Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus Lukiškių aikštės rekonstrukcija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Ačiū dievui jis miręs ir neturi žodžio laisvės

    Comment


      Parašė Creatium Rodyti pranešimą
      Na, gal nereikia tų realistiškumų, nes atrodys blogai. Tikrai blogai. Kaip lėlė ar iškamša. Nevertinant ilgaamžiškumo.
      Va būtent, grįžtam į socrealizmą. Kažkaip 3D Vytis man visiškai nesižiūri ir tik gadins aikštės vaizdą.

      Man labai patiko Tautos dvasia skulptūros idėja: minimalizmas, bet daug pasakyta

      Comment


        Parašė liootas Rodyti pranešimą
        Va būtent, grįžtam į socrealizmą. Kažkaip 3D Vytis man visiškai nesižiūri ir tik gadins aikštės vaizdą.

        Man labai patiko Tautos dvasia skulptūros idėja: minimalizmas, bet daug pasakyta

        Atvaizdas
        Man šitas irgi patiko. Su sąlyga, kad bus aukštas, puikių medžiagų ir puikiai apšviestas.

        Comment


          Ar išlaikytų tas kailis lietų, sniegą, drėgmę? Paskui atrodys lyg kaime ant tvoros numestas ir pamirštas kilimas Kur dar paukščių išmatos. Juk tą paminklą ir valyt laikas nuo laiko reiktų.

          Be to, Eidvi, rašoma atskirai

          Comment


            Parašė liootas Rodyti pranešimą
            Va būtent, grįžtam į socrealizmą. Kažkaip 3D Vytis man visiškai nesižiūri ir tik gadins aikštės vaizdą.

            Man labai patiko Tautos dvasia skulptūros idėja: minimalizmas, bet daug pasakyta

            Atvaizdas
            Pritariu paukscio-skrydzio skulpturai. Vytis? Tikrai ne, cia jam ne vieta. Gyvenam multikulturiniam mieste, o ne etnografiniam kaime. In-your-face nacionalizmo apraiskom vieta prie istoriniu vietu, o ne miesto laisvalaikio zonose.

            Comment


              Parašė B.S. Rodyti pranešimą
              Pritariu paukscio-skrydzio skulpturai. Vytis? Tikrai ne, cia jam ne vieta. Gyvenam multikulturiniam mieste, o ne etnografiniam kaime. In-your-face nacionalizmo apraiskom vieta prie istoriniu vietu, o ne miesto laisvalaikio zonose.
              Pakalbėta kaip iš mėnulio iškritus, nežinant elementarių faktų apie Lietuvą
              Vytis nėra nei etnografinis nei išskirtinai nacionalistinis simbolis. Tai yra Lietuvos valstybingumo ženklas, ir buvusios multikultūrinės LDK herbas. Po šituo herbu gyveno ir veikė lenkai, rusėnai, totoriai, karaimai, žydai, vokiečiai etc
              To pasekmėje, Vytis yra ne tik Lietuvos herbas, bet ir naudojamas keleto Lenkijos vaivadijų ir miestų, bei nesovietinės gudų valstybingumo versijos propaguotojų.


              Šiaip tas "Ramybės" projektas, kur medžiai juosia laukymę, nežinau, sąmoningai, ar ne, yra pakankamai romantiškai istoriškas. Nes toj vietoj, lyg ir buvo Šventaragio girios laukymė, kuri atsirado kertant medžius pagoniškiems laidojimams sudeginant.

              Comment


                Parašė Eikantas X Rodyti pranešimą
                Pakalbėta kaip iš mėnulio iškritus, nežinant elementarių faktų apie Lietuvą
                Vytis nėra nei etnografinis nei išskirtinai nacionalistinis simbolis. Tai yra Lietuvos valstybingumo ženklas, ir buvusios multikultūrinės LDK herbas. Po šituo herbu gyveno ir veikė lenkai, rusėnai, totoriai, karaimai, žydai, vokiečiai etc
                To pasekmėje, Vytis yra ne tik Lietuvos herbas, bet ir naudojamas keleto Lenkijos vaivadijų ir miestų, bei nesovietinės gudų valstybingumo versijos propaguotojų.
                Mes mylim Vytį, bet tegu lieka jis herbe ir istorinėje vėliavoje. Aš tikrai už, kad Lukiškių aikštėj liktų pakelta istorinė vėliava (ją reiktų, žinoma, patraukti kur labiau prie aikštės krašto). Bet pati mintis, kad Vytis turėtų tapti iš visų pusių apeinama skulptūra man atrodo nevykusi ir nelabai prasminga.

                Comment


                  Šiuo atveju, neteigiau, kad aikštėje būtinas Vytis. Tiesiog pakomentavau keistą valstybinio simbolio interpretaciją.

                  Comment


                    Parašė B.S. Rodyti pranešimą
                    Pritariu paukscio-skrydzio skulpturai. Vytis? Tikrai ne, cia jam ne vieta. Gyvenam multikulturiniam mieste, o ne etnografiniam kaime. In-your-face nacionalizmo apraiskom vieta prie istoriniu vietu, o ne miesto laisvalaikio zonose.
                    Aš visokių "senovinių" paminklų ir skulptūrų irgi nelabai mėgstu ir nemanau, kad reiktų statyti naujus kaip dabar esantys Gediminui ar Mindaugui, bet Vytis yra ne koks etnografinis reliktas, o oficialus Lietuvos valstybės herbas, taip ir valstybinėje vėliavoje jis pavaizduotas, tad būtų logiška, kad ir bent vienas paminklas jam stovėtų.
                    Flickr

                    Comment


                      Parašė index Rodyti pranešimą
                      Pagal aprašymą išeitų kažkas tokio.

                      Atvaizdas
                      O dieve ... Kas čia per epocha (tiek stilistiškai, tiek dvasiškai) - 1848-ieji?
                      There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                      Comment


                        Per LRT rodytą laidą matėsi ta skulptūra krašteliu. Vytis kiek stilizuotas, labai energingas, veržlus. Bet vis tiek man norisi šiek tiek šuolaikiškesnės skulptūros

                        Comment


                          Parašė liootas Rodyti pranešimą
                          Per LRT rodytą laidą matėsi ta skulptūra krašteliu. Vytis kiek stilizuotas, labai energingas, veržlus. Bet vis tiek man norisi šiek tiek šuolaikiškesnės skulptūros

                          Atvaizdas
                          Bus dar vienas pašaipų objektas šalia Gedimino ir Mindaugo
                          Lietuva visiems.

                          Comment


                            Čia Gedimino Karaliaus "Vytis"?

                            Comment


                              Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                              Aš visokių "senovinių" paminklų ir skulptūrų irgi nelabai mėgstu ir nemanau, kad reiktų statyti naujus kaip dabar esantys Gediminui ar Mindaugui, bet Vytis yra ne koks etnografinis reliktas, o oficialus Lietuvos valstybės herbas, taip ir valstybinėje vėliavoje jis pavaizduotas, tad būtų logiška, kad ir bent vienas paminklas jam stovėtų.
                              Sutinku, kad paminklas kazkur turi stoveti. Taciau tik ne cia. Atrodo apgailetinai ir juokingai tuo paciu metu. Pasikartosiu, Vyciui ir kitiems istoriniams paminklams laisvalaikio zonos nera tinkama vieta. Cia tas pats, kas Lukiskiu aiksteje smeigti Kestuti, Vytauta, Herku Manta ar dar ka nors. Absoliuciai jokiu sasaju. Tokie paminklai tinka tik prie istoriniu arba valstybiniu vietu. Nejuokinkit pasaulio su lietuviskumu ne vietoje.

                              Comment


                                P.S.: Nebent bus nuspresta Lukiskiu aikste paversti centrine Valstybiniu svenciu, sustikimu vieta. Tik ar to norime?

                                Comment


                                  P.S.S.: Pasodinkite azuola(azuolu) aukoms pagerbti, ir nereikes jokiu kvailu paminklu.

                                  Comment


                                    Parašė B.S. Rodyti pranešimą
                                    Sutinku, kad paminklas kazkur turi stoveti. Taciau tik ne cia. Atrodo apgailetinai ir juokingai tuo paciu metu. Pasikartosiu, Vyciui ir kitiems istoriniams paminklams laisvalaikio zonos nera tinkama vieta. Cia tas pats, kas Lukiskiu aiksteje smeigti Kestuti, Vytauta, Herku Manta ar dar ka nors. Absoliuciai jokiu sasaju. Tokie paminklai tinka tik prie istoriniu arba valstybiniu vietu. Nejuokinkit pasaulio su lietuviskumu ne vietoje.
                                    Europoje bene visos aikštės turi po paminklą. Vienur tai - tiesioginiai paminklai, kitur - paminklai-fontanai.

                                    Parašė B.S. Rodyti pranešimą
                                    P.S.: Nebent bus nuspresta Lukiskiu aikste paversti centrine Valstybiniu svenciu, sustikimu vieta. Tik ar to norime?
                                    Dalinai toks šios aikštės tikslas ir bus. Visos šventės iš Katedros nepersikels, bet dalis - turbūt.

                                    Comment


                                      Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                                      Dalinai toks šios aikštės tikslas ir bus. Visos šventės iš Katedros nepersikels, bet dalis - turbūt.
                                      Rotuse?
                                      Aikste prie Seimo?
                                      Aikste prie Vyriausybes?
                                      Daukanto aikste?
                                      P.S.: Kiek valstybiniu aiksciu mums dar reikia?
                                      Paskutinis taisė B.S.; 2016.05.07, 23:59.

                                      Comment


                                        Aikštės sprendinių pristatymas ketvirtadienį

                                        http://architektusajunga.lt/anonsai/...as-pristatymas

                                        Comment


                                          Ketvirtadienį, gegužės 12 d., 15 val. Lietuvos architektų sąjungoje visuomenė galės susipažinti su būsimu naujuoju Lukiškių aikštės veidu.

                                          http://www.ivilnius.lt/naujienos/sta...69643d34313438

                                          Comment

                                          Working...
                                          X