Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Bon Appétit. Diskusijos apie maistą ir kulinariją

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Esu nemažas Pietų Europos virtuvės (Italija, Ispanija, Graikija) virtuvės fanas, man pačiam, nepaisant, atseit "ne tos lyties" ir "ne to amžiaus", virtuvėje sekasi tikrai labai neblogai. Praeitais metais su šeima ir keliais draugais pasistatėme nuosava itališką (kupolo formos viršus) picos krosnį, vasaromis ja dažnai naudojamės, taipogi, labai dažnai užsiiminėju įvairiais desertais (šeimoje iki manęs su jais būdavo grynas vargas), padažais, labai mėgstu gaminti italų virtuvės patiekalus, vertinu improvizacijos laisvę, ir skirtingam metų laikui gaminu skirtingus patiekalus, šiuo metu, kai už lango TAIP karšta, savaime suprantama, užsiiminėji tuo, kas turi daugiau daržovių, ir yra gaivesnis. Keletą kartų teko pamėginti gaminti guacamole su pas mus užauginta kalendra - pavyko.

    Taipogi, pas save sode auginame gražgarstes (rucola), kalendras, topinambus (bulvines saulėgrąžas), daugybę įvairių daržovių, žolelių, vaisių, uogų, ir pan., kas leidžia su minimaliom išlaidom pagaminti daugybę įvairių dalykų, o kai pavasarį šaldiklyje lieka daugybė keistų ingredientų iš praeitų metų - reikia išmokti jais naudotis.

    ..taipogi, iš parduotuvės beveik neperkame mėsos, kaime stengiamės augintis patys, dažnai netgi padedam išlaikyti veršiuką, kad jam paaugus, būtų galima pjauti ir dalintis "pusjautį". Avieną perkamės ekologišką (Aidžiau, jeigu įdomu, galėčiau pasidomėti, iš kur ), šiuo metu auginame dvi triušes neseniai susilaukusias ir auginančias bendrai paėmus, šešiolika triušiukų, taigi, racionas plečiasi.
    Paskutinis taisė Magician; 2010.07.05, 14:44.

    Comment


      O, paminėjai gražgarstes (rucola). Švedijoje sesuo augina sodelyje ir jas, bet niekada nežinojau jų pavadinimo lietuviškai.

      Comment


        Parašė Magician Rodyti pranešimą
        Esu nemažas Pietų Europos virtuvės (Italija, Ispanija, Graikija) virtuvės fanas, man pačiam, nepaisant, atseit "ne tos lyties" ir "ne to amžiaus", virtuvėje sekasi tikrai labai neblogai. Praeitais metais su šeima ir keliais draugais pasistatėme nuosava itališką (kupolo formos viršus) picos krosnį, vasaromis ja dažnai naudojamės, taipogi, labai dažnai užsiiminėju įvairiais desertais (šeimoje iki manęs su jais būdavo grynas vargas), padažais, labai mėgstu gaminti italų virtuvės patiekalus, vertinu improvizacijos laisvę, ir skirtingam metų laikui gaminu skirtingus patiekalus, šiuo metu, kai už lango TAIP karšta, savaime suprantama, užsiiminėji tuo, kas turi daugiau daržovių, ir yra gaivesnis. Keletą kartų teko pamėginti gaminti guacamole su pas mus užauginta kalendra - pavyko.

        Taipogi, pas save sode auginame gražgarstes (rucola), kalendras, topinambus (bulvines saulėgrąžas), daugybę įvairių daržovių, žolelių, vaisių, uogų, ir pan., kas leidžia su minimaliom išlaidom pagaminti daugybę įvairių dalykų, o kai pavasarį šaldiklyje lieka daugybė keistų ingredientų iš praeitų metų - reikia išmokti jais naudotis.

