Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Diskusijos apie Vilniaus miesto užstatymo tankinimą ir aukštingumą

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė kasparas.v Rodyti pranešimą

    Tamsta jus nesuprantate ka reiskia miesto tankinimas jei siulote tankinti i ploti. O kad Kopenhaga siulote kaip pavyzdi, tai tik saunate sau i koja, nes ten ir dangoraizius stato, ir centra tankina ne tik ant zemes, bet ir viduriuose. Jus siulote miesta iskelti vien kad galetumet pats gyvent kaime? Paprasciau butu paciam persikelt i kaima, nemanot? Nes vilnius niekada nebuvo ir nebus mazas miestelis.
    Aš kalbu apie mažo ramaus miestelio atmosferą būtent miesto centre, kuri buvo puikiai išsaugota ilgą laiką ir taip pradėjo keistis į blogąją visiškai aklo "tankinimo ir gyvybės didinimo" puse tik gana nesenai. Ir mažo miesto jausmą atvirai laikau kaip didelį vertingą išskirtinumą, o būtent tai pirmiausia ir pastebi miesto svečiai, kuriuos pasirenku vedžioti po visur išskyrus taip vadinamą "NMC" ar kelias naujamiesčio vietas. O dėl šaudymo į kojas su Kopenhagos pavyzdžiu, tai tikrai nesijaučiu tarsi daryčiau didelę klaidą imdamasis tokių palyginimų. Pas juos tikrai yra mažiau sparčiai aklai tankinamas miesto centras nei pas mus, o dangoraižiai tikrai nėra taip arti katedros, kaip tokiam miestui jie nėra labai aukšti ir jų nėra labai jau daug, o ir tarp pačių naujų aukštų pastatų tokiose vietose kaip Orestad yra praretinimui žemaaukščių pastatų bei aplinkui daug atviros gamtos, ką kai kurie šio forumo dalyviai drąsiai vadintų "netvarkytais šabakštynais".

    Comment


      Parašė googleLT Rodyti pranešimą

      Aš kalbu apie mažo ramaus miestelio atmosferą būtent miesto centre, kuri buvo puikiai išsaugota ilgą laiką ir taip pradėjo keistis į blogąją visiškai aklo "tankinimo ir gyvybės didinimo" puse tik gana nesenai. Ir mažo miesto jausmą atvirai laikau kaip didelį vertingą išskirtinumą, o būtent tai pirmiausia ir pastebi miesto svečiai, kuriuos pasirenku vedžioti po visur išskyrus taip vadinamą "NMC" ar kelias naujamiesčio vietas. O dėl šaudymo į kojas su Kopenhagos pavyzdžiu, tai tikrai nesijaučiu tarsi daryčiau didelę klaidą imdamasis tokių palyginimų. Pas juos tikrai yra mažiau sparčiai aklai tankinamas miesto centras nei pas mus, o dangoraižiai tikrai nėra taip arti katedros, kaip tokiam miestui jie nėra labai aukšti ir jų nėra labai jau daug, o ir tarp pačių naujų aukštų pastatų tokiose vietose kaip Orestad yra praretinimui žemaaukščių pastatų bei aplinkui daug atviros gamtos, ką kai kurie šio forumo dalyviai drąsiai vadintų "netvarkytais šabakštynais".
      Siūlau Švenčionėlius. Juose yra mažo ramaus miestelio atmosfera netgi centre, ją puikiai pastebi miesto svečiai, nėra jokio NMC ir turbūt niekad nebus, niekas netankina per daug. Kam kankinti save sostinėje? Jau esu minėjęs, kad gyventi dideliame mieste ir norėti jame provincijos yra tas pats, kas ateiti į bažnyčią ir pradėti piktintis, kodėl čia ne diskoteka. Gal problema ne Vilniuje, o tamstos nenore pasirinkti gyvenamosios vietos pagal savo skonį?
      Snowflakes will attack U <3

      Comment


        Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

        Siūlau Švenčionėlius. Juose yra mažo ramaus miestelio atmosfera netgi centre, ją puikiai pastebi miesto svečiai, nėra jokio NMC ir turbūt niekad nebus, niekas netankina per daug. Kam kankinti save sostinėje? Jau esu minėjęs, kad gyventi dideliame mieste ir norėti jame provincijos yra tas pats, kas ateiti į bažnyčią ir pradėti piktintis, kodėl čia ne diskoteka. Gal problema ne Vilniuje, o tamstos nenore pasirinkti gyvenamosios vietos pagal savo skonį?
        Kiek suprantu googleLT nori pasakyt, kad Vilnius turi miestelio atmosfera būdamas didmiesčiu. Ir tai tikrai unikalumas.
        Tuo tarpu jūsų požiūris yra labai provincialus ir sakyčiau atsikraustėte iš kaimo kuriame miestą matėte tik amerikietiškuose filmuose. Miestas kaimu netampa jei jis mažiau tankus, neturi aukštų pastatų ir skendi stiklo-betone.
        Miestas pasižymi tuo, kad turi traukos objektus (muziejai, teatrai, parduotuvės, institucijos ir t.t.),savivalda ir daugiau gyventojų nei kaimas. Šie požymiai nesikerta su žmogaus mastelio centrine dalimi.
        Dabartinis teigiamas aikčiojimas dėl Vilniaus tankinimo ateina tik iš siauros grupelės entuziastų, tuo tarpu Vilniaus gyventojai tai mato kaip labai negatyvų reiškinį kuri smarkiai kerta per gyvenimo kokybę.

        Comment


          Parašė Žiburinis Rodyti pranešimą

          Kiek suprantu googleLT nori pasakyt, kad Vilnius turi miestelio atmosfera būdamas didmiesčiu. Ir tai tikrai unikalumas.
          Tuo tarpu jūsų požiūris yra labai provincialus ir sakyčiau atsikraustėte iš kaimo kuriame miestą matėte tik amerikietiškuose filmuose. Miestas kaimu netampa jei jis mažiau tankus, neturi aukštų pastatų ir skendi stiklo-betone.
          Miestas pasižymi tuo, kad turi traukos objektus (muziejai, teatrai, parduotuvės, institucijos ir t.t.),savivalda ir daugiau gyventojų nei kaimas. Šie požymiai nesikerta su žmogaus mastelio centrine dalimi.
          Dabartinis teigiamas aikčiojimas dėl Vilniaus tankinimo ateina tik iš siauros grupelės entuziastų, tuo tarpu Vilniaus gyventojai tai mato kaip labai negatyvų reiškinį kuri smarkiai kerta per gyvenimo kokybę.
          Aš taip pat palaikau tankinimo idėją, nors gimiau ir augau Vilniuje. Bet ne apie save norėjau pasakyti. Tankinimo idėja remiasi žymiai senesne tradicija, nei Amerikos miestai, kurių daugelis, beje, neturi senamiesčių ir centro. Vilniaus senamiesti buvo tankiai užstatytas, buvo perimetrinis užstatymas ir tai labai sena urbanistikos tendencija, einanti kaip minimum nuo viduramžių. Netgi nedideli Latvijos miesteliai, tokie kaip Tukums, Saldus, ir ypač Kuldyga yra tankai užstatyti vieno-dviejų aukštų namais, šalia pat yra žali plotai, upės kanalai. Ir tai visai nekerta per gyvenimo kokybę.
          Taigi, miestelio atmosfera yra ne trobos su aplink augančiomis dilgėlėmis, bet tokia kompozicija, kuri yra pav. Kuldygoje. Aš jau nekalbu apie Čekiją ar Vokietiją
          Jūsų supratimas apie tai, kas yra jaukus, žmogiško mastelio miestas yra BŪTENT PROVINCIALUS, NES JŪS PROJEKTUOJATE VIENKIEMĮ Į MIESTĄ

          Comment


            to žiburiniams ir gūgliniams: Dviračio išradinėtojai kažkokie. Gal apsiimat sumokėt už tuščių erdvių tvarkymą ir transporto nuostolius kad taip svaičiojatės tom nesamonėm?
            Paskutinis taisė evvt; 2019.08.06, 13:22.

            Comment


              Vilnius ne Kuldyga ar Tukums, tai nesigaus turėt vieno-dviejų aukštų namų ir tuo pačiu šalia žalių plotų. Greičiau bus aukštuminė statyba su mažo ploto butukais už solidžią kainą. Gyvenimo kokybė toks gan subjektyvus matas. Vienam gyvenimo kokybė yra viskas arti ir suspausta, kai dėl kiekvieno dalyko turi generuoti BVP pirkdamas/nuomodamas. Kitam gyvenimo kokybė yra erdvės turėjimas ir galimybė namuose užsiimti kuo nori kai net nesuki galvos vienos ar kitos įstaigos toli ar arti nes tau jų tiesiog nereikia.

