/\ Kodėl nuviliantis? Kaip tik džiaugsmingas. Visos išvardytos priežastys yra teisinga linkme per kiaušus chuilostanui. Atsižvelgiant į tai, kad dujų kaina atsilieka 6-9 mėnesius nuo nukritusios naftos, reiškia eis dar "geryn".
Plius Lenkija padavė panašų ieškinį į Stokholmo arbitražą prieš Gazprom.
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
EU. Eurozonos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąNėra 2015Q1 ?
20% susitraukęs eksportas į Europą, 11% sumenkęs grynasis pelnas, be to anot Gazprom CEO - palyginus su praėjusiais, 2015-ais metais vidutinė dujų kaina už 1000 m3 eksporto rinkose krenta apie 30% ($349 -> $242), atitinkamai ir pajamos, pelno maržos, kapitalo investicijos, ect.
O ir bendrai dujų giganto ateitis atrodo ne itin šviesi - LNG terminalai, Europoje įsibėgėjusi diversifikacija, prarandamos pelningiausios rinkos, pralaimimi teismo procesai, neišvengiamai aštrėjanti konkurencija su Kaspijos regiono šalių rezervais.Paskutinis taisė l2ez4m; 2015.05.15, 11:06.
Komentuoti:
-
Mano akim bene geriausias indikatorius, kad būtent Europai ir ypač eurozonai žemos naftos kainos yra labai gerai: pirmą kartą per jau labai nemažai metų šių metų eurozonos ekonomikos augimas viršijo JAV ekonomikos augimą. Ir ne bet kiek, net dvigubaiEurozonoje 0,4 proc. augimas pirmą ketvirtį, JAV 0,2 proc.
Kita vertus antrą ketvirtį naftos kainos jau nebus tokios žemos kaip pirmą ketvirtį, žiūrėsim rezultatus.
Komentuoti:
-
Naftos kainos rimtesnis kritimas buvo tik pernai metų gale, dėl to vidutinė 2014-ųjų kaina ir pardavimai dar nėra tokie prasti. O dujų kainos berods su pusės metų uždelsimu naftos kainoms brangsta. Žiūrėsim kiek jardų už savo resursus gaus šiemet. Nors šiemet irgi nėra tiek svarbu, kiek Rusija pajamų gaus ateity, o ateities naftos prognozės labai jau nepalankios Rusijai, nes tai prognozės, kurios sako 'jau įvyko lūžio taštas ir angliavandeniai kuo toliau, tuo labiau praras kainą ir prasmę'
Naftą eksportuojančių šalių kartelis OPEC nemato jokių galimybių, kad naftos kaina artimiausią dešimtmetį pasieks 100 JAV dolerių už barelį ribą. Tai pirmadienį paskelbė „The Wall Street Journal“, remdamasis organizacijos strateginiais planais.
Su naujos strategijos juodraščiu susipažinę žurnalistai teigia, kad OPEC prognozuoja 2025 metais naftos kainą ties 76 JAV doleriais už barelį prie „optimistiškiausio scenarijaus“. Tačiau jei JAV naftos grežėjai nemažins apsukų ir juodojo aukso pasiūla nesumenks, OPEC numato, kad 2025 metais naftos kaina bus mažesnė nei 40 JAV dolerių už barelį.
„100 JAV dolerių už barelį kainos jau nėra nei viename scenarijuje“, – sakė vienas OPEC atstovas, dalyvavęs naujos strategijos pristatyme.
Lrytas.lt
Komentuoti:
-
Parašė l2ez4m Rodyti pranešimąKol kūrensim angliavandenilius, tol turės.
2014-ais, net ir ''smigus'' naftos kainoms, Rusija eksportavo: crude'o už $154 billion, kitų naftos produktų - $116 bill'u, dujų - $60.5 bills.
Итого gauname - riebius $330,5 jardus.
Tad atmatoms, bumerangam, koalicijom ir kitiems cornetams tikrai pakaks.
Beje 2014-tų Rusijos biudžeto pajamos buvo ~$280 jardų.
Komentuoti:
-
Kol kūrensim angliavandenilius, tol turės.
2014-ais, net ir ''smigus'' naftos kainoms, Rusija eksportavo: crude'o už $154 billion, kitų naftos produktų - $116 bill'u, dujų - $60.5 bills.
Итого gauname - riebius $330,5 jardus.
Tad atmatoms, bumerangam, koalicijom ir kitiems cornetams tikrai pakaks.
Beje 2014-tų Rusijos biudžeto pajamos buvo ~$280 jardų.
Komentuoti:
-
/\ svarbu, kad Rusija nebeturėtų pinigų ginklams ir karui, o ar rusas neįpirks iPhono tai niekam neaktualu, net ir kremliui.
Komentuoti:
-
Man rodos Rusijoj yra ir valiutos nuvertėjimas, ir infliacija. Šiaip valiutos nuvertėjimas Rusijai nėra nieko blogo. Tiesą sakant dauguma šalių savo ekonomines problemas sprendžia devalvuodamos valiutą. Juolab, kad įplaukos už naftą doleriais, tai biudžete rublių daug daugiau atsiranda. Pagrindinis to minusas yra tai, kad galiausiai ta nuvertėjusi valiuta smogia per kainas, nes visgi didelė dalis Rusijos suvartojamų prekių yra importinės. Taip išauga infliacija, kuri jau dabar artėja prie 20%. O tai reiškia, kad jeigu neaugs atlyginimai, vidutinis rusas nuskurs apie 20%. Taigi infliacija yra pagrindinis nuvertėjančios valiutos minusas ir kad ją sumažinti, pradedama ištraukinėti rublius iš rinkos, o tai pagrinde daroma pakeliant palūkanų normą, t.y. pabranginant skolinimąsį, kas atitinkamai kerta per investicijas ir vartojimą. Taigi tam, kad kovoti su infliacija, yra pritaikomos žiauros ir skausmingos priemonės, nes pats valiutos nuvertėjimas savaime nėra toks jau blogas dalykas, tačiau infliacija yra blogis ir netgi žiaurūs ir kenkiantys vaistai yra pateisinami.
Komentuoti:
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąPanašiai ir Rusijoje, nepaisant stringančios ekonomikos, Centrinis bankas priėmė sprendimą pakelti palūkanų normas ir taip ištraukti rublius iš rinkos. Ne dėl to, kad juos gasdintų krentantis rublio kursas, o dėl to, kad tai reiškia aukštą infliaciją ir su tuo jau reikia kovoti. Galbūt yra ir kitų rodiklių, įtakojančių pinigų spausdinimą, tačiau esu tikras, kad pats pagrindas ir esmė yra infliacijoje.
Rusijoje greičiau valiutos deficitas, nei infiliacija. Kadangi tai susiję, nes importinės prekės ir jų sudedamosios dalys importuojamos iš užsienio, tai nulėmė daugelį kainų.
Infiliaciją aš vadinčiau, kai vartojimas auga greičiau nei pasiūlą, o ne kai kapitalas ir vartotojai masiškai perka valiutą ir taip sukelia valiutos deficitą su tuom išplaukiančiomis pasekmėmis. Rusijoje perkamoji galia nepadidėjo, o dėl žemų naftos kainų ir biudžeto karpymo gana stipriai sumažėjo.
Komentuoti:
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąNelabai žinau kas ir kokias būdais galėtų nustatyti ar rinkoje pinigų trūksta ar ne. Žinau tik vieną rodiklį, t.y. infliaciją. Jeigu jinai didelė - vadinasi pinigų rinkoje per daug. Jeigu per maža - jų rinkoje trūksta. Atitinkamai tada įsijungia centrinių bankų mechanizmai ir jie į rinką tų pinigų paduoda, arba juos išima. Kaip ir dabartiniu atveju ECB pradėjo vykdyti pinigų skatinimo politiką ne tam, kad valstybėms prispausdintų eurų ekonomikoms kelti, o tam, kad kovotų su defliacija ir artėtų prie 2% infliacijos lygio, priimto laikyti sveikiausiu ekonomikai auginti. Panašiai ir Rusijoje, nepaisant stringančios ekonomikos, Centrinis bankas priėmė sprendimą pakelti palūkanų normas ir taip ištraukti rublius iš rinkos. Ne dėl to, kad juos gasdintų krentantis rublio kursas, o dėl to, kad tai reiškia aukštą infliaciją ir su tuo jau reikia kovoti. Galbūt yra ir kitų rodiklių, įtakojančių pinigų spausdinimą, tačiau esu tikras, kad pats pagrindas ir esmė yra infliacijoje.
Komentuoti:
-
Parašė index Rodyti pranešimąPinigus leidžia CB, o jų leidžia - taip, koks yra jų poreikis. Tik jis priklauso ne nuo infliacijos (ji iš esmės yra kaip šalutinis reiškinys ir indikatorius), o nuo tam tikro BVP dydžio.
Komentuoti:
-
Parašė senasnamas Rodyti pranešimąTai, ką jūs vadinat pinigais, reikėtų vadinti skola. Ar gali bet kurios ES šalies vyriausybė susiveikti pinigų, kurių vėliau nereikėtų grąžinti (ir dar su palūkanom)? Tomo žodyne žodžio skola nėra, tai ir išeina diskusija iš serijos "pirk dramblį".
Komentuoti:
-
Tai, ką jūs vadinat pinigais, reikėtų vadinti skola. Ar gali bet kurios ES šalies vyriausybė susiveikti pinigų, kurių vėliau nereikėtų grąžinti (ir dar su palūkanom)? Tomo žodyne žodžio skola nėra, tai ir išeina diskusija iš serijos "pirk dramblį".
Komentuoti:
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimąTomai, visaip bandau, bet nebežinau kaip čia tau suprantamiau bepaaiškinti. Ar tavo sąskaitą už telefoną atsiranda iš spausdintuvo, ar iš to, kad prakalbi telefonu? Pinigai yra atspausdinami, o jeigu jau tiksliau, dauguma jų sukuriami virtualūs, tačiau atsiranda jie ne iš spausdintuvų, o iš poreikio. O poreikis atsiranda iš mažos infliacijos.
O kas dėl infliacijos, tai kai kuriais atvejais išleidus per didelį kiekį pinigų infliacija gali tapti didelė. Tai iš esmės priklauso nuo to, kiek pasiūla sugebės patenkinti paklausą. Aišku, infliacija priklauso nuo įvairių priežasčių ir vieni ją mažinantys veiksniai leidžia ją turėti mažesnę nei esant tokiam pinigų kiekiui, paklausai ir pasiūlai būtų kitu atveju.
Komentuoti:
-
Parašė Tomas Rodyti pranešimąKad šiais laikais net vaikai žino, kad pinigai "iš oro" atsiranda
Iš ko atsiranda Vyriausybės, Bankai? Iš oro
Komentuoti:
-
Gal tu geriau 'pirk dramblį'kažkaip panašiai vaikai būdami bendraudavo, kai jau neturėdavom ką pasakyt. Tik vaikams pinigų politika nerūpėjo, gal ir gerai, nes su tokiu požiūriu į dramblių pirkimą apie pinigų politiką nelabai ką ir būtumėm nutuokę
Komentuoti:
-
Tomai, visaip bandau, bet nebežinau kaip čia tau suprantamiau bepaaiškinti. Ar tavo sąskaitą už telefoną atsiranda iš spausdintuvo, ar iš to, kad prakalbi telefonu? Pinigai yra atspausdinami, o jeigu jau tiksliau, dauguma jų sukuriami virtualūs, tačiau atsiranda jie ne iš spausdintuvų, o iš poreikio. O poreikis atsiranda iš mažos infliacijos.
Komentuoti:
Komentuoti: