Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Vilniaus miesto užstatymo tankinimą ir aukštingumą

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • gerietis
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Įdomu, kiek šitiems skirta iš miesto biudžeto nuo 1863 metų?
    https://goo.gl/maps/Yfja7e4XTnNnvtsC9
    1500 metrų iki miesto rotušės.
    tugul kraustosi į miestą

    Komentuoti:


  • Garbanius
    replied
    Na dabartiniai Šnipiškių projektai ir statomi pagal Pakalnį, kad įpirktų ir vidurinioji klasė.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Galima duoti 99% garantiją, kad nebus statomas municipalinis būstas miesto centre.

    Komentuoti:


  • TIME
    replied
    Didesne problema ne tie priemiesciai, irengt perejas ar kelis apsvietimo stulpus centus kainuoja, o tai, kad miesto centre (kur ura geriausios darbo galimybes) nera visiskai statomas municipalinis iperkamas bustas, tad jei nieko nebus daroma po 15-20 metu jis pataps turtinguju getu be visiskos gyventoju ivairoves

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė Zefyras Rodyti pranešimą
    Reikėtų, kad kas nors realiai paskaičiuotų, kiek kainuoja vieno gyventojo infrastruktūros išlaikymas mieste/užmiestyje ir kiek sumokama GPM mieste/užmiestyje.. Nes kai prisistato namų be jokios infrastruktūros, tada jos reikalauja, tai man atrodo čia toks noras, kad kažkas kitas atsakytų už blogus pasirinkimus.
    Įdomu, kiek šitiems skirta iš miesto biudžeto nuo 1863 metų?
    https://goo.gl/maps/Yfja7e4XTnNnvtsC9
    1500 metrų iki miesto rotušės.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą
    Su miškais ir laukais kaip tik paprasčiausia - jiems nieko iš miesto nereikia

    Kita vertus, kas pasakė, kad miestas kažkuo įsipareigojęs prieš kažkokius gyventojus? Niekur aš tokios "konstitucijos" nemačiau.
    Kas be ko, dabar dažnas provincijos miestelis gražiau sutvakytas (ir dar turintis mažiau gyventojų) negu kai kurie Vilniaus pakraščiai.
    Čia geras pvz., gatvė sutvarkoma, nutiesiamas dviračių takas, padaromas apšvietimas rajono dalyje, o miesto nieko, nors turėtų pagal logiką būti atvirkščiai.





    https://www.delfi.lt/bustas/rajonai/....d?id=91663855

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė Zefyras Rodyti pranešimą
    Reikėtų, kad kas nors realiai paskaičiuotų, kiek kainuoja vieno gyventojo infrastruktūros išlaikymas mieste/užmiestyje ir kiek sumokama GPM mieste/užmiestyje.. Nes kai prisistato namų be jokios infrastruktūros, tada jos reikalauja, tai man atrodo čia toks noras, kad kažkas kitas atsakytų už blogus pasirinkimus.
    Priklauso nuo gyventojų pajamų, labai didelis skirtumas manau tarp žmonių sumokamo GPM paupyje, gulbinuose ar lazdynuose, kur dauguma gyventojų pensininkai ir apskritai nieko nemoka.

    Komentuoti:


  • Zefyras
    replied
    Reikėtų, kad kas nors realiai paskaičiuotų, kiek kainuoja vieno gyventojo infrastruktūros išlaikymas mieste/užmiestyje ir kiek sumokama GPM mieste/užmiestyje.. Nes kai prisistato namų be jokios infrastruktūros, tada jos reikalauja, tai man atrodo čia toks noras, kad kažkas kitas atsakytų už blogus pasirinkimus.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Su miškais ir laukais kaip tik paprasčiausia - jiems nieko iš miesto nereikia

    Kita vertus, kas pasakė, kad miestas kažkuo įsipareigojęs prieš kažkokius gyventojus? Niekur aš tokios "konstitucijos" nemačiau.
    Kas be ko, dabar dažnas provincijos miestelis gražiau sutvakytas (ir dar turintis mažiau gyventojų) negu kai kurie Vilniaus pakraščiai.

