Parašė Obi-Wan Kenobi
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Baltijos valstybių sostinių palyginimas
Collapse
X
-
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Jei nepatinka oficiali statistika, tai praktiškai kur nuvažiavęs jaučiatės, kad atvažiavote į geriau gyvenančią vietą? Aš sakyčiau ne tiek ir daug tokių vietų liko, Šveicarija, Danija, Norvegija, Suomija.
- 5 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Visdarlietus Rodyti pranešimą
Tiek kiek jis realiai sukuria ir net gal daugiau, o ne prirašoma buhalterijoms. Čia neseniai jau buvo lentelė, kur iš 20 didžiausių tik 3 dirba grynai Vilniuje, visi kiti turi padalinius rajonuose, bet daugumos jų BVP prirašomas Vilniuj, kaip vyr. buhalterės bazavimosi vietai.Paskutinis taisė Lettered; 2025.05.23, 09:22.
Komentuoti:
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąKą reiškia "atrodytume"? Atrodytume excelyje, o realybė yra tokia, kad sostinės ne su mažesniu GDP PPP per capita tvarkosi geriau nei Vilnius.
Komentuoti:
-
Parašė Stadionas Rodyti pranešimą
na jo, nes baldų gamyba sukuria daugiau BVP nei Bankai
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąIr kiek iš to BVP tenka rajonų centrams, o kiek lieka Vilniuje?
Komentuoti:
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąKą reiškia "atrodytume"? Atrodytume excelyje, o realybė yra tokia, kad sostinės ne su mažesniu GDP PPP per capita tvarkosi geriau nei Vilnius.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Ką reiškia "atrodytume"? Atrodytume excelyje, o realybė yra tokia, kad sostinės ne su mažesniu GDP PPP per capita tvarkosi geriau nei Vilnius.
Komentuoti:
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Manau sąlyginai dar geriau atrodytume, nes Vilniuje sutelkta labai daug tiek paslaugų sektoriaus, tiek ir pramonės nemažai, kitų šalių sostinės labiau tik finansų centrai.
Komentuoti:
-
Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimąPasiekimas geras, bet manau būtų geresnis palyginimas su kitų šalių sostinėmis, o ne su visu ES vidurkiu. Bet tada matyt nelabai gerai atrodytumėm palyginus us kokiu Amsterdamu ar Paryžiumi.
Komentuoti:
-
Pasiekimas geras, bet manau būtų geresnis palyginimas su kitų šalių sostinėmis, o ne su visu ES vidurkiu. Bet tada matyt nelabai gerai atrodytumėm palyginus us kokiu Amsterdamu ar Paryžiumi.
Komentuoti:
-
Parašė Muzungus Rodyti pranešimą
Idomu pamatyti butu palyginima su visais didziausiais regioniais miestais + EU sostinem. Lygintis su Baltijos sostinem yra gana ribojantis poziuris
Komentuoti:
-
Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimąIr kiek iš to BVP tenka rajonų centrams, o kiek lieka Vilniuje?
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Komentuoti:
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimąŽ. Mauricas:
https://www.reddit.com/r/MapPorn/com...cal%20Agerpres.
Komentuoti:
-
Tai atitinkamas temas reikia komentuoti atitinkamų žmonių profiliuose. Jeigu kažkas bando kelti diskusiją apie transporto rūšis ir jų efektyvumą pas ekonomistą, tai ....
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Ž. Mauricas:
Vilnius ne tik tapo turtingiausiu miestu Baltijos šalyse, bet ir pirmasis iš Baltijos šalių sostinių pasivijo ir aplenkė Europos Sąjungos vidurkį. Preliminariais duomenimis, Vilniaus BVP vienam gyventojui* 2024 metais buvo 9% didesnis nei Taline, 36% didesnis nei Rygoje ir 5% viršijo Europos Sąjungos vidurkį. Įspūdingas pasiekimas, turint omenyje, kad prieš dešimtmetį Talinas buvo kone ketvirtadaliu turtingesnis nei Vilnius, o Rygos BVP vienam gyventojui buvo panašaus lygio kaip Vilniuje (ES vidurkis buvo kone 50% didesnis).
Be to, 2024 metais Vilnius aplenkė Rygą ir tapo didžiausiu miestu Baltijos šalyse pagal gyventojų skaičių. Per pastarąjį penkmetį gyventojų skaičius Vilniuje** išaugo nuo 798 iki 868 tūkst. Gyventojų (+70 tūkst.), Rygoje sumažėjo nuo 898 iki 860 tūkst. (-38 tūkst.), o Taline – išaugo nuo 599 iki 646 tūkst. (+47 tūkst.). Tai leido Vilniui dar labiau padidinti savo ekonominį svorį. Vilniuje 2024 metais buvo sukurta 36 mlrd. eurų BVP – ženkliai daugiau nei Rygoje (26 mlrd.) ar Taline (24 mlrd.). Įdomu tai, kad Vilniaus ekonomikos dydis (36 mlrd.). dabar yra vos dešimtadaliu mažesnis nei visos Latvijos (39 mlrd.) ar Estijos (40 mlrd.).
Džiugu ir tai, kad Vilnius tampa ne tik pasiturinčiu, bet ir vis patogesniu miestu gyventi. Europos miestų gyvenimo kokybės tyrimo (2023 m.)* duomenimis, Vilniuje gyvenimo kokybė sparčiai gerėja ir šiuo metu yra viena geriausių visoje ES (Vilnių lenkia tik Stokholmas, Kopenhaga, Oslas ir Liuksemburgas). Vilnius yra vertinamas dėl geros oro kokybės, santykinai mažo triukšmo, žemo nusikalstamumo lygio, sutvarkytų viešųjų erdvių ir parkų bei aktyvaus kultūrinio gyvenimo (prasčiausia gyvenimo kokybė yra Atėnuose, Romoje, Rygoje, Sofijoje ir Paryžiuje).
Šios tendencijos simbolizuoja istorinį vilniečių mąstysenos virsmą: juk Vilnius ilgą laiką vijosi ir lygiavosi į kitus Europos Sąjungos miestus, o dabar jau tampa miestu, į kuriuos nori lygiuotis kiti Europos Sąjungos miestai.
p.s. verta paminėti, kad Lietuvoje auga ne tik Vilniaus ekonomika – sparčiai auga ir Kaunas, Klaipėda bei nemaža dalis kitų mažesnių Lietuvos miestų. Tad net ir su stipriai augančiu Vilniumi, Lietuva, priešingai nei Latvija ir Estija, nėra vieno miesto valstybė. Palyginimui, Vilniuje sukuriama 45% Lietuvos BVP, Rygoje – 66% Latvijos BVP, o Taline – 62% Estijos BVP.
*lyginami Vilniaus, Rygos ir Talino regionų (pagal NUTS 3 klasifikaciją t.y. Vilnaus apkrities, Rygos regiono ir Harju apskritis) nominalaus BVP, tenkančio vienam gyventojui, rodikliai. Pagal perkamosios galios pariteto (t.y. atsižvelgiant į kainų skirtumus) BVP, tenkantį vienam gyventojui, Vilniaus regionas taip pat yra turtingiausias Baltijos šalyse ir siekia 130% ES vidurkio (visgi, šią statistiką reikėtų interpretuoti atsargiai, nes skaičiuojant BVP pagal perkamosios galios paritetą yra naudojamas ne Vilniaus regiono, o visos Lietuvos kainų lygis (kitaip tariant 130% ES vidurkio rodo Vilniaus gyventojų perkamąją galią, jei jie pajamas uždirbtų Vilniuje, o leistų – visoje Lietuvoje)
**lyginami Vilniaus, Rygos ir Talino regionų (pagal NUTS 3) duomenys
*** Europos miestų gyvenimo kokybės tyrimas (2023 m.)
https://www.facebook.com/zygimantas....aRHYMvjfaZDnjl
- 9 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Kas čia tokie teisinasi? Pavijom vakarų Europą greičiau nei Australija ar bet kuri kita dabar sėkminga šalis tapo tokia praeityje.
Ekonomika tikrai įsivažiavo po 2009 krizės, bet su infra tvarkymu matyt tas pasijaučia tik po kokių 5-10 metų. 2004-2008 m. vystymąsi nemaža dalim sudegino 2009.
Estija lyg irgi turėjo tuos rytų europietiškus 1990-uosius, bet ten tiesiog greičiau pasibaigė, panašiai gal kaip Vilniuje, bet Lietuva yra ne tik Vilnius, o Lietuva vis tiek veikia kaip daugmaž vienas organizmas su savom problemom.Paskutinis taisė PoDV; 2025.05.06, 22:13.
Komentuoti:
Komentuoti: