Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kinijos santvarka ir ekonomika

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • AšNeRobotas
    replied
    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Esi mulkis, meluoji ir tyčia misinterpretuoji ką sakiau.
    Nesakiau, kad vienodai blogos. Paklaustas, kad parodytum kodėl sakei, kad Kinija remia putiną, atsakei kad dėl to nes prekiauja su Rusija. Aš sakau, kad Vakarai irgi tai daro ir, pagal šį parametrą kurį pateikei, tavo logika, Vakarai ir Kinija yra abu vatnikai. Reiškia tavo pateiktas argumentas, kad Kinija remia Rusiją yra toks silpnas, kad net ir galima jį pritaikyti tai pasaulio pusei, kuri akivaizdžiai kovoja prieš putiną! Absurdas, ar ne? Jau verčiau būtum sakęs kad Kinija neremia Ukrainos, ir dėl to reiškia remia putiną (kas yra ką iš tikrųjų manai savo makaulėje), tačiau supranti kad tai būtų per daug akivaizdi loginę klaida!
    Bukas padare, tau buvo sakyta, kad Kinijos valstybės kontroliuojamos įmonės bendradarbiauja diversikuodamos ir vystydamos rusijos puolimo pajėgumus, tau buvo sakyta, kad remia politiškai ir per propagandą.

    Niekas nešneka apie Xiaomi telefoną ir Mavic droną.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Esi mulkis, meluoji ir tyčia misinterpretuoji ką sakiau.
    Nesakiau, kad vienodai blogos.
    Leidai suprasti su šiuo pasažu - "Tu sakei kad Kinija kišasi į mūsų politiką, mano mintis, kad Kinija į niekieno politikas nesikiša. Tai yra pacifistinę valstybė, lyginant su ką ji galėtų daryt ir ką daro kitos valstybės, kuriuos nuolat visur kišasi, kažką finansuoja, remia revoliucijas."
    Išverčiu - Vakarai (t.y. ir mes) blogi, visur kišamės ir sėjam nesantaiką, o kinai yra taikos balandžiai.
    Paklaustas, kad parodytum kodėl sakei, kad Kinija remia putiną, atsakei kad dėl to nes prekiauja su Rusija.
    Meluoji, arba parodyk, kur taip sakiau. Aš sakiau, kad pardavinėja stakles ir čipus, t.y. tuos dalykus, be kurių kacapai negalėtų gaminti ginklų. Vakarai gi kaip tik tokiems dalykams uždėję embargą.
    Paskutinis taisė digital; 2024.09.30, 13:18.

    Komentuoti:


  • liutass
    replied
    cia is Kinijos ligonines rasoma ar is Lietuvos?

    Komentuoti:


  • taspac
    replied
    Labas rytas ir sveikinimai su meteorologiniu rudeniu. Jau net nepamenu, kada paskutinį kartą nuoširdžiai linkėjau KARŠTOS kavos arbatos. Tai va, šiandien linkiu, nes šildymo dar neįjungė. Na o kol džiuginate rankas ir vidaus organus karštais skysčiais, karštos naujienos rubrikoje “toli toli už jūrių marių”, skanaus.
    #ToliToliUzJuriuMariu
    ___
    Parama Rusijai

    Kinija atvyko į šių metų JT Generalinę Asamblėja su atvirai paskelbtu planu siekti P.Amerikos, Afrikos ir Azijos šalių pritarimo “įšaldyti kovas Ukrainoje ir pradėti taikos derybas”. JAVai atvirai priešinasi šiam planui, o Ukrainos diplomatai susinervino tiek, kad susirinkusioms valstybių galvoms pracirkuliavo rašytinį pareiškimą, kuriame atvirai apkaltino Kiniją siekiu “neleisti Rusijai pralaimėti”. Zelenskis trečiadienį skėlė kalbą, kurioje užstūmė ant Kinijos (iki šiol Ukraina stengėsi pernelyg nesiskeryčioti, nebodami akivaizdaus PRC šališkumo), tame tarpe apkaltino bandymu perleisti Ukrainos teritorijas Rusijai. Zelenskio kalboje kelis kartus kartojosi kaltinimas “kolonijinės politikos palaikymu” ir atviras pareiškimas, “kad šalys, palaikančios tokią politiką, neabejotinai ir pačios ketina imtis tokių veiksmų”, kas yra tokia vidutinio puntuko dydžio cėgla į PRC viešųjų ryšių daržą - Kinija lodama prieš Vakarus labai dažnai naudoja kaltinimus “imperializmu” ir “kolonializmu”, jau nekalbant apie itin skaidrią užuominą į Taivano klausimą.

    Zelenskis taip pat pareiškė, kad Ukarinos žvalgybos duomenimis, Rusija naudojasi “trečiosios šalies” palydovų renkama žvalgybos informacija apie Ukrainos infrastruktūrą ir branduolines elektrines. Tiekėjas nebuvo atvirai įvardintas, bet nu labai sunku būtų ką nors įtikinti, jog trečiuoju šitame sakinyje galėtų būti EU arba Japonija.
    Danijos premjeras tuo tarpu išvis nevyniojo pyzdakų į vatą, ir išvadino PRC sukčiais ir slabakais, kurie net nesugeba laikytis tarptautinių prekybos taisyklių. Čia jis irgi taikė į Kinijos paramą Rusijos karo machinai.
    ___
    Biržų šuolis

    Šalia masiško akcijų supirkinėjimo valdiškais pinigais, Kinijos valdžia šią savaitę priskelbė kokias tris akcijas-atrakcijas ekonomikos kėlimo ir palaikymo klausimais. Biržos penktadienį atsiliepė super energingu šuoliu į viršų: Šanchajaus Kompozitas pvz kalė apie 15% į viršų per vieną dieną, ir netgi pralenkė metų pradžios kursą. Šiek tiek nuostabą kelia faktas, kad pirmas tris valandas Šanchajaus biržoje sutriko sistemos, ir nebuvo galima prekiauti. Tuo metu Šenženo biržoje akcijos tolygiai kilo, tad kaip ir normalu, jog sutvarkius sistemas, Šanchajaus indeksa kalė raketiniu greičiu į viršų ir pralenkė Šenženo kilimą (procentine išraiška). Sutapimas? Labiau tikėtina, kad taip.

    Dalis investuotojų jau apsidžiaugė, kad į Kinijos rinkas grįžo vasara (iš ten ir kilimas), tačiau daug solidžių balsų sako, kad čia dar ne tik ne pirma kregždė, bet galbūt net ir ne šikšnosparnis. Visų pirma, labiausiai rinką įkaitinę partijos sprendimai nėra sprendimai, o tik pažadai tuos sprendimus priimti. Taip pat reikia nepamiršti, kad už kelių dienų bus 75-osios Kinijos Komunizmo metinės, o CCP turi gerai žinomą pomėgį maksimaliai užpumpuoti visus marksistinio gerbūvio rodiklius tokioms reikšmingoms datoms, idant visokio plauko vinipūchai galėtu skambias kalbas sakyti.
    ___
    Laivai, raketos ir skundikai
    • Wall Street Journal išpublikavo straipsnį - su palydovinėmis nuotraukomis - apie tai, kad šį pavasarį pasirodo nuskendo Kinijos pirmasis atominis povandeninis laivas. Skendimas įvyko kai laivas buvo prišvartuotas Uhano karinėje bazėje, taigi net ne plaukimo metu. Šią potencialiai didžiausią PLA (Pipl Libereišn Armį) veido palmę po poros dienų patvirtino ir Pentagonas. Kinijos oficiozai pasinaudojo konstitucine teise viską neigti ir kaltinti Vakarus.
    • Matyt norėdami parodyti, kad nėra jiems ko Sarmatintis, Kinijos Raketinės Pajėgos atliko bandomąjį tarpkontinentinės balistinės raketos (ICBM) pykštelėjimą. Tai pirmas aktyvus PLA tokio dydžio raketos išbandymas per paskutinius 44 metus. Apie šūvį “vakrų partneriai” buvo iš anksto informuoti, o po šūvio išdidžiai pareikšta, kad “raketa pataikė į iš anksto numatytą teritoriją Ramiajame Vandenyne” su kuo būtų labai sunku ginčytis, nes nei taikinys, nei tiksli nusileidimo vieta nebuvo išviešinta.
    • Kinijos KGB atitikmuo MSS (Ministry of State Security) šią savaitę labai pyksta ant Naujosios Zelandijos už pradėtus Kinijos ekspatriotų tyrimus, po to, kai oficialusis Velingtonas metiniame pranešime įvardino Kiniją, kaip “kompleksinį žvalgybos rūpestį”. MSS apkaltino N.Zelandiją “Šaltojo Karo mentalitetu” irgi esant “idealogiškai šališką”. Dėl šito paskutinio nu labai norisi pačių MSS paklausti, kieno karvė čia dabar mūkia, bet bijau, kad neatsakys. MSS savo katinimus karūnavo užstūmimu, kad: “NZ SIS pranešimas atvirai drabsto purvus ant užsieniuose gyvenančių kinų bendruomenių ir studentų. Po publikavimo taip vadinamas NZ žvalgybos personalas priekabiavo ir baugino kai kuriuos Kinijos piliečius”. Karvės mūkimo tema, bijau, nebus atskleista ir šiuo atveju.
    • South China Morning Post, Honkongo laikraštis, ta proga pastebėjo, kad “vis labiau ir labiau naglos intonacijos vis dažniau ir dažniau skamba naujai išrinktos centro-dešiniųjų valdžios kalbose”. Turima omeny, be abejo, kalbos adresuotos Komunistų Partijai.
    • Šiuo metu vien tik JAVuose vyksta toks kiekis tyrimų dėl Kinijos pramoninio ir karinio špionažo, kad jau nesugebu net sąrašo sukompiliuoti. Užteks paminėti naują botnetą, aptiktą 1,2 milijono interneto įrenginių, taip kad jei turite TP-link, Xiaomi ar pan routerius, tai bent jau susiupdeitinkit firmwarą, ar perkraukit laikas nuo laiko. Vis mažiau šansų, kad gausite laišką su kvietimu į teismą, nes iš jūsų IP adresu buvo hakinama valstybinė ar karinė institucija.
    • Australija pranešė, kad netrukus organizuos bendras laivyno pratybas kartu su N.Zelandija, JAVais, Japonija ir Filipinais. Pratybos vyks… Pietų Kinijos Jūroje. Parašykit į komentarus savo spėjimą, kaip į tai reagavo komunistinė valdžia.
    ___
    Malaizija

    Kol kas labai mažai kalbėjome apie Malaiziją, geografiškai ir emociškai artimą PRC kaimynę. Praeitą savaitę Malaizijos sultonas Ibrahimas (formali valstybės galva karūnos dėvėjimo tikslais, bet neturinti jokių tiesioginių galių) susitiko su Vinipūchovičium ir Li Ciangu, PRC premjeru. Susitikimas atseit praėjo labai mandagiai ir gražiai, abipusiai džiūgaujant puikiu ilgamečiu bendradarbiavimu. Nors pati idėja, kad konstitucinis monarchas gali džiaugsmingai bendrauti su diktatoriniu komunistu, skamba kaip oksimoronas, bet abu turėjo tam priežasčių. Kinijai labai reikia kiekvieno gero balso vis labiau byrančioje kaimynystėje. Sultonas tuo tarpu visokeriopai remia idėją įsitaisyti greitojo traukinio liniją tarp Kuala Lumpuro ir Singapūro. Deja savas premjeras šaibų nedavė, tai sultonas, panašu, kad ieško finansavimo svetur.

    Nepaisant gražių žodžių, naujų finansinių iniciatyvų ar dar bent kažkokio Kinijos geros valios gesto nebuvo paskelbta, skūpailos net poros pandų nesusiprato padovanot. Malaizijoje po susitikimo buvo netgi balsų bambančių, jog gerokai mažiau draugiški Vietnamas ir Australija susirenka gerokai daugiau premijinių iniciatyvų. Australija, jeigu ką, kaip tik neseniai gavo du bambuką ėdančius lokius pamuštom akim.

    Šiaip jau Malaizija, nors ir labai gražiai sugyvena su Kinija, bet nepamiršta, jog duoną galima užsitepti iš abiejų pusių, ir po kiekvieno susitikimo su PRC ko ne demonstratyviai susitikinėja su JAVais arba EU. Taip pat palaiko ypač gerus santykius su P.Korėja, o su Japonijos laivynu visai neseniai surengė bendras pratybas. Tai gal ir nieko keisto, kad Kinija šaibų ant traukinio bilieto nedavė…
    ___
    Sulankstomas nusivylimas

    PRC nacionalinis pasididžiavimas Huivėjus ištrivojo tik 13 valandų po iPhone 16 anonso, ir metė į proverbialųjį ringą savo čempioną: tris kart susilankstantį, keturis kart brangesnį ir kaip minimum dešimt kartų mažiau praktišką Mate XT. Iki ultragarsinio spiegimo užpumpuota Kinijos rinka atseit preorderino 6.5 milijonų vienetų “akordeonu” jau spėto praminti stebuklo. Eilės prie parduotuvių - tiek Abuolio, tiek Huivėjaus - nusidriekė ilgesnės nei 89-ais metais prie gastronomo, kai sviesto atveždavo. Netruko tačiau paaiškėti, kad A. jei naujų Abuolių buvo plius minus pakankamai, tai akordeonus gavo tik tie, kieno išankstinės rezervacijos buvo patvirtintos raštišku būdu, ir B. abu flagmanus pirko gerokai daugiau spekuliantų, nei tikrųjų vartotojų.
    Trumpai apžvelkime spekuliantų fenomeną. Pernai metais po iPhone 15 paleidimo į rinką spekuliuotojai sėkmingai uždirbinėjo tarp 100 ir 200 JAVinių dolerių už perparduotą vienetą, nes norinčių pablizgėti prestižu buvo daugiau, nei Apple atkrovė telefonų. Nujausdami panašią situaciją sujudo sukruto ne tik profai-perpardavinėtojai, bet ir tiesiog ieškantieji greito uždarbio. Ir pirmąją dieną iš tiesų atrodė, kad aukso upės tekės - obuoliai obuoliais, o štai akordeonas, kurio parduotuvinė kaina ir taip užvyniota iki nepilnų 4000 JAVinių dolerių ekvivalento, kai kur parsidavinėjo už beprotiškus 22-23k USD.

    Laimė truko cielas 24 valandas. Jau sekančia dieną kainos krito iki parduotuvinių, o dar sekančią trumpalaikių paskolų prisirinkę barygos paplūdo internetuose krokodilo ašaromis, kaip girdi neteisinga ir klaiku, bo niekas bliad nebeperka tokių nuostabybių. Ir jei neišpakuotus iPhonus galima gražinti Apple parduotuvėje ir atsiimti šaibas, tai su Huivėjais reikalai gaunasi įvairiai, o abiejų flagmanų kaina “laisvoje” rinkoje nukrito 20% žemiau oficialios.

    Dabar šiek tiek apie abu stebuklus. Technines detales, procesorių greičius, atmintis ir kitokias papūgas telefonų matavimui galbūt susimylės prie progos profesionaliai apžvelgti Adomas Rutkauskas. Aš tuo tarpu apsiribosiu labai trumpa pastaba apie Abuolį - anot skaitytų atsiliepimų, tai geriausiu atveju evoliucija, o ne revoliucija. Šiek tiek labiau, geriau, greičiau ir kitaip -iau, nei pernykštis modelis. Ir viskas. Huivėjaus Mate XT tuo tarpu - oho! Ir šitą moka, ir aną daro, ir dar išsilanksto į trigubai didesnį ekraną. Na gal tik kiaušinienės iškepti nemoka, bet neskubėkite teisti! Vienas iš kinų influencerių - visiškai akmenavu veidu - kaip vieną iš Top3 savybių nurodė galimybę vienu metu užspausti CIELŲ DVIEJŲ BOMŽPAKIŲ DANGTELIUS, Karlai! Dviguba nūdlų porcija per penkias minutes - ir tau, ir draugui!!! Ok, ok, iš visko sprendžiant, tai buvo sarkazmas, nes kitos dvi jo paminėtos savybės - pasivėduoti, kai karšta, ir prisidengti veidą, jeigu metro staiga gėda pasidaro, musėt irgi nėra tokios jau technologišaki sprogdinančios. Kitaip sakant, nepaisant skalambijimo, net Kinijos internetai nelabai randa tikrų technologinių stebuklų, išskyrus iš Samsung nupyzdintą sulankstomo ekrano technologiją. Žiūrint grynai iš praktinės pusės, Akordeonas sveria daugiau, nei legendinė Nokia 1611 (vertimas milenialsam ir jaunesniems - virš 300 gramų), kainuoja keturis kartus brangiau, nei gera planšetė, arba du-tris kartus brangiau, nei geras laptopas, ir jau dabar grįžinėja į garantiją dėl lankstomo ekrano problemų.
    Ir bet kuriuo atveju tikroji šito pasakojimo žinutė - Kinijos rinkoje drastiškai sumažėjo pirkėjų, galinčių skirti pakankamai pinigų prestižo prekėms.

    Tiek šiandieną tilpo mūsų akiratin. Dėkui, kad skaitėte, nepamirškite pakomentuoti apie PRC reakciją į Australijos laivyno pratybas. Jei nesidomite politika, tai drąsiai rėžkite savo nuomonę Akordeono klausimu - niekas iš mūsų artimųjų tos bliadstvos neturi, reiškia niekas ir neįsižeis. Blogiausiu atveju užmeskit laiką , išankstodėkoju. Na ir visiems dovanų paveiksliukas-įrodymas, jog Mate XT tikrai gali padvigubinti bomžpakių efektyvumą. Jokios apgaulės.
    Click image for larger version  Name:	461471191_10225728166218701_6774486835298218222_n.jpg Views:	0 Size:	93.9 KB ID:	2155276

    Komentuoti:


  • bimbam
    replied
    Parašė digital Rodyti pranešimą
    Žodžiu vieni dirba blokuodami, kiti (Kinija pvz.) kaip tik atvirkščiai - padeda kacapams apeiti sankcijas, bet anot poros alternatyvesnio entelekto forumiečių, abi šalys - ir Kinija, ir Europa - vienodai blogos. Tiksliau netgi atvirkščiai - Kinija gera ("visiškai neremia Putino"!), Europa bloga.
    Esi mulkis, meluoji ir tyčia misinterpretuoji ką sakiau.
    Nesakiau, kad vienodai blogos. Paklaustas, kad parodytum kodėl sakei, kad Kinija remia putiną, atsakei kad dėl to nes prekiauja su Rusija. Aš sakau, kad Vakarai irgi tai daro ir, pagal šį parametrą kurį pateikei, tavo logika, Vakarai ir Kinija yra abu vatnikai. Reiškia tavo pateiktas argumentas, kad Kinija remia Rusiją yra toks silpnas, kad net ir galima jį pritaikyti tai pasaulio pusei, kuri akivaizdžiai kovoja prieš putiną! Absurdas, ar ne? Jau verčiau būtum sakęs kad Kinija neremia Ukrainos, ir dėl to reiškia remia putiną (kas yra ką iš tikrųjų manai savo makaulėje), tačiau supranti kad tai būtų per daug akivaizdi loginę klaida!


    MedinisStrazdas
    Hong Kongas yra Kinijos dalis ir yra integracijos procese į labiau totalitarinę žemyninės Kinijos sistemą, kas yra teisiška tarptautine teise.
    Kinijos pilietinis karas buvo prieš daug daug dešimtmečių ir turi mažai ką bendro su dabartine Kinija. Ir o beje pilietinis karas yra konfliktas tarp vienos valstybės, tai yra vidaus konfliktas, o ne invazija ar revoliucijos steigimas kitoje valstybėje. Jau verčiau būtum sakęs Tibetą
    "Dabar siunčia į karą ukrainoje" Tai kurią pusę Kinija remia, pagal tave? Turbūt Ukraina, nes Ukrainiečiai perka dronus iš kinų, ar ne?
    Kinija rėmė talibaną, juokauji?
    Paskutinis taisė bimbam; 2024.09.30, 11:35.

    Komentuoti:


  • Dundorfas
    replied
    Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
    Rėmė talibaną.
    Nežinau čia tas bimbam tyčiojasi iš saves ar iš kitų? Be Kinijos paramos žlugtų Šiaurės Korėja, Rusija, Iranas ty jos laikosi tik dėl Kinijos paramos. Įstabios valstybės, bimbam siūliau migruoti į kuria nors pasirinktinai. Afganistane madžachedus Kinija rėme prieš Rusiją anksčiau, nei JAV pradėjo.

    Komentuoti:


  • MedinisStrazdas
    replied
    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Kurią valstybę per paskutinius 30 metų Kiniją nuvertė perversmu?
    Hong Kong.

    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Kurioje valstybėje ji rėmė kažkokias revoliucijas?
    Taiwane.

    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Į kurį konfliktą Kinija siuntė ginklus ar treneriavo kokius kovotojus?
    Į praktiškai visus konfliktus viduriniusiuose rytuose ir rytų afrikoje. Dabar siunčia į karą ukrainoje.

    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Kurį nepopuliarių diktatorių Kinija remia?
    Vladimirą Putiną, Guillermo Rodríguez, Nicolás Maduro, Kim Jong Un, Ho Chi Minh ir dar visą pluoštą kitų.


    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Kinija taip pat galėjo remti kažką Afganistane, nieko nerėme.
    Rėmė talibaną.


    Komentuoti:


  • Galys
    replied
    Palaukim ar pasitvirtins ši info.

    • Russia has established a clandestine weapons program in China, Reuters reported.
    • China is helping Russia develop attack drones for use in the war with Ukraine, per Reuters.
    • The report, if confirmed, should not come as a surprise to the West, experts told BI.

    In Reuters' reporting, IEMZ Kupol, a subsidiary of Russia's state-owned arms company Almaz-Antey, has developed and tested a long-range attack drone model called the Garpiya-3, or G3, in China.

    The G3 can travel about 1,200 miles with a payload of 110 pounds, Reuters wrote, citing the Kupol reports.

    Furthermore, the Kupol reports said that within eight months, the Chinese factory would be able to produce another drone with a payload of 400kg, per Reuters.
    https://www.businessinsider.com/russ...gn=business-sf

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Žodžiu vieni dirba blokuodami, kiti (Kinija pvz.) kaip tik atvirkščiai - padeda kacapams apeiti sankcijas, bet anot poros alternatyvesnio entelekto forumiečių, abi šalys - ir Kinija, ir Europa - vienodai blogos. Tiksliau netgi atvirkščiai - Kinija gera ("visiškai neremia Putino"!), Europa bloga.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Tai kaip ir sakiau, per 3 šalis, netiesiogiai. Iš tamstos linko:
    There's no suggestion the companies breached sanctions laws and the data doesn't indicate who exported the technologies to Russia, from where they were shipped and when the goods were manufactured. The companies said they fully comply with sanctions requirements, ceased business in Russia when war broke out and put in place processes and policies to monitor compliance. They said they work to counter the illicit diversion of goods including with relevant authorities.

    The vast majority of restricted technologies enter Russia via re-exports from third countries including China, Turkey and the United Arab Emirates. The US and the EU have been working to block those routes, focusing especially on a list of high priority so-called dual-use and advanced goods found in Russian weapons in Ukraine or that are critical to making them.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė digital Rodyti pranešimą
    Ne plius, o tik perka žaliavas. Staklių ir čipų kiek žinau neparduoda, kacapai visa tai gauna per visokius Kazachstanus ir Armėnijas.
    Deja, bet parduoda.

    Most of Russia's war chips are made by US and European companies

    Russia imported more than $1 billion of advanced US and European chips last year, despite restrictions intended to stop President Vladimir Putin's military getting hold of technology to fuel its war in Ukraine.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Taip, pagal tave prekyba = rėmimas. Pats atsakei į savo klausimą.
    Jei čia taikoma man, tai dar kartą - Europa staklių ir čipų neparduoda, Kinija parduoda.
    Kinija visiškai neremia Putino.
    Deja, bet tamsta esate alternatyvaus intelekto.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
    Taip, plius perka žaliavas. Dalį tiesiogiai, dalį per aplinkines valstybes.
    Ne plius, o tik perka žaliavas. Staklių ir čipų kiek žinau neparduoda, kacapai visa tai gauna per visokius Kazachstanus ir Armėnijas.

    Komentuoti:


  • bimbam
    replied
    Taip, pagal tave prekyba = rėmimas. Pats atsakei į savo klausimą.

    Kinija visiškai neremia Putino. Kinija neutrali visais parametrais. Bet kai gyveni burbule ir esi radikalizuotas iki ausų, visi, kieno pasaulėžiūra kažkiek skiriasi, yra mirtini priešai ir vatnikai. Sustatyt prie sienos ir sušaudyt.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė digital Rodyti pranešimą
    Kur konkrečiai absurdas? Europa remia kacapus staklėmis ir čipais?
    Taip, plius perka žaliavas. Dalį tiesiogiai, dalį per aplinkines valstybes.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Kur konkrečiai absurdas? Europa remia kacapus staklėmis ir čipais?

    Komentuoti:


  • bimbam
    replied
    Parašė digital Rodyti pranešimą
    Deja, bet Kinija remia rusiją tikrai daug (per daug), ir jei pačių ginklų kol kas ir netiekia, bet jau yra jų transportinių mašinų, taip pat remia staklėmis, čipais, propaganda ir t.t. Pilna info ir čia forume.
    Su tokia labiau nei absurdiška logika, visa Europa remia Putiną. Ir dar kaip. Budinkis.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Vis dar 0 pavyzdžių tų blogų "priemonių".
    Kurią valstybę per paskutinius 30 metų Kiniją nuvertė perversmu? Kurioje valstybėje ji rėmė kažkokias revoliucijas? Į kurį konfliktą Kinija siuntė ginklus ar treneriavo kokius kovotojus? Kurį nepopuliarių diktatorių Kinija remia? Į visus klausimus atsakymas yra neigiamas.
    Tikrai ne. Kad tamsta nežinai nė vieno pavyzdžio, nereiškia, kad taip nėra. Buvo jau daug diskusijų panašiomis temomis, pvz., Jonelis aiškino, kad Kinija nė vienam kaimynui neturėjo teritorinių pretenzijų, kas yra visiška netiesa, nes turėjo ir dar vis turi vos ne kiekvienam (pilna info kad ir wikipedijoj).
    Kinijos tikrai Putinas maldavo kad jam siųstų ginklus - to nenutiko.
    Deja, bet Kinija remia rusiją tikrai daug (per daug), ir jei pačių ginklų kol kas ir netiekia, bet jau yra jų transportinių mašinų, taip pat remia staklėmis, čipais, propaganda ir t.t. Pilna info ir čia forume.
    Kinija tikrai galėjo įsikišti į Mianmaro karą ir okupuoti, bet to nedarė ir nedaro. Kinija taip pat galėjo remti kažką Afganistane, nieko nerėme. Tačiau Vakarų "demokratijoms" pasirodė racionalu okupuoti šią neįdomią dykumą kitoje pasaulio pusėje. Vakarai Kinijos atžvilgiu objektyviai lygina šį ekspansionistiniai sukarinti imperialistai.
    Gaila, kad kinams vis tik pavykta dalį naivių europiečių patraukti į savo pusę.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Ne koks nors The Bengal times paskelbė:
    Uighurs: 'Credible case' China carrying out genocide https://www.bbc.com/news/uk-55973215
    International Responses to the Uyghur Crisis https://uhrp.org/responses/