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
    Na, tokia logika vadovaujantis pusę Lietuvos galima paskelbti Vilniumi – ir GMP bus daugiau, ir Ryga išties bus aplenkta...

    Siaubinga klaida buvo plėsti Vilnių į laukus.
    Taip, Siaubinga klaida buvo plėsti Vilnių į Lukiškių, Antakalnio, Lazdynų ir Justiniškių laukus.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
    Na, tokia logika vadovaujantis pusę Lietuvos galima paskelbti Vilniumi – ir GMP bus daugiau, ir Ryga išties bus aplenkta...

    Siaubinga klaida buvo plėsti Vilnių į laukus. Dabar reikia kurti sąlygas gyventojams (ne automobiliams) patogiai gyventi mieste, plėtoti aukštesnės klasės būstus centrinėje dalyje ir bandyti dalį rajonininkų persivilioti atgal į miestą. Visa tai tik mano diletantiški pasvarstymai, sutinku. Lengvo sprendimo priversti kaimo dvasios žmogų gyventi mieste nėra (sovietų sprendimo suvežt kaimiečius į komiblokus nepritaikysi).
    Šiaip plėsti miesto ribų gal ir nėra prasmės, bet ką reikėtų tikrai padaryt - tai jas "užapvalinti". Nematau logikos kodėl Tarandė yra Vilniaus miesto dalis, o kokios Buivydiškės - ne. Arba kodėl Platiniškės arba Bajorai vis dar yra Vilnius, o dalis Nemėžio sen. - ne.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
    Na, tokia logika vadovaujantis pusę Lietuvos galima paskelbti Vilniumi – ir GMP bus daugiau, ir Ryga išties bus aplenkta...

    Siaubinga klaida buvo plėsti Vilnių į laukus. Dabar reikia kurti sąlygas gyventojams (ne automobiliams) patogiai gyventi mieste, plėtoti aukštesnės klasės būstus centrinėje dalyje ir bandyti dalį rajonininkų persivilioti atgal į miestą. Visa tai tik mano diletantiški pasvarstymai, sutinku. Lengvo sprendimo priversti kaimo dvasios žmogų gyventi mieste nėra.
    Pusės nereikia, tik tuos, kurie realiai gyvena kasdien Vilniuje ir naudojasi jo infrasruktūra. Nematau logikos didelės ir turtingos gyventojų dalies pajamų atidavo rajono savivaldybei.
    Paskutinis taisė Lettered; 2023.02.07, 11:47.

    Komentuoti:


  • cozzamarra
    replied
    Na, tokia logika vadovaujantis pusę Lietuvos galima paskelbti Vilniumi – ir GMP bus daugiau, ir Ryga išties bus aplenkta...

    Siaubinga klaida buvo plėsti Vilnių į laukus. Dabar reikia kurti sąlygas gyventojams (ne automobiliams) patogiai gyventi mieste, plėtoti aukštesnės klasės būstus centrinėje dalyje ir bandyti dalį rajonininkų persivilioti atgal į miestą. Visa tai tik mano diletantiški pasvarstymai, sutinku. Lengvo sprendimo priversti kaimo dvasios žmogų gyventi mieste nėra (sovietų sprendimo suvežt kaimiečius į komiblokus nepritaikysi).

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
    Vienintelis realus sprendimas – braukti Vilniaus miesto ribas iš naujo, sodininkus-daržininkus paliekant ten, kur jiems ir priklauso (ir de fakto gyvena) – Vilniaus rajone.
    Sprendimas kam? Palikti Vilniaus miestą sumažintu biudžetu (tuose Vilniaus pakraščiuose gyvena ne tik šiaip daug žmonių, bet ir su geromis pajamomis, kurie sumoka daug GPM), o išlaidoms liekant tokioms pat, nes tie Vilniaus pakraščių gyventojai lygiai taip pat naudojasi miesto infrastruktūra, pradedant gatvėmis, VT ir baigiant visokiomis įstaigomis ir parkais. Sakyčiau kaip tik reikia prie Vilniaus miesto prijungti tuos rajonus, kurių gyventojai realiai yra miesto gyventojai, kur važiuoja miesto VT, kad gauti jų GPM. Nematau logikos, kodėl tarkim kokia Grybauskaitė turėtų toliau skaitytis rajono gyventoja, o šalia esantys sodų gyventojai, kurie formaliai jau miesto ribose, jau miesto.
    Paskutinis taisė Lettered; 2023.02.07, 11:36.

    Komentuoti:


  • Bluefox
    replied
    Parašė gerietis Rodyti pranešimą
    Bet bus nebrangu tramvajų paleisti per visą miestą
    Nebus 20 000 keleivių / h

    Komentuoti:


  • Košutas
    replied
    Parašė gerietis Rodyti pranešimą

    laikas atstatyti ginybinę Vilniaus sieną kad Vilniaus m. būtų bent kiek funkcionalus administracinis vienetas.

    Click image for larger version

Name:	Vilniaus-gynybines-sienos-takais-2.jpg
Views:	700
Size:	194,3 kB
ID:	2028342
    Labai palaikau mintį. Tikrai yra bokštų, kuriuos galėtume atstatyti.

    Obettačiau, kas yra miestas? Miestas, įsivaizduoju, yra ta vieta, kurioje yra aukštas gyventojų ir gyventojams siūlomų paslaugų tankis, kuriame centre yra turbūt daug biurų, o pakraščiuose yra turbūt daug gamyklų ir kitų pramoninių agregatų. Mieste gyvendamas aš susitaikau su realybe, kad plačiai gyventi negalėsiu - turėsiu savo gyvenamąją erdvę (butą/loftą), ir šį savo erdvės apribojimą aš tikiuosi kompensuoti jau minėta paslaugų ir darbų gausa. Kadangi plačiai gyventi negalėsiu, taip pat iš miesto tikiuosi, kad jis man duos priemonių, kuriomis aš galėčiau greitai nusigauti iš savo buto į darbo vietą, taip pat į centrą kur galėčiau leisti laisvalaikį, ir į transporto hubus, iš kurių galėsiu nuvykti į kitas, ne-miestiškas erdves.

    Čia kalbant plačiai ir generalizuojant, neminint specifinių atvejų, kai man į butą reikės parsivežti fortepijoną, iš Senukų prisipirkti pilną bagažinę šlangų ir vinių, irba nuvežti močiutę į Santariškes.

    Jei man nepatinka miestas ir aš noriu gyventi plačiai, tada taip, perku ar statausi namą Žvyrkelių gatvėje, plačiame kieme pasistatau batutą vaikams, kampe kaupiu šiferio atliekas, ir vakarais kepu šašlus. Gyvendamas priemiestyje aš netenku miesto gyvenimo minusų (maža gyvenamoji erdvė), tačiau ir netenku miesto gyvenimo pliusų (nuo gatvės sukasi dulkių audros, iki centro 30 minučių kelio, o mokyklos/ligoninės/pardės yra už kelių-keliolikos kilometrų).

    Tai kodėl Vilniaus miestui (mano anksčiau minėta siauresne, tankių rajonų apybraiža) reikia rūpintis Trakų Vokės ar Verkių Riešės gyventojų infrastruktūra, vandentiekiais, susisiekimu, ir pnš.? Ar tiesti/naujinti gatvė Riešėje yra pigiau nei tvarkyti gatvės Fabuose? Kiek riešiečių važiuos Fabų infrastruktūra, ir kiek fabiečių važiuos Riešės infrastruktūra?

    Nutolai per kelis kilometrus nuo Gedimino prospekto – esi per mažai vilnietis, todėl tau priklauso tik pareigos balsuoti ir mokėti mokesčius. Juo labiau, kad esi apdovanotas nuosavomis daržovėmis ir ramybės oaze.
    Patys autoriai įvardina, kad jie nebėra mieste. (P.S. - Salininkai yra 10-11 km. nuo Gedimino pr. "Per kelis kilometrus.")
    Čia turbūt turėjo būti labai epic užvarymas, bet iš tikro - jūs nesate mieste. Jūs miesto atsisakėte. Kodėl dabar tikitės, kad miestas jus prižiūrės?

    Dauguma į Vilniaus miesto teritoriją inkorporuotų sodo teritorijų gyventojų – jaunos šeimos. Jos čia keliasi ne iš labai gero gyvenimo – dažnai dėl to, kad taip Vilniaus miesto teritorijoje galima įsigyti žemės sklypą ir pasistatyti namą pigiau nei įsigyti butą naujos statybos name kiek artėliau centro.
    Čia irgi duodamas labai įdomus teiginys - šeimos kraustosi, nes pirkti /naujos/ statybos butą yra brangu. Vadinasi, nurašome senos statybos namus visiškai? Renovacijos nepavyko, pasiduodame, lieka tik Avultownai arba Antaviliai? Tai senukai, gyvenantys Lazdynuose su laiku išmirs. Turėsime rajonus-vaiduoklius, nes visi jau bus išsikėlę į priemiesčius?

    Kuom ne tas pats grėblys, ant kurio JAV sėkmingai lipo 50-60-aisiais, visiškai užmušdami savo miestus? Kokia lieka prasmė pasirinkti /būti/ miestiečiu, jei net negaunu to greito ir patogaus susisiekimo ir gyvenu apleistoje skylėje, nes miestas kapstosi paribiuose statydamas gatves ir kitus atributus, o tie paribiai tik plėsis, ir plėsis, ir plėsis.

    Problema, kad toje pačioje Žvyrkelių gatvėje yra, na, žvyrkelis nes VMS nesusitvarko, nėra VT, nes VMS nesusitvarko, ir visos kitos bėdos yra tik simptomas to, kad pats Vilnius kaip administracinis vienetas yra didžiulis ir tikrai tankiai gyvenamieji rajonai jame užima (iš akies imant) kokį ketvirtadalį ploto. Tai tris ketvirtadalius VMS tvarko mažiems kiekiams gyventojų. Kurie vis tiek turbūt kasdien smaukosi Geležiaku, Konstitucijos pr. arba Antakalnio g.

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    Bet bus nebrangu tramvajų paleisti per visą miestą

    Komentuoti:


  • dondc
    replied
    Ne toks ir funkcionalus, kai net trūlikai nevažiuoja.

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    Parašė Košutas Rodyti pranešimą


    Įdomu, kaip tai daroma užsienyje? Vilniaus miestas proper turėtų likti Pašilaičiai - Pilaitė - Lazdynai - Naujininkai - Antakalnis - Jeruzalė žiedas. Turbūt reikėtų ardyti ir pertvarkyti ir Vilniaus rajoną, kad naujai atskirtos suburbijos (Salininkai, Antaviliai, Gulbinai) būtų bent kiek funkcionalus administracinis vienetas
    laikas atstatyti ginybinę Vilniaus sieną kad Vilniaus m. būtų bent kiek funkcionalus administracinis vienetas.

    Click image for larger version

Name:	Vilniaus-gynybines-sienos-takais-2.jpg
Views:	700
Size:	194,3 kB
ID:	2028342



    Komentuoti:


  • Zefyras
    replied
    Žinoma kad sovietmetis čia ne prie ko. Daugiau dėl to, kad nebuvo jokio planavimo sodų bendrijose ar už jų ribų paskutinius 30 metų. Valstybė turbūt neturi sklypų, negali planuot infrastruktūros. Iš kitos pusės, niekas nevertė kraustytis į priemiesčius, į negreideriuojamas gatveles. Tegu moka mokesčius, atitinkančius realią infrastruktūros sutvarkymo kainą.

    P.S. kandidatęs poziciją, kai ji buvo AAD vadovė, gerbiau, bet kadangi politikoje reikia stengtis visiems įtikti, pradėjo grynai briedus rašinėt,

    Komentuoti:

Working...
X