Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Vilniaus miesto užstatymo tankinimą ir aukštingumą

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė index Rodyti pranešimą
    Pešatės dėl nežinia ko. Paupyje iš esmės taip ir daro, senesnius gamybinius pastatus (carinius ir stalininius) konvertuoja į ofisus, o nuobodžius 60-70ųjų griauna ir stato naujus (ir pagaliau žemaaukščius klasikinio planavimo, o ne komiblokus) daugiabučius. Labai sveikas balansas, sakyčiau.
    Pritariu viskam ką išsakėte, tačiau Paupys ir kliūna, jog beveik visiškai visi seni, tikrai senesni nei 70-ųjų pastatai buvo nugriauti, įskaitant ir buvusį F.Dzeržinskio muziejaus medinuką, o iš pramoninių kaip ir nieko neliko, net ir tas palei Paupio g., kurį siūlė 2013 metais ICOMOS saugoti buvo nugriautas. Iš ties ten senesnių pastatų nelieka neskaitant vieno vienintelio namo, kuris labiau jau rūmus primena nei senovinę gamyklą. Tad su pramoniniu ir kitokiu paveldu ar palikimu (kaip pavadinsi nepagadinsi) ten silpnai.

    P.S. nauji pastatai nors ir perimetras kaip senamiestyje ar naujamiestyje, tačiau nepasakyčiau, jog labai žemaaukščiai, bus pilna naujų 5 aukštų pastatų, kai tuo metu Senamiestyje, Užupyje, Paupyje greta matome 2-3 aukštus. Čia kiek arčiau naujamiestinio mastelio, kas išties nėra taip jau blogai.

    P.P.S. Būtų buvę labai malonu, jei būtų pasirinkę senojo priemiesčio sodybinį užstatymą bei priderinę prie dar šį užstatymą menančių išlikusių namų, tačiau čia kiek per saldžios svajonės, kad taip į nepelningą ir nefunkcionalią autentiką sutelktume jėgas
    Paskutinis taisė googleLT; 2019.03.25, 23:05.

    Comment


      Parašė googleLT Rodyti pranešimą
      P.P.S. Būtų buvę labai malonu, jei būtų pasirinkę senojo priemiesčio sodybinį užstatymą bei priderinę prie dar šį užstatymą menančių išlikusių namų, tačiau čia kiek per saldžios svajonės, kad taip į nepelningą ir nefunkcionalią autentiką sutelktume jėgas
      Gal jūs jau eikite pailsėti, nes vėl viską išvartėte savo naudai. Kokią dar autentinka, ple, galima plynoje vietoje pastatyti? Kodėl taip turėtų būti? Kodėl mieste reikia kurti priemiesčius? Iš kur tai ateina, kas tas mintis generuoja? AAAAaaaa. išprotėti galima nuo šito klouno. Kodėl jūs galvojate, kad kažkas turi mąstyti jūsų iškrypusiam "skanseno" naratyve. Eikite geriau parašinėkite į KPD skundus, kuo sėkmingai užsiimate ir visus tik atitraukiate nuo realaus darbo, nes reikia į kliedėsius atrašinėti.
      Jūs, pezalų rašinėtojas, tik ir mokate š malti, o realaus darbo nepadarysite. Jau minėjau, Varlamovas Rusijoje subūrė paveldo entuziastus, kurie turi žinių ir gebėjimų ir jie savo lėšomis tvarko medinukus ir t.t. Jeigu jūs taip ginate savo idėjas, tai padarykite realų darbą paveldo apsaugai.
      P.S. dar pastudijuokite paveldo apsaugą ir tavrkybą, nes dažniausiai nusišnekate, o toks kovotojas...

      Comment


        Parašė googleLT Rodyti pranešimą
        P.P.S. Būtų buvę labai malonu, jei būtų pasirinkę senojo priemiesčio sodybinį užstatymą
        Visiškai nemalonu, kam priemiestis miesto centre?

        Comment


          Parašė googleLT Rodyti pranešimą
          Imho aš tik už išsaugojimą,l atlrba įkomponavimą. Šitas namas yra gražus, o nudažius išvis gerai atrodytų. Tačiau pagal unikalumą ir įdomumą savo verte nusileidžia mieliems medinukais, kurių dalis net ir senesnės statybos. Užseniečiai labiausiai būtent mediniais pastatais žavisi (ekskursijos vasaros metu).
          Nenorėjau į šitą postą atsakinėti nesusijusioje temoje, tai atsakau čia. Prisipažįstat dabar staigiai, kas dar, be googleLT, esate matę Šnipiškėse vaikščiojančius turistus? Aš tą rajoną labai dažnai praeinu - ne tik pakraščiais, bet ir gilesnėmis gatvėmis. Turistų nemačiau ten nė vieno karto.

          Kitas dalykas: mielų medinukų yra labai daug Nemenčinėje, Lentvaryje ir t. t. - bet kuriame Lietuvos miestelyje. Ir jie dažniausiai žymiai tvarkingesni, nudažyti, sutvarkyti, nupjautos vejos, žydi gėlės. Tiesiog eini ir grožiesi! Bet tie be ruberoido apdailos, tai gal netinka?

          Parašė googleLT Rodyti pranešimą

          Na sorry, bet jei vertinsime pagal istorinę vertę tai Šopeno gatvės gal ir "wow", gal ir didingi bei prašmatnūs, tačiau dėl to dauguma jų nėra išskirtinai vertingi. Jei palyginčiau, tai šitas (https://goo.gl/maps/uHETxoxtFyw Rotušės a. 21) daugybę kartų nuostabesnis ir dėkoju dievui, kad kas nors šiam namukui patiriant sunkesnius laikus nenusprendė pastatyti kokio penkiaaukščio neobarokinio giganto.
          Oho, čia yra new level. Maniau kad žmogui nepatinka tai, kas nauja, bet pasirodo, kad dar ir nepatinka tai, kas aukšta (net jeigu ir sena) Gal tikrai visas Vilnius turėtų būti sodybinio užstatymo? Nu kaip tokios DYYYYYYYDELĖS Šnipiškės. Nebūtų horizonto taršos, o dar jeigu šviesos taršos pavyktų išvengti - tada visai būtų jauku, kaip XIX a.
          Paskutinis taisė Tomizmas; 2019.03.26, 07:07.
          Snowflakes will attack U <3

          Comment


            googlas tas žmogelis, kuris verkė kai gotiką keitė renesansas, o ją barokas ir t. t. Kodėl miestai auga, tankėja, keičiasi, - tokiems žmonėms tai didžiausia tragedija. Gal jis ISTJ asmenybės tipo, ką gali žinoti?
            Gera architektūra (tinkami tūriai, medžiagos, apdaila...) ir sprendimai (tankinimas, kur būtinai to reikia, kad nebūtų didžiulių kaštų, dėl per didelio komunikacijų tinklo...) yra viena, o suabsoliutinti, kad viena tik gerai, o kita tik blogai - absurdas.
            Paskutinis taisė RokasLT; 2019.03.26, 16:18.

            Comment


              Man kažkodėl atrodo, kad jeigu jis būtų gyvenęs tais laikais - būtų buvę tas pats (kodėl nesaugoma kas sena, kam čia šitie nauji prasimanymai ir t. t.) - žodžiu, vos ne iki "kur ritasi pasaulis" lygio. Čia jau problema yra ne architektūroje, o tame, kaip žmogus priima ją. Aišku, kiekvienas turi teisę priimti taip, kaip nori, bet tai neturi tapti naujovių stabdymu.

              Beje, ne į temą, bet INSJ tipo nėra Galimi tokie kombinacijų variantai:

              E - I
              N - S
              T - F
              J - P

              Aš kai ENTJ, tai man naujos architektūros tik duok
              Snowflakes will attack U <3

              Comment


                Tai va, aš ir sakau, kad jis užkietėjęs konservatorius.

                Turėjau omenyje, jis - ISTJ.

                Comment


                  Parašė digital Rodyti pranešimą
                  Visiškai nemalonu, kam priemiestis miesto centre?
                  Man kaip tik labai malonu tokie senoviniai, nuošalesni, ramūs, turintys lėtesnį gyvenimo tempą miesto kampučiai. Tiesiog, mano nuomone, plačiau žiūrint ten ir yra istorinio miesto centro senasis priemiestis. Kitaip tariant visų pirma tą erdvę matau kaip dar saugomos UNESCO istorinės dalies priemiestį, o tik vėliau, kaip eilinį geografinį miesto centrą. Juk Vilnius saugomas dėl skirtingų laikotarpių, skirtingų stilių senosios architektūros, kuri puikiai atspindi miesto vystymosi raidą, o prie šio turinio puikiai prisideda ir medinis ar sodybinis senasis, gamta praturtintas užstatymas, kuris išties yra gana išskirtinis, nesutampa su tuo kas stovi likusioje mieto teritorijoje.
                  Paskutinis taisė googleLT; 2019.03.26, 16:50.

                  Comment


                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                    Aišku, kiekvienas turi teisę priimti taip, kaip nori, bet tai neturi tapti naujovių stabdymu.
                    O jeigu naujovės kenkia senienoms. Tai kas tada ir kokią turi teisę? Juk stabdomas senovės gyvenimas.

                    Gal aš kiek ir senamadiškas jei man patogiausia popieriniai talonėliai, grynieji pinigai ir mygtukiniai telefonai. Aš ne prieš naujoves jei jos neišstumia panašių senienų į ką tik išvardintas ir palieka galimybę rinktis.
                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                    Aš kai ENTJ, tai man naujos architektūros tik duok
                    Tai tuomet aš visiška priešingybė. Kai jūs tikriausiai palaikytumėt naujų pastatų statybą beveik bet kur ir gintumėte tik pačias įspūdingiausias senienas, aš palaikyčiau tik pačių įspūdingiausių naujų pastatų statyba su sąlyga, jog nekenkia ir gana kuklioms senienoms. Vieniem nauji dalykai įvykstą per lėtai, jų per mažai, o kitiems net nelabai jų trūksta, jei viskas tvarkinga tai patinka kaip yra. Aš iš tos pusės, kad tik senos gamtos ar architektūros duokit, gaila jog daug jos nugriaunama, tačiau malonu žinoti, jog viskas kas ir taip sena palengva toliau sensta ir palaipsniui virsta verto senienos vardo

                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                    Nenorėjau į šitą postą atsakinėti nesusijusioje temoje, tai atsakau čia. Prisipažįstat dabar staigiai, kas dar, be googleLT, esate matę Šnipiškėse vaikščiojančius turistus? Aš tą rajoną labai dažnai praeinu - ne tik pakraščiais, bet ir gilesnėmis gatvėmis. Turistų nemačiau ten nė vieno karto.
                    Jei eini kartu su gidu, vykstant organizuotai ekskursijai tikrai pamatysi. Tik anglų kalba jų per metus gana nedaug būną.

                    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
                    Oho, čia yra new level. Maniau kad žmogui nepatinka tai, kas nauja, bet pasirodo, kad dar ir nepatinka tai, kas aukšta (net jeigu ir sena) .
                    Jei lyginsi Šopeno g. namus su pateiktu aikštės pastatu pamatysi, jog amžiaus skirtumas yra toks didelis, jog tie penkiaaukščiai nors ir išpuošti nebeatrodo tokie seni ir vertingi. Taip, man maži, 1-2 aukštų, menkiau dekoruoti gotikos ar baroko namukai yra daug įspūdingiau už naujesnius, tik šimtmetį išgyvenusius stipriai dekoruotus neogotikos, neobaroko masyvius daugiabučius. Todėl būčiau iš tų, kuriems gaila viduramžiško Prahos žydų kvartalo, kurį užstatė Art Nouveau ar kitais naujesniais pastatais.
                    Paskutinis taisė googleLT; 2019.03.26, 17:32.