    Komentuoti:


  • AšNeRobotas
    replied
    Parašė bimbam Rodyti pranešimą
    Vis dar 0 pavyzdžių tų blogų "priemonių".
    Kurią valstybę per paskutinius 30 metų Kiniją nuvertė perversmu? Kurioje valstybėje ji rėmė kažkokias revoliucijas? Į kurį konfliktą Kinija siuntė ginklus ar treneriavo kokius kovotojus? Kurį nepopuliarių diktatorių Kinija remia? Į visus klausimus atsakymas yra neigiamas.
    Kinijos tikrai Putinas maldavo kad jam siųstų ginklus - to nenutiko. Kinija tikrai galėjo įsikišti į Mianmaro karą ir okupuoti, bet to nedarė ir nedaro. Kinija taip pat galėjo remti kažką Afganistane, nieko nerėme. Tačiau Vakarų "demokratijoms" pasirodė racionalu okupuoti šią neįdomią dykumą kitoje pasaulio pusėje.
    • Sunaikintas Hong Kongo suverenitetas ir demokratija nepaisant susitarimų su Britanija.
    • Grasinimas okupuoti ir sunaikinti demokratiją Taivane.
    • Tam pačiam Myanmare remiama autoritarinė karinė junta.

    • Koks invalidas turi būti, kad galvotum, kad Kinija neremia Rusijos. Net ir bijodama sankcijų Kinija remia rusiją kuo tik gali įskaitant ir diplomatine pagalbą ir propagandą legitimizuojant ruso-fašistinį karą. Vien dėl pagalbos rusijai Kinija prasideda prie mūsų valstybės ir regiono silpninimo.
    https://www.ft.com/content/017e210b-...d-e7fa9dc72905
    "There are not dual-use capabilities", Cambell said on Tuesday. "These are component pieces of a very substancial effort on the part of China to help sustain, build and diversify various elements of the Russian war machine."
    Dabar vėl turbūt ištrauksi kažkokį super random straipsnį iš kokio nors "West Bengal New Times" apie mažai įrodymų ir irrevelant įvyki. Mėtai random faktus, bet nieko negali pasakyti konkretaus
    Tu net nelabai supratai to linko esmės nors kodėl aš jį įdėjau bandžiau tau paaiškint kaip pirmokui.

    Vakarai Kinijos atžvilgiu objektyviai lygina šį ekspansionistiniai sukarinti imperialistai.
    Kaip šitą iššifruoti nežinau, bet spėjų kažkoks komunistinis mėšlinas naratyvas.
    Paskutinis taisė AšNeRobotas; 2024.09.28, 13:21.

    Komentuoti:

Working...
X