Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
    Pagal mane, turėtų būti lietuvių kalba, tad prašau neatsakinėti už mane patį. Parodykit man lenkų mokyklą, kur po keletą vaikų sėdi Beje, į tuos Lietuvos mokesčių mokėtojus lenkai neįeina? Jie mokesčių nemoka? Lenkai yra ne "mažuma", o mažumą. Tai aš klausiu ką davė, jūs klausiat ko nedavė. Tai aš dar kartą pakartosiu savo atsakymą, tik tai jūsų atsakymo aš negaunu. Nedavė: pavardžių, vietovardžių, gatvių pavadinimų rašymas jų gimtąja kalba, lenkų kalbos, kaip antrosios kalbos statusas jų gyvenamosiose teritorijose. Beje, įstaigose lenkai su lietuviais turi bendrauti valstybine kalba. Ar jums nepatinka kokia kalba jie bendrauja tarpusavyje? Universitetą atidarė Lenkiškas universitetas, mokyklos buvo ir sovietmečiu.
    Atsakau lenkai nusiramins kai bus patenkinti visi jų prašymai ir įkurta autonomija, nebėra ko ginčytis dėl smulkmenų.

    Comment


      trukt už vadžiu - vėl iš pradžių.
      Parašė laimutis Rodyti pranešimą
      Atsakau lenkai nusiramins kai bus patenkinti visi jų prašymai ir įkurta autonomija, nebėra ko ginčytis dėl smulkmenų.

      Comment


        Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
        Prioritetai. Negalima kovoti dėl tokio smulkaus dalyko kaip mažumų teisės, kai šalyje apskritai demokratijos nėra, su opozicija ar atskirais asmenimis gali bet kada susidoroti. Kada šalyje egzistuoja demokratija, normali santvarka ir tvarka, galima ir dėl mažumų teisių pjautis. LLRA kiek žinau sukūrė patys lenkai, valstybė taigi neliepė tos partijos kurt. O tai, kad toks dalykas galimas, rodo demokratijos lygi šalyje.
        Čia tai man didelė naujiena arba aš kažką ne taip supratau. Tas pats holokaustas yra pateisinamas, nes gi vis vien "nėra demokratijos"? Arba tutsių skerdynės Ruandoje?
        Tiesa, pati LLRA veikla rodo demokratijos buvimą Lietuvoje. Kaip ir dalyvavimas valdančiojoje koalicijoje!
        Tačiau kažkodėl pastaruoju metu nueita link konfliktavimo, o ne konstruktyvaus dialogo.

        Comment


          Šitą, šaltinį gal galėtumėte nurodyti? Beje, jaunalietuviai taip pat toli gražu neatsiliko nuo polonizatorių.
          Parašė Zosys
          viens prie vieno XIX-as amžiaus "litwinstwos demaskavimas" !!!

          iš senos geros rubrikos:
          ANKSČIAU - / ir / - DABAR
          tiesiog palygink:

          (1) 1912-ų lapkričio mėn. Eišiškių klebonas Gintovt, lydimas dviejų endekų iš Poznanės, ėjo per pietryčių Dzūkijos kaimus ir įrodinėjo kiekvienam kiemo gaspadoriui:



          (2) 1913-ais atkeltas į Žąslius naujas klebonas-lenkininkas, sekdamas "endeko sutanoje" kanauninko Mihalkėvičiaus nurodymais, sušaukęs tikinčiųjų susirinkimą parapijos namuose ir karštai įrodinėjo:



          (3) Zarasų klebonas lenkas V. Žirgul taip aiškino lietuvių kalbos vartojimą piligrimui iš Ispanijos:



          (4) lenkų prelatas Skirmunt 1911-ais audiencijoje pas Romos popiežių paklaustas apie lietuvių kalbos persekiojimą Žemaičių vyskupystėje atsakęs:



          (5) 1924-ais naujai paskirtas Pastovio kunigas-lenkininkas Ostrovski taip pasakė per savo antrą viešą pamokslą:



          pacitavau šitas ištraukas, mat padvejojęs nusprendžiau, jog polemika su tokio aukšto oktaninio laipsnio demagogija, kokią nepaisydamas šimtmečio anachronizmo atraugėjo c2h5oh, yra neįmanoma. Pernelyg stipriai galvytės turinys susiglamžęs pas veikėją, o lyginti (kaip ir gerti boržomį) bijau jau per vėlu.

          Comment


            Kažką čia painiojat. Nei Holokaustas, nei tutsių žudynės, nei etninių mažumų diskriminacija nėra pateisinamas dalykas. Tačiau visi šie nusikaltimai kyla iš demokratijos stokos. Tiktai negalima dėti lygybės tarp Holokausto ir etninių mažumų diskriminacijos. Su pirmu reikia kovoti tiesiogine jėga, su antru - skatinti demokratijos procesus, nes su jais ateina ir pagarba etninėms mažumoms. Be kita ko, o kas šias visas blogybės iš vis pateisina?
            Parašė Sula Rodyti pranešimą
            Čia tai man didelė naujiena arba aš kažką ne taip supratau. Tas pats holokaustas yra pateisinamas, nes gi vis vien "nėra demokratijos"? Arba tutsių skerdynės Ruandoje?
            Tiesa, pati LLRA veikla rodo demokratijos buvimą Lietuvoje. Kaip ir dalyvavimas valdančiojoje koalicijoje!
            Tačiau kažkodėl pastaruoju metu nueita link konfliktavimo, o ne konstruktyvaus dialogo.

            Comment


              Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
              Aha, žinoma yra jūsų numylėta matuška Rusija. Btw, kiek juokinga skaityti, kai žmonės rimtai svarsto, jog reikia pyktis su Lenkija, vietoje to, kad savo valstybėje gyvenančiai etniniai mažumai suteiktų teises, kurių jie patys nori ir reikalauja. Kažin koks čia sindromas?
              p.s permečiau akimis ankstesnius pasisakymus, tai prajuokino iš pat ryto matyt, jog tokioje temoje dauguma aktyviai pasisakančių prieš lenkų norus - aktyvus forumo kovotojai už "tradisines vertibes".
              Taip, žinoma, reikia nuolankiai vykdyti Lenkijos reikalavimus ir atsiprašinėti.
              Tu man pasakyk, kokių teisių neturi lenkai? Tik nepradėk dėl vardų ir pavardžių bei gatvių pavadinimų rašymo lenkų kalba. Kokių neturi?

              Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
              Beje, į tuos Lietuvos mokesčių mokėtojus lenkai neįeina? Jie mokesčių nemoka? Lenkai yra ne "mažuma", o mažumą. Tai aš klausiu ką davė, jūs klausiat ko nedavė. Tai aš dar kartą pakartosiu savo atsakymą, tik tai jūsų atsakymo aš negaunu. Nedavė: pavardžių, vietovardžių, gatvių pavadinimų rašymas jų gimtąja kalba, lenkų kalbos, kaip antrosios kalbos statusas jų gyvenamosiose teritorijose. Beje, įstaigose lenkai su lietuviais turi bendrauti valstybine kalba. Ar jums nepatinka kokia kalba jie bendrauja tarpusavyje? Universitetą atidarė Lenkiškas universitetas, mokyklos buvo ir sovietmečiu.
              Tautinė mažuma yra tik ta, kuri neturi savo nacionalinės valstybės. Lietuvoje jų tik trys - čigonai, karaimai ir totoriai.
              Kas draudžia lenkams tarpusavyje bendrauti lenkiškai??? KAS??? Mokyklų tarybiniais metais tiek nebuvo. Taip kad davė. Universiteto filialas yra antivalstybinis židinys. Bet visgi leido jam įsikurti polonofilai Lietuvos valdžioje. O tu nori, kad dar ir iš Lietuvos biudžeto jam finansavimą duotų?

              Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
              Beje, jaunalietuviai taip pat toli gražu neatsiliko nuo polonizatorių.
              Kiek lenkų lituanizavo lietuviai???

              Comment


                Pilnatis šiandien? Kokių teisių? Aš tau dar kartą juodo ant balto rašau: pavardžių, vietovių ir gatvių rašymas. Taip, Lietuva turi atsiprašinėti Lenkijos ir dėl to man labai gėda. Todėl, kad iki šiol pas mus nėra laikomasi principo kas pas mus, tas pas juos, o kas pas juos, tas pas mus. Lenkijos lietuviai turi daugiau teisių nei Lietuvos lenkai. Ir ten tas teises jiems garantuoja įstatymai, o ne kažkokie politizuoti sprendimai, pagrįsti polonofobija. Aš vartoju terminą ne tautinė, bet etninė mažuma. Jeigu kažkur pavartojau pirmą terminą, vadinasi susimaišiau tarp sąvokų. Dėl mokyklų dar ir dar kartą kartoju - jos yra steigiamos esant poreikiui, o ne dėl to, kad "valstybė duoda". Čia dėl antivalstybinės veiklos kurią minėjai - aš ją matau tavo šnekose šitame forume, visur kur tik galima pasisakyti prieš žmonių teises į gimtąją kalbą, asmeninę nuosavybę, ES ir t.t.
                Viskas, nebeketinu su tavimi beprasmiškai diskutuoti tais pačiais, jau išsakytais argumentais. Tik tai vėl nepradėk man rašinėt asmeninių įžeidinėjančių žinučių. Ačiū už supratingumą. Tikiuosi savo įniršiui išlieti surasi tinkamesnių vietų, kaip delfi komentarai, alkas ir pan.
                Parašė Al1 Rodyti pranešimą
                Taip, žinoma, reikia nuolankiai vykdyti Lenkijos reikalavimus ir atsiprašinėti.
                Tu man pasakyk, kokių teisių neturi lenkai? Tik nepradėk dėl vardų ir pavardžių bei gatvių pavadinimų rašymo lenkų kalba. Kokių neturi?



                Tautinė mažuma yra tik ta, kuri neturi savo nacionalinės valstybės. Lietuvoje jų tik trys - čigonai, karaimai ir totoriai.
                Kas draudžia lenkams tarpusavyje bendrauti lenkiškai??? KAS??? Mokyklų tarybiniais metais tiek nebuvo. Taip kad davė. Universiteto filialas yra antivalstybinis židinys. Bet visgi leido jam įsikurti polonofilai Lietuvos valdžioje. O tu nori, kad dar ir iš Lietuvos biudžeto jam finansavimą duotų?



                Kiek lenkų lituanizavo lietuviai???

                Comment


                  c2h5oh: Toli ieškoti nereikia, paskaityk vien šį forumą. Žmonės, kurie šioje temoje yra griežtai antilenkiški ("patenkinsim vieną reikalavimą - atsiras naujų, Lenkija siekia atplėšti Vilniaus kraštą, lenkai svajoja pakartoti Želigovskio žygį"), kitoje temoje yra visiškai prorusiški ("nereikia pyktis su Rusija, Lietuva pati kalta kad blogi santykiai su Rusija, jeigu būtume sukalbamesni - būtų pigesnės dujos, Sovietų Sąjungoje buvo daug gerų dalykų"). O trečioje temoje tie patys žmonės - entuziastingai už referendumą, kuris veda tiesiai prie išstojimo iš ES.
                  Man tai įdomūs žmonės, kurie sako: patenkinkim lenkų reikalavimus, tada pagerės santykiai su Lenkija, mums tai apsimokės, po to tie patys aiškina, kad su Rusija negalimas joks dialogas, kad Rusija kelia reikalavimus, kad normalūs santykiai neįmanomi. O tai Lenkija nekelia jokių reikalavimų, vien tik nori, kad Lietuvai būtų geriau? Kai Linkevičius Lenkijoje atsiprašinėja, tai politika, o kai Butkevičius kalbasi su Gazpromo vadovais, tai vos ne valstybės išdavystė? Reikėtų pavienodinti vertinimo kriterijus .

                  Comment


                    Nemanau, kad lenkams galima nusileisti,nes LLRA nesilaiko Lietuvos istatymu ir dar visus agituoja, kad ju nereikia laikytis. Vilniaus kraste nera jokio lygiateisiskumo su kitu tautybiu atstovais, o visur proteguojami tik lenkai (darzeliai, mokyklos, darbas valstybinese vietose).

                    Comment


                      Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                      Lenkijos lietuviai turi daugiau teisių nei Lietuvos lenkai.
                      Kalbame ne apie Lenkijos lietuvių teises. Kadangi turiu daug draugų vilnijos krašte, galiu tvirtai pasakyti kad Lietuvos lietuviai turi mažiau teisių tame krašte nei Lietuvos lenkai. Vietinė administracija visokiais įmanomais būdais stengiasi naikinti bet kokius lietuvybės židinius tame krašte, uždarinėja lietuviškas mokyklas. Lenkiškos mokyklos klasėje gali būti kad ir 7 vaikai, bet lietuviška tuoj būtų uždaryta "dėl mokinių trūkumo". Ir tai yra palaikoma Lenkijos nacionalistinių organizacijų, tokių kaip Kresai. Ir tik aklas to nemato.

                      Comment


                        O ką siūlote daryti?
                        Parašė Karlas Rodyti pranešimą
                        Kalbame ne apie Lenkijos lietuvių teises. Kadangi turiu daug draugų vilnijos krašte, galiu tvirtai pasakyti kad Lietuvos lietuviai turi mažiau teisių tame krašte nei Lietuvos lenkai. Vietinė administracija visokiais įmanomais būdais stengiasi naikinti bet kokius lietuvybės židinius tame krašte, uždarinėja lietuviškas mokyklas. Lenkiškos mokyklos klasėje gali būti kad ir 7 vaikai, bet lietuviška tuoj būtų uždaryta "dėl mokinių trūkumo". Ir tai yra palaikoma Lenkijos nacionalistinių organizacijų, tokių kaip Kresai. Ir tik aklas to nemato.

                        Comment


                          Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                          O ką siūlote daryti?
                          Na, reiktų pasiūsti kokią delegaciją į Lenkiją, gal ministrų keletą, dovanų nuvežt Kresų vadams, paprašyt gal leis porą lietuviškų mokyklų Dieveniškėse ir Šalčininkuose atidaryt.

                          Comment


                            Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                            Pilnatis šiandien? Kokių teisių? Aš tau dar kartą juodo ant balto rašau: pavardžių, vietovių ir gatvių rašymas. Taip, Lietuva turi atsiprašinėti Lenkijos ir dėl to man labai gėda. Todėl, kad iki šiol pas mus nėra laikomasi principo kas pas mus, tas pas juos, o kas pas juos, tas pas mus. Lenkijos lietuviai turi daugiau teisių nei Lietuvos lenkai. Ir ten tas teises jiems garantuoja įstatymai, o ne kažkokie politizuoti sprendimai, pagrįsti polonofobija. Aš vartoju terminą ne tautinė, bet etninė mažuma. Jeigu kažkur pavartojau pirmą terminą, vadinasi susimaišiau tarp sąvokų. Dėl mokyklų dar ir dar kartą kartoju - jos yra steigiamos esant poreikiui, o ne dėl to, kad "valstybė duoda". Čia dėl antivalstybinės veiklos kurią minėjai - aš ją matau tavo šnekose šitame forume, visur kur tik galima pasisakyti prieš žmonių teises į gimtąją kalbą, asmeninę nuosavybę, ES ir t.t.
                            Viskas, nebeketinu su tavimi beprasmiškai diskutuoti tais pačiais, jau išsakytais argumentais. Tik tai vėl nepradėk man rašinėt asmeninių įžeidinėjančių žinučių. Ačiū už supratingumą. Tikiuosi savo įniršiui išlieti surasi tinkamesnių vietų, kaip delfi komentarai, alkas ir pan.
                            Visų pirma, kad nekiltų niekam neaiškumų: lenkas ar lietuvis esi?

                            Tau ir priešpilnio pakanka. Aš tau dar kartą sakau, kad be rašymo "teisių" viską jie turi.
                            Mokyklos steigiamos esant politinei valiai ir pinigams. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose trūksta lietuviškų mokyklų, nes uzurpavusi valdžią LLRA turi politinę valią steigti ir išlaikyti lenkiškas mokyklas. Pinigų irgi turi. Nes valstybė remia per didesnį mokinio krepšelį. Ir lenkai dar skundžiasi! Užuot kažkiek rajonų biudžetų skyrė verslo, ekonomikos skatinimui, didelę dalį pinigų nuleidžia lenkiškumo palaikymui, mokykloms, kultūrai. Bet tuomet nėra ko skųstis dėl skurdo.
                            Lietuvos konstitucija nenumato jokių tautinių ar etninių mažumų iš viso.

                            Comment


                              Jūsų lygio atsakymas
                              Parašė Karlas Rodyti pranešimą
                              Na, reiktų pasiūsti kokią delegaciją į Lenkiją, gal ministrų keletą, dovanų nuvežt Kresų vadams, paprašyt gal leis porą lietuviškų mokyklų Dieveniškėse ir Šalčininkuose atidaryt.

                              Comment


                                Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                                O ką siūlote daryti?
                                Aš tai siūlau pažaboti LLRA savivalę, kaip partiją sunaikinti ir daugiau neregistruoti, Vilnijos kraštą padaryti integralia Lietuvos respublikos dalimi, šalinti iš savivaldybių įstatymų nesilaikančius valdininkus, visas jėgas sutelkti į socialines prblemas, šviesti žmones kad gyvena Lietuvos valstybėje o ne Lenkijos pakraščiuose (KRESY).

                                Comment


                                  Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                                  O ką siūlote daryti?

                                  Siulome lenkams "susiprastint"!!!

                                  Comment


                                    Parašė laimutis Rodyti pranešimą
                                    Aš tai siūlau pažaboti LLRA savivalę, kaip partiją sunaikinti ir daugiau neregistruoti, Vilnijos kraštą padaryti integralia Lietuvos respublikos dalimi, šalinti iš savivaldybių įstatymų nesilaikančius valdininkus, visas jėgas sutelkti į socialines prblemas, šviesti žmones kad gyvena Lietuvos valstybėje o ne Lenkijos pakraščiuose (KRESY).
                                    Lenkija labai supykti gali. Tomaševskis Europarlamente piktą kalbą gali išrėžti. Kur tada dėsimės?

                                    Comment


                                      Parašė Karlas Rodyti pranešimą
                                      Lenkija labai supykti gali. Tomaševskis Europarlamente piktą kalbą gali išrėžti. Kur tada dėsimės?
                                      Valdžia bijo visų - Rusijos, ES, Lenkijos...

                                      Comment


                                        Tai, kad ten aplink Vilnių lenkų yra didelė dauguma, o jūs siūlot kažkokius nesuprantamus dalykus. Pirma, tas kraštas yra integrali šalies dalis ir manau ten gyvenantys supranta kur gyvena. Naikinti partiją? Aš tai gal ir nebūčiau prieš, jei lenkai rinktusi politines pažiūras pagal pažiūras, o ne pagal tautybę, tačiau LLRA naikinti nėra jokių galimybių, nes nėra tam jokio pagrindo. Turiu galvoje pagrindą teisiniu požiūriu. Ir beje, kažkaip nepastebėjau siūlymų įteisinti lenkų kalbą kaip pagalbinę, bei žinoma, išspręsti pavardžių, gatvių, vietovardžių dvikalbio rašymo klausimą.
                                        Parašė laimutis Rodyti pranešimą
                                        Aš tai siūlau pažaboti LLRA savivalę, kaip partiją sunaikinti ir daugiau neregistruoti, Vilnijos kraštą padaryti integralia Lietuvos respublikos dalimi, šalinti iš savivaldybių įstatymų nesilaikančius valdininkus, visas jėgas sutelkti į socialines prblemas, šviesti žmones kad gyvena Lietuvos valstybėje o ne Lenkijos pakraščiuose (KRESY).

                                        Comment


                                          Įvesti tiesioginį valdymą iš Vilniaus
                                          3. Tiesioginis valdymas savivaldybės teritorijoje gali būti laikinai įvedamas, jeigu:
                                          1) savivaldybės taryba savo veiksmais kėsinasi į valstybės teritorijos vientisumą bei konstitucinę santvarką;
                                          , nulupinėti visus lenkiškus/rusiškus užrašus ne vietoje, ir pataisyti Švietimo įstatymą, kad nesant lietuviškos mokyklos gyvenvietėje, lenkiškose/rusiškose būtų steigiamos lietuviškos klasės (kažkaip panašiai, kaip Kauno rusų gimnazijoje).
                                          Žinoma, ir Tomaševskio kremlinę gaują išvaikyti ir susodinti reikia, mažų mažiausiai plečiant kitų partijų įtaką.
                                          Skatinti lietuvius kurtis šiuose nelaiminguose Vilniaus apskrities rajonuose.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X