Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus Lukiškių aikštės rekonstrukcija

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
    Dabar nebe tie geri laikai, kai vyko Gedimino pr. rekonstrukcija. Už 2 mln. Eur tik plyteles išeis sudėti ir suoliukus naujus pastatyti.
    Tai ir tam dabar reikia papildomų lėšų

    Comment










      Comment


        Pristatyti Vyčio skulptūros Lukiškių aikštėje projektai:

        http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...111842/2767114

        Ir viena iš ju nėra neimanoma bjaurybė! Na, mano humblina nuomone.

        Comment


          Klasikinė figūra. Gerai padaryta. Galbūt tai būtų teisingas sprendimas, nes vis tik vytis yra heraldinis dalykas, valstybės simbolis.
          N N N

          Comment


            Tikriausiai čia pats tinkamiausias pasirinkimas ir aš galiu paantrinti.
            Atėjo, pamatė, pastatė...

            Comment


              tyčia ar ne, tačiau daugumoje šių dienų LT Vyčio versijose - šalmas be plunksnelės ; veltui atsisakome savo paveldo

              Comment



                tyčia ar ne, tačiau daugumoje šių dienų LT Vyčio versijose - šalmas be plunksnelės ir žirgas vaizduojamas stovintis / stabdantis / statiškas, kuomet istoriška būtų vaizduotį jį vidury raito šuolio ; veltui atsisakome savo paveldo

                Nepaisant draugiškos kritikos - palaikau tą patį "Laisvės karį"
                Paskutinis taisė Carl di Ortus; 2017.02.02, 14:37.

                Comment


                  Manau, kad šį kartą matomi variantai kur kas geresni (puiki praktika susiaurinti temą iki konkrečios idėjos), tačiau man Vytis pernelyg primena Gedimino paminklą Katedros aikštėje. Susidaro toks „tai jau matyta“ vaizdas. Bet gal tą girtą Gediminą kada nors išveš iš ten...
                  Lietuva visiems.

                  Comment


                    Bent jau ne baisusis socfašizmrealizmas:



                    Aš asmeniškai už tą plastilininį, su kūgine galva. Toks truputį Silent Hill.

                    Comment


                      Keistas sprendimas taip pasukt skydą. Jis ir realybej turbūt nelabai gali būt taip pasuktas ir tokiame judesyje,o šiuo atvėjų dar plius ir nesimato vyčio kryžiaus. Nors visumoj tai labai neblogai atrodo.

                      Comment


                        Aš irgi pritariu, kad čia įdėtas variantas yra turbūt geriausias, nors ir taisytinas. Dar įdomus gal būtų tas lekiantis Vytis iš pailgų strypų, o kiti tai meh...

                        Comment


                          Mano mėgstamiausias raitelio monumentas:

                          Comment


                            Parašė Creatium Rodyti pranešimą
                            Aš irgi pritariu, kad čia įdėtas variantas yra turbūt geriausias, nors ir taisytinas. Dar įdomus gal būtų tas lekiantis Vytis iš pailgų strypų, o kiti tai meh...
                            Tas iš strypų man labiau patinka. Šitas man, kaip besimokiusiam medžiagų atsparumo discipliną, kelia abejonių - gali lūžti kojos. Ne be priežasties Peterburge Varinis raitelis prilaikomas dar ir žemę siekiančia uodega, trimis taškais.

                            Comment


                              Kažkaip nesinori XXI a. statyti realizmą. Geriau jau L. Truikio vyties variantą pabandyt suskulptūrinti.
                              Arba šiuo atveju nieko neišradinėti - turime J. Zikaro skulptūrą, kurią reikia pastatyti nebe laikinojoje sostinėje, ir normaliu masteliu.

                              Comment


                                Parašė Rimas_OK Rodyti pranešimą
                                Kažkaip nesinori XXI a. statyti realizmą. Geriau jau L. Truikio vyties variantą pabandyt suskulptūrinti.
                                Arba šiuo atveju nieko neišradinėti - turime J. Zikaro skulptūrą, kurią reikia pastatyti nebe laikinojoje sostinėje, ir normaliu masteliu.
                                Aš irgi norėčiau matyti ką nors įdomaus ir modernaus, o ne Gedimino paminklą nr. 2, juolab ir pati pati aikštė po rekonstrukcijos taps modernia be jokių klasikinių mažosios architektūros elementų.
                                Flickr

                                Comment


                                  Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                  Aš irgi norėčiau matyti ką nors įdomaus ir modernaus, o ne Gedimino paminklą nr. 2, juolab ir pati pati aikštė po rekonstrukcijos taps modernia be jokių klasikinių mažosios architektūros elementų.
                                  Aš nesutinku. Realizmas (detaliai atliktas, remiantis istoriniais, archeologiniais duomenimis - šarvai, ginkluotė) daug geriau, negu kažkoks modernas. O Gedimino paminklas yra blogas pavyzdys, nes primena ne realistišką kunigaikščio pavaizdavimą, bet girtą samurajų, kuris nulipęs nuo žirgo laiko kalaviją už ašmenų + veido bruožai azijiniai. Nekalbu apie šarvus (kuomet jį statė nebuvo jokio aiškaus supratimo). Mindaugas Vilniuje paslpėtas po kaldra, o Vytautą Vilniuje turime šv. Mikalojaus bažnyčioje, bet ir tai tik biustą. Viskas su kunigaikščiais. Mano subjektyvia nuomone, mūsų skulptoriams reikėtų išmokti gerai ir kokybiškai atlikti realistinius darbus, o vėliau nerti į eksperimentinį moderną, o daroma atvirkščiai, todėl kuomet reikia pagaminti kokio Basnavičiaus skultūrą išeina visokie cilindrai ir vyrai su palmemis/šluotomis.

                                  Comment


                                    Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                                    Aš irgi norėčiau matyti ką nors įdomaus ir modernaus, o ne Gedimino paminklą nr. 2, juolab ir pati pati aikštė po rekonstrukcijos taps modernia be jokių klasikinių mažosios architektūros elementų.
                                    Šiaip jau Gedimino paminklas ir yra modernas

                                    Bet, aišku, Vyčio monumentui sverbiausia yra idėja ir simbolizmas.

                                    Comment



                                      Comment


                                        Tai dauguma Vyčio darbų - moderniai interpretuojamas vytis Rinkitės. Su Basanavičium, Povilaičiu tas pats.
                                        N N N

                                        Comment


                                          Pasirodo jau yra

                                          Comment

                                          Working...
                                          X