Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Visagino atominė elektrinė ir susiję projektai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Sula
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Praėjo dar 2 metai, o Suomijoje nesibaigia vis statybos.
    Dar vienas svarus argumentas neįsivelti į savo atominės statybą:
    Užtat Astravo AE labai sėkmingas projektas (deja).

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Rusiškos atominės statybos Suomijoje vėl atidėtos

    http://www.vz.lt/energetika/2017/09/...e-vel-atidetos
    Praėjo dar 2 metai, o Suomijoje nesibaigia vis statybos.
    Dar vienas svarus argumentas neįsivelti į savo atominės statybą:
    Didžiausia pasaulyje branduolinės energijos gamintoja išgyvena griūtį
    https://www.delfi.lt/verslas/bloombe....d?id=82695411
    Planuojama, kad Flamanvilio atominė elektrinė bus baigta statyti 2022 metais. Tuo metu jos kaina sieks 12,4 milijardo eurų, o pastarasis gedimas atsieis net 1,5 milijardo eurų. Apgailėdamas prarastą Prancūzijos pranašumą branduoliniame sektoriuje dėl 15 metų atotrūkio tarp elektrinės statybų pradžios ir naujausio reaktoriaus atsiradimo...
    Didžiausiai pasaulyje branduolinės energijos gamintojai Flamanvilis tėra vienas iš daugelio iššūkių. Kitapus kanalo atidėjimai dviejuose Jungtinės Karalystės reaktoriuose padidino kaštus iki 22,5 milijardo svarų, arba 2,9 milijardo svarų daugiau, nei buvo įvertinta anksčiau. EDF taip pat patiria milžiniškų išlaidų, susijusių su 58 šalies atominių elektrinių, kurios tiekia daugiau kaip 70 proc. Prancūzijos energijos, išlaikymu. O kur dar faktas, kad ankstesnė elektros energijos monopolija praranda Prancūzijos rinkos dalį – tiek verslo klientų, tiek gyventojų, – nes konkurentai superka jos gaminamą energiją mažesnėmis nei rinkos kainomis.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Estijoje gali iškilti naujos kartos branduolinė jėgainė https://www.vz.lt/pramone/energetika...uoline-jegaine

    Estų bendrovė „Fermi Energia“, kurios stebėtojų tarybai pirmininkauja buvęs ilgametis valstybinės energetikos kompanijos „Eesti Energia“ vadovas p. Liive, 2030 m. ar kiek vėliau tikisi Estijoje pastatyti mažąją atominę jėgainę.
    „Fermi Energia“ 2019 m. kovą pasirašė ketinimų protokolą su Kanados kompanija „Moltex Energy“, kuriančia naujos kartos branduolinius reaktorius. Partneriai atliks galimybių studiją, o vėliau planuoja pradėti licencijavimo procedūras, rašo portalas „news.err.ee“. Tai būtų ketvirtos kartos skystos druskos branduolinis reaktorius, kurį plėtoja „Moltex Energy“.
    Didžiųjų atominių elektrinių alternatyva, jo nuomone, gali būti mažos atominės jėgainės, pastatytos pagal naujas technologijas. Jos labiau kompaktiškos, o jų statybos terminai žymiai trumpesni. „Jeigu atominės elektrinės Suomijoje (Oukiloto 3 – red.) galia sieks 1.600 megavatų (MW), tai ketvirtos kartos jėgainės galia bus 200-300 MW. Be to, jas praktiškai galima pagaminti gamykloje, o vietoje būtų atliekami tik įrengimo darbai“, – nurodo p. Liive.
    Tokių elektrinių kaina, anot jo, siekia mažiau nei 1 mlrd. Eur. Jos ir žymiai saugesnės.
    „Jos turi skystos druskos branduolinius reaktorius. Čia branduolinė reakcija vyksta, iš esmės druskos terpėje 600°C temperatūroje. Ten yra skysta druska ir nėra aukšto slėgio, todėl niekas negali susprogti ar išlėkti į orą. Ir net jei atsitiktų kas nors negero ir įvyktų nuotėkis, druska, liesdamasi su oru, iškart kristalizuotųsi. Ji negalėtų toli išgaruoti. Todėl skystos druskos reaktoriai yra saugūs vien dėl savo konstrukcijos. Iš esmės, visiškai saugūs, jei lyginsime su šiuo metu naudojamomis branduolinėmis technologijomis“, – aiškina p. Liive.

    Komentuoti:


  • myhorsegallery
    replied
    Spausti nuorodą pirmoje eilutėje....
    Paskutinis taisė myhorsegallery; 2017.10.07, 22:49.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Rusiškos atominės statybos Suomijoje vėl atidėtos

    Naujos atominės elektrinės statybų, kurias vykdys ir finansuos Rusijos „Rosatom“, pradžia Suomijoje dar kartą atidedama. „Fennovoima“, planuojamos jėgainės operatorius, paskelbė, kad statybų leidimą tikisi gauti 2019-aisiais, metais vėliau nei planuota anksčiau.
    http://www.vz.lt/energetika/2017/09/...e-vel-atidetos

    bet įdomesnis kitas faktas:
    Kitas branduolinės jėgainės projektas Suomijoje – „Olkiluoto 3“ reaktoriaus statybos taip pat jau vėluoja beveik dešimtmetį, o išlaidos joms pirminį biudžetą viršija tris kartus. Prancūzijos įmonė „Areva“ ir „Siemens“, elektrinės statytojai, šiuo metu kovoja teismuose su elektrinės operatore TVO.

    Komentuoti:


  • Jopapa
    replied
    Ignalinoje pagaliau atidarytas 20 mln. eurų vertės laikinas branduolinių atliekų „kapinynas“

    Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/verslas/naujiena...nas-664-696803

    Komentuoti:


  • luknas
    replied
    EK gali pakviesti investuoti į branduolinę energetiką.

    Iki 2050 metų gali būti investuojama į ES branduolinę energetiką nuo 450 iki 500 milijardų EUR.

    Komentuoti:


  • Al Bundy
    replied
    Tai jau galutinai baigta?

    http://www.15min.lt/verslas/naujiena...stu-664-603365

    Komentuoti:


  • luknas
    replied
    Kęstutis Jauniškis: Kai nebėra strateginių ambicijų, belieka „Gilės“ projektas

    Visaginas – lyg ašaka gerklėje

    O gal konkurencingą elektrą galėtų gaminti būsimoji Visagino atominė elektrinė? Na, šito geriau neklausti, nes tuomet premjero atsakymai visai pavandenija lyg sugedusi mišrainė.

    Prieš keletą metų dar buvo kalbama apie naujus skaičiavimus, kažkokius terminus, darbo grupes, Baltijos šalių vyriausybių vadovų susitikimus, tuo tarpu dabar nebeliko nieko – tik veblenimas, kad atsakinėjama į kažkokius estų pateiktus klausimus.



    Vis sunkiau Vyriausybės vadovui apsimesti, kad Visagino elektrinės projektui vystyti nėra nei valios, nei noro. To projekto rinkėjas juk nesupras. O štai „Gilės“ projektas gali būti patogus ir naudingas. Įvertink pastangas, rinkėjau.

    Bet gal tai klaidingos interpretacijos? Vyriausybės vadovas juk seniausiai žino, kad estai nedalyvaus Visagino AE statybose. O gal jis patyliukais derasi tik su latviais ir „Hitachi“? O galbūt AE ketina statyti tik Lietuva ir Japonija, gal dar lenkai prisidės, nes jungtis su Lietuva jau veikia?

    Na štai, ir dėliojasi nevieši, bet ambicingi strateginiai energetikos planai. Ne, ne. Rinkėjas to nesuprastų.

    Komentuoti:


  • luknas
    replied
    Lietuva pristabdė Visagino AE darbus

    В Вильнюсе министр энергетики Литвы Рокас Масюлис сообщил собкору Балтийского репортера, что работа над проектом Висагинской АЭС приостановлена.

    Причина: ситуация на рынке является неблагоприятной для продажи электроэнергии.

    — Рыночная ситуация не слишком благоприятна. Кроме того, мы ждем для дальнейшей работы над проектом, чтобы заработали наши электрические смычки с Польшей и Швецией, а цены на рынке электричество стали стабильными, — прокомментировал собкору из Калининграда министр Масюлис.

    По прогнозу Масюлиса, серьезная работа над проектом АЭС продолжится, скорее всего, через год.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Kurmis Seime?
    O šiaip tai Energetikos komitetui vadovauja asmuo, kurio kompetencija tais klausimais yra ties plintuso lygiu?

    Komentuoti:


  • luknas
    replied
    Seimo Energetikos komisijos pirmininkas nesutinka su R.Masiulio teiginiu, kad Tauta referendumu pasisakė ne prieš atominę elektrinę apskritai, o prieš tokią, kokią ją buvo suplanavę konservatoriai.

    „Referendume nebuvo klausiama, ar pritariate konservatoriškam projektui, ar ne. Buvo klausiama, ar pasisakote už elektrinę. Tačiau vėliau nuspręsta, kad referendumas buvo patariamasis, todėl jo rezultatų galima nepaisyti“, - stebėjosi R.Sargūnas.
    Kažkoks keistas tas Darbo partijos narys, buvęs KBG rezervo kapitonas, Ričardas Sargūnas.





    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Man keista, kad toks variantas, tiksliau, tik jo nagrinėjimas kai ką taip "šokiravo".

    Komentuoti:


  • luknas
    replied
    Užkulisiai: AE statysime vieni?

    Seimo Energetikos komisiją pasiekė informacija, kad Energetikos ministerija patyliukais užsakė tyrimą, kiek kainuotų Visagino atominę elektrinę pasistatyti vieniems, be Latvijos, Estijos bei Lenkijos. Tiesa, ministerija komisiją oficialiu raštu nuramino, kad joks tyrimas nevyksta, o energetikos ministras Rokas Masiulis „Vakaro žinioms“ patvirtino: tokių skaičiavimų būta.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Jau 4 metus žada sprendimą. O jo kaip nėra, taip ir nebus.

    Komentuoti:


  • luknas
    replied
    Sprendimas dėl VAE – birželį arba liepą?

    Liepą, įvertinus elektros jungčių su Lenkija bei Švedija įtaką elektros energijos kainai, mokamai Lietuvos vartotojų, vyriausybė paskelbs apie mokslininkų paskaičiuotą galimą Visagino atominės elektrinės (VAE) pagamintos elektros kainą. Taip LRT TELEVIZJOS laidoje „Teisė žinoti“ sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

    Didžiausi šios vyriausybės darbai, pasak A. Butkevičiaus, padaryti energetikos srityje, siekiant užtikrinti energetinį saugumą ir nepriklausomybę. Vyriausybės vadovas sako, kad galutinis sprendimas dėl VAE bus priimtas įvertinus ekonominį projekto pagrindimą. Jis taip pat teigia, kad būsimos elektros kaina jau yra apskaičiuota ir pristatyta Latvijai bei Estijai, tačiau jos paskelbti kol kas negalįs. Tą padaryti premjeras žada birželį arba liepą.

    „Kai kurie moka save girti dėl to, kas nepadaryta ir net nepradėta daryti. Tą labai sėkmingai darė konservatoriai. Tapęs premjeru, jokio suderinimo dėl VAE su mūsų kaimyninėmis šalimis neradau. Ėmus bendrauti, paaiškėjo, kad joks susitarimas negalimas, kol nepristatyti ekonominiai paskaičiavimai ir galima būsimos elektros energijos kaina.

    Lietuvai buvo pateikti apie 75–80 klausimų, į kuriuos Energetikos ministerijai ir vyriausybės patarėjams teko atsakyti. Energetikos ministras ir toliau apie šį projektą kalbasi su Latvijos ir Estijos kolegomis“, – laidoje „Teisė žinoti“ tvirtina premjeras.

    Buvusios vyriausybės kalbas apie įsiliejimą į Vakarų energetikos sistemą A. Butkevičius vadina melagingomis. „Kalbame apie įsiliejimą į Vakarų energetikos sistemą, bet būtume statę atominę elektrinę, veikiančią BREL sistemoje kartu su Baltarusija ir Kaliningrado sritimi“, – pažymi A. Butkevičius.

    Pasak premjero, nors VAE elektros kainos jau yra suskaičiuotos, o skaičiavimai pateikti Estijai ir Latvijai, norima, kad tai būtų detaliau išanalizuota.

    „Šiuo metu norime įvertinti, kokią įtaką mūsų elektrai turėtų jungtys su Švedija ir Lenkija. Šį vertinimą Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija turėtų atlikti gegužę. Liepos mėnesį galutinai pasakysime, kokia numatoma kaina buitiniams vartotojams, ir pasakysime mūsų mokslininkų paskaičiuotą galimą VAE pagamintos elektros kainą. Tuomet bus atlikti palyginimai ir bus aiškus atsakymas“, – kalba A. Butkevičius.

    Laidos vedėjai Ritai Miliūtei paklausus, kodėl informacija pateikta Latvijai ir Estijai, tačiau ji neviešinama Lietuvoje, premjeras į klausimą pažadėjo atsakyti birželio mėnesį.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Arvydas Sekmokas: Estija dalyvauti VAE projekte atsisakė dar 2012-aisiais

    Buvęs konservatorių ir liberalų Vyriausybės energetikos ministras Arvydas Sekmokas sako, kad Estijos vyriausybė dar 2012 metais iš esmės atsisakė vystyti Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą. Pasak jo, Estijos valstybės valdomai energetikos įmonei „Eesti energia“ atominė elektrinė keltų rimtą konkurenciją.
    Visą straipsnį galite rasti http://www.tv3.lt/naujiena/854583/ar...r-2012-aisiais

    Komentuoti:


  • Eimantas
    replied
    Mes nesulauksim kada dabartiniai namai savo procentu bent kažkiek pradės lygintis su esamais, be to ir naujų labai daug, kurie nelabai skiriasi pagal kiemo aplipimą automobiliais nuo senųjų.

    O šiaip tai nematau techninės problemos įrengti centralizuotas krovimo stoteles kiemuose su kroviko identifikacija ar atskiromis jungtimis.

    Komentuoti:


  • RoNNeR
    replied
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Ir kaip atrodys tas naktinis krovimas? - dešimtys laidų kabės tarp kieme kraunamų automobilių ir daugiabučių langų? O gal gyventojai naktį važiuos prie pakrovimo stotelės?
    Dabartiniai namai statomi su požeminėm aikštelėm / garažais. Krovimas, ko gero, ten ir vyktų, o ne per langą.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Krovimo stotelę įsirengti kainuoja nedidelius pinigus, lyginant su pačio elektromobilio kaina. Kadangi yra tik keletos metų klausimas kada elektromobilių kainos šaus žemyn (dėl masinės baterijų gamybos), tai teoriškai kroviklos irgi turėtų kažkiek atpigti.

    Tad arba gyventojai patys įsirengs tas stoteles prie namų arba savivaldybė/valstybė tą padarys. Bet tam aišku reikės žymiai daugiau laiko.

    Komentuoti:

Working...
X