Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Bon Appétit. Diskusijos apie maistą ir kulinariją

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    Patarimas iš asmeninės patirties: nesistenk priaugti svorio, jei to tikrai nereikia. Jei tik nekyla jokių sveikatos problemų dėl per mažo svorio, o valgai normaliai, geriau net nebandyk to keisti.

    Aš visai to nenorėdamas "netyčia" priaugau 20kg. Dabar vis "bandau" bent 15kg numesti. Kol kas nelabai sėkmingai. Dar 20 priaugti galėčiau nė nemirktelėjęs. Tiesa, priaugus svorio fizinė būklė ir savijauta tapo kur kas prastesnė, net jei viršsvoris ir nėra didelis (t.y. vos apie 10kg nuo "normalaus" BMI mano ūgiui). Dabar pats suprantu, kodėl tie Afrikos maratonų bėgikai perdžiuvę, kaip šakaliai. Taip tiesiog geriau ir sveikiau. O kompleksuoti dėl per mažo svorio nėra ko. Galėsi prisikompleksuoti, kai būsi storas, kaip paršas.
    Sveikatos problemų dėl svorio (tfu tfu tfu per kairį petį), nėra. Tiesa, turiu vengti didelio fizinio krūvio dėl aukštesnio kraujospūdžio ir širdies sienelės paburkimo (tai turėjo praeiti prieš kelis metus). Yra tik psichologinių momentų, kai jaučiuosi nejaukiai dėl to.
    Žinoma, svorio su laiku priauksiu, bet šiuo metu turi būti kitaip, tikriausiai.
    Tik įdomu, kaip sportuoti, norint nenusikūdinti iki ribos?
    Šiuo metu kažkuo labai rimtai neužsiimu, bet tikrai norėčiau.

    John, o tau linkiu nepriaugti tų "kitų" kilogramų, bet pasiekti užsibrėžtą tikslą. Nepasiduok!

    Comment


      Parašė Irma Rodyti pranešimą
      Aš irgi per liesa, ir priaugti man be šansų, tikrai sunku. Per pora mėn gal tik 1 kg. pavyko.
      Kaip tik reikia sportuoti, kad priaugtasis nebūtų tik lašinių sluoksnis. Sportuojant reikia ir atitinkamai valgyti, kad kompensuoti tą energiją, kurią išnaudoji sportuodamas + maistas turi būti maistingas. Tačiau vistiek patarčiau niekada nepersivalgyti ir nejausti sunkumo skrandyje, blogi įpročiai sunkiai išgujami, geriau valgyti dažniau. Jei kam įdomu čia KMI skaičiuoklė , pasiskaičiuokit, galbūt nesat tikrai per liesi ar per stori, kaip dabar galvojat

      Mano KMI - 17,9. Kad sverti normaliai turiu priaugti dar bent ~ 2kg. Nors man sako, kad nesu per liesa, nes viskas proporcinga, tačiau turiu žemą spaudimą ir man mažas svoris nėra + . Taip pat ir alkoholio mažiau reikia, kad būčiau girta, nors beveik negeriu, bet geriant sunkiau pajausti tą ribą



      Vaikinai gana dažnai dėl to kompleksuoja, kiek žinau
      Oho, su 17,9 jau reiktų susirūpinti... Mano skoniui idealus KMI moterims yra 15-16 (vyrų turėtų būti apie 23-24). Su 17,9 KMI jau beveik reiktų rūpindis dėl viršsvorio, o ne stengtis priaugti daugiau. Taigi, per liesa tikrai nesate.

      O dėl vaikinų kompleksavimo... suprantu, nes man buvo lygiai tas pats. Būdamas 190cm svėriau 76-78kg ir laaaabai norėjau priaugti kokius 20kg. Dabar sveriu 94-96 ir jau kompleksuoju dėl to, kad esu "storas", nors dėl pakankamai nemažo ūgio, to viršsvorio kaip ir nelabai matosi, na maždaug šiaip nelabai smulkus vyriokas ir tiek. Nors pačiam tai labai jaučiasi, nes iš esmės "tempiu" ekstra 20kg. Jei šiandien iš dangaus nusileidęs Jėzus Kristus leistų pasirinkti sverti 76kg ar likti su 96kg, nei sekundės negalvojęs vėl būčiau 76 ir nusispjaut man ant visų kompleksų. Užtat būčiau lengvas ir galėčiau kaip katinas po medžius laipioti
      Paskutinis taisė John; 2010.07.11, 03:16.

      Comment


        Parašė Irma Rodyti pranešimą
        Aš irgi per liesa, ir priaugti man be šansų, tikrai sunku. Per pora mėn gal tik 1 kg. pavyko.
        Kaip tik reikia sportuoti, kad priaugtasis nebūtų tik lašinių sluoksnis. Sportuojant reikia ir atitinkamai valgyti, kad kompensuoti tą energiją, kurią išnaudoji sportuodamas + maistas turi būti maistingas. Tačiau vistiek patarčiau niekada nepersivalgyti ir nejausti sunkumo skrandyje, blogi įpročiai sunkiai išgujami, geriau valgyti dažniau. Jei kam įdomu čia KMI skaičiuoklė , pasiskaičiuokit, galbūt nesat tikrai per liesi ar per stori, kaip dabar galvojat

        Mano KMI - 17,9. Kad sverti normaliai turiu priaugti dar bent ~ 2kg. Nors man sako, kad nesu per liesa, nes viskas proporcinga, tačiau turiu žemą spaudimą ir man mažas svoris nėra + . Taip pat ir alkoholio mažiau reikia, kad būčiau girta, nors beveik negeriu, bet geriant sunkiau pajausti tą ribą



        Vaikinai gana dažnai dėl to kompleksuoja, kiek žinau
        Įdomumo dėlei paskaičiavau KMI indeksą ir rezultatas nustebino: 18,8 Beveik ties riba, bet galėjo būti ir blogiau.
        Turbūt turiu daugiau judėti ir sportuoti, o tai ir pagelbės atsikatyti minčių apie mažą svorį.
        Paskutinis taisė Silber418; 2010.07.11, 03:30.

        Comment


          Parašė John Rodyti pranešimą
          Oho, su 17,9 jau reiktų susirūpinti... Mano skoniui idealus KMI moterims yra 15-16 (vyrų turėtų būti apie 23-24). Su 17,9 KMI jau beveik reiktų rūpindis dėl viršsvorio, o ne stengtis priaugti daugiau. Taigi, per liesa tikrai nesate.

          O dėl vaikinų kompleksavimo... suprantu, nes man buvo lygiai tas pats. Būdamas 190cm svėriau 76-78kg ir laaaabai norėjau priaugti kokius 20kg. Dabar sveriu 94-96 ir jau kompleksuoju dėl to, kad esu "storas", nors dėl pakankamai nemažo ūgio, to viršsvorio kaip ir nelabai matosi, na maždaug šiaip nelabai smulkus vyriokas ir tiek. Nors pačiam tai labai jaučiasi, nes iš esmės "tempiu" ekstra 20kg. Jei šiandien iš dangaus nusileidęs Jėzus Kristus leistų pasirinkti sverti 76kg ar likti su 96kg, nei sekundės negalvojęs vėl būčiau 76 ir nusispjaut man ant visų kompleksų. Užtat būčiau lengvas ir galėčiau kaip katinas po medžius laipioti
          John, panašu, kad tavo svoris yra beveik idealus. Jeigu daugiau neapriauksi, viskas bus gerai.

          Comment


            Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
            John, panašu, kad tavo svoris yra beveik idealus. Jeigu daugiau neapriauksi, viskas bus gerai.
            Na matai, tu niekada nesvėrei "per daug", o tik sveri "per mažai". Aš turiu pakankamai patirties su abiem variantais ir galiu pasakyti, kad pirmasis variantas yra kur kas geresnis.

            Comment


              Parašė John Rodyti pranešimą
              Oho, su 17,9 jau reiktų susirūpinti... Mano skoniui idealus KMI moterims yra 15-16 (vyrų turėtų būti apie 23-24). Su 17,9 KMI jau beveik reiktų rūpindis dėl viršsvorio, o ne stengtis priaugti daugiau. Taigi, per liesa tikrai nesate.
              omg, tai kad 15-16, tai jau kaulų rinkinys, man 3 kg. numest tai labai jaustųsi Čia turint svorio perteklių tie 3 kg + ar - jokio skirtumo, tada jau skaičiuojama 10-imis

              O dėl vaikinų kompleksavimo... suprantu, nes man buvo lygiai tas pats. Būdamas 190cm svėriau 76-78kg ir laaaabai norėjau priaugti kokius 20kg. Dabar sveriu 94-96 ir jau kompleksuoju dėl to, kad esu "storas", nors dėl pakankamai nemažo ūgio, to viršsvorio kaip ir nelabai matosi, na maždaug šiaip nelabai smulkus vyriokas ir tiek. Nors pačiam tai labai jaučiasi, nes iš esmės "tempiu" ekstra 20kg. Jei šiandien iš dangaus nusileidęs Jėzus Kristus leistų pasirinkti sverti 76kg ar likti su 96kg, nei sekundės negalvojęs vėl būčiau 76 ir nusispjaut man ant visų kompleksų. Užtat būčiau lengvas ir galėčiau kaip katinas po medžius laipioti
              Geriausiai viską įvertinti taip kaip pats jautiesi, ar tau tie kg trukdo ar ne. Laikui bėgant medžiagų apykaita lėtėja, tai svorio priaugti bus dar lengviau.
              Ir šiaip man tai labai įdomu kas turėjo nutikti, kad svorio daug priaugti, kažkas turbūt pasikeitė: mitybos įpročiai, gyvenimo būdas, aktyvumas?

              Žinau kažkada sportavusių vaikinų, norėdami atstatyti energiją jie labai daug valgydavo, formai palaikyti. Tačiau, kai baigė savo sportinę karjerą mitybos įpročiai nepasikeitė, dabar turi nemažą antsvorį.
              *******
              Miestai.net Fb

              Comment


                Parašė John Rodyti pranešimą
                Na matai, tu niekada nesvėrei "per daug", o tik sveri "per mažai". Aš turiu pakankamai patirties su abiem variantais ir galiu pasakyti, kad pirmasis variantas yra kur kas geresnis.
                Hmm, tiesa, kai sveri mažiau, gali lenviau judėti
                O geriau pamąsčius, žmogus, tikriausiai, niekada nebus lamingas dėl savo išvaizdo. Žinoma, būna išimčių arba tiesiog glaima nekreipti dėmesio..

                Atsiprašau, filosofuoju
                Paskutinis taisė Silber418; 2010.07.11, 04:11.

                Comment


                  Parašė Irma Rodyti pranešimą
                  omg, tai kad 15-16, tai jau kaulų rinkinys, man 3 kg. numest tai labai jaustųsi Čia turint svorio perteklių tie 3 kg + ar - jokio skirtumo, tada jau skaičiuojama 10-imis



                  Geriausiai viską įvertinti taip kaip pats jautiesi, ar tau tie kg trukdo ar ne. Laikui bėgant medžiagų apykaita lėtėja, tai svorio priaugti bus dar lengviau.
                  Ir šiaip man tai labai įdomu kas turėjo nutikti, kad svorio daug priaugti, kažkas turbūt pasikeitė: mitybos įpročiai, gyvenimo būdas, aktyvumas?

                  Žinau kažkada sportavusių vaikinų, norėdami atstatyti energiją jie labai daug valgydavo, formai palaikyti. Tačiau, kai baigė savo sportinę karjerą mitybos įpročiai nepasikeitė, dabar turi nemažą antsvorį.
                  Ko gero, daugiausiai įtakos turėjo gyvenamosios vietos pakeitimas LT -> UK ir maisto gaminimo bei vagymo įpročiai. Pridėjo ir "kompleksai" t.y. noras priaugti svorio, ko pasekoje visiškai nekreipiau dėmesio į tai, ką valgau ir kiek: visvien nepriaugsiu. Taip, laikui bėgant, šiek tiek padidėjo ir apetitas, ypač, kai niekas neūžia smegenų api tai, ką galima valgyti, o ko ne. Galbūt sulėtėjo medžiagų apykaita. Nors svarstyklių neturėjau ir nesukau galvos. Tik vieną kartą užkipęs ant svarstyklių galvojau, kad jos blogai rodo, nes juk kur matyta, kad galėjau priaugti 15kg

                  Vėliau ėmiau atydžiai sekti svorio pokyčius ir stebėti, kaip tai koreliuoja su maistu, klimatu bei orais, fizine veikla ir t.t. To pasekoje bent jau sugebėjau "sustoti" ir daugiau nebeauginti svorio.

                  O išvados paprastos: svorį ypač augina angliavandeniai (visų pirma duona, pyragai ir pan.). Svoriui mesti tinka karštas klimatas (vos nuvažiavus į Tropinę Aziją kilogrmai ima mažėti kone 1 per dieną). Paprasčiausias vaikščiojimas (ypač šiltame ore) gali padėti atsikratyti svorio ne blogiau, nei intensyvus sportavimas.

                  Comment


                    O per kiek laiko priaugai?
                    Kai peskaičiau Tavo pasakojimą, pamąsčiau, kad ir man taip gali būti.

                    Comment


                      Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                      O per kiek laiko priaugai?
                      Kai peskaičiau Tavo pasakojimą, pamąsčiau, kad ir man taip gali būti.
                      Tiksliai nežinau, bet ne daugiau, kaip 6 mėn. t.y. bent 0,5kg per savaitę.

                      O šiaip, jei tikrai nori priaugti tuos kelis kg, tai reiktų daryti kasdien naudojant svarstykles. Apskritai svarstykles reiktų panaudoti bent kartą per savaitę, kad visada galėtum laiku sustoti ir kontroliuoti eigę tinkama linkme.
                      Paskutinis taisė John; 2010.07.11, 05:14.

                      Comment


                        Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                        Hmm, tiesa, kai sveri mažiau, gali lenviau judėti
                        O geriau pamąsčius, žmogus, tikriausiai, niekada nebus lamingas dėl savo išvaizdo. Žinoma, būna išimčių arba tiesiog glaima nekreipti dėmesio..
                        Tikrai taip. Gali būti, kad sulaukęs 30-ies rūpinsiesi kaip numesti bent kelis kilogramus .

                        Comment


                          Parašė John Rodyti pranešimą
                          Patarimas iš asmeninės patirties: nesistenk priaugti svorio, jei to tikrai nereikia ir jei dabartinė tavo būklė nekelia pavojaus sveikatai ar gyvybei. Jei tik nekyla jokių sveikatos problemų dėl per mažo svorio, o valgai normaliai, geriau net nebandyk to keisti, nes pradėjus augti svoriui gali nutikti taip, kad viską sustabdyti gali būti labai sunku. Aišku, jei prieš kokius 10 metų kas nors man taip būtų pasakęs, bučiau nusijuokęs ir pasiuntęs toli... deja, pats įsitikinau, ką tai reiškia.

                          Aš visai to nenorėdamas "netyčia" priaugau 20kg. Dabar vis "bandau" bent 15kg numesti. Kol kas nelabai sėkmingai. Dar 20 priaugti galėčiau nė nemirktelėjęs. Tiesa, priaugus svorio fizinė būklė ir savijauta tapo kur kas prastesnė, net jei viršsvoris ir nėra didelis (t.y. vos apie 10kg nuo "normalaus" BMI mano ūgiui). Dabar pats suprantu, kodėl tie Afrikos maratonų bėgikai perdžiuvę, kaip šakaliai. Taip tiesiog geriau ir sveikiau. O kompleksuoti dėl per mažo svorio gali tik beprotis. Galėsi prisikompleksuoti, kai būsi storas, kaip paršas. Tada tikrai bus tam pagrindas.
                          Na del pavojaus sveikatai tai zinok yra niunasu. Anksciau budavo parukyt kas nors uzsimano. Arba telefono, ar tiesiog poros litu pasiskolint. Dabar per paskutinius 5 metus net zuominos nebivo
                          KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                          Comment


                            Aš, tiesa, vaikystėje, irgi taip prisižaidžiau. Šešti metai prie plonųjų nebesu. Na, paauglystė dabar, susitvarkys gal

                            Comment


                              Kaip kažkas ir minėjo. Jei su sveikata viskas gerai, nereikia jokio svorio priaugimo. Toks pat kūno žalojimas kaip ir badavimas. Geriau paspuortuot ir šiek tiek raumenų užsiaugint jei jau taip norisi stambesniam būti. Praeis keletas metų, medžiagų apykaita sulėtės ir priaugsit to svorio. O ant keturiasdešimtmečio, kai vėl 20metės parūps galvosit kaip olaus pilvą numest

                              Comment


                                Parašė Franas Rodyti pranešimą
                                Tikrai taip. Gali būti, kad sulaukęs 30-ies rūpinsiesi kaip numesti bent kelis kilogramus .
                                Gerai būtų, kad 30 -ies dar nereikėtų pilvo vilktis.

                                Comment


                                  Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                                  Na del pavojaus sveikatai tai zinok yra niunasu. Anksciau budavo parukyt kas nors uzsimano. Arba telefono, ar tiesiog poros litu pasiskolint. Dabar per paskutinius 5 metus net zuominos nebivo
                                  Jeigu kalba apie savigyną, tai geriausia nevaikščioti vakare arba tose vietose, kur yra didelė rizika nukentėti.
                                  Paskutinis taisė Silber418; 2010.07.11, 17:18.

                                  Comment


                                    Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                                    Jeigu kalba apie savigyną, tai geriausia nevaikščioti vakare arba tose vietose, kur yra didelė rizika nukentėti.
                                    na taip. sedint namie uzsirakinus yra saugiausia. et tema ne apie tai ir net ne apie sveikata, o apie tai kas skanu
                                    KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                                    Comment


                                      Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                                      na taip. sedint namie uzsirakinus yra saugiausia. et tema ne apie tai ir net ne apie sveikata, o apie tai kas skanu
                                      Kad namie taip pat pavojai tyko kiekviename žingsnyje

                                      Taip, tema ne apie. Nors mityba taip pat susijęs dalykas.

                                      Comment


                                        Parašė Silber418 Rodyti pranešimą
                                        Įdomumo dėlei paskaičiavau KMI indeksą ir rezultatas nustebino: 18,8 Beveik ties riba, bet galėjo būti ir blogiau.
                                        Turbūt turiu daugiau judėti ir sportuoti, o tai ir pagelbės atsikatyti minčių apie mažą svorį.
                                        Aišku geriau kažkiek sportuoti, nei valgyti be saiko
                                        Kažkodėl priminė merginas apsėstas mintimi, kad yra per storos, nors ten viskas joms ok, tik čia atvirkščiai


                                        Parašė John Rodyti pranešimą
                                        Ko gero, daugiausiai įtakos turėjo gyvenamosios vietos pakeitimas LT -> UK ir maisto gaminimo bei valgymo įpročiai. Pridėjo ir "kompleksai" t.y. noras priaugti svorio, ko pasekoje visiškai nekreipiau dėmesio į tai, ką valgau ir kiek: visvien nepriaugsiu. Taip, laikui bėgant, šiek tiek padidėjo ir apetitas, ypač, kai niekas neūžia smegenų api tai, ką galima valgyti, o ko ne. Galbūt sulėtėjo medžiagų apykaita. Nors svarstyklių neturėjau ir nesukau galvos. Tik vieną kartą užkipęs ant svarstyklių galvojau, kad jos blogai rodo, nes juk kur matyta, kad galėjau priaugti 15kg

                                        Vėliau ėmiau atydžiai sekti svorio pokyčius ir stebėti, kaip tai koreliuoja su maistu, klimatu bei orais, fizine veikla ir t.t. To pasekoje bent jau sugebėjau "sustoti" ir daugiau nebeauginti svorio.

                                        O išvados paprastos: svorį ypač augina angliavandeniai (visų pirma duona, pyragai ir pan.). Svoriui mesti tinka karštas klimatas (vos nuvažiavus į Tropinę Aziją kilogrmai ima mažėti kone 1 per dieną). Paprasčiausias vaikščiojimas (ypač šiltame ore) gali padėti atsikratyti svorio ne blogiau, nei intensyvus sportavimas.
                                        "Kompleksai" Šiaip, man visada labiau liekni patiko nei apkūnūs, kurie tokie neaktyvūs atrodo...

                                        Manyčiau, pagrindinė bėda tai persivalgymas ir didelis maisto kiekio suvartojimas, nors realiai tiek nereikia, ypač kai nėra aktyvios veiklos. Valgyti maistą galima visokį, tik saikingai, o blogi mitybos įpročiai -persivalgymas- sunaikina tą saiko ribą. Tada žmogus ir kaupia riebalus "blogam rytojui", panašiai kaip kupranugariai kelionėms dykumose
                                        Paskutinis taisė Irma; 2010.07.11, 19:45.
                                        *******
                                        Miestai.net Fb

                                        Comment


                                          Parašė Irma Rodyti pranešimą
                                          Aišku geriau kažkiek sportuoti, nei valgyti be saiko
                                          Kažkodėl priminė merginas apsėstas mintimi, kad yra per storos, nors ten viskas joms ok, tik čia atvirkščiai




                                          "Kompleksai" Šiaip, man visada labiau liekni patiko nei apkūnūs, kurie tokie neaktyvūs atrodo...

                                          Manyčiau, pagrindinė bėda tai persivalgymas ir didelis maisto kiekio suvartojimas, nors realiai tiek nereikia, ypač kai nėra aktyvios veiklos. Valgyti maistą galima visokį, tik saikingai, o blogi mitybos įpročiai -persivalgymas- sunaikina tą saiko ribą. Tada žmogus ir kaupia riebalus "blogam rytojui", panašiai kaip kupranugariai kelionėms dykumose
                                          Vis dar niekur nerandu baltuju anciuviu, marinuotu vynogiu lapu ir phylo teslos. Gal kas zino kur gaut?

                                          Taip lat gal yra MATE megeju?
                                          KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                                          Comment

                                          Working...
                                          X