                    Comment


                      Parašė googleLT Rodyti pranešimą

                      Pritariu viskam ką išsakėte, tačiau Paupys ir kliūna, jog beveik visiškai visi seni, tikrai senesni nei 70-ųjų pastatai buvo nugriauti, įskaitant ir buvusį F.Dzeržinskio muziejaus medinuką, o iš pramoninių kaip ir nieko neliko, net ir tas palei Paupio g., kurį siūlė 2013 metais ICOMOS saugoti buvo nugriautas. Iš ties ten senesnių pastatų nelieka neskaitant vieno vienintelio namo, kuris labiau jau rūmus primena nei senovinę gamyklą. Tad su pramoniniu ir kitokiu paveldu ar palikimu (kaip pavadinsi nepagadinsi) ten silpnai.

                      P.S. nauji pastatai nors ir perimetras kaip senamiestyje ar naujamiestyje, tačiau nepasakyčiau, jog labai žemaaukščiai, bus pilna naujų 5 aukštų pastatų, kai tuo metu Senamiestyje, Užupyje, Paupyje greta matome 2-3 aukštus. Čia kiek arčiau naujamiestinio mastelio, kas išties nėra taip jau blogai.

                      P.P.S. Būtų buvę labai malonu, jei būtų pasirinkę senojo priemiesčio sodybinį užstatymą bei priderinę prie dar šį užstatymą menančių išlikusių namų, tačiau čia kiek per saldžios svajonės, kad taip į nepelningą ir nefunkcionalią autentiką sutelktume jėgas
                      Suprantu, kad tau būdingas pastovus nusišnekėjimas, bet nuo kada tie medinukai ir septiniadešimtųjų primityvi statyba, pasak tavęs, figūruoja TV ir lankstinukuose? Įtariu, kad fantazavimas sukellia realistiškus sapnus. Be to, nebesk pasakų dėl turistų susižavėjimo mediniais pastatais. Dauguma jų yra primityvūs ir abejotinos vertės, kurie primena veikiau Rusijos meistus, nei Vakarų Europos sostines. Kaip tik, čia didžiausia Vilniaus gėda, kaip ir šabakštynai ir beverčiai medžiai. Beje, tokių sąvartynų ir beverčių augalų nėra 99 proc. EU miestų, nes jie, po perkūnais, tvarkosi.
                      Jei žmogus pratęs prie medinių lauko tualetų, atprasti nuo tokio žavinčio vaizdo yra sunku. Feel you, bro

                      Comment


                        Parašė googleLT Rodyti pranešimą
                        Matau tau reikia vaizdinių pvz., nes visus, šiame forume, kaltini akla urbanizacija ir šiolaikinės architektūros garbinimu be istorinio konteksto. Deja dauguma, jei ne visi, tokio tavo brukamo požiūrio į juos - neturi.

                        Išsaugotina:
                        https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...NQNIPMPx5SJbeA
                        https://s1.15min.lt/images/photos/20...e116e19ad2.jpg
                        https://s1.15min.lt/images/photos/20...638d5713d1.jpg
                        http://www.diena.lt/sites/default/fi...?itok=ZZOQQb7k
                        https://images.alfa.lt/31717/18/28.jpg

                        Griautina:
                        http://www.statybunaujienos.lt/image...0/462/4811.jpg
                        http://www.diena.lt/sites/default/fi...?itok=5go-zGKJ
                        http://www.diena.lt/sites/default/fi...?itok=cR4_aG9-

                        Comment


                          Varlamovo naujas monologas būtent šia tema. Gal padės labiau vieniems kitus suprasti, kas laikytina vertingu ir ko baiminasi tokie žmonės kaip googleLT. Prašau nepatingėt perklausyt visą:
                          https://youtu.be/GLJ3rTAgjyA

                          Comment


                            Parašė RokasLT Rodyti pranešimą
                            Tai va, aš ir sakau, kad jis užkietėjęs konservatorius.

                            Turėjau omenyje, jis - ISTJ.
                            Aš esu ISTJ būdo, bet esu kitos nuomonės nei aptariamas asmuo. Taip kad jūsų išvada nevisiškai teisinga.

                            Comment


                              Gal ne visi supranta rusiskai.
                              Rostove, anot Varlamovo vyksta tokia schema, kuomet pripazista istorini pavelda avariniu, ji nugriauna ir stato daugiabuti. Anot Varlamovo, Rostovas, miestas turejes istoriniu pastatu audini, per 15m. ji sunaikino ir beveik jo nebeturi. Ir tai kas liko per - artimiausius metus bus sunaikinta. Kalba eina apie baisios architekturos daugiabucius, kai kurie is ju 22 aukstu. Kazkoki gyvenamuju namu kvartala tycia sudegino ir nori statyt tokias "zvakes". Sprendziant pagal pastaruju 15-kos metu laikotarpi, akivaizdu,kad tai putino sebrai, rusiskos schemutes, nemanau, kad tai tik Rostove, visiskai nieko naujo. Net ir skunde zmogaus, kuris pateiktas video pradzioj, buvo parasyta "mes ne pries gyvenamuju namu kvartale turet 22 aukstu kaimyna, bet reikalas tame, kad name paskaiciuoti 200 butu, o parkingo vietu tik 30".

                              Nemanau, kad nors vienas siame forume esantis dalyvis galetu jam nepritarti. Siaip silpnas sitas video, na perfrazuojant mazdaug pasake, vaikai, nezaiskite su degtukais nes gali kilt gaisras. Savaime suprantama kiekvienam, kas bent yra girdejes zodi barokas ir vaiksciodamas po senamiesti ziuri ne sau po kojom, o i pastatu fasadus, mato tokius trukumus, kaip metalines durys, plastikiniai langai ir panasiai. O mato cia visi, net neabejoju tuom.

                              Comment


                                Parašė Sula Rodyti pranešimą

                                Aš esu ISTJ būdo, bet esu kitos nuomonės nei aptariamas asmuo. Taip kad jūsų išvada nevisiškai teisinga.
                                Tokio pačio charakterio žmonės gali turėti skirtingus požiūrius į skirtingus dalykus, tai priklauso nuo: auklėjimo, kultūros lygio, estetikos suvokimo, intelekto ir t. t. 16 charakterių pagrinde pagrįsta mąstymo būdu, o skirtingi požiūriai į skirtingus dalykus gali skirtis, dėl man jau išvardintų ir neišvardintų dalykų.
                                Aš duosiu savo INTJ pvz. Ar Vladimiras Leninas savo požiūriu labai artimas Dvaitui Eizenhaueriui ar JFK?

                                ISTJ - labiausiai užsispyrę ir sunkiausiai perkalbami žmonės.
                                Paskutinis taisė RokasLT; 2019.03.26, 19:48.

                                Comment


                                  Parašė googleLT Rodyti pranešimą

                                  Man kaip tik labai malonu tokie senoviniai, nuošalesni, ramūs, turintys lėtesnį gyvenimo tempą miesto kampučiai. Tiesiog, mano nuomone, plačiau žiūrint ten ir yra istorinio miesto centro senasis priemiestis. Kitaip tariant visų pirma tą erdvę matau kaip dar saugomos UNESCO istorinės dalies priemiestį, o tik vėliau, kaip eilinį geografinį miesto centrą. Juk Vilnius saugomas dėl skirtingų laikotarpių, skirtingų stilių senosios architektūros, kuri puikiai atspindi miesto vystymosi raidą, o prie šio turinio puikiai prisideda ir medinis ar sodybinis senasis, gamta praturtintas užstatymas, kuris išties yra gana išskirtinis, nesutampa su tuo kas stovi likusioje mieto teritorijoje.
                                  Tokiu atveju galiu pasiūlyti Švenčionėlius. Nuošalu, ramu, lėtesnis gyvenimo tempas. Bet čia yra didmiestis, dude, didmiestis! Ir jam galioja kiek kitokie standartai, nei rajoniniams miesteliams.

                                  Parašė googleLT Rodyti pranešimą
                                  O jeigu naujovės kenkia senienoms. Tai kas tada ir kokią turi teisę? Juk stabdomas senovės gyvenimas.

                                  Gal aš kiek ir senamadiškas jei man patogiausia popieriniai talonėliai, grynieji pinigai ir mygtukiniai telefonai. Aš ne prieš naujoves jei jos neišstumia panašių senienų į ką tik išvardintas ir palieka galimybę rinktis.
                                  Tai tuomet aš visiška priešingybė. Kai jūs tikriausiai palaikytumėt naujų pastatų statybą beveik bet kur ir gintumėte tik pačias įspūdingiausias senienas, aš palaikyčiau tik pačių įspūdingiausių naujų pastatų statyba su sąlyga, jog nekenkia ir gana kuklioms senienoms. Vieniem nauji dalykai įvykstą per lėtai, jų per mažai, o kitiems net nelabai jų trūksta, jei viskas tvarkinga tai patinka kaip yra. Aš iš tos pusės, kad tik senos gamtos ar architektūros duokit, gaila jog daug jos nugriaunama, tačiau malonu žinoti, jog viskas kas ir taip sena palengva toliau sensta ir palaipsniui virsta verto senienos vardo
                                  Mygtukiniai telefonai yra naujovė, nes dar senesni yra pirštu sukami telefonai. O dar buvo toks telegrafas iki telefonų. O dar seniau buvo pašto balandžiai.

                                  Grynieji popieriniai pinigai irgi yra naujovė, nes kažkada buvo visokie variokai, dar seniau buvo naudojamos lazdelės skambiu birkų pavadinimu, o dar seniau vyko barteriniai mainai.

                                  Kur yra tas atskaitos taškas, nuo kurio kažkas jau tampa tikrai sena ir vertintina, netgi nekliudytina jokiais būdais?

                                  Be to, dabartinė statyba po kažkiek dešimtmečių irgi bus seniena. Ir smartfonai bus seniena (senieji Nokia 3310 jau dabar yra legenda). Ar tik nebus taip, kad po 100 metų bus statomi kažkokie super - mega - nano - cosmic pastatai vietoj dabartinių statybų, o kas nors puls ginti nuostabius stiklinukus, o gal netgi kartonukus ar skardinukus (na, dabartinius prekybos centrus tarkim).
                                  Snowflakes will attack U <3

                                  Comment


                                    Žmonių sukurtos šiukšlės yra rimta problem, su tuo niekas nesiginčija. Tačiau miške gulintys medžiai? Kam tai trukdo jei tai nėra akivaizdžiai žmonėms skirta rekreacinė erdvė? Kodėl jei galima nepalikus kiek natūralesnės gamtos mieste? Juk nereikia visur persistengti su sterilia aplinka, o tie puvėkai išvirtę medžiai yra tikras rojus įvairiems gyvunėliams, paukščiams, kurių akivaizdžiai mažėjant kertant tankesnius želdinius ar krūmus.

                                    Galų gale griaunami seni pastatai, o čia jūsų pastebimos problemos palyginus tik smulkmena. Nejau išties daržas trukdo prie užmiesčio sodo namelio ar sodybos (aišku šiferiniai tai baisūs)... Bet šiaip iš dalies išsakyta tiesa apie netvarką, tačiau iš kitos pusės čia skamba kaip ir stumimas ant mažiau pasiturinčių senbuvių asmenų, kuriems tarsi ten jau nebe vieta.
                                    Paskutinis taisė googleLT; 2019.04.02, 00:21.

                                    Comment


                                      Vajetau... Dar vienas levelis pasiektas. Išvirtusius puvėkus mieste saugosim!!!
                                      Snowflakes will attack U <3

                                      Comment


                                        Jis per kvailas būti ISTJ, sorry jei ką įžeidžiau.

                                        goooooogle šimtuoju laipsniu: miestas be miesto - sodai, trobesiai, miškas su sengiria ir į raudonąją knygą įrašytais gyvūnais.
                                        Paskutinis taisė RokasLT; 2019.04.02, 16:08.

                                        Comment


                                          Ir vėl svetimkūniai, per klaidą atsiradę sovietiniai garažų intarpai bus įteisinami kaip normali statyba... Nejau dar vis leidžiama juos rekonstruoti? Reikėtų nugriauti ir tiek. Tačiau naujo dar didesnio pastato statyba, būtų net didesnis žingsnis atgal, tai tiesiog būtų pasidavusiame organizme to pačio žalingo auglio plitimas ir jo dar didesnis įsitvirtinimas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X