Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
EU. Eurozonos ekonomikos aktualijos
Collapse
X
-
Beje, Venesuela nemazai apsitvarke su nusikalstamumu. Ir nemaza dalimi del to, jog linke nusikalst subego i JAV.
-
Parašė Sklansky Rodyti pranešimąAs manau tai yra problema, bet reikia suprasti, kad lyginant su tikrai nesaugiomis salimis kaip, pavyzdziui, Venesuela tai yra razinkos. Kita vertus, atsiranda tokios super saugios salys kaip UAE, kurios sutraukia nemaza dali turtinguju.
Aisku labai nerima kelia, jog tai yra downtrendas lyginant su pastaruoju desimtmeciu. Ir gyvenant downtrende psichologiskai projektuojama, jog viskas tik bloges.
Venesuela prisidarė struktūrinių problemų, kurių netvarkė ir kurios tik gilėjo. Po daug dešimtmečių pasimatė pilnos pasėkmės.
In 1950, oil-rich Venezuela was the world’s fourth-wealthiest country. Venezuela’s per capita income was nearly four times higher than that of Japan, nearly twice that of Germany and more than 12 times that of China.
[...]
Today’s Venezuela is a landscape where armed guards fend off consumers desperate to purchase essential foodstuffs and household goods in short supply. “The experience of the everyday citizen in Venezuela on the ground today is one of hunger and starvation.”
Source: How Venezuela Fell Apart – Wharton School of the University of Pennsylvania
Paskutinis taisė DJ+; 2025.07.11, 11:43.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Psichologiškai man rodos blogiausia, kad bandoma ne spręsti problemą (liaudis nori gyventi kuo sauiau), o bandoma aiškinti, kad visas šitas nesaugumas viskas OK. Su tais pačiais imigeriais galima gyvent saugiai (pvz ta pati UAE), bet tam reikia kardinaliai kitokių policininkavimo sprendimų. Kas vėlgi nepatinka tiems, kurie bando aiškinti, kad nesaugumas viskas OK dėl n+k priežasčių.
Dėl vokiško gyvenimo gerumo tai mums prieš 20 metų atrodė kaip žydra svajonė. Šiandien Lietuvoj su padoresne profesija (nuo elektriko iki programerio) jau geriau atmetant „noriu berlyniško tūsų vaibo ir autobanų su neribotu greičiu“ stiliaus subjektyvius dalykus. Visiškai nenustebsiu jei po 10 metų ir ne tokiom paklausiom profesijom gyvenimo kokybe perspjausim Vokietiją.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
EU prisidarė struktūrinių problemų, ir panašu kad EU ekonomika toliau stagnuos (lyginant su Kinija ir JAV). Tos struktūrinės problemos sunkiai sprendžiamos ir dauguma iš vis nesprendžiamos. Keletas pavyzdžių:
1. Energija EU stilium
Be reikalo uždarytė daug AE ir pristatė saulės ir vėjo. Dabar turim situaciją su aukštom elektros kainom, kas labai kenkia EU pamatinių industrijų konkurencingumui. Pasėkmės aiškiai matomos, – BASF turėjo gamyklą kuri sunaudojo daugiau energijos nei visa Danija. Dabar ši gamykla išsikelia į Kiniją. BASF nėra vieninteliai, EU industrija nyksta ar išsikelia masinėm apimtim. Ir kol kas mažai kas pastebi.
Kad saulė ir vėjas keičia AE sukuria labai įvairių problemų. Elektros gamyba darosi nepastovi ir sunkiai planuojama, kas yra ypač svarbu elektros tinklų dažnio palaikymui. Elektros kainų kilimas slepiamas subsidijom bei perkeliant dalį kainų ant tinklo mokesčių.
2. Imigracija EU stilium
Neplanuota, neapgalvota, nesukontroliuota imigracija kai nekvalifikuoti žmonės atvyksta į EU. Irgi masiniais kiekiais.
3. Žaliasis kursas EU stilium
EU žaliasis kursas yra daugiau ideologinis dalykas, nei logika. Pradeda priminti religiją ir religinį valdymą. Vieninteliai dideli dalykas ką EU padarė "vardan žaliojo kurso", tai:
a) stipriai apgadino EU energijos struktūrą
b) padidino reglamentavimo bei kitų išlaidų EU privačiam sektoriui (CO2 kreditų sistema pradeda priminti tyčinį EU industrijos sabotažą)
c) iššvaistė milžiniškas sumas
d) pridarė sprendimų iš kurių daugiau žalos nei naudos (refurb telefonų subsidijavimas, plastikiniai kamšteliai, visokie chemikalai maisto gamyboje (vien Bovaer® nuodas ko vertas))
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Geras bajeris, čia gal ir buvo toks kažkada, dabar jokiomis prasmėmis toks nebėra. Gal tik Danija, Norvegija išimtys.
gal ir būtų galima čia kažką sakyt jei mes ne su JAV lygintumėmės.
Geras video apie "gyvenimą" o ne BVP. lyginama bomžinas Missipė kurios bvp didelis (rodos kaip Danijoje), su Japonija
https://www.youtube.com/watch?v=nPsSpdLD3rc
Komentuoti:
-
As manau tai yra problema, bet reikia suprasti, kad lyginant su tikrai nesaugiomis salimis kaip, pavyzdziui, Venesuela tai yra razinkos. Kita vertus, atsiranda tokios super saugios salys kaip UAE, kurios sutraukia nemaza dali turtinguju.
Aisku labai nerima kelia, jog tai yra downtrendas lyginant su pastaruoju desimtmeciu. Ir gyvenant downtrende psichologiskai projektuojama, jog viskas tik bloges.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Sklansky Rodyti pranešimą
Vokietijoj geras gyvenimas, Skandinavijoj, Beneliukse. O jeigu cia turimas omeny saugumas = nusikalstamumas, tai JAV sita problema vienareiksmiskai didesne. As turejau omeny labiau socialini sauguma.
Toni Kroos has expressed concerns about the safety of his daughter in Germany, stating he would feel more comfortable letting her go out alone in Spain. He feels that Germany has become less safe in recent years and that immigration is a factor in this perception, though he doesn't directly link immigration to his daughter's safety. He plans to remain in Spain after his football career ends, citing this reason
Komentuoti:
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Nemažoje dalyje Europos šalių nebėra nei tų gerų atlyginimų nei saugumo, kainos, mokesčiai dideli.
Lietuvoje, Lenkijoje, Čekijoje sakyčiau balansas dabar optimalus gyvenimui.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Sklansky Rodyti pranešimąNorint siekti top top, JAV visada buvo tokia destinacija. Norint gyvenimo kokybes, geru darbo valandu ir stabilumo - lieka Europa.
Lietuvoje, Lenkijoje, Čekijoje sakyčiau balansas dabar optimalus gyvenimui.
Komentuoti:
-
As visiskai taip nesakiau. Bet galvoti, kad staiga Europa prades laimineti kara del talentu pries Amerika, nes Trumpas kazka daro su universitetais, tai yra mazu maziausiai naivu arba tiesiog missreadinama zinute.
Europa turi strukturiniu problemu ir joks Trumpo politikos itakotas oportunizmas to is esmes nepakeis.
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Mėginu dar karta pasakyti iš esmės tą patį - imigrantai gali būti ir blogi, kuriantys nusikalstamus getus, ir geri, kuriantys lyderiaujančias kompanijas ir darantys šalį turtinga. Nėra viskas vien tik juoda ir balta, tuos dalykus reikia atskirti, o tu juos bandai suplakti į vieną, kad neva jei kažkas nesusitvarko su nelegalia migracija - tai ir talentų pritraukimas į šalį yra blogai.
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Prie to, kad yra didele nelegalios migracijos problema, kuria bandoma uztusuoti geros integracijos ir sekmes pavyzdziais.
Ir pasirinkti neuztenka, nes yra labai labai daug zmogeliuku, kurie mano, kad yra entitled geram gyvenimui ir jie patys cia ateina. Nekviesti.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Turbūt nei vienas. O prie ko čia tai? Imigrantai, kaip ir žmonės, yra skirtingi, tik pasirinkti kokie žmonės gimsta šalyje yra neįmanoma, o pasirinkti kokius žmones priimti ir kviestis į savo šalį įmanoma.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
Čia, teisybės dėlei, reikėtų pastebėti, kad lyginimas yra kiek iškreiptas, Lyginamas JAV/ES BVP neatsižvelgiant į tai, kad per tą laiką UK paliko ES, priedo neatsižvelgiama į tai, kad JAV gyventojų skaičius auga greičiau. Bet nepaistant to - tai vis tiek yra faktas, kad Europa augimu atsilikinėja tiek nuo JAV, tiek nuo Kinijos. Tada kyla natūralus klausmas - o kodėl? Mano supratimu pagrindinės priežastys yra tos, kad Kinija yra konkurencinga, gebanti pagaminti labai pigiai (pirmoj vietoj masto ekonomija, antros salyginai nedideli atlyginimai), o JAV dėl to, kad pritraukia daug talentų. Įdomumo dėlei paprašiau ChatGPT išvardinti top 20 JAV naujesniais laikais įsteigų JAV kompanijų, o tada paprašiau surašyti, kurias iš jų įsteigė imigrantai ir kurias vietiniai. Tai tuos, kuriuos galime laikyti amerikiečiais, jų įsteigė viso labo 6 iš 20. 50% Silicio slėnio, JAV ekonomikos garvežio, sudaro imigrantai. Talentai yra šiuolaikinio pasaulio naujoji naftas ir jei ES nori neprarasti konkurencingumo - jai reikia pritraukinėti talentus ir dabar tam yra kaip tik tas laikas, kai JAV prezidentu išrinko populistą konspirologą, kuris dažnai neigia mokslą, skelbia karus universitetams, studentams imigrantams ir t.t. ES turi realią galimybę iš JAV perimti talentų srautą.
Užbėgant už akių komentarams "galime ir be talentų pritraukimo viską išspręsti" - viskas galima, galima ir pėsčiomis iš Kauno iki Vilniaus nueiti, tiesiog su mašina tai yra daug greičiau.
Čia tas 20 įmonių sarašas, "No" reištkia ne imigrantas.
Google Sergey Brin, Larry Page Sergey Brin – immigrant from Russia Meta (Facebook) Mark Zuckerberg No Tesla Martin Eberhard, Marc Tarpenning (Elon Musk joined early) Elon Musk – immigrant from South Africa NVIDIA Jensen Huang (co-founder, CEO) Immigrant from Taiwan Amazon Jeff Bezos No (but of Cuban descent – adopted, not immigrant himself) Palantir Peter Thiel, Alex Karp, etc. Peter Thiel – born in Germany, moved to U.S. as a child Snowflake Benoit Dageville, Thierry Cruanes Both are immigrants from France Coinbase Brian Armstrong, Fred Ehrsam No Stripe Patrick & John Collison Immigrants from Ireland Robinhood Vlad Tenev, Baiju Bhatt Tenev – Bulgarian immigrant, Bhatt – child of Indian immigrants DoorDash Tony Xu, Stanley Tang, Andy Fang Tony Xu – Chinese immigrant, Tang – from Hong Kong Uber Travis Kalanick, Garrett Camp Camp – Canadian immigrant Lyft Logan Green, John Zimmer No Airbnb Brian Chesky, Joe Gebbia, Nathan Blecharczyk No Rivian RJ Scaringe No Lucid Motors Bernard Tse, Sam Weng Tse – immigrant from Hong Kong SpaceX Elon Musk Immigrant from South Africa OpenAI Sam Altman, Elon Musk, others Elon Musk again Snap Inc. Evan Spiegel, Bobby Murphy, Reggie Brown Murphy – child of Filipino immigrant Zoom Eric Yuan Immigrant from China
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Norint siekti top top, JAV visada buvo tokia destinacija. Norint gyvenimo kokybes, geru darbo valandu ir stabilumo - lieka Europa.
Comparing Europeans and Americans is dangerous terrain, but last week Nicolai Tangen, head of Norway’s giant oil fund, went there. He told the Financial Times there was a difference in “the general level of ambition. We [Europeans] are not very ambitious. I should be careful about talking about work-life balance, but the Americans just work harder.”As economies advance, Americans have opted for more money. Europeans have stuck with the historical trend: once people rise above subsistence level, and have covered their needs, they tend to prioritise free time, rather than devoting their lives to maximising wealth.In short, most Americans would probably prefer European working hours. It is just that their employers, and the cost of health insurance, get in the way. The US offers big prizes for finishing top, and big punishments for finishing bottom. That is partly why Europe exports its most ambitious strivers there. But few Americans win the big prizes. Many others end up overworked and unhappy, albeit in big houses and cars.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Sklansky Rodyti pranešimąJPMorgan Chase chief executive Jamie Dimon warned European leaders they have a competitiveness problem and that they are currently “losing” the battle to rival the US and China. “Europe has gone from 90 per cent US GDP to 65 per cent over 10 or 15 years. That’s not good,” Dimon said at an event in Dublin organised by the Irish foreign ministry. “You’re losing.”
Užbėgant už akių komentarams "galime ir be talentų pritraukimo viską išspręsti" - viskas galima, galima ir pėsčiomis iš Kauno iki Vilniaus nueiti, tiesiog su mašina tai yra daug greičiau.
Čia tas 20 įmonių sarašas, "No" reištkia ne imigrantas.
Google Sergey Brin, Larry Page Sergey Brin – immigrant from Russia Meta (Facebook) Mark Zuckerberg No Tesla Martin Eberhard, Marc Tarpenning (Elon Musk joined early) Elon Musk – immigrant from South Africa NVIDIA Jensen Huang (co-founder, CEO) Immigrant from Taiwan Amazon Jeff Bezos No (but of Cuban descent – adopted, not immigrant himself) Palantir Peter Thiel, Alex Karp, etc. Peter Thiel – born in Germany, moved to U.S. as a child Snowflake Benoit Dageville, Thierry Cruanes Both are immigrants from France Coinbase Brian Armstrong, Fred Ehrsam No Stripe Patrick & John Collison Immigrants from Ireland Robinhood Vlad Tenev, Baiju Bhatt Tenev – Bulgarian immigrant, Bhatt – child of Indian immigrants DoorDash Tony Xu, Stanley Tang, Andy Fang Tony Xu – Chinese immigrant, Tang – from Hong Kong Uber Travis Kalanick, Garrett Camp Camp – Canadian immigrant Lyft Logan Green, John Zimmer No Airbnb Brian Chesky, Joe Gebbia, Nathan Blecharczyk No Rivian RJ Scaringe No Lucid Motors Bernard Tse, Sam Weng Tse – immigrant from Hong Kong SpaceX Elon Musk Immigrant from South Africa OpenAI Sam Altman, Elon Musk, others Elon Musk again Snap Inc. Evan Spiegel, Bobby Murphy, Reggie Brown Murphy – child of Filipino immigrant Zoom Eric Yuan Immigrant from China
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Nieko stebėtino, kai ES pagrindinės inovacijos yra pririštas kamštelis ir GDPR.
Matau 2 tikrai pozityvius tai unifikuoti USB C pakrovėjai ir mobilių tarifai nusmaugti žemyn.
- 3 patinka
Komentuoti:
-
JPMorgan Chase chief executive Jamie Dimon warned European leaders they have a competitiveness problem and that they are currently “losing” the battle to rival the US and China. “Europe has gone from 90 per cent US GDP to 65 per cent over 10 or 15 years. That’s not good,” Dimon said at an event in Dublin organised by the Irish foreign ministry. “You’re losing.”
Komentuoti:
-
- Kiek tavo sąraše esančių automobilių yra iš Kinijos vs EU gamintojų?
- Kuris daugiau parduodamas, VW ID4 ar Geely EX5?
- 5 Kinijos, 1 EU. Dar reikėtų pridėti kad Model 3, Model Y ir EV5 yra gaminami Kinijoje. Tai arčiau 8:1.
- Geely EX5 tik pradėtas pardavinėti. Be to, Geely yra Australijoje šviežiai pasirodęs prekinis ženklas. Ir vistiek populiaresnis EV nei bet kuris EV iš VW, Audi, BMW, Renault, Volvo, Skoda ir kitų EU gamintojų kurie Australijoje pardavinėja EV.
The future is already here – it's just not evenly distributed.Paskutinis taisė Taj Mahal; 2025.04.26, 21:41.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Taj Mahal Rodyti pranešimą
Kaip manot, kuo pasibaigs EU automobilių industrijai kai tokie elektromobiliai pasaulinėje rinkoje kainuoja 37k eurų?
Australijoje supergerasirsuperpigus Geely EX5 kažkodėl stebuklų irgi nerodo,
Top 10 Best-Selling EVs in Australia – March 2025- Tesla Model Y – 1,725 sales
- Tesla Model 3 – 1,104 sales
- BYD Sealion 7 – 573 sales
- Kia EV5 – 478 sales
- MG4 – 444 sales
- BYD Atto 3 – 358 sales
- Mercedes-Benz EQE SUV – 219 sales
- BYD Seal – 194 sales
- Geely EX5 – 188 sales
- Kia EV3 – 186 sales
Paskutinis taisė gerietis; 2025.04.25, 20:08.
- 1 patinka
Komentuoti:
Komentuoti: