Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Nieko stebėtino. GL pakankamai sąmoningas žmogus. Prieš QWX stoja nebent visiški imbecilai ir spotlight'e esančiam politikui tokia etiketė nebūtų labai pageidautina.

    Comment


      Parašė John Rodyti pranešimą

      Nieko stebėtino. GL pakankamai sąmoningas žmogus. Prieš QWX stoja nebent visiški imbecilai ir spotlight'e esančiam politikui tokia etiketė nebūtų labai pageidautina.
      Tikro liberasto, neposo (partijos paveldėtojo) ar labiausiai imančios partijos rinkėjo argumentai: kas ne už mane, tas "imbecilas". Jeigu, kolega, taip toliau, tai degradacija jau netoli

      Comment


        Būtų įdomiau, kad kalbėtumėte ne apie tai, kas pasakė, o ką pasakė. Man, pvz., buvo nežinoma, kad Jablonskis taip galvojo.

        Comment


          Parašė R.D. Rodyti pranešimą

          Tikro liberasto, neposo (partijos paveldėtojo) ar labiausiai imančios partijos rinkėjo argumentai: kas ne už mane, tas "imbecilas". Jeigu, kolega, taip toliau, tai degradacija jau netoli
          Kuo čia dėtas galvojimas kitaip? Gal kai kas sugalvos, kad žemė yra plokščia ar kad Obama yra driežažmogis. Bet tada jie ir atsako už savo nuomones bei susilaukia atitinkamų epitetų savo adresu. Debilizmų autoriai šiais laikais atitinkamai ir vadinami ir nereiktų dėl to įsižeisti. Taip ir šiuo atveju. Dabar nebe sovietmetis, kai reikėjo bijoti KGB už dalykų vadinimą jų tikrais vardais.

          Comment


            Jonai, aš jums jau esu išdestęs tai, kad mano šeimoje pusė žmonių su "w" ir jiems jos nereikia, bet jums švelniai tariant nusispjauti į ką kiti jums sako. Bet jums, drama burgerių hipsteriukui, atrodo geriau iš savo varpinės ko mums reikia ir ko nereikia.
            Aš dirbu tokį darbą, kurio galimybės man leidžia suprasti efektą šio sprendimo ir, žinoma, priežastis. Jos yra labai paprastos. Šiand užėjęs į URM'ą ir (jeigu, žinoma, tokią galimybę Vilniaus hipsteriukas galės kada padaryti) sužinosite, kodėl santykiai per paskutinius 1 metus pasikeitė kardinaliai.
            O šiaip, kad neapsunkinčiau jūsų smegenų, nes vis tiek nieko gyvenimo neskaitote, o tik logikos dievukus facebooke, tai galiu jums pasakyti paprastai ir rimtai (daugiau nesikartosiu): sprendimas dėl w, q ir t.t. yra politinis ir neturintis jokio intereso "pagerinti" kažko nepagerintą padėtį (lyg ji būtų bloga), absoliučiai jokio noro, ne gramelio noro, viskas yra tik politinis noras turėti šiai dienai (dėl tam tikrų klausimų) gerus santykius su Lenkija.
            Nors yra 100 realių dalykų, kaip galima paremti Lenkiją, bet daroma viskas kitaip. Kitaip tariant, rankom pro užpakalį. Lygiai taip pat kaip bandymas AT (atsiprašau, vėliau sugalvotam mistiškam "atkurimojo Seimo") pirmininkui duoti prezidento vardą.

            Kuomet atskirsite politikanų žaidimėlius ir jų asmenines ambicijas nuo realiaus valstybės piliečių interesų gynimo (yra 1001x, kai URM'as ir kitos valstybės institutcijos absoliučiai apatiškos ir nieko nedarančios, kai reikia ginti savų interesus ir teises. Jeigu nematyčiau to iš arti, tai dar patikėčiau Vilniaus coffeinų- burgerių-barų progresyviosios dalies pasakom, bet dabar... Bet jūsų nekaltinu. Šnekate tik iš savo nežinojimo.
            Paskutinis taisė R.D.; 2017.09.03, 13:20.

            Comment


              Parašė digital Rodyti pranešimą
              Būtų įdomiau, kad kalbėtumėte ne apie tai, kas pasakė, o ką pasakė. Man, pvz., buvo nežinoma, kad Jablonskis taip galvojo.
              Žinoma galima. Jeigu su istorija būtumėte susipažinęs ir peržiūrėjęs inventorius (seniūnijų), surašymus ir t.t. realius šaltinius, tarkime, XVII ir XVIII a., jau nekalbu apie kalbos studijas, tai pamatytumėte, kad visko, ko truko lietuviams, tai tik atskiros ortografijos ir tai matosi akivaizdžiai. Tam ji ir buvo sugalvota, žinant dar nežmoniška polonizacijos lygmenį LIetuvoje.
              Jablonskio nestudijavau, atsiprašau, esu kiek ankstesnių laikotarpių istorikas.
              Kada mes kalbame apie pavardes istorinio tyrimo lygmenyje, tai tiek mums, tiek lenkų istorikams šiandien yra tikrai sudėtinga paimti ir iš pavardės pasakyti, kuris yra čia lenkas, o kuris lietuvis. Problema susitiprėja po to, kai lenkai okupavo Vilnių su visu kraštu ir masiškai buvo polonizuojami gyventojai, kaip kad mano dalis šeimos irgi. Žiū, kad šiand jau neištyręs ankstesnio laikotarpio, gali pagalvoti, kad čia kokie tikrai lenkai. Apie tai kalbėjo Z. Zinkevičius. Paskaitykite jo darbą apie Vilnijos "lenkų" pavardes. Dabar tokiems norite duoti w... jūs, gerbiamieji, užsiimkite istorija, o ne politikavimu, nes atrodote, kaip naivūs kačiukai.

              Comment


                Kam tos žinios ir studijos, į viską galima žiūrėti paprasčiau
                WQX yra pažanga, kultūra ir modernumas, kurio trūksta kaimietiškai bei žemėtai lietuvių kalbos abėcėlei. Toks įsitikinimas yra pagrindinis variklis, o įvairūs faktai tampa patogūs/nepatogūs pagal tai, kiek atitinka tą įsitikinimą. Kad moderniųjų lenkų, į kuriuos turime lygiuotis ir kuriems reikia įtikti, abėcėlėje q ir x taip pat nėra, tai jau nerūpi, nes faktai niekam neįdomūs. Taip pat niekam neįdomu, kaip ta vienintelė W raidė padės parašyti lenkų pavardes ir kodėl tų trijų raidžių klausimas siejamas būtent su Lenkija. Apie svarbius dalykus niekada nekalbama iš esmės, kalbama tik kaip vargsta kelios lietuvės, ištekėjusios už kokio nors Walterio arba Waldorfo. Galima pamanyti, kad politikams atseit stipriai rūpi keleto moteriškių, kurioms Lietuvoje nepavyko rasti vyro, interesai.

                Comment


                  Taip, jei ne tarpukarinė okupacija, Vilniaus krašte būtų žymiai daugiau lietuvių (skaityti apie pavardes manęs galite nesiųsti, nes esu skaitęs). Bet dabar jau jie laiko save lenkais (nors kai kurie kalba beveik baltarusiškai) ir nieko čia nepadarysi. Tik man lenkų problemos mažai įdomios. Landsbergio interviu ištrauką norėjau dėti į kokią nors temą, skirtą QWX, bet neradau tokios, todėl įdėjau į šią "lenkišką" temą. Man yra visiškas nelygis, kai vyras ir vaikai yra Wolf, o žmona - Volf.

                  Comment


                    Šiap jau turėtų būti ne Volf, o Volfienė arba bent jau Volfė.

                    Comment


                      Bet dabar jau jie laiko save lenkais (nors kai kurie kalba beveik baltarusiškai) ir nieko čia nepadarysi.
                      Tai čia ir yra esmė, kad lietuviai galvoja, jog nieko negalima padaryti, o lenkai galvoja, kad galima padaryti ir daro. Kieno politika stipresnė, tokiais ir gyventojai labiau linkę save laikyti. Būtų, pvz., Baltarusija ekonomiškai pažangesnė ir aktyviau užsiimtų tokia politika, tai atsirastų daug norinčių būti baltarusiais.

                      Comment


                        Parašė digital Rodyti pranešimą
                        Taip, jei ne tarpukarinė okupacija, Vilniaus krašte būtų žymiai daugiau lietuvių (skaityti apie pavardes manęs galite nesiųsti, nes esu skaitęs). Bet dabar jau jie laiko save lenkais (nors kai kurie kalba beveik baltarusiškai) ir nieko čia nepadarysi. Tik man lenkų problemos mažai įdomios. Landsbergio interviu ištrauką norėjau dėti į kokią nors temą, skirtą QWX, bet neradau tokios, todėl įdėjau į šią "lenkišką" temą. Man yra visiškas nelygis, kai vyras ir vaikai yra Wolf, o žmona - Volf.
                        Bet juk klausimas čia esminis ne apie Volf, ką jūs gražiai nusukate, o apie lenkiškas pavardes. Dabar taip intensyviai nusukti klausimą nuo, kas yra tikrasis adresatas su tais Volf. Tartumei mes čia visi idiotai ir galvojame (kaip kad jūs sakote, jums neįdomios lenkų problemos), jog problema yra ne lenkai, o kažkokie Volf/Wolf. Nu, susimildami... jūs galite apgaudinėti mane, bet savęs neapgaudinėkite.

                        Comment


                          Aš sakau savo nuomonę, nieko neapgaudinėju. Man tikrai lenkų problemos mažai įdomios. Sakyčiau, kad leidus QWX, mažuma lenkų puls keistis pavardes, išskyrus vieną bet - LLRA savivaldybėse gali vaikščioti po namus ir versti gyventojus taip daryti. Nes jie taip daro, versdami vaikus leisti į lenkiškus darželius, mokyklas ir pan. Nežinau, kaip to išvengti.

                          Comment


                            Parašė lietus Rodyti pranešimą
                            Šiap jau turėtų būti ne Volf, o Volfienė arba bent jau Volfė.
                            Volf yra vokiška pavardė, o pas vokiečius vyriškos ir moteriškos pavardės yra vienodos.

                            Comment


                              Volf yra vokiška pavardė, o pas vokiečius vyriškos ir moteriškos pavardės yra vienodos.
                              Kai pavardė ateina į užsienio kalbą, pavardė pritaikoma prie kalbos, o ne kalba prie pavardės.

                              Comment


                                Lenkijos apetitas niekada nebus patenkintas. Po karo gavo Sudetus, Dancigą, reparacijas o dabar vėl reikalauja pinigų iš vokiečių.

                                Comment


                                  Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                                  Kai pavardė ateina į užsienio kalbą, pavardė pritaikoma prie kalbos, o ne kalba prie pavardės.
                                  Tik tuo atvėju jeigu taptų Vilkas - Vilkienė - Vilkytė.

                                  Comment


                                    Lietuvių kalboje moterų pavardės, atėjusios iš užsienio kalbos, gali likti tokios, kokios yra. Tik užrašomos pagal tarimą lietuviškai. Taip kad Wolf taptų Volf ir viskas. Tarpukaryje to nebuvo ir visos moterų pavardės buvo lietuvinamos. Todėl ir atsirado Landsbergienės, o ne Landsberg.
                                    Paskutinis taisė Al1; 2017.09.04, 21:07.

                                    Comment


                                      Tik tuo atvėju jeigu taptų Vilkas - Vilkienė - Vilkytė.
                                      Pradžiai reikėtų skirti pavardės išvertimą nuo perrašymo vietiniais rašmenimis .

                                      Todėl ir atsirado Landsbergienės, o ne Landsberg.
                                      Buvo juk nebloga adaptacija Žemkalnis .

                                      Comment


                                        Ne visaai į temą, bet manau, kad tinkama.
                                        Lietuvos valdžia didina lenkiškos propagandos kiekį Vilniaus krašte. Nuo kitų metų planuojama pradėti retransliuoti 3 lenkiškus kanalus. Ką ir besakyti. Tik cituoti S. Lavrovo žodžius - "Debily, bl*d". Aš jau seniai sakiau, kad nepaisant visų muistymųsi, jau antras dešimtmetis stumiama polonofilinė idėja Lietuvoje. Galiausiai bus taip padaryta - lenkų kalba ir kultūra tėra tik kitokia lietuvybės forma ir todėl turi būti jai suteiktos vienodos teisės.

                                        Comment


                                          Tegul rodo net 3 dešimtis kanalų, vis tiek juos, ko gero, niekas nežiūrės. Dabar yra internetas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X