Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus sporto rūmų ir Žalgirio stadiono teritorija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • ttttt
    replied
    Na jo, žalia pieva yra geras sprendimas, jų kaip tik labai trūksta Vilniuje, o ta dabar ten esanti 7000m2 yra sausakimša 24/7, tai kaip meras ChatGPT ir sako, neišvengiamai reikia ją praplėsti dar 43000m2, nes 50000m2 pieva (kurioje, beje, negalima bus daryti absoliučiai NIEKO, net pasėdėti, ir ji turi būti aptverta, nes tokios yra žydų tradicijos) pačiame Europos valstybės sostinės centre yra jau pakankamai solidu.

    Komentuoti:


  • Košutas
    replied
    V.Benkunskas mato dar vieną išeitį Sporto rūmams: jei nesusitarsim – teks griauti

    Vilniaus koncertų ir sporto rūmai jau ne vienerius metus stūkso Neries pakrantėje niekaip nenaudojami. Neseniai Turto bankas, kuriam dabar pastatas ir priklauso, pranešė pabaigęs konservavimo darbus, tačiau sprendimas, kas rūmuose galėtų būti ateityje, nepriimtas. Vilniaus meras Valdas Benkunskas neatmeta, kad rūmus teks nugriauti. Tačiau tokiu atveju reikėtų sutarti su paveldosaugininkais. <...>
    Apie tai, kad būtina apsispręsti dėl tolesnio Sporto rūmų likimo, interviu 15min kalbėjo ir pareigas pradėjęs eiti naujasis Vilniaus meras V.Benkunskas.

    „Mes turime apie dešimtmetį stovintį apleistą objektą labai geroje lokacijoje, kuris gadina mūsų Senamiesčio estetinį vaizdą nuo visų aukštesnių kalvų, kalvelių ir pastatų. <...> Jeigu nepavyks surasti sprendimo, kad sutvarkius funkciškai pastatą galima būtų toliau išnaudoti, aš nebijau pasakyti labai atvirai – reikia eiti tuo keliu, kuris racionaliai žiūrint gal nėra prasmingas, bet tam tikra prasme neišvengiamas: tą pastatą „iškultūrinti“ ir nugriauti, ten padarant tiesiog žalią erdvę, skirtą žydų senųjų kapinių įprasminimui.

    Tai turėtų būti graži vieta, kuri miestą puoštų, o ne darkytų.“

    Vilniaus koncertų ir sporto rūmai yra saugomas objektas, į Kultūros vertybių registrą įrašyti 2006 m.

    Kaip vertingosios savybės nurodoma tūrinė erdvinė kompozicija, aukštų išplanavimas, fasadų architektūrinis sprendimas, konstrukcijos, patalpų architektūrinės detalės, interjeras ir t.t. Minimi ir svarbūs įvykiai, vykę čia: Sąjūdžio steigiamasis suvažiavimas 1988 m. spalio 22–23 d., Sausio 13-ąją žuvusių Lietuvos gynėjų šermenys.

    Tad bent jau pagal dabartinį reglamentavimą nugriauti Koncertų ir sporto rūmų nėra galimybių.
    Taip jau istoriškai susiklostė, kad čia klimatas kitoks, todėl nėra jokių galimybių, finansų, ir Vilnius yra per mažas miestas, kad kažką gudraus sugalvoti. Meras-Botas teisus, geriausia palikti plyną lauką.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Man tai ir West nekaip gyvai atrodo. Gatvės lygis kaip ir geras, bet tas nesibaigiantis, vienodas tūris sukuria tokį vos ne miesto pakraščio industrijos jausmą. Primena gal net vieną iš tų pastatų, kuriuose yra integruoti fūrų garažai. Nekalbu jau apie aplink pristatytus komiblokus. Baisus tas rajonas ir smagu, kad planuoja kažką, kas, panašu, nebus visiškas mėšlas. Paprastai nesu didelis Zaha Hadid gerbėjas, bet šitoj vietoj tikrai sueis.

    Komentuoti:


  • Ciurlionis
    replied
    Parašė mr_miegas Rodyti pranešimą
    bendras vaizdas:
    Norėtųsi North East renovuoti, o tą jų botanikos sodą po pilioriais humanizuoti.
    Paskutinis taisė digital; 2023.03.28, 01:25. Priežastis: ištrinta cituota nuotrauka

    Komentuoti:


  • mr_miegas
    replied
    bendras vaizdas:
    Click image for larger version

Name:	334711758_23854481817380549_8211356471636829636_n.png
Views:	1598
Size:	1,62 MB
ID:	2039767

    Komentuoti:


  • Cer
    replied
    "Gerosios antstatų praktikos" toli žvalgytis nereiktų - Laisvės alėja 90 )))
    Click image for larger version

Name:	Laisves al 90.PNG
Views:	2496
Size:	845,7 kB
ID:	2030450

    (Nuotrauka paimta iš https://sa.lt/)

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Na, pas mus sėkmingai tęsiama sovietinė architektūrinė tradicija. Statyti naują kaip kontrastą buržuazinei atgyvenai. Tą puikiai įgyvendino mūsų dievinami korifėjai, tokie kaip Nasvyčiai ar Čekanauskas. Nors jų architektūra labai gera, tačiau tai tie patys Nasvyčiai, kurie sunaikino puikius neorenesansinius rūmus, jų interjerą ir pirmą aukštą. Kalbu apie buvusį Centrinio pašto pastatą, kur dabar kuriasi ISM universitetas. Žinau, kad daugumai tai nepatiks, bet manau, kad ten mes daugiau praradome, nei laimėjome.

    Komentuoti:


  • Zefyras
    replied
    Parašė B.S. Rodyti pranešimą
    Pristatyti ir plėstis yra natūrali žmonijos praktika.
    Mūsų pačių Valdovų Rūmai yra dviejų stilių-apatiniai aukštai Renesansas, viršutinis-Barokas. Onos bažnyčia pradėta vienaip, užbaigta kitaip. Sudegusi perstatyta Klasicistinė Katedra su Baroko koplyčia, ir tt ir pan. Visiems gražu ir niekas nesiparina. Čia gal labiau klausimas koks kontrastas geriau, subtilus ar radikalus. Man asmeniškai labiau patinka subtilus, nes derinimas į prie to kas jau yra, vietoj vietinio audinio suardymo ir pabrėžimo kad va, "aš esu kitoks".
    ​​​​
    Na tai kaip tu tuomet laikaisi subtilumo principo ir cituoji architektūros laikotarpius, kai apie paveldą apskritai nebuvo galvojama...

    Komentuoti:


  • B.S.
    replied
    Pristatyti ir plėstis yra natūrali žmonijos praktika.
    Mūsų pačių Valdovų Rūmai yra dviejų stilių-apatiniai aukštai Renesansas, viršutinis-Barokas. Onos bažnyčia pradėta vienaip, užbaigta kitaip. Sudegusi perstatyta Klasicistinė Katedra su Baroko koplyčia, ir tt ir pan. Visiems gražu ir niekas nesiparina. Čia gal labiau klausimas koks kontrastas geriau, subtilus ar radikalus. Man asmeniškai labiau patinka subtilus, nes derinimas į prie to kas jau yra, vietoj vietinio audinio suardymo ir pabrėžimo kad va, "aš esu kitoks".
    ​​​​

    Komentuoti:


  • Blaze
    replied
    Parašė ttttt Rodyti pranešimą

    Ne. Vietos kontekstas yra visiškai kitoks, jūsų pavyzdy toks paaukštinimas atrodo logiškas nes sukuriamas vienodo aukštingumo perimetras (toje Šeimyniškių gatvės vietoje pavieniai 2 aukštų pastatai), bet išpildymas yra labai prastas, ta nauja dalis labai stipriai išsiskiria ir tiesiog šaukia "mane prilipdė". Tokie paaukštinimai kartais būna sėkmingi, bet dažniausiai ne.

    Man regis, kad ir nėra tikslo taip smarkiai imituoti senovę, kad neatskirtum. Bratislavos atveju gan kontekstualus prilipdymas, ne iš karto krenta į akis, bet galima suprasti, kad anstatas. Istorinėje Vilniaus dalyje naujose statybose mėgstamas stiprus kontrastas - Verslo centras 2000, Misionierių šiltnamiai, Bokšto XXI A, Maironio 27A.

    Toje Šeimyniškių gatvės pusėje, kur planuojama plėtra, tai yra 4 mažaaukščiai pastatai. 3 iš jų rengiamasi nušluoti. Kažin koks bus 4-ojo likimas? Dar liks 12 aukštų geltonplytis daugiabutis.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    Parašė ttttt Rodyti pranešimą

    Ne. Vietos kontekstas yra visiškai kitoks, jūsų pavyzdy toks paaukštinimas atrodo logiškas nes sukuriamas vienodo aukštingumo perimetras (toje Šeimyniškių gatvės vietoje pavieniai 2 aukštų pastatai), bet išpildymas yra labai prastas, ta nauja dalis labai stipriai išsiskiria ir tiesiog šaukia "mane prilipdė". Tokie paaukštinimai kartais būna sėkmingi, bet dažniausiai ne.

    Labai gerai ta nauja dalis įsipaišo. Taip, šaukia "mane prilipdė", bet manau tai ir buvo toks sumanymas. Tokia truputi stilizacija, žemiau ir dešiniau esančių pastatų. Bet ne feikinė kopija, ir ne stiklainis ant stogo. Iš vienos pusės, matosi, kad naujai pristatyta, iš kitos pusės, nesistengta šokiruoti kontrastu.

    Komentuoti:


  • abruo
    replied
    Man tas Šeimyniškių g. užstatymas labai gražus, nepaisant to, kad pastatai ten nėra vertingi. Labai gaila matyti tokius planus, kurie visiškai neatsižvelgia į kontekstą, ta gatvė praras savo šarmą. Kita vertus, jei miestas leidžia, kodėl vystytojas neturėtų spausti eurų iš kiekvieno kvadratinio metro? Kai leidžiam sau nesaugoti, taip ir nutinka.

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Parašė Blaze Rodyti pranešimą
    Bratislava. Gal toks variantas būtų geresnis?

    Click image for larger version Name:	Immagine 2022-09-07 204400.png Views:	0 Size:	2,36 MB ID:	2030012
    Ne. Vietos kontekstas yra visiškai kitoks, jūsų pavyzdy toks paaukštinimas atrodo logiškas nes sukuriamas vienodo aukštingumo perimetras (toje Šeimyniškių gatvės vietoje pavieniai 2 aukštų pastatai), bet išpildymas yra labai prastas, ta nauja dalis labai stipriai išsiskiria ir tiesiog šaukia "mane prilipdė". Tokie paaukštinimai kartais būna sėkmingi, bet dažniausiai ne.


    Komentuoti:


  • Zefyras
    replied
    Realiai toks paaukštinimas ir būtų nutikęs kokiame XIX amžiuje. Man tai net ne stiklas ar kitoks medžiagiškumas kliūna, tiesiog iš principo paėmė plėtotojas, išsipirko tris sklypus, juos sujungė, padarė maks. užstatymo įvertinimą ir siūlo monstriuką, kokį jam leidžia statyt lankstusis BP.

    Komentuoti:


  • cozzamarra
    replied
    Aš būčiau prieš tokius buterbrodus.

    Komentuoti:


  • Blaze
    replied
    Bratislava. Gal toks variantas būtų geresnis?

    Click image for larger version  Name:	Immagine 2022-09-07 204300.png Views:	0 Size:	2,66 MB ID:	2030011
    Click image for larger version  Name:	Immagine 2022-09-07 204400.png Views:	0 Size:	2,36 MB ID:	2030012

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Parašė Zefyras Rodyti pranešimą

    Juk čia buvo LFF būstinė. Po to buvo dar vienas aukštas lipdomas.

    Graudu, kai BP leidžia statyt bet ką, nepaisant nusistovėjusio konteksto, sklypų dydžio, aukštingumo.
    Štai kur buvo LFF būstinė, o tas pastatas kiek laiko aš jį pamenu visada buvo arba apleistas, arba tvarkomas, arba tvarkomas IR apleistas, arba tvarkomas po to kai buvo apleistas po paskutinio nedatvarkymo and so on...

    Komentuoti:


  • Zefyras
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Tai kad trečias jau frankenšteinizuotas ir apleistas.

    https://goo.gl/maps/sgVorUoyLXqsV61b9
    Juk čia buvo LFF būstinė. Po to buvo dar vienas aukštas lipdomas.

    Graudu, kai BP leidžia statyt bet ką, nepaisant nusistovėjusio konteksto, sklypų dydžio, aukštingumo.

    Komentuoti:


  • kasparas.v
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Tai kad trečias jau frankenšteinizuotas ir apleistas.

    https://goo.gl/maps/sgVorUoyLXqsV61b9
    Uoj, nezinojau. Pasirode kad tarpukarinis

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą
    Trecias pastatas tai tikrai saugotinas, o tie pirmi du tai borderline. As paprastai buciau uz nauja statyba, bet cia truputi perspausta. Galetu paieskoti kazkokio jautresnio varianto.
    Tai kad trečias jau frankenšteinizuotas ir apleistas.

    https://goo.gl/maps/sgVorUoyLXqsV61b9

    Komentuoti:

Working...
X