Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Dviračių takai Vilniuje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Na taip. Bet girčiausią traktoristą teko sutikti pačiam mieste kai su miesto autobusu užspaudė prie kelkraščio. Bet su tokia logika ir laukti autobuso stotelėje prie Operos yra „objektyviai pavojinga“.

    Comment


      Mes toje pačioje šalyje gyvenam? Retai kada važinėju kartu su eismu >=70 km/h gatvėse ir daugiau nei 2 juostų gatvėse, bet, nors ir kiek mažai teko važiuoti, susidūriau su, sakyčiau, pakankamai atvejų, kai vairuotojai mane dideliu greičiu aplenkė 10-60 cm atstumu, kas, mano požiūriu, nėra saugus atstumas. Tas pasakymas, kad daug ar mažai vairuotojų taip daro gana reliatyvus, bet turint galvoje, kiek mašinų mane aplenkia ir kokios tik dalelės reikia vairuotojų, kurie mane (beveik) nužudytų, tai kažkaip kitaip dalykai susišviečia.

      Visiškas kazusas, bet kažkada teko pavažinėti Lenkijoje arčiau Lietuvos sienos, tai pasirodė, kad žymiai daugiau vairuotojų lenkė visa arba bent daugiau ne per pusę juostos.

      Comment


        Parašė Skeptikas Rodyti pranešimą

        Šiaip stebiuosi kaip ten dar nenutiko kokia tragedija, ypač toje pusėje arčiau litexpo, dviratis su platesnėmis rankenomis vos įsipaišo, su pėsčiuoju prasilenkti praktiškai neįmanoma. Pats ne kartą mačiau kaip dviratininkai su rankena kabina stulpus. Man pačiam važiuojant ten, sėdynė tokiame pačiame aukštyje kaip tilto turėklas. Švelniai tariant kraupu.
        Aš su savo šiuolaikišku MTB plačiu vairu ten važinėjau, kartais pavykdavo švariai pralįsti, kartais gripo galas trynėsi į turėklą, porą kartų nusirioglinau be didelių aukų. Kartą sustojau ties vienu stulpu patikrinti, koks ten visgi yra tarpas.

        Click image for larger version  Name:	IMG_20220213_161554.jpg Views:	0 Size:	2,76 MB ID:	2043659
        Nustebau, kad dažniausiai pavykdavo įtilpti.

        P.S. Vairas dabar 77 cm, dar 3 cm sutrumpintas nuo gamyklinės būsenos.

        Comment


          Na, nežinau, man daugiau pasitaiko atvejų, kai koks savivartis ar fūra 30 sekundžių pavažiuoja iš paskos, o aplenkia per tris metrus, nei kad fūra praskustų per centimetrus. Net baisiojoj pavojingojoj Lentvario gatvėj. Per 30000 km tik porą kartų buvau praskustas taip, kad išgąsdino, ir tai buvo ne fūros.

          Comment


            Parašė kuk Rodyti pranešimą
            Mes toje pačioje šalyje gyvenam? Retai kada važinėju kartu su eismu >=70 km/h gatvėse ir daugiau nei 2 juostų gatvėse, bet, nors ir kiek mažai teko važiuoti, susidūriau su, sakyčiau, pakankamai atvejų, kai vairuotojai mane dideliu greičiu aplenkė 10-60 cm atstumu, kas, mano požiūriu, nėra saugus atstumas. Tas pasakymas, kad daug ar mažai vairuotojų taip daro gana reliatyvus, bet turint galvoje, kiek mašinų mane aplenkia ir kokios tik dalelės reikia vairuotojų, kurie mane (beveik) nužudytų, tai kažkaip kitaip dalykai susišviečia.

            Visiškas kazusas, bet kažkada teko pavažinėti Lenkijoje arčiau Lietuvos sienos, tai pasirodė, kad žymiai daugiau vairuotojų lenkė visa arba bent daugiau ne per pusę juostos.
            Per 10cm dideliu greičiu būtų kaligrafiškas lenkimas. Vairuotoją galima tiesiai į ralio čempionatą siųst.

            Comment


              Parašė mantasm Rodyti pranešimą

              Per 10cm dideliu greičiu būtų kaligrafiškas lenkimas. Vairuotoją galima tiesiai į ralio čempionatą siųst.
              Didelis greitis – tai čia dvigubai-keturgubai didesnis negu mano, kaip važiuojančio 15-25 km/h. Prasilenkimas per 10 cm nuo dviračio vairo (vairuoju tiesų vairą) paprastai rodo ne meistriškumą, bet polinkį lošti su labai artimu lenkimu, kuris, šiek tiek tuo momentu pavingiavus dviračiu kartais tampa dar artimesnis, nes tobulai tiesiai važiuoti nemoku, o dažnai ir vėjo gūsiai, akmenukai, duobelės ir šiaip netvarkingas kelkraštis neleidžia.

              Nežinau, ar čia tas atevjis, bet esu daug kartų pastebėjęs, kad su sportinio tipo dviratininkais (pvz., važinėjančiais plentiniais dviračiais ar šiaip daug keliaujančiais dviračiais) neretai sunku diskutuoti apie daug dalykų, susijusių su dviračiais (saugumą, saugumo jausmą, infrastruktūrą, važiavimo stilių, dviračio priežiūrą ir pan.), nes daugelis jų nebesugeba matyti iš eilinio žmogaus perspektyvos.

              Nesakau, kad iš sportininkų nėra ko išmokti, bet kai toks sportininkas stebisi, kai sakai, kad tas ar anas kelias nemalonus važiuoti ar kad trūksta geros infrastruktūros, nes jis vairuoja lygiu it stiklas intensyvaus eismo keliu kartu su >=70 km/h lekiančiais vairuotojais ar ramiu veidu aiškina, kad mynimas aukštu kadensu yra vienintelis teisingas, net jei keliskart pasakau, kad dviratį daugiausia naudoju susisiekimui ar kad turėčiau po kiekvieno važiavimo plauti dviratį, valyti ir tepti grandinę, tai kažkaip nusprendžiu, kad nebus pas mus bendro atskaitos taško diskusijai.
              Paskutinis taisė kuk; 2023.04.14, 18:12.

              Comment


                Parašė kuk Rodyti pranešimą

                Didelis greitis – tai čia dvigubai-keturgubai didesnis negu mano, kaip važiuojančio 15-25 km/h. Prasilenkimas per 10 cm nuo dviračio vairo (vairuoju tiesų vairą) paprastai rodo ne meistriškumą, bet polinkį lošti su labai artimu lenkimu, kuris, šiek tiek tuo momentu pavingiavus dviračiu kartais tampa dar artimesnis, nes tobulai tiesiai važiuoti nemoku, o dažnai ir vėjo gūsiai, akmenukai, duobelės ir šiaip netvarkingas kelkraštis neleidžia.
                Per 10cm nuo vairo, tikėtina, reikštų veidrodėlį per alkūnę. Nes paprastai važiuojant dviračiu alkūnės yra atsikišusios į šonus. Net ir su plačiais vairais. Per 10cm su veidrodėliu nuo alkūnės būtų įmanoma. Bet su tokiais atstumais, jei tai būtų dažnas reiškinys, dažnas reiškinys būtų ir su veidrodėliu per alkūnę dėl pavingiavimų ir t.t.

                Nesiginčiju, su jautresniais nervais važiuoti eisme gali būti nejauku. Bet „10cm“ jau truputi perspausta..

                Comment


                  Parašė mantasm Rodyti pranešimą

                  Per 10cm nuo vairo, tikėtina, reikštų veidrodėlį per alkūnę. Nes paprastai važiuojant dviračiu alkūnės yra atsikišusios į šonus. Net ir su plačiais vairais. Per 10cm su veidrodėliu nuo alkūnės būtų įmanoma. Bet su tokiais atstumais, jei tai būtų dažnas reiškinys, dažnas reiškinys būtų ir su veidrodėliu per alkūnę dėl pavingiavimų ir t.t.

                  Nesiginčiju, su jautresniais nervais važiuoti eisme gali būti nejauku. Bet „10cm“ jau truputi perspausta..
                  Kitąkart, kai taip atsitiks, išsitrauksiu liniuotę. O iki to laiko, bent iki vasaros, pamėginsiu išmatuoti skirtumo tarp savo alkūnės ir vairo krašto modą, medianą, vidurkį ir kvartilius. Dar bandysiu paieškoti statistikos, kokiuose aukščiuose būna automobilių veidrodėlių lateralinė dalis ir ar tas aukštis arčiau mano alkūnės aukščio ar dviračio vairo krašto aukščio. Be abejo, reikės dar įvertinti, kad mano alkūnės ir vairo krašto aukščiai nuolat važiuojant svyruoja.

                  Gal JavaScriptu pavyks kažką sukurti vizualiai panašaus į https://ciechanow.ski/bicycle/ Tik ne apie patį dviratį, bet konkrečiai analizę santykio tarp automobilio (veidrodėlio), dviračio svyravimo ir vingiavimo, dviratininko alkūnės ir dviračio vairo krašto.
                  Paskutinis taisė kuk; 2023.04.14, 18:42.

                  Comment


                    Šiaip tai mieste važinėjant su MTB visada kils problemų dėl plataus vairo. Nes nu it's in the name: kalnų dviratis

                    Comment


                      O čia biškį grįžtant prie temos. Šiandien koks tai labai gražus oranžinis saulėlydis buvo. Žalgirio dviračių takas gražiai žiūrėjosi

                      Comment


                        Parašė John Rodyti pranešimą
                        O čia biškį grįžtant prie temos. Šiandien koks tai labai gražus oranžinis saulėlydis buvo. Žalgirio dviračių takas gražiai žiūrėjosi

                        Jei būtų be visų tų bereikaingų kringelių

                        Comment


                          Dar pora vaizdų iš dviračių takų statybos.

                          Jeigu gerai suprantu, čia statoma dviračių tako jungtis nuo Panoramos iki šviesoforinės perėjos per Narbuto g., per kurią, kaip suprantu, bus sujungimas su Narbuto taku? Gal jau nebesiruošiama naikinti šitos labai reikalingos šviesoforinės perėjos, kuri dabar suteikia daugmaž pakenčiamą galimybę nuo Panoramos ir net iš tolesnių vietų (Žalgirio, Linkmenų gatvių) patogiai pasiekti Žvėryną?


                          Narbuto/Saltoniškių sankryža, kur vykdomas Vayrotajų genacydas™


                          Comment


                            Parašė John Rodyti pranešimą
                            Šiaip tai mieste važinėjant su MTB visada kils problemų dėl plataus vairo. Nes nu it's in the name: kalnų dviratis
                            Kad ne, nekyla problemų, išskyrus tą vieną vietą.

                            Comment


                              Parašė alga Rodyti pranešimą

                              Kad ne, nekyla problemų, išskyrus tą vieną vietą.
                              Konkrečiai dėl Lazdynų tilto, tai Pietinėje pusėje šaligatvis platesnis. Nežinau, kaip su MTB, bet su bobišku miesto dviračiu pravažiuoti visai įmanoma, net jei reikia su kuo nors prasilenkti (pėsčiuoju ar kitu dviračiu)

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Dar pora vaizdų iš dviračių takų statybos.

                                Jeigu gerai suprantu, čia statoma dviračių tako jungtis nuo Panoramos iki šviesoforinės perėjos per Narbuto g., per kurią, kaip suprantu, bus sujungimas su Narbuto taku? Gal jau nebesiruošiama naikinti šitos labai reikalingos šviesoforinės perėjos, kuri dabar suteikia daugmaž pakenčiamą galimybę nuo Panoramos ir net iš tolesnių vietų (Žalgirio, Linkmenų gatvių) patogiai pasiekti Žvėryną?
                                Čia bus pėsčiųjų takas. Dviračių tako šioje pusėje nebus dabar. Na bet taip, tikslas, kad nereikėtų dviračių lipti per laiptus, kaip buvo iki dabar.

                                Comment


                                  Žvėryne dar trūksta atkarpos tarp T.Narbuto ir Vingio tilto. Iš esmės Birutės gatve.

                                  Dalis šios jungties pagerėtų, jei būtų sutvarkyta Birutės gatvė, nes dviračiai važiuoja bendrame sraute. Tačiau yra ir probeminių vietų, kurios dabar itin nepatogios. Skaičiais 1 ir 2 pažymėjau du variantus kur galima nutiesti nusukimus nuo T.Narbuto tako. 1 - ant ribos su draustiniu, nesu tikras ar tokie darbai ten galimi. 2 - tikrai ne draustinis, bet šiek tiek didesnis kampas gaunasi.

                                  Click image for larger version

Name:	zve.png
Views:	450
Size:	531,1 kB
ID:	2043794

                                  Antra probleminė vieta ties Rusijos ambasada. Dvirtakis ir pėstakis netilptų. Bendram takui su nužemintais borteliais iš abiejų pusių vietos pakaks.

                                  Click image for larger version

Name:	zv.png
Views:	424
Size:	782,5 kB
ID:	2043795

                                  Sutvarkius, gali tapti labai populiari atkarpa, nes jungtų Vakarinį Vilnių ne tik su Vingio parku, bet ir taptų ramesne alternatyva važiuoti link Gedimino pr.

                                  Comment


                                    Parašė John Rodyti pranešimą
                                    O čia biškį grįžtant prie temos. Šiandien koks tai labai gražus oranžinis saulėlydis buvo. Žalgirio dviračių takas gražiai žiūrėjosi


                                    Va dviračiu taku tai važiuoja, šaligatviu eina, o dvi gatvės šalia tuščios! nei vieno automobilio... Tai kam mes pinigus kišam į tas gatves jei niekas nesinaudoja....
                                    Paskutinis taisė Myliu miestus; 2023.04.15, 13:13.

                                    Comment


                                      Parašė John Rodyti pranešimą

                                      Konkrečiai dėl Lazdynų tilto, tai Pietinėje pusėje šaligatvis platesnis. Nežinau, kaip su MTB, bet su bobišku miesto dviračiu pravažiuoti visai įmanoma, net jei reikia su kuo nors prasilenkti (pėsčiuoju ar kitu dviračiu)

                                      Blemba, matau čia ne man vienam taip.
                                      Praeitą vasarą važiuojant nuo centro link Litexpo dešine tilto puse vos nenusiverčiau, atrodė, galva žemyn nersiu, vienoje vietoje su stulpu "prasilenkdamas" (dešinė vairo pusė kabino turėklą. T'sakant, visas gyvenimas per akis prabėgo, bet gerai, kad tik lengvai susitrenkiau / nusibrozdinau.

                                      Comment


                                        Daug kartų esu tuo tiltu važiavęs. Jei myni lėtai, pavojus skrist į upę minimalus. Tiesa, mano dviratis neaukštas, kaip ir aš pats.

                                        Comment


                                          Prie širdies chirurgijos centro, Laisvės pr., pasirodo net šie stovai nėra saugūs. Visad maniau, jog vamzdis apačioje nebus lygus, o dantytas, kad užsikabintų už betono. Matau ne pirmą tokį.

                                          Gal kas žino, kaip vyksta pats tokių stovų ar kelio ženklų stulpų montavimas? Žinau pragęžia skylę šaligatvyje, plytelės lieka vietoje. Kaip toliau? Pagal taisykles turi būti kūbas betono 1x1 m stovams. Kaip iškrapšto žemę požeminiu būdu? Spec. gražtas užsilenkiant kabinantis giliai iš šonų?

                                          Click image for larger version

Name:	IMG_20230413_140108.jpg
Views:	349
Size:	1,57 MB
ID:	2043878

                                          Click image for larger version

Name:	IMG_20230413_140205.jpg
Views:	351
Size:	1,87 MB
ID:	2043877

                                          ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

                                          Comment

                                          Working...
                                          X