Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

EU. Eurozonos ekonomikos aktualijos

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Evier
    replied
    Parašė deep'as Rodyti pranešimą
    Pagal nominalu bvp vis dar velkames siknoj, o siuo atveju butent ta ir reiktu vertinti
    Ir į tą, ir į tą reiktų atsižvelgti. Nors maistą perkam turbūt dažniau, nei keliaujam ar automobilius iš salono perkam (nors ir tie skirtingose šalyse ne vienodai kainuoja), tai PPP vistiek svarbiau.

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė deep'as Rodyti pranešimą
    Pagal nominalu bvp vis dar velkames siknoj, o siuo atveju butent ta ir reiktu vertinti
    CCE šalių kontekste, nelabai velkames. Jei PPP aplenkėm Slovakiją, tai čia vienintelis skirtumas, kad neaplenkėm, galbūt aplenksim dar po 5 m.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė deep'as Rodyti pranešimą
    Pagal nominalu bvp vis dar velkames siknoj, o siuo atveju butent ta ir reiktu vertinti
    Kodėl?

    Komentuoti:


  • deep'as
    replied
    Pagal nominalu bvp vis dar velkames siknoj, o siuo atveju butent ta ir reiktu vertinti

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    O Čekijoje, Vengrijoje, Estijoje..?
    Vengrijos įspūdį pakelia autostrados ir Budapešto įspūdinga architektūra. Buvom nusukę prie Balatono, tai nelabai kaip viskas atrodė. Galvojau, kad ten bus kaip Palanga, o pasirodė kaip Kačerginės užkampis. Ne Lietuvos provincijos no hope skylė, bet ir ne Palanga.

    Čekija panašiai, bet važiavom ir vietiniais keliais, tai pasirodė gražu ir gražiau nei Lenkijoje. Namai renovuoti, gėlės žydi visur, gražu kažkaip viskas man ten.

    Estijoje tik Via Baltica teko išbandyt ir Talino vieną rajoną šalia Centro, taip ir normaliai nepamatant Senamiesčio Maniau, kad Talinas bus labiau sutvarkytas, bet buvo sutvarkytas tik tiek, kad už Vilnių šiek tiek geriau atrodo, nors per Street View tiek likusi Estija, tiek Talinas tai šūstriau atrodo nei Lietuva, gal kad atsinaujino kelio ženklinimo standartus... Nors pasirodė man Ryga gal net gražesnis miestas kažkodėl, gal dėl architektūros tam tikrų pastatų ir kad didesnis miestas.
    Paskutinis taisė PoDV; 2020.02.29, 19:01.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą

    Ne, tik per Google Street View. Bent jau duobių kiemuose ir purvynų mažiau Esu buvęs Rygoj du kartus, daugiausia rajone Vecryga (turbūt susigaudot kuris tai rajonas), ai dar Rygos zooparke, kuris fainesnis nei Kauno (t.y. Lietuvos) ir Rygos motorų muziejuje. Mokyklinė ekskursija buvo. Paskui universitete prieš keletą metų buvau užsukęs, bet tik Senamiestyje buvom. Fainas, bet man pasirodė neoriginalus toks, tik tiek, kad santykinai arčiau gimęs esu jo nei kitų panašių
    O Čekijoje, Vengrijoje, Estijoje..?

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Man kyla nuoširdus klausimas, ar pačiam PoDV kada teko būti Rygoje už miesto centro ribų?
    Ne, tik per Google Street View. Bent jau duobių kiemuose ir purvynų mažiau Esu buvęs Rygoj du kartus, daugiausia rajone Vecryga (turbūt susigaudot kuris tai rajonas), ai dar Rygos zooparke, kuris fainesnis nei Kauno (t.y. Lietuvos) ir Rygos motorų muziejuje. Mokyklinė ekskursija buvo. Paskui universitete studijuodamas prieš keletą metų buvau užsukęs, bet tik Senamiestyje buvom. Fainas, bet man pasirodė neoriginalus toks, tik tiek, kad santykinai arčiau gimęs esu jo nei kitų panašių
    Paskutinis taisė PoDV; 2020.02.29, 18:56.

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Man kyla nuoširdus klausimas, ar pačiam PoDV kada teko būti Rygoje už miesto centro ribų?

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Ta prasme kai bėga varžybose 100 metrų, greičiausias yra ne tas, kuris pirmas atbėgo, bet tas, kurio šukuosena gražiausia?
    Na, manau, galima matuot ne tik kas greičiausiai atbėga, bet ir įvertinti apklausomis ar kokiais nors kitais objektyviais ar subjektyviais įvertinimais keno šukuosena gražiausia ar dar kažkas Gal man, ar mano draugams, rūpi ne kas greičiausiai atbėgo, o pvz. keno šukuosena gražiausia

    Mano vertinimas yra visiškai subjektyvus Taip, pagal BVP liniuotę su Lietuva kaip ir viskas gerai

    Gal ir galima įvertinti, kad vakariau esančios Centrinės Europos šalys daugiausia buvo turtingesnės bent pora amžių, o mes turėjom kiek tamsesnę istoriją, tai pavyt kuo daugiau rodiklių, kad ir "teisės mušti vaikus" dalykai, vyresnių žmonių gerbūvis, silpnesnių žmonių gerbūvis ir pan., gali būti ne taip jau ir lengva. Gal ir pavysim, o manau tam tikrus regionus jau aplenkinėjam.
    Paskutinis taisė PoDV; 2020.02.29, 18:48.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė PoDV Rodyti pranešimą

    Mąstysiu ne pagal BVP, o pagal savo įspūdžius
    Ta prasme kai bėga varžybose 100 metrų, greičiausias yra ne tas, kuris pirmas atbėgo, bet tas, kurio šukuosena gražiausia?

    Komentuoti:


  • PoDV
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
    Ar mes jau turtingiausi CEE regione?
    Mąstysiu ne pagal BVP, o pagal savo įspūdžius

    Vengriją gal ir aplenkinėjam po truputį. Dėl Slovakijos reiktų truputį pasitempt, tiesa Rytų Slovakiją gal irgi aplenkinėjam po truputį.

    Latviją irgi čiut čiut aplenkę. Vilniui ir Kaunui dar reiktų patvarkyt šiek tiek infrastruktūrą, lyginant su Ryga. Vilnius kaip suprantu auga greičiau nei Ryga, tai galbūt po kelių metų bus ne "čiut čiut".

    Lenkijos gal kokius nors užkampius ir aplenkėm, bet prieš kai kuriuos didžiuosius miestus reiktų ir Vilniui pasitempt, nors gyventojų skaičiumi panašūs. Estijos techniškai neaplenkėme, nebent kokia nors hipotetinė Vilniaus liberalų respublika bandytų varžytis su visa Estija iš karto.

    Čekijos neaplenkėm turbūt niekaip pro niekur. O jei ir kur lenkiam, tai ne esminiai dalykai. Slovėnijos berods irgi. Tas pats su Vakarų Europa. Tik labiausiai atsilikusius Pietų Europos kraštus po truputį aplenkinėjam. Gal yra vilčių ir nueiti tiek, kad pas mus atvažiuotų dirbti.

    Rumuniją jei ir aplenkėm, tai dar prie Sniečkaus, ir tai turbūt tik tam tikras istoriškai turtingesnes sritis. Dabar vėl vejasi mus, ir ne tik mus. Dėl Bulgarijos ir kelių Balkanų užkampių nežinau, turbūt irgi atsilikinėja dar nuo sovietmečio, o gal net anksčiau.

    Manau, kad turtingiausi vis dar Čekija arba Slovėnija. Iš paskos dėl savo gero track record seka Estija

    Dėl Lietuvos, tai jausmas ne tas. Per daug apleistos arba neprižiūrėtos infrastruktūros bei šiaip tam tikros priežiūros sritys. Nors tikriausiai tiesa, kad turime aukštesnį BVP ne iš lempos Tam tikros grupės uždirba labai daug, lyginant su pažeidžiamomis sritimis, kurių gaunamos pajamos nelabai aukštesnės nei Rusijos vidurkis

    Jeigu kokiais 2015 m. galėjom daryt išvadas, kad trečia nuo gala, dabar gal net penkta. Aplenkėm Latviją, ir gal iš dalies Vengriją. Jei Vengrija neturėtų turtingo Budapešto, turbūt jau būtume aiškiai aplenkę.

    Maskvičkos, galit neatsakinėt
    Paskutinis taisė PoDV; 2020.02.29, 18:23.

    Komentuoti:


  • OptimusPrime
    replied
    Pagal BVP Čekija aukščiau, pagal AIC Lietuva aukščiausią vietą užima.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Ar mes jau turtingiausi CEE regione?

    Komentuoti:


  • OptimusPrime
    replied
    TVF jau paskelbė 2019 metų apytikslius valstybių BVP duomenis. Lietuva aplenkė Slovakiją:

    https://en.wikipedia.org/wiki/List_o...PP)_per_capita

    Praėję metai Lietuvos ekonomikai buvo labai geri. Lietuvos ekonomika pernai augo 3.9%, bet vis dėlto aukščiausią augimą Baltijos šalyse parodė Estija.

    Estijos ekonomika pernai augo 4.3%:

    https://rus.delfi.ee/daily/business/...-3?id=89075831

    Latvija praėjusiais metais atrodė silpniausiai. Augimas 2.2%:

    https://rus.delfi.lv/biznes/bnews/ro....d?id=51924877

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Iškreipta realybė: Graikijos ir Italijos obligacijos graibstomos kaip saugumo užuovėja
    https://www.vz.lt/rinkos/2020/02/18/...ugumo-uzuoveja
    Britų leidinys „Financial Times“ rašo, kad paklausa stipriai įsiskolinusių ir fiskaline drausme negarsėjančių Graikijos ir Italijos obligacijoms pastaruosiuose vertybinių popierių platinimo aukcionuose buvo ypač didelė.
    Pavyzdžiui, Italija sulaukė rekordinės – 50 mlrd. Eur vertės – investuotojų paraiškų, kai praėjusią savaitę platino 16 m. trukmės 9 mlrd. Eur vertės obligacijas. O Graikija sulaukė 14 mlrd. Eur vertės paraiškų, kai neseniai platino 15 m. trukmės obligacijų emisiją, per kurią teplanuota pritraukti 2-2,5 mlrd. Eur. „Italijos ir Graikijos vyriausybių obligacijos dabar yra lyg steroidų pavartojusios Vokietijos obligacijos: suvokiamos kaip saugios, bet tuo pačiu dar užtikrinančios teigiamą grąžą“, – „Financial Times“ sako Antoine Bouvet, Nyderlandų banko ING strategas.
    Dar per 2010-2012 m. euro zonos valstybių skolų krizę tokių šalių, kaip Graikija, Italija, Portugalija ar Airija, obligacijos buvo laikomos antrarūšėmis. Graikijos vyriausybės 10 m. trukmės obligacijų pajamingumas antrinėje rinkoje dėl menkos obligacijų paklausos tada buvo perlipęs ir 20%. Italijos ir Graikijos ekonominė situacija dabar yra kitokia, nei buvo praėjusią valstybių skolų krizę, pastebi analitikai. Pavyzdžiui, 180% nuo BVP skolą turinčiai Graikijai Europos Komisija šiemet prognozuoja 2,4% augimą, o 130% skolą nuo BVP turinčiai Italijai – 0,3% augimą.

    Komentuoti:


  • rat
    replied
    Chana.

    Coronavirus Brings Recession Risk Back to the German Economy

    Komentuoti:


  • themanual
    replied
    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
    Būtent to aš ir nesuprantu. Nesuprantu, kodėl nestabili valiuta, kurią sužlugdyti gali bet kuri populistinė valdžia, yra kažkoks gėris. Nesuprantu kaip tai tarnauja pritraukiant investicijas. Mano supratimu yra kaip tik priešingai, kad stabili valiuta ir stabili fiskalinė politika traukia investicijas, nes investuotojams svarbiausia yra patikimumas ir kai šaliai yra skolinama už neigiamas palūkanas - tai yra pagrindinis ženklas, kad šalis yra patikima ir pyk nepykęs, bet su litu tokio patikimumo nebūtų buvę.
    Vien stabilumas valiutos gera nepadaro. Jeigu vertint eurzoną vien kiekybiniais parametrais, bazinė palūkanų norma per žema, infliacija per žema, skolinimas per žemas, taupymas per didelis, vertė per didelė/per maža vertinant atskiras valstybės nors valiuta ta pati. Nieko neprimena? Euras yra ne kas kita kaip XXI amžiaus aukso standartas. Kaip gali moderni ekonomika būti sveika su tokia valiuta?

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą

    Būtent to aš ir nesuprantu. Nesuprantu, kodėl nestabili valiuta, kurią sužlugdyti gali bet kuri populistinė valdžia, yra kažkoks gėris. Nesuprantu kaip tai tarnauja pritraukiant investicijas. Mano supratimu yra kaip tik priešingai, kad stabili valiuta ir stabili fiskalinė politika traukia investicijas, nes investuotojams svarbiausia yra patikimumas ir kai šaliai yra skolinama už neigiamas palūkanas - tai yra pagrindinis ženklas, kad šalis yra patikima ir pyk nepykęs, bet su litu tokio patikimumo nebūtų buvę.
    Kas patikimo jei tokia stagnacija, kad tenka dar ir primokėt, kad paimtų palaikyti pinigus ir vyktų kažkoks judėjimas? Patikimumas yra su sveika infliacija kai pinigų skolintojas uždirba, o pasiskolinęs irgi uždirba tiek susimokėti už skolą, tiek papildomai. Dabar svarbiausia varyti į mažesnį nuostolį nei tau primoka už pinigų pasiskolinimą. Ir vistiek teoriškai būsi pliuse.

    Komentuoti:


  • Eidvis
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    themanual siūlau nevargti atrašinėjant į Eidvio pasąmonės srautą, nes atsakydamas jis sukurs dar didesnį kliedesių rinkinį ir bus pasaka be galo.
    Aš džiaugiuos, kad tu ėmeisi šios neatrašinėjimo taktikos, nes kai įsivaizduoji, kad pinigai auga ant medžių - tai yra viena, bet kai bandai tai įrodyti kitiems - tai jau visai kas kita, tai tiesiogine to žodžio prasme yra šūdinas nusišnekėjimas. Tai tu jau labai ant manęs nepyk, jeigu aš tuos šūdus sumurkdau atgal ir dar į veidą, nes būtent tokios kalbos ir nulinilis ekonomikos išmanymas priveda iki Graikijos scenarijaus, kai per trumpą laiką šalis, priklausiusi labiausiai išsivysčiusių šalių klubui, tampa visiška outsidere..

    Komentuoti:


  • Eidvis
    replied
    Parašė themanual Rodyti pranešimą
    Tačiau jeigu tikslas kuo spartesnis augimas, tai skaičiavimai sudėtingesni ir galbūt mes irgi pralaimime ir sveikoje ekonomikoje pritrauktume dar daugiau investicijų.
    Būtent to aš ir nesuprantu. Nesuprantu, kodėl nestabili valiuta, kurią sužlugdyti gali bet kuri populistinė valdžia, yra kažkoks gėris. Nesuprantu kaip tai tarnauja pritraukiant investicijas. Mano supratimu yra kaip tik priešingai, kad stabili valiuta ir stabili fiskalinė politika traukia investicijas, nes investuotojams svarbiausia yra patikimumas ir kai šaliai yra skolinama už neigiamas palūkanas - tai yra pagrindinis ženklas, kad šalis yra patikima ir pyk nepykęs, bet su litu tokio patikimumo nebūtų buvę.

    Mintis, jog turėdami eurą neuždirbinėjame pinigų JAV yra gana naivi
    Nežinau iš kur ta mintis, nes mano mintis buvo, kad euras sugebėjo pateikti alternatyvą doleriui ir kad didžioji mūsų užsienio prekybos dalis yra vykdoma ne doleriais, o eurai, bet tai jokiu būdu nereiškia, kad euras nukonkuravo dolerį ir pan.

    . ECB ekonomistai jau išmetė visus matematinius modelius, ten nekvaila chebra susirinkus, jie puikiai žino, ką daro ir greit susigaudo, kai viskas vyksta ne pagal planą.
    Mano supratimu tai labai svarbi mintis. Esmė, kad žaibas du kartus į tą pačią vietą netrenkia ir norint išvengti kažkada būsimos krizės, reikia nedurnų galvų, kurios nors ir ne durnos, bet vistiek nėra stebuklingos išpranašauti tiksliai kas ir kada bus. Bet nemažai daliai šalių alternatyva yra išsirinkti populistus ir paskirti tokius centrinio banko ekonomistus, kurie atitinką jų įsivaizdavimą apie ekonomiką. Mes kalbam apie tai, kad net didžiausiems profesionalams yra labai sunku nuspėti ateitį, o čia ateina tokie, kurie nė nebando nuspėti kada ir kodėl kokia krizė ateis, jie krizę tiesiog sukuria lygioje vietoje.

    Faktas, bet yra populistiška manyti, jog tik populistai leidžia pinigus, o rimti politikai taupo. Kažkodėl su 2008 metų krize, kurios kaltininkė JAV pati susitvarkė per metus, o taupiojoje nepopulistinėje Europoje kai kur ji dar tebesitęsia ir galo nematyti.
    Aš nenoriu per daug apie plėstis, nes nelabai suprantu kodėl Europa 'nepopulistinė'. Tiesą sakant didžiausios problemos Europoje kilo būtent ten, kur valdžia buvo labiausiai populistinė, skirtumas nuo JAV yra tas, kad ten populizmas ganėtinai sėkmingai yra užkardomas nepriklausomų institutų, tas pats Trump'as FED'ą vos ne į teismą norėjo paduoti.

    Nu tikrai nepasiteisinęs reikalas, tiktais galingiausia pasaulio valstybė pastoviai nukreipinėja didžiausio pasaulyje militaristinio komplekso pinigus ten, kur jų reikia labiausiai; taip pat nurodinėja visokiems privatininkams lėktuvų gamintojams, kur statyti gamyklas ir t.t. Tikra planinė ekonomika, Leninas nubraukia ašarą.
    Yra milžiniškas skirtumas tarp to, kai ta pati JAV nori sužlugdyti Nord Stream tuo pagelbėjant ir savo dujų tiekėjams ir tarp to, jeigu dujų tiekėjai JAV būtų valstybiniai, taip kaip yra Rusijos, kur Gazpromo vadovais tampa Putini draugeliai.

    Komentuoti:

Working...
X