        ..taipogi, iš parduotuvės beveik neperkame mėsos, kaime stengiamės augintis patys, dažnai netgi padedam išlaikyti veršiuką, kad jam paaugus, būtų galima pjauti ir dalintis "pusjautį". Avieną perkamės ekologišką (Aidžiau, jeigu įdomu, galėčiau pasidomėti, iš kur ), šiuo metu auginame dvi triušes neseniai susilaukusias ir auginančias bendrai paėmus, šešiolika triušiukų, taigi, racionas plečiasi.
        Aviena dievinu, bet kiti seimos nariai jos nemegsta, todel kiekiai man nedideli reikalingi . neverta vargt. Siaip,kas liecia maista, lietuvoj nueit pavalgyt uz vidutiniska kaina nelabai imanoma. Visokie tinklam priklausantys "restoranai" viska gamina is saldytu pusfabrikaciu, o visos pigios skyles samdo namu seimininkes dirbt virtuvese. Cili picerijose labai idomus sprendimas prie picu pateikt kecupa. Kaip sakoma, blogo maisto nebuna, buna tik mazai kecupo. neisivazduoju kaip ji galima pilt ant picos. Koks tada skirtumas kokia picavalgai, vistiek pagrindinis skonis yra kecupo. pasigendu elementaraus alyvuogiu aliejaus su prieskoniais, kas puikiai tiktu prie picu. Dirbu kauno centre ir einu pietaut i kavinuke . Kuo toliau , tuo reciau ten einu ir personalas sugalvojo paklaust kodel. Ka jiems atsakyt, jeigu jau 4 menesius kompleksiniu pietu meniu yra 3 karsti patiekalai ir 3 sriubu variantai. Kiek zmogus gali valgyt ta pati. Kepsniai su minimaliu kiekiu mesos ir dideliu kiekiu to,i ka ta mesa apvoliota. O sriubu skonis labai panasus. Ir ne tik cia, daugelyje vietu yra labai panasiai. Nesuprantu savininku, kai tokia konkurencija, nejaugi sunku susirast idomesniu receptu, kazkuo issiskirt is aplinkiniu ir net nekeliant kainu. Cia jau lietuviu problema. Visi stengiasi uzdirbt kuo paprasciau, jei kazkam pasiseke, tai tikisi atsidarius salia savo maitinimo istaiga irgi uzdirbt. Kazkada atsidare pora kebabiniu, tai visi pradejo daryt ta pati. Atsidare viena kavine, tai dabar Kaune,Laisves alejoje ju kas pora metru. Kur originalumas ? Pinigu sukist galima, galima ir interjera prabangu pasidaryt, bet maistas niekuo nesiskiria. Kaune net nezinau kur nueit skaniai pavalgyt. Nekalbu apie restoranus su baltom staltiesem. Pas Paolo uzsisakiau steika, tai padaveja net nepaklause kaip noreciau kad butu jis iskeptas. Restoranely " Aleja" daug ideta i interjera, maistas butu nieko, bet... Uzsisakiau vistienos medalijonus su zoleliu padazu. NA siaip maistas skanus buvo. Zoleliu padazas buvo baltas, zoleliu jame buvo, bet.... prie zoleliu padazo labai netiko rauginti kopustai , burokeliai, pomidorai ir rauginti agurkai ( kodel pas mus norisudet viska ka turi ) , o dar viskas buvo apibarstyta kazkokiais prieskoniais ( kazkas panasaus i vegeta, tik tamsesni).
        Tai tu prioeskoniu skonis dar ilgai burnoj buvo. Uzmuse jis visas zoleles.
        Reiketu verslininkams pasiziuret Gordon Ramsay : Kitchen nightmares pries uzsiemant restoranu bizniu. Visa tai ka parasiau ir yra pagrindine priezastis , vercianti gaminti namie. Arba tiesiog nerandu geru vietu... Gal kas zinot kur Kaune galima butu skaniai pavalgyti?

        P.S. Gal kas zino kur Lietuvoje galima butu gauti phylo teslos ir marinuotu vynuogiu lapu ir baltuju anciuviu ( ispaniskai atrodo vadinasi boquerones ) ?
        KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

        Comment


          Taip, Aidžiau, ir man yra ta pati bėda. Žmonės retai turi drąsos, tačiau labai dažnai suveikia šokiravimas . "Pas Paolo" pats pasakyk, kaip iškepto kepsnio nori - jeigu kategoriškai nesutiks, galimas daiktas (geriau jau klysčiau), kad jie tai šildo. Nori alyvuogių aliejaus? Atsinešk savo! Žinoma, greičiausiai prisikabins, bet jeigu tai jau bus "Paolo", greičiausiai turės, ir supras, ir duos. Arba ne, bet tai bus rimta paraiška į tai, kad ten jo REIKIA.

          O šiaip, iš picerijų visai vertinu CanCan'ą, kurio picoms praktiškai nereikia padažo (puiku, kai žinai, kokį skystimą gauni), arba visokios Katpedėlės, ir jų tinklo įstaigos (Charlie Pizza, Carskoje), kuriose ir šiaip maistas skanus, ir kainos neblogos. Kaip bebūtų gaila, jie vis dėlto įsikuria ne tokiose gerose vietose, ko pasekoje kur nors miesto centre pavalgyti nelabai išeis.

          P.S. Gal kas zino kur Lietuvoje galima butu gauti phylo teslos ir marinuotu vynuogiu lapu ir baltuju anciuviu ( ispaniskai atrodo vadinasi boquerones ) ?
          Pabandyk "Boun Giorno" Putvinskio gatvėje. Jie pagrinde taikosi prie italų, tačiau turi ir kitų šalių gaminių, kurių kažkaip kiti nelabai stengiasi, ar rizikuoja vežti. Galų gale, ten šiaip visokių neblogų dalykų yra .

          Comment


            O aš esu žiauri azijiečių virtuvės gerbėja, pagrinde japonų, kiniečių bei korėjiečių virtuvių. Ir pastebėjau, kad Lietuvoje yra problemų su šiomis virtuvėmis. Bent jau Klaipėdoje kiek žinau japonų restoranas yra tik Akropolyje, o ir maistas nėra tobulas ten. Kiniečių restoranš daugiau bet maistas man atrodo toks sulietuvintas, kad net nesuprasi ar čia kiniečių restoranas ar koreguotas lietuviškas. Apie korėjiečių restoraną Klaipėdoje net nesvajoju
            Japonišką maistą pati gaminuosi, visus sushi, šiaip sriubytes (ne tik miso ) na ir t.t. Su kiniečių maistu man sunkiau, bet irgi bandau, o korėjiečiais dar kol kas tik restoranuose mėgaujuosi . O šiaip kiek pastebėjau lietuviai bijo eksperimentuot su maistu, tai picerijos ir karaliauja čia

            Comment


              siandien gaminam "pesto " . bazilikai dziusta, nera kur det
              KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

              Comment


                Parašė innuendo Rodyti pranešimą
                O aš esu žiauri azijiečių virtuvės gerbėja, pagrinde japonų, kiniečių bei korėjiečių virtuvių. Ir pastebėjau, kad Lietuvoje yra problemų su šiomis virtuvėmis. Bent jau Klaipėdoje kiek žinau japonų restoranas yra tik Akropolyje, o ir maistas nėra tobulas ten. Kiniečių restoranš daugiau bet maistas man atrodo toks sulietuvintas, kad net nesuprasi ar čia kiniečių restoranas ar koreguotas lietuviškas. Apie korėjiečių restoraną Klaipėdoje net nesvajoju
                Japonišką maistą pati gaminuosi, visus sushi, šiaip sriubytes (ne tik miso ) na ir t.t. Su kiniečių maistu man sunkiau, bet irgi bandau, o korėjiečiais dar kol kas tik restoranuose mėgaujuosi . O šiaip kiek pastebėjau lietuviai bijo eksperimentuot su maistu, tai picerijos ir karaliauja čia
                Innuendo, jei teisingai supratau, tai Dubline gyveni? Jei taip, yra kazkur ten world food mall, daugelio saliu virtuves vienoj vietoj. Gal zinai tiksliai kur?
                Beje , dievinu kebabus ir geriausi kol kas tai irgi valgyti Dubline , Iskander's kebabinej.
                Su kinieciu maistu situacija sunki Lietuvoj. Visada dalis produktu buna tokie ,ko paprastai ta patiekala gaminantys kinai nenaudotu. Kiek teko lankytis pas kiniecius Lietuvoje, niekad nieko verto demesio neteko valgyt. Siaip megstu labai Anti su kantonietisku padazu
                Apie visa Lietuva kalbet sunku, bet situacija Kaune yra tragiska. Keliu saliu virtuviu galima rast? KInu, japonu ir italu...bet ir tai su klaustukais visos sitos. Indu , prancuzu, , Thai, libanieciu, neimanoma rast. Ir nemanau kad greit atsirast.
                Eksperimentuot labai bijo lietuviai, be to nera restoranu kulturos. Kiek zmoniu uzsisako staliukus vakarui? beveik niekas, siaip ir pietaujam mes labai anksti. Salotos pas mus valgomos dazniausiai kaip pagrindinio patiekalo pakaitalas, o ne kaip starteris. Na aisku, cia gal ir pinigu klausimas.
                KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                Comment


                  Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                  Indu , prancuzu, , Thai, libanieciu, neimanoma rast. Ir nemanau kad greit atsirast.
                  Indų -- yra kažkokia "Radharane" ar kaip ten jį. Kiek jis indiškas, neaišku.
                  Libaniečių -- "Al Diwani" Girstupio g., prieš geležinkelio stotį;
                  prancūzų -- buvo lyg kažkoks "Eliza" Vilniaus g., bet nežinau, ar dar veikia.
                  Nė vienam šitų neteko lankytis.

                  Comment


                    Teko lankytis keliuose prekybos centruose Stokholme, kuriuose yra "restoranai", kur didelis pasirinkimas įvairių šalių patiekalų. Vaikštai po didelį plotą, kur viskas suskirtyta pagal valstybes - Kinija, Indija, Tailandas, Japonija, Libanas, Korėja ir t.t. ir renkiesi įvairius patiekalus, o atskirai išksirtoje vietoje galima jais pasimėgauti.
                    Pačiam patinka indų, italų ir meksikiečių virtuvė, nors kartą teko neblogai nudegti vieną indišką patiekalą bevalgant.

                    Comment


                      Parašė r08n Rodyti pranešimą
                      Indų -- yra kažkokia "Radharane" ar kaip ten jį. Kiek jis indiškas, neaišku.
                      Libaniečių -- "Al Diwani" Girstupio g., prieš geležinkelio stotį;
                      prancūzų -- buvo lyg kažkoks "Eliza" Vilniaus g., bet nežinau, ar dar veikia.
                      Nė vienam šitų neteko lankytis.
                      Al Diwan teko lankytis... nieko panasaus ten i artimuju rytu virtuve.
                      KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                      Comment


                        Radharane neblogas . Tiesa, senokai buvau, bet kiek pamenu, man patiko

                        Comment


                          Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                          Innuendo, jei teisingai supratau, tai Dubline gyveni? Jei taip, yra kazkur ten world food mall, daugelio saliu virtuves vienoj vietoj. Gal zinai tiksliai kur?
                          Beje , dievinu kebabus ir geriausi kol kas tai irgi valgyti Dubline , Iskander's kebabinej.
                          Su kinieciu maistu situacija sunki Lietuvoj. Visada dalis produktu buna tokie ,ko paprastai ta patiekala gaminantys kinai nenaudotu. Kiek teko lankytis pas kiniecius Lietuvoje, niekad nieko verto demesio neteko valgyt. Siaip megstu labai Anti su kantonietisku padazu
                          Apie visa Lietuva kalbet sunku, bet situacija Kaune yra tragiska. Keliu saliu virtuviu galima rast? KInu, japonu ir italu...bet ir tai su klaustukais visos sitos. Indu , prancuzu, , Thai, libanieciu, neimanoma rast. Ir nemanau kad greit atsirast.
                          Eksperimentuot labai bijo lietuviai, be to nera restoranu kulturos. Kiek zmoniu uzsisako staliukus vakarui? beveik niekas, siaip ir pietaujam mes labai anksti. Salotos pas mus valgomos dazniausiai kaip pagrindinio patiekalo pakaitalas, o ne kaip starteris. Na aisku, cia gal ir pinigu klausimas.
                          Jop, I'm a Dub . Taip yra food court, gal ir ne vienas, bet žinau vieną centre, Lower Liffey street, netoli upės kaip ir pagal gatvės pavadinimą galima suprast . Epicurean food hall vadinasi. Mes ten dažnokai einam graikiško maisto pavalgyti .
                          Dėl kiniečių tai neseniai nuėjau, pasiėmiau traškios kiaulienos . Tokio dalyko kiniečių restorane Dubline nė su žiburiu nerasi aš irgi mėgstu antį su kantonietišku padažu. Apskritai mėgstu antį
                          Situacija tragiška ir Klaipėdoje. Picerijos, Čili kaimas, keletas kinietiškų restoranų ir vienas japonų. Vilniuje šiek tiek geresnė situacija, bet taipogi nesimato, kad žmonės vakare nueitų į restoraną pabendrauti su draugais, pavakarieniaut. Šito man labiausiai ir trūksta Lietuvoje.
                          Va va, dar dėl starterių. Jų paprasčiausiai nėra . Sriubos, salotos pateikiamos kaip pagrindinis patiekalas, o aš pvz noriu mažesnės porcijos starterio. Na, įdomi man Lietuvoje kultūra

                          Comment


                            Parašė innuendo Rodyti pranešimą
                            Vilniuje šiek tiek geresnė situacija, bet taipogi nesimato, kad žmonės vakare nueitų į restoraną pabendrauti su draugais, pavakarieniaut. Šito man labiausiai ir trūksta Lietuvoje.
                            Nueinam su draugais, bet tikrai nelūžta kavinės nuo žmonių gausos. Gal situacija truputėli kitokia nei vakaruose. Atlyginimų ir maisto kainų santykis čia ir ten skiriasi. Mes dažniau pabendraujam jei ne pietų/vakarienės metu, tai bent prie kavos, arbatos ir pan. Kažkaip to ėdesio labai nesureikšminam
                            Bet Lietuvoje žmonės irgi susitinka kavinėse ir dažnas kuris, na bent Vilniuj tai tikrai.
                            Paskutinis taisė Irma; 2010.07.07, 13:32.
                            *******
                            Miestai.net Fb

                            Comment


                              Parašė Irma Rodyti pranešimą
                              Nueinam su draugais, bet tikrai nelūžta kavinės nuo žmonių gausos. Gal situacija truputėli kitokia nei vakaruose. Atlyginimų ir maisto kainų santykis čia ir ten skiriasi. Mes dažniau pabendraujam jei ne pietų/vakarienės metu, tai bent prie kavos, arbatos ir pan. Kažkaip to ėdesio labai nesureikšminam
                              Bet Lietuvoje žmonės irgi susitinka kavinėse ir dažnas kuris, na bent Vilniuj tai tikrai.
                              su starteriais pas mus problema. Salotu gauni didziausia lekste uz kepsnio kaina. ir retai kur pietaujant dar galima gaut paprasciausio vandens .

                              GAl keista ir nenormalu, bet bunant Londone didiziausia ispudi padare sultinga, neperkepta ir nesudziovinta vistienos file. Ko pas mus nelabai rasi. kazkaip zmonem vistienos krutinele ascijuojasi su sausa mesa. Galeciau net rekomenduot COTE restoraneli visai salia HMS Belfast laivo.
                              Paskutinis taisė Aidzius; 2010.07.07, 16:23.
                              KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                              Comment


                                Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                                su starteriais pas mus problema. Salotu gauni didziausia lekste uz kepsnio kaina. ir retai kur pietaujant dar galima gaut paprasciausio vandens .

                                GAl keista ir nenormalu, bet bunant Londone didiziausia ispudi padare sultinga, neperkepta ir nesudziovinta vistienos file. Ko pas mus nelabai rasi. kazkaip zmonem vistienos krutinele ascijuojasi su sausa mesa. Galeciau net rekomenduot COTE restoraneli visai salia HMS Belfast laivo.
                                Žmonės kalba, kad vištienos apskritai reiktų vengti dėl neva vištoms šeriamų pašarų, kuriuose gausu augimą skatinančių hormonų. Kaži, kiek čia tiesos?

                                Comment


                                  Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                                  su starteriais pas mus problema. Salotu gauni didziausia lekste uz kepsnio kaina. ir retai kur pietaujant dar galima gaut paprasciausio vandens .
                                  Vandens kiek prašydavau, visada atnešdavo. Tačiau užsisakant kavos, ypač stiprios, tikrai būtų geras tonas prie jos pateikti vandens. Kai kurios kavinės, aukštesnės klasės, taip ir daro.
                                  Salotų kainos tai tikrai nežmoniškos.

                                  GAl keista ir nenormalu, bet bunant Londone didiziausia ispudi padare sultinga, neperkepta ir nesudziovinta vistienos file. Ko pas mus nelabai rasi. kazkaip zmonem vistienos krutinele ascijuojasi su sausa mesa. Galeciau net rekomenduot COTE restoraneli visai salia HMS Belfast laivo.
                                  Tai gal troškinta vištiena? Kitaip pagalvočiau, kad tą vištieną kažkur mirkė. Na man svarbus ne tik rezultatas, bet ir kokiu būdu jis pasiekiamas. Šiaip stengiuosi vištienos niekur nevalgyti, dabar yra galimybė pirktis iš eko ūkio, ką ir darom. Vištieną dažniausiai valgau troškintą ar darau Kijavo kotletus, kepsnius retai valgau, nebent kepta kur ant ugnies. Ypač vasara tai dažniau įmanoma

                                  Parašė John Rodyti pranešimą
                                  Žmonės kalba, kad vištienos apskritai reiktų vengti dėl neva vištoms šeriamų pašarų, kuriuose gausu augimą skatinančių hormonų. Kaži, kiek čia tiesos?
                                  Viskas ką valgom, pasklinda po visą organizmą po kiekvieną ląstelę, jame koduojasi visa informacija. Visa tai yra perduodama ateinančioms kartoms. Tiesos, manau, yra.
                                  Paskutinis taisė Irma; 2010.07.07, 16:49.
                                  *******
                                  Miestai.net Fb

                                  Comment


                                    Parašė Irma Rodyti pranešimą
                                    Nueinam su draugais, bet tikrai nelūžta kavinės nuo žmonių gausos. Gal situacija truputėli kitokia nei vakaruose. Atlyginimų ir maisto kainų santykis čia ir ten skiriasi. Mes dažniau pabendraujam jei ne pietų/vakarienės metu, tai bent prie kavos, arbatos ir pan. Kažkaip to ėdesio labai nesureikšminam
                                    Bet Lietuvoje žmonės irgi susitinka kavinėse ir dažnas kuris, na bent Vilniuj tai tikrai.
                                    Na taip, nepaminėjau kainų. Jos ganėtinai absurdiškos čia . Užvakar buvau Vilniuje, tai valgėme du kartus ten. Buvome penkiese, du iš mūsų vaikai. Tai už pietus japonų restorane palikome apie 120lt ir už vakarienę apie 100lt. Negaliu pasakyti, kad valgėme daug .
                                    Aš nebūtinai kalbu apie normalią vakarienę su starteriu/pagrindiniu ir dar desertu jei telpa, nes su lietuviškais dydžiais tai man jau pagrindinį vieną suvalgyti būna problemų . Mes su draugais Klaipėdoje taipogi dažnai išeiname išgerti kavos/arbatos/alaus ar kokio sidro. Paprasčiausiai nėra pačios tradicijos kur nors nueiti, mes prieš grįžtant į Klaipėdą nuėjome į kavinę Vilniuje ir buvome vieninteliai joje . Klaipėdoje kiek pastebėjau žmonių beveik visada yra Friedricho pasaže, šią vasarą dar nebuvau, reikės nueit

                                    Parašė Aidzius Rodyti pranešimą
                                    su starteriais pas mus problema. Salotu gauni didziausia lekste uz kepsnio kaina. ir retai kur pietaujant dar galima gaut paprasciausio vandens .

                                    GAl keista ir nenormalu, bet bunant Londone didiziausia ispudi padare sultinga, neperkepta ir nesudziovinta vistienos file. Ko pas mus nelabai rasi. kazkaip zmonem vistienos krutinele ascijuojasi su sausa mesa. Galeciau net rekomenduot COTE restoraneli visai salia HMS Belfast laivo.
                                    Va va, atneša "bliūdą" o tu valgyk. Na, jei mes su draugais einame tai užsisakome vieną dviese ar net trise, nes man salotos yra privalomos
                                    Anglijoje ir Airijoje atsargiau su vištienomis, jos žiauriai perkrautos chemikalais ir hormonais. Aš raudonos mėsos beveik nevalgau (labai retomis progomis), tai stengiuosi pirkti tik ekologišką mėsą. Jau net palei kvapą gali atpažint kokia vištiena yra prigrūsta chemikalų . O Lietuvoje jei kepu vištieną ar kalakutieną beveik visada ją marinuoju majoneze per naktį. Visada minkšta būna

                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    Žmonės kalba, kad vištienos apskritai reiktų vengti dėl neva vištoms šeriamų pašarų, kuriuose gausu augimą skatinančių hormonų. Kaži, kiek čia tiesos?
                                    Būtent, reikia labai prisižiūrėti iš kur ir kokią vištieną perki. Nes gali būti kad valgai ne vištieną o hormonus

                                    Comment


                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Žmonės kalba, kad vištienos apskritai reiktų vengti dėl neva vištoms šeriamų pašarų, kuriuose gausu augimą skatinančių hormonų. Kaži, kiek čia tiesos?
                                      Nesenai lankiausi vištų lesalo fabrike. Genetiškai modifikuota soja sudaro lesalo pagrindą. Dar kiek suprantu dedama nemažai riebalų, kad sočiau būtų.

                                      Šiaip mėsinis viščiukas iki tinkamo realizacijai yra išauginamas per 4 savaites.
                                      Ir toks augimo tempas normaliu laikomas jau mažiausiai keliasdešimt metų. Manau, kad auginant teisingą vištų rūšį ir sočiai lesinant tam nereikia nė hormonų.
                                      It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                      Comment


                                        Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                                        Nesenai lankiausi vištų lesalo fabrike. Genetiškai modifikuota soja sudaro lesalo pagrindą. Dar kiek suprantu dedama nemažai riebalų, kad sočiau būtų.

                                        Šiaip mėsinis viščiukas iki tinkamo realizacijai yra išauginamas per 4 savaites.
                                        Ir toks augimo tempas normaliu laikomas jau mažiausiai keliasdešimt metų. Manau, kad auginant teisingą vištų rūšį ir sočiai lesinant tam nereikia nė hormonų.
                                        O dėl genetiškai modifikuotų sojų nėra šalutinio poveikio kokio nors?
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą
                                          Žmonės kalba, kad vištienos apskritai reiktų vengti dėl neva vištoms šeriamų pašarų, kuriuose gausu augimą skatinančių hormonų. Kaži, kiek čia tiesos?
                                          Tas yra tiesa. Esme ta ,kad mesines visitos auginamos taip ,kad beveik negali pajudet ir pvz krutineles dydis , turbut sudaro daugiau negu 50 procentu visos vistos dydzio. Siaip perku is zmogaus namie augintas vistas... sriuba verdant jau vien spalva visai kita.
                                          Paskutinis taisė Aidzius; 2010.07.07, 20:17.
                                          KAd ir kiek ponas ROMAS vaidintu teisingaji tolerasta, bet tikrai RUSAI - GALVIJU tauta ,kuri N amziu aklai seka savo apsisaukelius lyderius, turi N turtu, bet is meslo taip ir neislipa. Kada rusai gyveno gerai? Jeigu uz pasakyma "galviju tauta" uzdraudet diskutuot temon apie Ukraina, ismeskite mane visai . :)

                                          Comment

                                          Working...
                                          X