokie sovietiniai mikrorajonai miesto centre, kurie dar atsitveria didžiules nepraeinamas teritorijas tvorom
                            - priemesčiai padrikai plečiasi kažkokiais random privačių namukų kvartalėliais laukuose, kurie maža to, kad apkrauna miesto esamą infrastrukūrą, bet dar ir reikalauja naujos
                            - tankus gatvių tinklas egzistuoja tik centre, už centro visas eismas nukreiptas greitkelius primenančiom arterinėm gatvėm
                            - viešasis transportas stovi kamščiuose kartu su automobiliais
                            - miesto tarša didesnė nei vakarų Europos metropoliuose
                            - kilometrai šaligatvių nekeisti dešimtmečiais, bordiūrai nenuleisti arba nuleisti nemokšiškai netgi naujuose šaligatviuose
                            - iki šiol statomos požeminės perėjos kaip visokiuose Muchosranskuose, vietoj to, kad jas užkasti velniop
                            - parkingas praktiškai nemokamas, automobiliai neapmokestinti, visi kiemai, laisvi ploteliai užkišti tais smirdančiais dyzeliais, niekam nerūpi
                            - didelė dalis gyventojų registruoti Balbieriškiuose, gyvena mieste nelegaliai nuomojamam būste, naudojasi miesto infrastrūktūra nemokamai
                            - ir t.t. ir pan.

                            Comment


                              Apie Vilniaus "padriką miesto planavimą" klausiau kitoje temoje apie Miestų planavimą. Bet atsakymo man niekas taip ir nepateikė. Gal čia pateiksit...

                              Kur kas plečiasi - viskas daroma pagal nustatytą BP. Gali atrodyt, kad iš oro kokius kotedžus stato laukuose, bet ištikrųjų visa aplinkinė infra yra suplanuoja BP, pagal tai ir statoma. Vienintelis dalykas, kurį matau logišką ir kurio nėra mieste - tai užstatymo tipo reglamento. O kiti čia pavardinti punktai su planavimu nesusiję. Tai man klausimas vistiek lieka: kuo pasireiškia kas padrikas miesto planavimas?

                              Comment


                                Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                Apie Vilniaus "padriką miesto planavimą" klausiau kitoje temoje apie Miestų planavimą. Bet atsakymo man niekas taip ir nepateikė. Gal čia pateiksit...

                                Kur kas plečiasi - viskas daroma pagal nustatytą BP. Gali atrodyt, kad iš oro kokius kotedžus stato laukuose, bet ištikrųjų visa aplinkinė infra yra suplanuoja BP, pagal tai ir statoma. Vienintelis dalykas, kurį matau logišką ir kurio nėra mieste - tai užstatymo tipo reglamento. O kiti čia pavardinti punktai su planavimu nesusiję. Tai man klausimas vistiek lieka: kuo pasireiškia kas padrikas miesto planavimas?
                                Tokiu atveju galima sakyti, kad BP niekam tikęs. Miestas plečiasi kur papuola, ten investuotojai įrengia kažkokias gatvių atkarpėles ties savo projektais, bet nesuformuojamas joks bendras miesto infrastruktūros, gatvių tinklas. Juo labiau naujai urbanizuotos teritorijos neprijungiamos prie patogaus ir greito VT. Pvz. Pilaitėje pastatyti didžiuliai naujų namų kvartalai, bet pagrindiniai VT maršrutai važiuoja gana toli nuo jų, per senąją mikrorajono dalį. Nes to VT nėra kaip ten paleisti, nes gatvių infrastruktūra įrengiama gabalais, dažnai akligatviais, kurie nepritaikomi VT eismui.
                                Perkūnkiemyje tik dabar susigriebta, kad nėra jokių viešųjų erdvių, nėra vietos darželiams ar mokykloms. Perkūnkiemis ir daugiabučiai Fabijoniškių gale, tik po gero dešimtmečio pagaliau yra pastatyti ne akligatviuose (gatvės padarytos pravažiuojamomis abiem kryptimis), bet iki šiol neaptarnaujami patogiu VT. Jau nekalbant apie susiekima pėsčiomis tokiose miesto teritorijose. Nes arba turi minti per pievas ir dirvonus, arba eiti ratais kvadratais tais akligatviais, nes normalių takų pėstiesiems/dviračiams ten nė su žiburiu nėra.

                                Comment


                                  Nu tai prastas planavimas, bet ne chaotiška miesto plėtra. Tai yra du skirtingi dalykai.

                                  Comment


                                    Ne, tai būtent chaotiška miesto plėtra pakraščiuose, neturinti jokios logikos ir jokios perspektyvos.

                                    Comment


                                      Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                      Nu tai prastas planavimas, bet ne chaotiška miesto plėtra. Tai yra du skirtingi dalykai.
                                      Tai nėra prastas planavimas, tai veikiau visiškas planavimo nebūvimas. Tas BP ir jo įgyvendinimo apimtys yra tiesiog esamų problemų sprendimas ir "skylių kamšymas", o ne kažkoks planavimas. Ir jokių būdų tai nėra skirtingi dalykai. Nes elementariai kai nėra planavimo, arba jis labai prastas, tuomet viskas vyksta chaotiškai ir turime - chaotišką miesto plėtrą. Priežastis ir pasekmė.
                                      Kas iš miesto pusės yra padaryta, kad pirmiausiai būtų "įsisavintos" ir urbanizuotos tos teritorijos, kurias būtų logiška urbanizuoti, o ne miesto pakraščiai, kur tą daryti tiesiog pigiau ir paprasčiau? Ogi visiškai nieko.

                                      Comment


                                        Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                                        Ne, tai būtent chaotiška miesto plėtra pakraščiuose, neturinti jokios logikos ir jokios perspektyvos.
                                        Centre nauja plėtra irgi atrodo kiek chaotiškai. O labiau sutvarkyti ir apjungti atskirus mažus projektus toliau nuo centro nėra labai lengva. Čia nebe tie laikai kai yra galimybės, kaip sovietams iškart tvarkingai suplanuoti kvadratinį kilometrą urbanizuotos teritorijos su mokyklomis, darželiais, parduotuvėmis, viešuoju transportu.

                                        Comment


                                          Tai kokiu būdu centrinė dalis chaotiška? Vienintelis chaotiškumas, kad dar nesudegė "Skansenas" ir po truputi reikia normaliame spastatams, infrastruktūrai brautis ten.
                                          Problema ta, kad galėčiau lengvai rasti 10 vietų, kur tiesiog tušti apleisti plotai ir niekas nevyksta, o statoma pakrasčiuose. Susidaro išmušti dantys.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X