              Comment


                Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą

                Aš taip pat palaikau tankinimo idėją, nors gimiau ir augau Vilniuje. Bet ne apie save norėjau pasakyti. Tankinimo idėja remiasi žymiai senesne tradicija, nei Amerikos miestai, kurių daugelis, beje, neturi senamiesčių ir centro. Vilniaus senamiesti buvo tankiai užstatytas, buvo perimetrinis užstatymas ir tai labai sena urbanistikos tendencija, einanti kaip minimum nuo viduramžių. Netgi nedideli Latvijos miesteliai, tokie kaip Tukums, Saldus, ir ypač Kuldyga yra tankai užstatyti vieno-dviejų aukštų namais, šalia pat yra žali plotai, upės kanalai. Ir tai visai nekerta per gyvenimo kokybę.
                Taigi, miestelio atmosfera yra ne trobos su aplink augančiomis dilgėlėmis, bet tokia kompozicija, kuri yra pav. Kuldygoje. Aš jau nekalbu apie Čekiją ar Vokietiją
                Jūsų supratimas apie tai, kas yra jaukus, žmogiško mastelio miestas yra BŪTENT PROVINCIALUS, NES JŪS PROJEKTUOJATE VIENKIEMĮ Į MIESTĄ
                Manau, kad žmonės orientuojasi (orienatlistika...) šiek tiek į kitokius pavyzdžius ir miestų struktūrą:

                Vienas seniausių šiaurinės Rusios miestas Rostovas Didysis


                Nors ir ten nuo XVI a. jaučiama Vakarų Europos įtaka.

                Comment


                  Bent jau senoji miesto dalis tai tikrai tanki.
                  Snowflakes will attack U <3

                  Comment


                    Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą

                    Aš taip pat palaikau tankinimo idėją, nors gimiau ir augau Vilniuje. Bet ne apie save norėjau pasakyti. Tankinimo idėja remiasi žymiai senesne tradicija, nei Amerikos miestai, kurių daugelis, beje, neturi senamiesčių ir centro. Vilniaus senamiesti buvo tankiai užstatytas, buvo perimetrinis užstatymas ir tai labai sena urbanistikos tendencija, einanti kaip minimum nuo viduramžių. Netgi nedideli Latvijos miesteliai, tokie kaip Tukums, Saldus, ir ypač Kuldyga yra tankai užstatyti vieno-dviejų aukštų namais, šalia pat yra žali plotai, upės kanalai. Ir tai visai nekerta per gyvenimo kokybę.
                    Taigi, miestelio atmosfera yra ne trobos su aplink augančiomis dilgėlėmis, bet tokia kompozicija, kuri yra pav. Kuldygoje. Aš jau nekalbu apie Čekiją ar Vokietiją
                    Jūsų supratimas apie tai, kas yra jaukus, žmogiško mastelio miestas yra BŪTENT PROVINCIALUS, NES JŪS PROJEKTUOJATE VIENKIEMĮ Į MIESTĄ
                    Tankinimas tai nėra kultūrinė tradicija. Viduramžiais tankinimas buvo atliekamas saugumo sumetimais,o ne dėl patogumo - žmonės norėjo sutilpt tarp miesto sienų, o gatvės buvo dėliojamos taip kad priešininkui būtų sunkiau prasibraut. Dabar miestas neprivalo laikytis tokių gairių kaip perimetrinis užstatymas ar kuo tankesnis susigrūdimas. Beje š nelaikau senamiesčio tankiu, viduramžių tankinimas tikrai neprilygsta perkūnkiemiams - gyvenamieji namai nebuvo aukšti ir kvartalai turėjo kiemus. Aš prieš tankinimą kuris eina aukštyn.

                    Aš neprojektuoju vienkiemio į miestą. Vilnius buvo miestas iki dabartinio tankinimo bumo, tad provincija jis netaps. Tiesiog bus pjaunamas Vilniaus unikalumas.
                    Spėkit kodėl Žvėrynas ar Čiurlionio gatvė skaitosi kaip prestižiniai? Kodel perkūnkiemis keikiamas?

                    Comment


                      Geresnis palyginimas tarp senojo Žvėryno ir už Sėlių gatvės ar Čiurliono gatvės palyginus su chruščioviniu naujamiesčiu. Atstumo iki centro skirtumas nedidelis, bet prestižas ir gyvenimo kokybė skiriasi kaip diena ir naktis

                      Comment


                        O kodėl tada Šnipiškės neprestižinės, jeigu Žvėrynas prestižinis? Ne tik užstatyme esmė, bet dar ir jo kokybėje ir vertėje.
                        Snowflakes will attack U <3

                        Comment


                          Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą

                          Nelabai jūs orietuojatės tuose Naujininkuose. Kapsų 11 yra šalia IKI, dar kiek paėjus link D&G gatvės yra Lidl. Maxima yra kitoje D&G gatvės pusėje. Antra nėra ten aplink jokių logistikos/pramonės objektų, jie prasideda važiuojant link oro uosto už sankryžos su Žirnių gatve.
                          P.S. jokio intereso šiame projekte neturiu.
                          Na, mano google maps rodo, kad nuo Kapsų 11 iki legendinės Naujanų Maximos, kuri yra naujanų problemų epicentras, yra 350 m. Nežinau jūsų kriterijų, bet pagal mano standartus tai atitinka "šalia" sąvoką. Lygiai taip pat nuo minėto projekto iki Žirnių g. 800 m. - kas atitinka mano "netoli" sąvokos kriterijus
                          Naujininkuose yra viena didelė/intensyvi g. - tai Dariaus ir Girėno g., kuria eina visas judėjimas į minėtus pramonės objektus. Kapsų 11 yra 280 m. nuo šios gatvės.
                          Aš irgi neturiu nieko asmeniško prieš ar už projektą, tik konstatuoju, kad Naujinkuose yra gerokai patrauklesnių lokacijų.

                          Comment


                            Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

                            Man atrodo reikia daryti skirtumą tarp artimųjų Naujininkų, t.y. dalies šalia senamiesčio (Tyzenhauzų/Stadiono/Liepkalnio/Gudų g. ir t.t.) - kurie iš esmės yra kelių šimtų m. atstumu nuo Aušros vartų/senamiesčio.
                            Tai kad iš šitų gatvių tik Gudų yra Naujininkuose, visos likusios - Rasos.

                            Comment


                              Parašė Saliamonas Rodyti pranešimą

                              Na, mano google maps rodo, kad nuo Kapsų 11 iki legendinės Naujanų Maximos, kuri yra naujanų problemų epicentras, yra 350 m. Nežinau jūsų kriterijų, bet pagal mano standartus tai atitinka "šalia" sąvoką. Lygiai taip pat nuo minėto projekto iki Žirnių g. 800 m. - kas atitinka mano "netoli" sąvokos kriterijus
                              Naujininkuose yra viena didelė/intensyvi g. - tai Dariaus ir Girėno g., kuria eina visas judėjimas į minėtus pramonės objektus. Kapsų 11 yra 280 m. nuo šios gatvės.
                              Aš irgi neturiu nieko asmeniško prieš ar už projektą, tik konstatuoju, kad Naujinkuose yra gerokai patrauklesnių lokacijų.
                              Kuom dabartinė vieta bloga? Įmečiau nuotrauką, kur matosi, kokia aplinka ir vaizdai pro langą, visiška ramybė, daug žalumos, kaiminystėje jokių pramoninių objektų, magistralinių gatvių, kur šnipiškėse ar naujamiestyje keli km nuo senamiesčio rastumėte tokią aplinką? Čia nebent tik žvėryne panašiai.
                              Atsiprašau, bet kuom jum ta maxima užkliuvo? Šalia esantis lidlas nekliūna? Aš pats pažįstu gyvenančių naujininkuose, ir jie į tą maximą eina apsipirkti, šunis vedžioja po visus užkampius ten aplink, eina iki senamiesčio pėsčiomis ir per kokius 10 metų kiek ten gyvena, nei karto niekas neužpuolė ir net nebandė to daryti. Tiesa, vieni išsikelia į nuosavą namą, bet ne dėl saugumo, o dėl to, kad butas šeimai su vaikais per mažas. Čia labiau stereotipai dėl tų naujininkų baisumo, realiai kontingentas nėra blogesnis nei kur nors žirmūnuose, šeškinėje ar fabuose, kur privežta ne tik tų pačių darbininkų, bet ir buvusių kalinių.
                              Paskutinis taisė Lettered; 2019.09.20, 16:07.
                              Flickr

                              Comment


                                Naujininkų Maxima baisi? Tai jūs nueikit į IKI, buvusi Eglutė, Antakalnyje. Ir aplink ją. Dar neaišku, kur blogiau Naujininkuose ar toje Antakalnio dalyje.

                                Comment


                                  Iškart prisipažįstu, skaičiau labai ne daug daugiau, nei tik antraštę. Bet būtent antraštė mane ir suintrigavo:

                                  Renkantis butą atskaitos tašku tampa liūdnai pagarsėjęs Perkūnkiemis, po jo – viskas tik geryn. Avulis: tai lyg koks getas

                                  Kam kalbėt, o kam patylėt. Perkūnkiemis - tai Vilniaus tragedija. Bet tai jau praeitis, kaip ir sovietiniai daugiabučiai. Svarbiausia yra dabartis, o prie to, kad dabartis irgi būtų tragedija, Avulis daugiausiai prisidėjo - Žvėryno namai yra tokia pati tragedija ir getas, kiek ir Perkūnkiemis, jeigu įvertinsim tai, kad Žvėryno namai statyti po 15 metų ir centrinėje miesto dalyje. Tai, ką Avulis išdarinėja Žalgirio stadiono vietoje irgi yra tragedija. Galbūt dabar taip pusiau patraukliai atrodo, ypač kai įrengė tikrai gerą pėsčiųjų alėją, bet tie žemos architektūrinės vertės daugiabučiai, kurie atrodo kaip patobulinti sovietiniai daugiabučiai ir tie nauji ofisų pastatai, kurie tęsiasi šimtus metrų, bent jau man įvertinus vietą atrodo tragiškai jau dabar ir net nesinori prognozuoti kaip jie atrodys po 15 metų. Pradžioje Marriot viešbutis, kurio architektūra pakankamai aukšto lygio, nuteikė optimistiškai, bet viskas, kas sekė po to (išskyrus pėsčiųjų alėją), yra totalus disappointmentas ir būsimas centrinis Perkūnkiemis.

                                  Comment


                                    Suktų kolūkiečių tauta, kokios architektūros verti, tokią ir turime.

                                    Comment


                                      Blogai yra tai, kad buvusieji atskiri patrauklūs sklypai įgauna šimtus ar tūkstančius naujų savininkų (vietoje vieno-kito). Dabar jie ten bus šimtmečiams. Iškrapštyti juos iš ten gali nebet didžiulis gamtinis kataklizmas, arba rimtas karas (i.e.Groznyj).

                                      Comment


                                        Parašė Obi-Wan Kenobi Rodyti pranešimą
                                        Naujininkų Maxima baisi? Tai jūs nueikit į IKI, buvusi Eglutė, Antakalnyje. Ir aplink ją. Dar neaišku, kur blogiau Naujininkuose ar toje Antakalnio dalyje.
                                        Kiek žinau, Naujininkų Maxima yra ta Maxima, kurioje pavagiama daugiausiai prekių visoje Lietuvoje

                                        Comment


                                          O faktas, kad oro uosto teritorija prasideda už kažkur 1.5km netrukdo? Ar čia jau pakankamas atstumas, kad nesigirdėtų triukšmo?

                                          Be to, ten kažkas lygino su Šnipiškėm ir kad arčiau senamiestis nuo naujanų nei nuo Šnipiškių glūdumos. Tai gal ir tiesa, bet realiai gyvenime kiek dažnai vykstat į tą senamiestį? Beveik visi biurai iškelti jau kitur - Ozas, NMC į kur nuo kokių Linkmenų žymiai patogiau nusigausi, o savaitgalį pavažiuot truputį iki senamiesčio pasivaikščiot kažin ar problema. O pats rajonas tai be šansų, kad per artimiausius 10 metų taps likvidus.

                                          Nežinau, neįtikina manęs kainodara. Tuolabiau, kad prasideda nuo 1850, tai tikėtina bet koks normalesnis butas bus min 2k/kv. Jau tada tikrai geriau imčiau Kernavės Aveniu, kuris gali tapti visai prestižiniu daugiabučiu, kai infrastruktūros, verslo centrų, skvero objektai šalia bus įgyvendinti.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X