Lietuvoje krypčių ženklinimas turi kelias problemas:
1) Apylankose nėra rašoma, į kur apylanka.
- Paskutinis pavyzdys A14 tiesimas. Aplinkkelis eina 172 ir 108 keliais per Pikeliškes. Tačiau nėra nuorodų "Utena" ar važiuojant priešinga kryptimi - "Vilnius"
2) Vengiama rašyti mesto rajonus. Pavyzdžiai:
- Absurdiškos nuorodos Klaipėdos aplinkkelyje A13, kur ir tiesiai link Jaklų žiedo ir į Liepų gatvę rašoma "Klaipėda 3 km"
- Kelyje A4/ A16 link Vilniaus prie A19 Pietinio aplinkkelio nėra nuodorų į Lazdynus, tačiau yra nuoroda į Kauną. Įdomu, kas važiuoja iš Trakų į Kauną per Vilnių
3) Krypčių nuorodose įsikandama kelio numerio galutinio taško ar maršrutinių schemų ir vietoj normalios visiems reikalingos krypties rašoma taip, kaip anskčiau latviai rašydavo visokias niekam nežinomas veslaicenes. Užsiciklinta, kad vienoje rodyklėje negali būti daugiau 2-3 nuorodų. Keli pavyzdžiai:
- Paprastas pavyzdys - iš Vilniaus nėra nuorodų į Alytų ar Varšuvą
- Važiuojant per Gariūnus prie posūkio į A1 Kauną tiesiai nurodoma kryptis į A3 /A15 Minską / Lydą. Nuo Gariūnų link Gudijos tiesiau važiuoti priešinga kryptimi. Tačiau nėra jokių krypčių nuorodų į A4/A16 link Trakų / Gardino.
- Anksčiau KK 143 iš Jonavos vedė į Elektrėnus (gerai, kad ne į Kloninius Mijaugonis), o dabar jau yra nuorodos ir į Vilnių
- Gerai, kad kelyje KK 129 nuo Alytaus nuorodos yra į Kauną ir Kaišiadoris, bet ne į Antakalnį. Tačiau nėra nuorodos į Vilnių.
Vakar teko važiuoti iš Alytaus link Vilniaus per naują Nemuno tiltą.
Visur rašoma PIVAŠIŪNAI. Jau įsukus į KK 220 link KK 129 buvo tokios nurodos su atstumais: KK 129 Kaunas ir KK 220 PIVAŠIŪNAI bei RŪDIŠKĖS
Kodėl nėra Vilniaus?
Juk iš Alytaus šiaurinio pramoninio rajono per naująjį tiltą ne vietiniai dažniausiai važinėja į Vilnių, o ne į Rūdiškes ir Pivašiūnus.
"T" formos sankryža 1,1 km
Kelias nuo naujojo tilto žiedinė sankryža su KK 220 (0,0 km)
Planai - iš viešojo pirkimo dokumentų: https://pirkimai.eviesiejipirkimai.l...5680&LID=49541
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
[LT] Krypčių ženklinimas Lietuvos keliuose
Collapse
X
-
Parašė Romas
Latvijoje kelio nuorodos turi savo specifiką.
Anksčiau buvo rašoma vietoje A-1 Tallina A-2 Pleskava ar A-13 Utena tik pasienio gyvenviečių pavadinimai: A-1 Ainaži, A-2 Veclaicene ar A-13 Medumi.
Ačiū, kad ženklai nukreipia Lietuvos link.
Kartais tuo prefiksu žymi ne tik miestą kitoje šalyje, bet tiesiog kitą šalį. Pvz. Austrijoje ant greitkelių yra (ar bent jau buvo) žymimos visos Balkanų šalys, su kuriomis Austrija nesiriboja, bet nenurodomi miestai.
Esu matęs Slovakijoje ženklą, kuriame Košicė buvo su prefilsu H (Vengrija). Pagalvojau, kad tai atrodo tiesiog klaidingai. Paskui supratau, kad taip tiesiog norėjo pažymėti kelią vedantį link Vengrijos pro Košicę. Norėjo ir Lietuvoje implementuoti Lazdijai (PL) ženklai, bet tai iš karto buvo pastebėta ir PL ženklai buvo užtušuoti.
Komentuoti:
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimąSuvainiškis (LT) arba Pandėlys (LT) būtų informatyviau.
Juodupėje yra Aknystė (tik reiktų dar LV ženklo ir galbūt latviško pavadnimo) ir atrodo šiek tiek labiau integruotai tarp sienų.
Panašių ženklų į Latviją nenurodant gyvenvietės buvo (gal ir yra) ir Lietuvoje, pvz. prie Laižuvos ar prie Tilžės
Latvijoje krypčių nuorodos turi savo specifiką.
Anksčiau krypčių nuorodose vietoje A-1 Tallina A-2 Pleskava ar A-13 Utena buvo rašomi tik pasienio gyvenviečių pavadinimai: A-1 Ainaži, A-2 Veclaicene ar A-13 Medumi. Dabar jie pasitaisė ir užrašo panašiai kaip lietuviai, pvz., A-7 Kauņa (ne tik Bauska).
Komentuoti:
-
Suvainiškis (LT) arba Pandėlys (LT) būtų informatyviau.
Juodupėje yra Aknystė (tik reiktų dar LV ženklo ir galbūt latviško pavadnimo) ir atrodo šiek tiek labiau integruotai tarp sienų.
Komentuoti:
-
2018 metais išasfaltuotas kelias P-75 Nereta- Lietuvos siena (Suvainiškis)
Foto 2019.06
Neretoje prie kiekvienos sankryžos užrašai "Lietuvas robeža" (Lietuvos siena)
Šis 4 km ruožas iki sienos anksčiau buvo žvyrkeklis
(...)
Suvainiškis
Pagal tą pačią "Interreg" programą ir Lietuvoje išasfaltuota paskutinė kelio RK 3647 Pandėlys-Panemunis-Suvainiškis žvyrkelio atkarpa, buvusi tarp Taručių ir Vilkolių. Iš Rokiškio ir kitų Šiaurės Lietuvos rajonų atsiranda alternatyvūs maršrutai į Rygą ir kitus Latvijos miestus.
Komentuoti:
-
Parašė R.D. Rodyti pranešimąManau problema kyla tiems, kurie geriau nepažįsta Vilniaus ir iš žemėlapio, kurį nufotografavai,
Vietiniam gyventojui su didesniais už vidutinius orientavimosi pagal žemėlapį įgūdžiais pavyko rasti parkingą tik iš antro karto ir tik išnaršius visą teritoriją.
Atlikus vietovės tyrimą (rekognostiruotę) patikimai nustatyta, kad įvažiavimas įparkingą P9 yra tarp TEVA ir Valentis (buv. Ilsantos) gamyklų.
Kažkokia ženklinimo parodija yra važiuojant nuo miesto
Tuo tarpu važiuojant nuo Molėtų pirmąsias "orientacines" abrakadabras žmonės pamatys tik Santariškių gatvėje.
Juk paprasčiau buvo galima iš karto pastatyti normalaus šrifto krypčių nuorodas.
Komentuoti:
-
Romas, manau problema kyla tiems, kurie geriau nepažįsta Vilniaus ir iš žemėlapio, kurį nufotografavai, jiems sunku suvokti erdvinę poziciją. Vienintelis dalykas, kurį pagalvojau važiuodamas pro tą žemėlapį, kad bus tokių, kurie pravažiuos šitą vietą ir nuvažiuos į naująją Santaros g.
Komentuoti:
-
Pirmą kartą apvažiavus visą kvartalą nepavyko surasti įvažiavimo į tą mega super duper Santariškių parkingą.
Bandymai iš antro surasti daugiaaukštį parkingą P9 ir išmokti būti drausmingu parkuotoju.
Navigacijos į parkingą ypatumai
Molėtų plentas.
Čia tas orientavimosi šedevras, kurių pilna prie kiekvienos sankryžos
Negi jie negali parašyti nuorodų normaliu šriftu "Parkingas P9- 500 metrų", "Parkingas P9- 200 metrų ->" ir pan.
Buvo pabandyta ištyrinėti erdvę tarp Nestės degalinės ir plovyklos.
Ten jokio parkingo pamatyti nepavyko
Tolumoje matosi mažytė nuoroda, nukreipianti į didelį parkingą
Kur kas labiau pastebima didelė mažojo IKI'uko reklama, kur aiškiai nurodyta, kur ir kiek važiuoti
Nuostabus tos improvizuotos nuorodos, pastatytos kažkur toli nuo kelio, matomumas
Dar viena didelio parkingo mikroskopinė nuoroda
Atkreipkime dėmesį, kad išsukant iš parkingo ir norint važiuoti miesto link Santaros g. apsisukimo reikės kirsti kelias juostas, tame tarpe su ištisinėmis tarpinėmis skiriamosiosmis linijomis
Laisvų vietų 1173
Dar įdėta ir schemutė, kurią išiminėdami posūkį visi suspės ištudijuoti
Komentuoti:
-
Parašė vaidast Rodyti pranešimą
Yra aiškus ženklas, netgi du jei neklystu, ties balta nuoroda į Kauna važiuojant nuo Klaipėdos tik pravažiavus 9 forto stotelę, kad Vandžiogala pasieksi pasukęs į Kauną. Čia ženklai tikrai aiškūs manau ir yra nuo pirmos dienos atidarius apsisukimą. Tačiau viskas palikta su sena kryptim Klaipėda-Vandžiogala kaip buvo ir ten taip pat aukštai dar kabo, kad iš a1 kertant Via Baltica srautą pasuksi į 222. Dauguma krypties Klaipėda-Vandžiogala vairuotojų vaziuoja automatu nes ten srautas pagrinde vietinis, plius palindus po viaduku nereikia niekur persirikiuoti, kai važiuojant nauju apsisukimu reikia praleisti srautą Kaunas - KLaipėda.
Taip išeina, kad ne su nuorodomis problema, o su pačiu KET laikymųsi. Nevažiavau dar pro ten, tai čia tik mano prielaida
Komentuoti:
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimą
LAKD naudojasi tuo, kad nuo Klaipėdos pusės Vandžiogalos krypties niekada ir nebuvo ir pats turi žinoti kaip važiuoti kaip commuter'is Bet sutinku, kad šalia "KAUNAS" ženklo baltame fone galėtų atsirasti " |222| VANDŽIOGALA" nuo Klaipėdos pusės. Nors gal geriau tegul būna populiaresnė kryptis Domeikava, nes Vandžiogalą gal ne visi žino Aš žinau Vandžiogalą, nes mėgstu į žemėlapius spoksoti
Komentuoti:
-
Parašė daktaras Rodyti pranešimąApsisukimas šalia šilainių turgaus atidarytas, tačiau srautas toliau sėkmingai lenda senuoju apsisukimu. Kad ir vakar - rytinio piko metu net dvi viena paskui kitą mašinos tiesiog įsigrūdo nuo Klaipėdos pusės, taip stabdydamos via baltika srautą. Ten kaip minimum reikia tų oranžinių kuoliukų atskyrimui, nes net ir padarius kad ir dvigubą ištisinę, atsiras erelių, kurie rikiuosis
-
Parašė dsanto Rodyti pranešimą
O tai gal tiesiog tegu uždeda nuorodą į Klaipėdą ir tada bus aišku.
Bet aišku, LAKD, sakytų, jei matai nuorodą, tai nereiškia, kad turi sukti. Jei nėra kitokio informavimo, tai reiškia, kad nėra. Kaip pvz. nėra Palangos krypties Vilniuje Jei matai Vandžiogalos kryptį ir pagal KET negali ten sukti, reiškia ta nuoroda tau nieko neturėtų reikšti.
Įtariu, panašiai veikia ženklai "Apylanka". Šiais ženklais nesiekiama pagerinti kelio informatyvumo. Siekiama, kad tais ženklais naudotųsi tik tie, kam reikia apvažiuoti remontą ir tik dubliuojantiems ženklais reikia papildomai patikslinti. Pvz. Ateities pl. viaduko remontas. Remonto pradžioje yra ženklas Apylanka su akligatviu, o paskui darai posūkį ir apvažiuoji remontą, vadovaudamasis ženklais "Apylanka". Pvz. jei atsirastų ženklai "Petrašiūnai" ar "Palemonas", pagerėtų informatyvumas, bet po to informatyvumą tektų pabloginti, nes baigtųsi remontas. Nenorima apsikrauti informacija
Komentuoti:
-
Parašė PoDV Rodyti pranešimą
LAKD naudojasi tuo, kad nuo Klaipėdos pusės Vandžiogalos krypties niekada ir nebuvo ir pats turi žinoti kaip važiuoti kaip commuter'is Bet sutinku, kad šalia "KAUNAS" ženklo baltame fone galėtų atsirasti " |222| VANDŽIOGALA" nuo Klaipėdos pusės. Nors gal geriau tegul būna populiaresnė kryptis Domeikava, nes Vandžiogalą gal ne visi žino Aš žinau Vandžiogalą, nes mėgstu į žemėlapius spoksoti
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė dsanto Rodyti pranešimąReikia aiškių išankstinių kelio ženklų, kad vairuotojai aiškiai žinotų, kad reikia išsukti anksčiau iš kelio, kad pavažiavę į priekį galėtų apsisukti. Nereikės nei kamerų.
Komentuoti:
-
Reikia aiškių išankstinių kelio ženklų, kad vairuotojai aiškiai žinotų, kad reikia išsukti anksčiau iš kelio, kad pavažiavę į priekį galėtų apsisukti. Nereikės nei kamerų.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Apsisukimas šalia šilainių turgaus atidarytas, tačiau srautas toliau sėkmingai lenda senuoju apsisukimu. Kad ir vakar - rytinio piko metu net dvi viena paskui kitą mašinos tiesiog įsigrūdo nuo Klaipėdos pusės, taip stabdydamos via baltika srautą. Ten kaip minimum reikia tų oranžinių kuoliukų atskyrimui, nes net ir padarius kad ir dvigubą ištisinę, atsiras erelių, kurie rikiuosis
Komentuoti:
-
Reikia atnaujinti nuorodas, nuimti ir pamiršti tas Varšuvas, Rygas, kurių užmiesčio keliuose nenurodoma. Jos nei šių dienų standarto neatitinka, nei yra logiškos.
Kaune situacija dar prastesnė. Nuorodos, atrodo, uždėtos iš vis šiaip sau. Geriausia jas nuimt, nes vis tiek nieko nenurodo. Pakabint tik kelių magistralinių gatvių sankryžose, su kelio numeriais.
Geriausia situacija Klaipėdoje
Komentuoti:
-
Parašė sleader Rodyti pranešimą
Krypties nuroda į Varšuvą čia kabo nuo neatmenamų laikų ir iš visų matomų nuotraukoje atsirado pirmoji. Tais laikais dar pas mus nenaudojo rodyklių vaizduojančių išvažiavimą iš žiedo. Nors iš tiesų nelabai aišku kodėl ji tokia yra. Tolimesnėse sankryžose Varšuvos kryptimi irgi yra likusios kelios tokios nuorodos, bet taip pavyks nuvažiuoti geriausiu atveju iki Vilniaus ribos, o po to jau nebebus aišku kuria kryptimi važiuoti link Varšuvos, nes artimiausia nuoroda bus tik ties Kaunu (už Megos).
Beje berašydamas patikrinau atstumus tai 452 km. būtent labiausiai (+-) ir atitinka atstumą vykstant per Lazdijus.
Man šita lentelė šių laikų kontekste visada atrodė absurdas, dabar dar labiau - magistralinių kelių jungiančių miestus ir nurodančių aiškų ir naudojamą maršrutą nėra, neaišku koks atstumas pasirinktas skaičiuoti ir t.t Žymiai daugiau logikos matyčiau žymint Rygą. O šiaip dar jei reiktų sugalvot atitikmenį šitam nelogiškam atvejui sakyčiau jei Kaune būtų ženklas Šiauliai tik su kilometrų skaičiumi.
Komentuoti:
-
Parašė c2h5oh Rodyti pranešimąEi, gal nepradėkim tų sąmokslo teorijų ("įsiteikti svečiui" ir t.t.). Panevėžio ir Utenos rodyklės lygiai tokios pat kaip ir Varšuvos (ir skirtingos nuo Kauno ir Gardino). Klausimas grynai apie ženklinimą skirtingomis rodyklėmis.
Komentuoti:
Komentuoti: