Parašė Zefyras
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Rail Baltica II
Collapse
X
-
Dvigrandė 110 kV linija kerta A17 šiek tiek virš Vynupės. Kitoje A17 pusėje prisijungia 1x330 kV ir 3x 110 kV. nematau jokių problemų įrengti stotį centre. Kartu su rusiška vėže kerti A17 ir planuok kaip reikia. Reika 110 kV stulpą perkelti? Nors ir 3, bendroje projekto sumoje tai mizeris. Skirstomieji tinklai visą 330 kV liniją keitė nuo Vilniaus iki LE.
-
Nesaky, net ir juos karts nuo karto nušviečia kvazarų šviesa.Parašė evvt Rodyti pranešimąVisgi panašu kad prie projekto dirba idiotai( o ne kažkokių interesų palaikytojai tskant) arba kitaip sakant žmonės iš tolimojo kosmoso.
Comment
-
Gustonys lieka kaip kroviniu / infra hub'as. Skirti vietos dar 2 objektams ant standartinės vėžės tikria nemauatau poreikio, geriau atšaka į Gustonis ir krovąbei aptarnavimą vykdyti ten.Panevėžys manevravimo vistiek neišvengas, ten per daug interesų dabar gyvena. Bet iškėlus sąstatų formavimą į Gustonis, galima stotyje turėti normalią 1+2 rusiškos ir 1+2 standartinės vėžės kelius.Ir netgi su 1+1 išeiti už miesto rytinėje pusėjeParašė TrippleA Rodyti pranešimą
Tai, kad gelezinkelio kroviniu infrastruktura visad stengiamasi kuo toliau nuo miesto statyt, kad maziau tarsos ir pletros galimybiu butu.
Comment
-
Toks stoties pritraukimas prie Panevėžio (net ir su visais akivaizdžiais trūkumais), bet kokiu atveju, būtų didelis laimėjimas Panevėžiui net jei vietiniai boratai to ir nesupranta - gal supras jų vaikai. Kadangi Panevėžio stotis bus tarptautinė, ši 'atšaka' taptų de facto pagrindine Rail Baltica trasa. Tai reikštų, kad bėgiai pro Gustonis taptų nebereikalingais. Galima prifantazuoti jiems įvairių paskirčių ir užduočių, bet nei viena neatlaikys jokios rimtesnės analizės. Šios atšakos patvirtinimo atveju, turime du variantus dėl ruožo pro Gustonis:- Niekas to ruožo realiai nestatys, o bereikalingas žemės išpirkinėjimas už ES pinigus bus sąmoningai pamirštas, nes jis nekainavo taip jau baisiai daug (na nes 'shit happens')
- Jie iš tikro statys nereikalingą HSR ruožą viduryje laukų, kuris aplenks vietines fermas lyg jos būtų Madridas ar Berlynas
Paskutinis taisė VLR; 2023.07.29, 17:57.
- 5 patinka
Comment
-
Jeigu krovinių depas bus statomas Gustonyse, kaip jis gali būti nenaudojamas? Atšakoje gi depo nebus. Kuo ta atšaka pasitarnaus keleiviams įdomu būtų sužinoti. Vienas iš boratų klausia.Parašė VLR Rodyti pranešimąToks stoties pritraukimas prie Panevėžio (net ir su visais akivaizdžiais trūkumais), bet kokiu atveju, būtų didelis laimėjimas Panevėžiui net jei vietiniai boratai to ir nesupranta - gal supras jų vaikai. Kadangi Panevėžio stotis bus tarptautinė, ši 'atšaka' taptų de facto pagrindine Rail Baltica trasa. Tai reikštų, kad bėgiai pro Gustonis taptų nebereikalingais. Galima prifantazuoti jiems įvairių paskirčių ir užduočių, bet nei viena neatlaikys jokios rimtesnės analizės. Šios atšakos patvirtinimo atveju, turime du variantus dėl ruožo pro Gustonis:- Niekas to ruožo realiai nestatys, o bereikalingas žemės išpirkinėjimas už ES pinigus bus sąmoningai pamirštas, nes jis nekainavo taip jau baisiai daug (na nes 'shit happens')
- Jie iš tikro statys nereikalingą HSR ruožą viduryje laukų, kuris aplenks vietines fermas lyg jos būtų Madridas ar Berlynas
- 1 patinka
Comment
-
Depai turi būti statomi kuo arčiau esamo kelyno, o ne tokioje vietoje, kurioje reikia tiesti papildomus 20-30km bėgių. Patvirtinus atšaką pro Panevėžį, prie Gustonių planuojamų depų/stočių vietos turi būti pergalvotos, nes tiesti tokio dydžio loop'ą tuose laukuose yra pinigų išmetimas.Parašė Stigas1 Rodyti pranešimą
Jeigu krovinių depas bus statomas Gustonyse, kaip jis gali būti nenaudojamas? Atšakoje gi depo nebus. Kuo ta atšaka pasitarnaus keleiviams įdomu būtų sužinoti. Vienas iš boratų klausia.
- 2 patinka
Comment
-
Sutikčiau su tamsta, jeigu ta atšaka eitų tiesiai per esamą miesto depą. O dabar planuojama atšaka toli nuo esamo depo, nežinau ar ten yra galimybė plėstis kažkur ties LEZ'u. Gustonyse gal ir neblogas variantas viską pradėti nuo nulio, toliau nuo miesto, netrukdytų gyventojams. Plėtrai ribų nebūtų. Kiek ratinių vilkikų dar važinės ties depu. Man geriau toliau nuo miesto, į keleivinį įsėsiu kelis kartus metuose. O kalbos apie kasdienes darbo keliones į Rygą man skamba kaip utopija. Kažkoks kratinys gavosi, sorry.Parašė VLR Rodyti pranešimą
Depai turi būti statomi kuo arčiau esamo kelyno, o ne tokioje vietoje, kurioje reikia tiesti papildomus 20-30km bėgių. Patvirtinus atšaką pro Panevėžį, prie Gustonių planuojamų depų/stočių vietos turi būti pergalvotos, nes tiesti tokio dydžio loop'ą tuose laukuose yra pinigų išmetimas.
Comment
-
„Rail Baltica“: aiškėja, kur drieksis europinis geležinkelis nuo Kauno iki Lenkijos sienos
Praėjusiais metais, renkantis optimalią trasos alternatyvą, atsižvelgta į daugumos gyventojų nuomonę – buvo parinkta trumpiausia ir labiausiai nuo urbanizuotų vietovių nutolusi „Rail Balticos“ geležinkelio trasos alternatyva. Pagal ją regioninės stotys yra numatomos Marijampolėje, Kazlų Rūdoje ir Šeštokuose, informuojama ministerijos pranešime žiniasklaidai.
Naują europinės vėžės geležinkelio dvikelį planuojama tiesti naujomis teritorijomis ir, kur leidžia techninės galimybės, panaudojant esamo europinio geležinkelio ruožus. Pasak Susisiekimo ministerijos, šis ruožas ir toliau bus eksploatuojamas regioniniam keleivių susisiekimui ir karinio mobilumo reikmėms. Dabar juo kursuoja krovininiai traukiniai tarp Kauno intermodalinio terminalo ir Vakarų Europos.
Atkarpoje nuo Kauno iki Lenkijos sienos bus pastatyta 116 naujų statinių, reikalingų būsimai geležinkelio infrastruktūrai – tunelių, tiltų, viadukų, gyvūnų perėjų, pralaidų, teigiama pranešime.
„Nelaukdami metų pabaigos jau ruošiamės atskirų objektų – automobilių viadukų, gyvūnų perėjų – statybai. Vyriausybė neseniai pritarė, kad dar iki specialiojo plano patvirtinimo iš privačių savininkų būtų galima išpirkti 154 žemės sklypus. Tai tik dalis naujajai linijai reikalingų sklypų, bet taip greičiau imsimės geležinkeliui reikalingų infrastruktūros objektų statybos“, – sakė AB „LTG Infra“ „Rail Baltica“ valdymo vadovas Dovydas Palaima.
- 4 patinka
Comment
-
Apie tai, kodėl dar nekyla Rail Balticos tiltas per Nerį ir keletas foto iš statybvietės
https://www.lrytas.lt/auto/saugus-ei...luoja-27915358
- 1 patinka
Comment
-
Kaip išsamiai aiškiai sukomunikuota kodėl dar nekyla tiltas - "Išskirtinio statinio užsakovai patvirtino, kad darbai vėlavo"Parašė Lašas Rodyti pranešimąApie tai, kodėl dar nekyla Rail Balticos tiltas per Nerį ir keletas foto iš statybvietės
https://www.lrytas.lt/auto/saugus-ei...luoja-27915358
Tai štai bl*t kodėl, ir kaip dabar jau viskas aišku.
- 7 patinka
Comment
-
Dar parašyta daugiau, ir labai išsamiai: „Pagrindiniai statybos darbai prasidėjo keletą mėnesių vėliau dėl projekto kompleksiškumo ir sudėtingumo“Parašė evvt Rodyti pranešimą
Kaip išsamiai aiškiai sukomunikuota kodėl dar nekyla tiltas - "Išskirtinio statinio užsakovai patvirtino, kad darbai vėlavo"
Tai štai bl*t kodėl, ir kaip dabar jau viskas aišku.
Nes kai stato kompleksiškus ir sudėtingus projektus, tai b**t nereikia susiplanuoti projekto tvarkaraščio ir viską tinkamai įvertinti.
Kalbant rimtai, spėčiau, kad tiesiog SuMinas stabdo su projekto finansavimu, nes matyt prioritetai kitur šiuo metu t.y. skubama vykdyti brangius kelių tiesimo projektus, artėjant kitų metų rinkimams, kad prasidėjus kampanijai jau būtų galima kažką parodyti. Geležinkelio tiltas, meanwhile, tokio efekto tikrai neturės, tai galima lyginti, o gal ir išvis įšaldyti projektą.
- 3 patinka
Comment
-
Kažkokiems sodų gyventojams trukdo RB2 prasukimas per Panevėžį, yra ir įspūdingai kvailų argumentų:
Nepatenkinti šia alternatyva mano, kad privalumas nelogiškas, nes į stotį automobiliais vyks ne tik Panevėžio miesto ir regiono gyventojai, o taip pat Šiaulių regiono, Žemaitijos ir gyventojai iš kitų Lietuvos miestų.
https://jp.lt/panevezio-rajono-gyven...-i-prezidenta/
- 7 patinka
Comment
-
Rugpjūčio 17 d. Panevėžio miesto savivaldybėje vyko specialiojo
plano koncepcijos dokumentų ir strateginio pasekmių aplinkai vertinimo ataskaitos pristatymas ir susitikimo su visuomene viešinimo renginys.
Buvo pristatomas trys stoties alternatyvos. https://arcg.is/G0XHy
Susirinko pilna salė Bernatonių, Šilo ir kitų sodų bendrijų gyventojų masė, kurie griežtai nepritarė pirmajai alternatyai, pagal kurią stotis būtų kaip įmanoma pagal technines galimybes arčiau centro, nes tokiu atveju kelias eitu per jų sodus ir reikėtų paimti visuomenės poreikiams kelis sklypus su namais, kompensuojant jų vertę savininkams.
Projektai rengėjai, inžinieriai, architektai aiškiai pristatė, kodėl pirma alternatyva yra pati geriausia miestui. Stoties vieta būtų tuščiame žemės sklype, tarp Babilono ir vakarinio aplinkkelio (kitoje pusėje Molainių tvenkinio, atstumas nuo miesto centro – 5-6 km.).
Pagal antrą ir trečią alternatyvą, stotis būtų Gustonyse (atstumas nuo miesto centro – 14 km), kur ji dubliuotųsi su kroviniu ir kariniu transportu, pasiekimas būtų įmanomas tik nuosavu automobiliu. Sodų bendrijų gyventojai sutiktu tik su antra ir trečia alternatyva, nes ji neitu per jų valdas.
Straipsnis - https://jp.lt/panevezys-uz-papildomos-rail-baltica-vezes-tiesima-rajono-gyventojai-susirupine-bus-nugriauti-ju-namai/
Bernatonių sodai su nukeliamais namais Stoties vieta Molainių kaimas Paskutinis taisė buxlt; 2023.08.18, 13:10.
- 5 patinka
Comment
-
O dabartinė gelez. stotis su keturiais reisais kažkodėl to nepadarėParašė geriantis Rodyti pranešimąManau, kad Kaimas laimės prieš Miestą. Kaimiečiai vis tiek tuo traukiniu nevažinės, o miestiečių yra per mažai, kad padarytų įtaką. Ir taip Panevėžys praras istorinį šansą tapti normaliu miestu ir liks tiks fabrikuose dirbančių kaimiečių aglomeracija.
Kas iš "normalaus miesto" jei VT liks toks pat apgailėtinas ir iki stoties teks mašina atvažiuoti. O tada jau didelio skirtumo nebelieka.
Comment
-
Šiek tiek užjaučiu žmones. Atrodo, kad paskutinę minutę buvo pranešta apie alternatyvas einančias arčiau miesto centro, kai visa komunikacija buvo apie "Panevėžio aplinkelį". Tokie dalykai bet kam bet kur būtų jautrūs. Šita reikia ilgai masažuot vietiniams, kad susidarytų dvi interesų grupės. Dabar bus tik viena - šaukiantys "dačių" guventojai. Ir žinutė - "paskutinius namus, soduose, kurie visai neseniai buvo legalizuoti, atims" labai gerai rezonuoja delfinariumų žiniasklaidos srutų duobėj
- 2 patinka
Comment
Comment