Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Senamiestis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • evvt
    replied
    Aštrusis galbūt geriausias, gaila kad iš gatvės pusės prasčiau atrodo negu iš kiemo. Nors gal čia tik iš vizualizacijų toks įspūdis susidaro klaidingas.

    Komentuoti:


  • _rB_
    replied
    Tai jau tikrai, kad pagaliau tą vietą sutvarkys ir palaikau VLR nuomonę, jog reikia pilno kampo užstatymo.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Konkurso darbai neatrodo blogai. Nesu tikras dėl erdvių išplanavimo, iš kai kurių kampų skalė atrodo per didelė, vos ne visi projektai galėtų būti truputį labiau 'susenamiestinti'. Bet, turint omeny, kokio mėšlo Senamiestyje (ir prieigose) buvo pristatyta nuo pat antro pasaulinio iki dabar, negali per daug pykti ir galima netgi truputį slaptai pasidžiaugti.

    Parašė Horn Rodyti pranešimą
    Bet vystytojams bus ramiau dėl kariaujančių, tokio projekto niekas net nepastebės.
    Lietuvoje yra vietovių, sudarančių labai, labai mažą visos Lietuvos teritorijos dalį, kur faktas, kad naujo projekto "niekas net nepastebės" yra didžiulis pliusas tam projektui. Vilniaus senosios dalys yra tarp tų vietovių.

    Komentuoti:


  • ttttt
    replied
    Blemba, PA GA LIAU. Tas visas kampas man daug metų buvo viena didžiausių Vilniaus paslapčių, nes tokioje perspektyvioje vietoje buvo kažkoks bomžynas ir nebuvo jokių planų kažką keisti.

    Iš pateiktų projektų, mano nuomone, urbanistiškai labiausiai vykęs yra "A room with a view", bet jo architektūra kelia daug klausimų. Patiko "Dunamu" ir "748451”, bet jų stilius labai sunkiai dera su Vilniaus senamiesčiu (nors po Bastėja Life tas argumentas gal jau ir nebe atkualus). "Aštrusis" kaip projektas yra geras, bet tai vietai visiškai netinka (tokius norėtųsi matyt kur nors Šnipiškėse ar Naujamiestyje), ypač keistai atrodo tas smailus pastatas nuo Daukšos/Žiupronių sankryžos pusės, nelabai aišku kam to reikėjo.

    Ko labiausiai gaila, tai kad vietoje kampinio sklypo suformavimo, pardavimo su didžiuliu profitu savivaldybei/valstybei ir normalaus to kampo perimetrinio užstatymo, vystytojams buvo liepta padaryti ten dar vieną beprasmį skverą, nors rajono viduje ir taip jau yra numatytas skveras.

    Komentuoti:


  • Horn
    replied
    Puiku, jog ir čia pasitvarkys. Tiesa nei vienas darbas man nepatinka. Nors matosi, jog nėra pigaus įgyvendinimo, bet tokia architektūra be emocijos. Bet vystytojams bus ramiau dėl kariaujančių, tokio projekto niekas net nepastebės.

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Šaunu, kad šita vieta susitvarkys ir į ją bus įpūsta gyvybės, man tai apskritai bene gražiausia vieta Vilniuje. Man iš pateiktų vizualizacijų į kontekstą atrodo labiausiai įsipaišantis 2 - "aštrusis".

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    "Aštrusis", nu bet aš jau nieko nesitikiu. Vietoj klinkerio mūro apdailos stopūdovai bus tinkas. Kaip kad atsitiko su Office Boutique.

    Komentuoti:


  • bato_usai
    replied
    Man norėtųsi antro, toks viduramžių, gal net vėlyvos antikos išplanavimas, gal trečio. Bet įtariu, kad bus penktas, Vilniuje visada penktus stato...

    Pirmas baisus.

    Komentuoti:


  • mr_miegas
    replied
    Šiaip Releven yra vienas iš tų vystytojų, kurie dar neš**a ant visų Vilniaus kampų su "architektūra"

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Naujas didelis projektas nusimato vietoje apleistų garažų: Žiupronių g. 7, 9 https://citify.eu/lt/ziuproniu-g-7-9/

    Arch. konkursas ir jo darbai: https://www.ziuproniu7.lt/

    A room with a view:


    Aštrusis:


    Dunamu:


    748451:


    12022021:


    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Sunku spręsti iš tiek informacijos, bet, iš pirmos pažiūros, šis projektas man kelia pozityvias emocijas. Panašu, kad architektūriškai jis gali būti tikrai geras. Paimami Vilniaus tipiniai akcentai (raudoni stogai, plytų spalva), iš jų sudėliojami pastatai, kurie yra ir akivaizdžiai modernūs, ir puikiai pataiko į senosios dalies kontekstą nesigriebdami kičo (ką galima buvo pamatyti kai kuriuose į kontekstą pataikiusiuose projektuose Užupyje). Labai gera senosios miesto dalies namukų moderni interpretacija ir puikus pataikymas į kontekstą. Visiška priešingybė tokiam mikrorajoninių architektų išsidirbinėjimui kaip Bastėja Life ar Misionierių sodai. Toks kontekstualumas yra populiarus vakarų Europoje ir yra puikus būdas plėsti senąją miesto dalį nesuknisant 'vaibo'.

    Vienas, dėl ko nesu tikras, yra pastatų išdėstymas. Citify jis atrodo ne tragiškai, bet ir ne optimaliai. Tikiuosi jie nedarys taip, kad, norint patekti į savo butą, reikės būtinai eiti pro tą bendrą erdvę vidiniame kieme.

    Kaip ten bebūtų - reikės palaukti daugiau informacijos, bet atrodo daug žadančiai.

    Komentuoti:


  • Kristisz
    replied
    Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

    Kodėl keli? Pagal oficialią informaciją, planuojami 90 butų - kaip senamiesčiui tikrai nemažas projektas.
    Mano klaida, neįvertinau kad ten daugiau pastatų bus. Pagal vizualizacijas tik galvojau kad jei 3-4 aukštai ir tokio aukščio lubos tai bus max keliolika didelės kvadratūros butų už nemažas kainas, kažkas tokio kaip Misionierių namuose. Bet gal su 90 butų ir taip arti gatvės nebus visiškai neįperkama, tada tikrai smagu dėl projekto.

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Parašė Kristisz Rodyti pranešimą
    Atrodo gerai, bet panašu kad vietoj to kad daugiau gyvybės ten įpūstų su naujais gyventojais, bus tik keli prabangūs butai milijonams nuo infliacijos apsaugoti.
    Kodėl keli? Pagal oficialią informaciją, planuojami 90 butų - kaip senamiesčiui tikrai nemažas projektas.

    Komentuoti:


  • Kristisz
    replied
    Atrodo gerai, bet panašu kad vietoj to kad daugiau gyvybės ten įpūstų su naujais gyventojais, bus tik keli prabangūs butai milijonams nuo infliacijos apsaugoti.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Butų smagu pamatyti daugiau vizualizacijų, bet kol kas atrodo neblogai.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Taip

    Komentuoti:


  • Saliamonas
    replied
    Gal kas nors žino ką nors daugiau apie planuojamus daugiabučius Vanagėlio g. - projekto pavadinimas "Vilniaus Džiazas"? Čia kaip suprantu, tie patys "Vanagėlio namai" tik su nauju kietesniu pavadinimu ir naujomis vizualizacijomis?:
    https://www.vilniausdziazas.lt

    Click image for larger version

Name:	Screenshot 2022-02-06 at 13-54-29 Vilniaus Džiazas • Elegancija, estetika, išskirtinumas.png
Views:	871
Size:	2,04 MB
ID:	1947563

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Prisiminiau, bus tvarkomi Kosčiuškos 6 ir 8. Dalinai gaila, nes tikiuosi, kad toks dalinis tvarkymas sklype neužkirs kelio tolimesniam jo vystymui. Yra pilna vietos pvz daugiabučiams.

    Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1069
Size:	1,26 MB
ID:	1947475Click image for larger version

Name:	Capture2.PNG
Views:	1059
Size:	1,19 MB
ID:	1947476
    https://vilnius.lt/lt/numatomo-stati...rekonstravima/

    Leidimia statybai rengiami žemėlapis

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied
    O tikrai, man tai labai įdomu, kieno tas NT tarp Sluškų ir Vilnelės ką jie ten daro?

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Įdomumo dėlei įdedu nuorodą pasiskraidymui:
    https://vilnius.obliview.com/?d=0&l=...41,-0.0000&k=N

    Click image for larger version

Name:	Capture.PNG
Views:	1792
Size:	2,61 MB
ID:	1947333

    Vilnius lt žemėlapyje toks pabraižymas yra:
    https://maps.vilnius.lt/teritoriju-p...-map&identify=

    Click image for larger version

Name:	Capture2.PNG
Views:	1745
Size:	444,7 kB
ID:	1947334

    PS.
    Gretimame sklype koks milžiniškas vystymo potencialas yra. Sutvarkius šias dvi teritorijas būtų nuostabi erdvė.

    Komentuoti:

Working...
X