Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

LT-PL. Lietuvių - lenkų santykiai. Lenkiški užrašai ir pavardės Vilniaus krašte.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
    Tik nereikia mūsų gąsdinti, kaip sakydavo Sąjūdžio laikais. Ir ką ta Lenkija padarys? RailBalticą sužlugdys? O ji mums mažai reikalinga ir taip. Kelių neuždarys, kol esame ES.
    Sakai neuždarys? Taip, neuždarys, bet gali vienu metu pradėti remontuoti visus kelius link Lietuvos sienos, remonto metu siekiant užtikrinti eismo/darbo saugą transporto eismas yra draudžiamas, pradėjus remontuoti paaiškės, kad pinigų tolimesniam remontui nėra, todėl keliai taip ir liks perkasti - jokios politikos, tik noras užtikrinti eismo saugą ir pinigų neturėjimas. Taip, šitas scenarijus mažai tikėtinas, bet kažkas panašaus gali įvykti.

    Comment


      Nieko neįvyks, nes yra dar Latvija, Estija, Rusijos tranzitas. Kol yra ES, tol jokių "remontų" nebus.

      Comment


        Dėl neva ypatingai paminamų lenkų tautinės mažumos teisių Lietuvoje mūsų šalį, jos vadovus ir koalicijos partnerius tarptautinėje erdvėje kompromituojanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) toliau nerimsta. Šįkart suspindėjo Seimo vicepirmininkas Jaroslavas Narkevičius, davęs interviu Lenkijos laikraščiui "Nasz Dziennik"
        „Lietuvos rytas“ rašo, kad interviu išspausdintas rubrikoje „Lenkijos pakraščiai“ ir pavadintas „Lenkų Maidanas Lietuvoje?“. Jame Lietuvos politikas nevyniodamas žodžių į vatą rėžia, kad lietuviai nori sunaikinti vietos lenkus, tačiau pasiduoti neketinama ir ruošiamasi sukelti sumaištį visoje Lietuvoje.
        http://www.delfi.lt/news/daily/lithu....d?id=63952426

        Comment


          Aha, žinoma yra jūsų numylėta matuška Rusija. Btw, kiek juokinga skaityti, kai žmonės rimtai svarsto, jog reikia pyktis su Lenkija, vietoje to, kad savo valstybėje gyvenančiai etniniai mažumai suteiktų teises, kurių jie patys nori ir reikalauja. Kažin koks čia sindromas?
          p.s permečiau akimis ankstesnius pasisakymus, tai prajuokino iš pat ryto matyt, jog tokioje temoje dauguma aktyviai pasisakančių prieš lenkų norus - aktyvus forumo kovotojai už "tradisines vertibes".
          Parašė Al1 Rodyti pranešimą
          Nieko neįvyks, nes yra dar Latvija, Estija, Rusijos tranzitas. Kol yra ES, tol jokių "remontų" nebus.
          Paskutinis taisė Tfmachine; 2014.02.07, 09:22.

          Comment


            Btw, kiek juokinga skaityti, kai žmonės rimtai svarsto, jog reikia pyktis su Lenkija, vietoje to, kad savo valstybėje gyvenančiai etniniai mažumai suteiktų teises, kurių jie patys nori ir reikalauja. Kažin koks čia sindromas?
            O koks sindromas vykdyti viską, ko prašoma? Tie reikalavimai tik tarp kitko, bus patenkinti vieni, atsiras naujų. Jie atspindi politinę darbotvarkę, o ne realius tautinės bendrijos poreikius. Pradėjus nuolaidžiauti bus sunku sustoti ir tai neduos jokių garantijų, kad santykiai su Lenkija būtinai pagerės. Patenkinus mažesnius reikalavimus atsiras didesnių.

            Comment


              Teoriškai tokia galimybė yra, tačiau vien ta galimybe remtis kažin ar galima. Tomaševskis apie lenkų teises Lietuvoje yra labai gerai pasakęs ar pastebėjęs - nuo sovietmečio niekas nepagerėjo, o gal net pablogėjo. Tad aš paklausčiau, o kokias nuolaidas Lietuva yra padariusi per nepriklausomybės laikotarpį? Kiek aš žinau, esminių pokyčių nebuvo padaryta, tad kaip galima tą teoriją apie neišmatuojamus norus kelti, kai realiai nieko nedaryta?
              Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
              O koks sindromas vykdyti viską, ko prašoma? Tie reikalavimai tik tarp kitko, bus patenkinti vieni, atsiras naujų. Jie atspindi politinę darbotvarkę, o ne realius tautinės bendrijos poreikius. Pradėjus nuolaidžiauti bus sunku sustoti ir tai neduos jokių garantijų, kad santykiai su Lenkija būtinai pagerės. Patenkinus mažesnius reikalavimus atsiras didesnių.

              Comment


                Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                Aha, žinoma yra jūsų numylėta matuška Rusija. Btw, kiek juokinga skaityti, kai žmonės rimtai svarsto, jog reikia pyktis su Lenkija, vietoje to, kad savo valstybėje gyvenančiai etniniai mažumai suteiktų teises, kurių jie patys nori ir reikalauja. Kažin koks čia sindromas?
                p.s permečiau akimis ankstesnius pasisakymus, tai prajuokino iš pat ryto matyt, jog tokioje temoje dauguma aktyviai pasisakančių prieš lenkų norus - aktyvus forumo kovotojai už "tradisines vertibes".
                Lietuvos valdžia nori sunaikinti vietos lenkus? Draudžia mokytis savo gimtąja kalba, kai vaikus verčiama vesti į lietuviškas mokyklas, verčia šeimose kalbėti lietuviškai? Čia J. Narkevičiui proto užtemimas turbūt, o vakar šis pilietis per TV3 žinias apie tai net neužsiminė visai Lietuvai, tik Lenkijai kaip visada išdėstė savo melagingas mintis.
                Ir kokių dar didesnių garantijų reikia lenkų mažumai? Pasaulyje nėra tokių gerų sąlygų kaip Lietuvoje.
                Atviras grasinimas imtis atviresnių veiksmų, ir sukelti sumaištį Lietuvoje, tai ir yra LLRA tikslas. Kada šiuo klaisimu pasisakys Prezidentė, Ministrai, kažkaip tyla prieš didelę audrą. Lauksime išsišokėlių tolesnių veiksmų.

                Comment


                  Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                  Teoriškai tokia galimybė yra, tačiau vien ta galimybe remtis kažin ar galima. Tomaševskis apie lenkų teises Lietuvoje yra labai gerai pasakęs ar pastebėjęs - nuo sovietmečio niekas nepagerėjo, o gal net pablogėjo. Tad aš paklausčiau, o kokias nuolaidas Lietuva yra padariusi per nepriklausomybės laikotarpį? Kiek aš žinau, esminių pokyčių nebuvo padaryta, tad kaip galima tą teoriją apie neišmatuojamus norus kelti, kai realiai nieko nedaryta?
                  Kas čia per pasakymas lenkų teisės nuo sovietmečio nepagerėjo? Per visą sovietmetį tik lenkiškas gaivalas ir buvo skatinamas Vilnijoje, visos lietuviškos mokyklos paverstos lenkakalbėmis ir rusakalbėmis, lietuviai visaip ignoruoti ir persiokioti. Nuo 1990 m. lenkų teisės Lietuvoje taip pagerėjo, kad nebežino ko ir patys benori jau, Lietuva tiek davė ir suteikė, kad kitose šalyse gyvenantys lenkai net ir nesvajojo apie tai.

                  Comment


                    Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                    Teoriškai tokia galimybė yra, tačiau vien ta galimybe remtis kažin ar galima. Tomaševskis apie lenkų teises Lietuvoje yra labai gerai pasakęs ar pastebėjęs - nuo sovietmečio niekas nepagerėjo, o gal net pablogėjo. Tad aš paklausčiau, o kokias nuolaidas Lietuva yra padariusi per nepriklausomybės laikotarpį? Kiek aš žinau, esminių pokyčių nebuvo padaryta, tad kaip galima tą teoriją apie neišmatuojamus norus kelti, kai realiai nieko nedaryta?
                    Niekada nebuvo tiek valstybinių (!) mokyklų lenkų dėstoma kalba. Vilniaus ir Šalčininkų rajonų savivaldybėse naudojama lenkų kalba. Prie sovietų buvo rusų.
                    Baltarusijoje lenkų gyvena daugiau nei Lietuvoje - likusi vienintelė lenkiška mokykla Gardine ant surusinimo ribos. Gelbėti tautiečių į Baltarusiją kažkodėl nevažiuoja nei vienas Žečpospolitos deputatas. LLRA savo brolių (tiesiogine prasme) likimui irgi abejinga.

                    Comment


                      Ką Lietuva tiek davė ir suteikė? Prašyčiau pavyzdžiais to, ko nebuvo sovietmečiu. Lenkiškų mokyklų turi būti tiek, kiek yra poreikio, o ne tiek, kiek leidžia valstybė. Beje, to argumento apie Baltarusiją aš laukiau. Tai į ką lygiuojamės? Į Baltarusiją? Rusiją? Nu vėlgi reikia pakrizenti apie "rytietiškas vertibes".
                      Parašė laimutis Rodyti pranešimą
                      Kas čia per pasakymas lenkų teisės nuo sovietmečio nepagerėjo? Per visą sovietmetį tik lenkiškas gaivalas ir buvo skatinamas Vilnijoje, visos lietuviškos mokyklos paverstos lenkakalbėmis ir rusakalbėmis, lietuviai visaip ignoruoti ir persiokioti. Nuo 1990 m. lenkų teisės Lietuvoje taip pagerėjo, kad nebežino ko ir patys benori jau, Lietuva tiek davė ir suteikė, kad kitose šalyse gyvenantys lenkai net ir nesvajojo apie tai.
                      Paskutinis taisė Tfmachine; 2014.02.07, 10:27.

                      Comment


                        Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                        Ką Lietuva tiek davė ir suteikė? Prašyčiau pavyzdžiais to, ko nebuvo sovietmečiu. Lenkiškų mokyklų turi būti tiek, kiek yra poreikio, o ne tiek, kiek leidžia valstybė. Beje, to argumento apie Baltarusiją aš laukiau. Tai į ką lygiuojamės? Į Baltarusiją? Rusiją? Nu vėlgi reikia pakrizenti apie "rytietiškas vertibes".
                        Jau Sula atsakė į tavo klausima, nebėra ką ir pasakyti tada, na nebent kad reikia pabaigti sulenkinti likusius lietuvius, uždaryti visas likusias lietuviškas mokyklas, antrąja valstybės kalba paskelbti lenkų, įkurti autonomija, na tada gal lenkai nusiramins.

                        Comment


                          Nieko jis neatsakė. Rusų laikais rusų kalba visose pagrindinėse valstybinėse įstaigose buvo pagrindinė. Dėl mokyklų jau atsakiau. Tai ką ta Lietuva taip jau davė? Dar kart klausiu. Lenkai tikrai nesiekia savo kalbą paverti antrąja valstybine. Jie nori, kad jų kalba tuose rajonuose, kur jų yra daugiau nei lietuvių, būtų antroji, pagalbinė kalba. Taip, kaip tai yra Punske. Nori lenkiškų vietovardžių, taip kaip yra Punske. Apie kitus dalykus kaip jų ateities planai aš nekalbu, nes nemėgstu burt iš kavos tirščių.
                          Parašė laimutis Rodyti pranešimą
                          Jau Sula atsakė į tavo klausima, nebėra ką ir pasakyti tada, na nebent kad reikia pabaigti sulenkinti likusius lietuvius, uždaryti visas likusias lietuviškas mokyklas, antrąja valstybės kalba paskelbti lenkų, įkurti autonomija, na tada gal lenkai nusiramins.
                          Paskutinis taisė Tfmachine; 2014.02.07, 10:42.

                          Comment


                            Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                            Nieko jis neatsakė. Rusų laikais rusų kalba visose pagrindinėse valstybinėse įstaigose buvo pagrindinė. Dėl mokyklų jau atsakiau. Tai ką ta Lietuva taip jau davė? Dar kart klausiu.
                            Sovietų laikais pagrindinė buvo rusų, o dabar valstybinė lietuvių kalba, o gal pagal tave valstybinėse Lietuvos įstaigose turi būti ne valstybinė kalba? Mokyklų pakankamai, kai kuriose tik po keletą vaikų sėdi, kiek dar reikia įsteigti, kas išlaikys visi Lietuvos mokesčių mokėtojai, ir kodėl tik vienai išskirtinei "mažumai"? O ko nedavė? Turi mokyklas, universitetą, sudarytos geriausios sąlygos puoselėti tautinę kultūrą, mokosi iš Lenkijoje parašytų vadovėlių, įstaigose vartojama lenkų kalba, ko dar nesuteikė? Lenkiškų vietovardžių nori tik LLRA kuri ir kelia šią sumaištį. O kur kitos problemos, socialinės ko apie jas tylima, gal ten tam krašte viskas gerai, tik matomos lentelės ir pasai, daugiau nieko LLRA ir negali pasakyti.
                            Paskutinis taisė laimutis; 2014.02.07, 10:51.

                            Comment


                              Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                              Nieko jis neatsakė. Rusų laikais rusų kalba visose pagrindinėse valstybinėse įstaigose buvo pagrindinė. Dėl mokyklų jau atsakiau. Tai ką ta Lietuva taip jau davė? Dar kart klausiu.
                              Arba dar galima paklausti, ką Lietuva davė lietuviams?? Atsakymas tas pats - Lietuva yra gimtinė.
                              O jeigu paklausti atvirkščiai, ką tuteišiai davė Lietuvai?? Koks tas atsakymas??
                              O gal klausimus reikia adresuoti politikams ir vyriausybėms, o ne Lietuvai ir lietuviams??
                              Aš neliūdnas - aš blaivus

                              Comment


                                Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                                Ką Lietuva tiek davė ir suteikė? Prašyčiau pavyzdžiais to, ko nebuvo sovietmečiu. Lenkiškų mokyklų turi būti tiek, kiek yra poreikio, o ne tiek, kiek leidžia valstybė. Beje, to argumento apie Baltarusiją aš laukiau. Tai į ką lygiuojamės? Į Baltarusiją? Rusiją? Nu vėlgi reikia pakrizenti apie "rytietiškas vertibes".
                                Sovietmečiu nebuvo tautinės partijos LLRA

                                Norėjau atkreipti ne dėl pačios "rytietiškos" Baltarusijos, o į tai, kad ten už mažumų teises nekovoja niekas, net pati civilizuota vakarietiška Lenkija, nei engiamieji "nelaimės" broliai Lietuvoje. Kažkodėl už lytinių mažumų, opozicijos, žodžio laisves kovojama, tarkuojamas Batka, o savi tautiečiai palikti likimo valiai ir problema ignoruojama. Tiesos dėlei, reikia pripažinti, kad prieš dešimt-penkiolika metų situacija ten buvo geresnė, o Lenkija gana stipriai rėmė tautiečius Baltarusijoje.

                                Comment


                                  Pagal mane, turėtų būti lietuvių kalba, tad prašau neatsakinėti už mane patį. Parodykit man lenkų mokyklą, kur po keletą vaikų sėdi Beje, į tuos Lietuvos mokesčių mokėtojus lenkai neįeina? Jie mokesčių nemoka? Lenkai yra ne "mažuma", o mažumą. Tai aš klausiu ką davė, jūs klausiat ko nedavė. Tai aš dar kartą pakartosiu savo atsakymą, tik tai jūsų atsakymo aš negaunu. Nedavė: pavardžių, vietovardžių, gatvių pavadinimų rašymas jų gimtąja kalba, lenkų kalbos, kaip antrosios kalbos statusas jų gyvenamosiose teritorijose. Beje, įstaigose lenkai su lietuviais turi bendrauti valstybine kalba. Ar jums nepatinka kokia kalba jie bendrauja tarpusavyje? Universitetą atidarė Lenkiškas universitetas, mokyklos buvo ir sovietmečiu.
                                  Parašė laimutis Rodyti pranešimą
                                  Sovietų laikais pagrindinė buvo rusų, o dabar valstybinė lietuvių kalba, o gal pagal tave valstybinėse Lietuvos įstaigose turi būti ne valstybinė kalba? Mokyklų pakankamai, kai kuriose tik po keletą vaikų sėdi, kiek dar reikia įsteigti, kas išlaikys visi Lietuvos mokesčių mokėtojai, ir kodėl tik vienai išskirtinei "mažumai"? O ko nedavė? Turi mokyklas, universitetą, sudarytos geriausios sąlygos puoselėti tautinę kultūrą, mokosi iš Lenkijoje parašytų vadovėlių, įstaigose vartojama lenkų kalba, ko dar nesuteikė?

                                  Comment


                                    Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                                    Aha, žinoma yra jūsų numylėta matuška Rusija. Btw, kiek juokinga skaityti, kai žmonės rimtai svarsto, jog reikia pyktis su Lenkija, vietoje to, kad savo valstybėje gyvenančiai etniniai mažumai suteiktų teises, kurių jie patys nori ir reikalauja. Kažin koks čia sindromas?
                                    Nėra ko juoktis. Seniai aiškus faktas, kad Lietuvos nacionalistų veiksmai naudingi ne Lietuvai, o Rusijai.

                                    Toli ieškoti nereikia, paskaityk vien šį forumą. Žmonės, kurie šioje temoje yra griežtai antilenkiški ("patenkinsim vieną reikalavimą - atsiras naujų, Lenkija siekia atplėšti Vilniaus kraštą, lenkai svajoja pakartoti Želigovskio žygį"), kitoje temoje yra visiškai prorusiški ("nereikia pyktis su Rusija, Lietuva pati kalta kad blogi santykiai su Rusija, jeigu būtume sukalbamesni - būtų pigesnės dujos, Sovietų Sąjungoje buvo daug gerų dalykų"). O trečioje temoje tie patys žmonės - entuziastingai už referendumą, kuris veda tiesiai prie išstojimo iš ES.

                                    Ir tie žmonės juk nėra kažkokie kvailiai, kurie vienu metu pritartų tarpusavy prieštaraujantiems dalykams. Ne, jų pažiūros sudaro logišką sistemą.

                                    Comment


                                      Prioritetai. Negalima kovoti dėl tokio smulkaus dalyko kaip mažumų teisės, kai šalyje apskritai demokratijos nėra, su opozicija ar atskirais asmenimis gali bet kada susidoroti. Kada šalyje egzistuoja demokratija, normali santvarka ir tvarka, galima ir dėl mažumų teisių pjautis. LLRA kiek žinau sukūrė patys lenkai, valstybė taigi neliepė tos partijos kurt. O tai, kad toks dalykas galimas, rodo demokratijos lygi šalyje.
                                      Parašė Sula Rodyti pranešimą
                                      Sovietmečiu nebuvo tautinės partijos LLRA

                                      Norėjau atkreipti ne dėl pačios "rytietiškos" Baltarusijos, o į tai, kad ten už mažumų teises nekovoja niekas, net pati civilizuota vakarietiška Lenkija, nei engiamieji "nelaimės" broliai Lietuvoje. Kažkodėl už lytinių mažumų, opozicijos, žodžio laisves kovojama, tarkuojamas Batka, o savi tautiečiai palikti likimo valiai ir problema ignoruojama. Tiesos dėlei, reikia pripažinti, kad prieš dešimt-penkiolika metų situacija ten buvo geresnė, o Lenkija gana stipriai rėmė tautiečius Baltarusijoje.

                                      Comment


                                        Sutinku. Gerai, kad jų retorika iš esmės yra labai gerai "išnarstoma". Kaimo bobutėms gal ir gali padaryti įspūdį dėl kovojimo su supuvusios ES vėjo malūnais, bet šiaip tai niekas labai nesikeičia. Beje, priminsiu, kad tokius Rusijos mylėtojus per Kosciuškos sukilimą korė. Čia kaip istorinis diskursas
                                        Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
                                        Nėra ko juoktis. Seniai aiškus faktas, kad Lietuvos nacionalistų veiksmai naudingi ne Lietuvai, o Rusijai.

                                        Toli ieškoti nereikia, paskaityk vien šį forumą. Žmonės, kurie šioje temoje yra griežtai antilenkiški ("patenkinsim vieną reikalavimą - atsiras naujų, Lenkija siekia atplėšti Vilniaus kraštą, lenkai svajoja pakartoti Želigovskio žygį"), kitoje temoje yra visiškai prorusiški ("nereikia pyktis su Rusija, Lietuva pati kalta kad blogi santykiai su Rusija, jeigu būtume sukalbamesni - būtų pigesnės dujos, Sovietų Sąjungoje buvo daug gerų dalykų"). O trečioje temoje tie patys žmonės - entuziastingai už referendumą, kuris veda tiesiai prie išstojimo iš ES.

                                        Ir tie žmonės juk nėra kažkokie kvailiai, kurie vienu metu pritartų tarpusavy prieštaraujantiems dalykams. Ne, jų pažiūros sudaro logišką sistemą.

                                        Comment


                                          Parašė Tfmachine Rodyti pranešimą
                                          Pagal mane, turėtų būti lietuvių kalba, tad prašau neatsakinėti už mane patį. Parodykit man lenkų mokyklą, kur po keletą vaikų sėdi Beje, į tuos Lietuvos mokesčių mokėtojus lenkai neįeina? Jie mokesčių nemoka? Lenkai yra ne "mažuma", o mažumą. Tai aš klausiu ką davė, jūs klausiat ko nedavė. Tai aš dar kartą pakartosiu savo atsakymą, tik tai jūsų atsakymo aš negaunu. Nedavė: pavardžių, vietovardžių, gatvių pavadinimų rašymas jų gimtąja kalba, lenkų kalbos, kaip antrosios kalbos statusas jų gyvenamosiose teritorijose. Beje, įstaigose lenkai su lietuviais turi bendrauti valstybine kalba. Ar jums nepatinka kokia kalba jie bendrauja tarpusavyje? Universitetą atidarė Lenkiškas universitetas, mokyklos buvo ir sovietmečiu.
                                          Šiaip tai dar daug ko daug kam "nedavė" prie to ką "davė". Ne tik lenkams. O kodėl valdžia turi kažką duoti?
                                          Dėl rašymo "gimtąja" kalba vardų ir vietovardžių daug kas neprieštarautų. Bet kokia forma rašyti ir koks užrašo statusas? Asmeniškai aš ne prieš.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X