Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Atliekų rūšiavimas ir tvarkymas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Riedutis
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Gal ir neteisėta, bet nereikia būti naiviems, kad marsiečiai sumokės už išvežimą. Kai gyventojai sumoka, tada gal kas 10-30 pradės atkreipti dėmesį kai kas nors bando išmesti ir nufotkins bei praneš kur reikia. Tai vadinasi irgi pilietinė visuomenė, kai pati auklėja, o ne lauki, kol valdžia iš drono nufilmuos. Todėl aš nepykstu dėl niekingo €1 ar kelių per metus.
    Pas mus neretai prie nutolusių daugiabučių atvažiuoja nematytos mašinos ir išsikrauna šiukšles. Jau ne kartą "išbariau" tokius lochus, parašiau VASAi, sakau, įrenkit kameras, čia tokia problema. Jų atsakymas - į perrūšiavimo konteinerius meta bet kas, ir už juos nemokate. O aš ir galvoju - aš juk nieko apie perdirbimo konteinerius net nesakiau.
    Ką noriu pasakyti - svetimi žmonės nėra suinteresuoti tavo reikalais užsiimti. Arba pats tokiais dalykais rūpinies, arba moki 30 Eur priemokas už kitų žmonių paliekamas šiukšles.

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Gal ir neteisėta, bet nereikia būti naiviems, kad marsiečiai sumokės už išvežimą. Kai gyventojai sumoka, tada gal kas 10-30 pradės atkreipti dėmesį kai kas nors bando išmesti ir nufotkins bei praneš kur reikia. Tai vadinasi irgi pilietinė visuomenė, kai pati auklėja, o ne lauki, kol valdžia iš drono nufilmuos. Todėl aš nepykstu dėl niekingo €1 ar kelių per metus.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Parašė spekas Rodyti pranešimą
    Beje, mums dar įpaišė 5 eurus už stambiagabaričių atliekų paliktų prie konteinerių tvarkymą. Puiku - kažkas verčia, o tu mokėk. Vietoje 19 eurų reikės 24 mokėti...
    Mums irgi - 86 centus.

    Komentuoti:


  • Bmweda
    replied
    Parašė spekas Rodyti pranešimą
    mums dar įpaišė 5 eurus už stambiagabaričių atliekų paliktų prie konteinerių tvarkymą. Puiku - kažkas verčia, o tu mokėk. Vietoje 19 eurų reikės 24 mokėti...
    Teismai vyko šiuo klausimu
    Teismas: nuostata dėl apmokėjimo už neleistinai paliktų atliekų sutvarkymą – neteisėta - LRT

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Aš katik su ta pačia situacija susidūriau. O mokėtojo kodą radau vienasaskaita lt : ).

    Beje, mums dar įpaišė 5 eurus už stambiagabaričių atliekų paliktų prie konteinerių tvarkymą. Puiku - kažkas verčia, o tu mokėk. Vietoje 19 eurų reikės 24 mokėti...

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Supratau, lauksiu jų laiško.
    Kodėl negalėjo senų prisijungimų permesti į naują sistemą? Arba bent info atsiųsti el. paštu. Reklamėles bevertes tai sugebėjo siųsti.
    Tiek jos tereikia eiliniam klientui - kartą per metus.

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą
    Sorry, už off-topą. "Mokėtojo kodą" turėjote? Užklausiau e-mailu, telefonu susisiekti neįmanoma, gal po savaitės atsakys...
    P.S. kodėl tiesiog el.paštu nesiunčia sąskaitos?
    Man atsiuntė el. pašu:

    Gerb., ...,

    Mokėtojo kodas 109xxxx


    Siunčiame Jums vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą mokėjimo pranešimą už 2023 metus.

    Stiprindami klientų asmens duomenų saugumą, el. paštu siunčiamiems mokėjimo pranešimams taikome papildomas apsaugos priemones. Dokumento atidarymui taikomas slaptažodis – nekilnojamo turto savininko asmens kodo paskutiniai keturi skaičiai.

    Rinkliavą galite apmokėti ir šiais būdais:
    • VASA savitarnos svetainėjehttps://savitarna.vasa.lt
    • Internetu – pavedimu interneto banke arba elektroninio mokėjimo platformose (vienasaskaita.lt, www.perlasgo.lt ir kt.) (būtina nurodyti mokėtojo kodą).
    • Elektronine sąskaita – automatinė e. sąskaitų apmokėjimo paslauga (būtina nurodyti mokėtojo kodą).
    • Fizinėse mokėjimo vietose – „Maxima“ kasose, Lietuvos pašto ir „PayPost“ skyriuose, „Perlas“ terminaluose, spaudos kioskuose.


    Mokėjimo pranešimą galite peržiūrėti ir patogiai apmokėti ir VASA savitarnos svetainėje https://savitarna.vasa.lt

    Susipažinkite su informaciniu priedu: www.vasa.lt/mokejimo-pranesimo-priedas

    Pagarbiai,
    SĮ „Vilniaus atliekų sistemos administratorius“ (VASA)
    Klientų aptarnavimo skyrius
    El. p. info@vasa.lt | Tel. 19118 | Tel. +370 650 04949 | www.vasa.lt

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė digital Rodyti pranešimą
    Aš prisijungiau per valdžios vartus ir apmokėjau be jokių problemų.
    Sorry, už off-topą. "Mokėtojo kodą" turėjote? Užklausiau e-mailu, telefonu susisiekti neįmanoma, gal po savaitės atsakys...
    P.S. kodėl tiesiog el.paštu nesiunčia sąskaitos?

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Aš prisijungiau per valdžios vartus ir apmokėjau be jokių problemų.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė gerietis Rodyti pranešimą

    Įžūlus melas. Aš nesikeikiu - į VienaSaskaita ateina sąskaitos be problemų.
    Džiaugiuosi už jus.
    Vadinasi VASA veltui išleido pinigus naujai sistemai.

    Komentuoti:


  • gerietis
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą

    Keikiasi visi - dabar neįmanoma prisijungti nei su senais slaptažodžiais, nei per valdžios vartus. Ratu varinėja. El.paštu sąskaitų nesiunčia.
    Įžūlus melas. Aš nesikeikiu - į VienaSaskaita ateina sąskaitos be problemų.

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Štai puikus pavyzdys kaip biurokratai lygioje vietoje prikuria problemų, o tada savo pačių sukurtoms problemoms dar arba pajungia kitas institucijas tiap žlugdant jų veiklą arba pasamdo daugiau biurokratų, kad šie spręstų jų biurokratiją.

    ,,Pasak laikinosios teismo pirmininkės, teismas siekia, kad bylų nagrinėjimas būtų kuo sklandesnis ir greitesnis ir būtų skatinamas teismo procesas sudėtinguose ar svarbiuose visuomenei ginčuose, todėl kreipėsi į Vilniaus atliekų sistemos administratorių (VASA) ir Vilniaus miesto savivaldybę, kad būtų kuo skubiau inicijuoti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatų pakeitimai dėl minimalios racionalios išieškotinos vietinės rinkliavos sumos.

    Pasak teismo, pasitaiko atvejų, kai prašoma iš asmens priteisti ir trijų eurų skolą už nesumokėtą rinkliavą, o teismo dokumentų siuntimas skolininkui kainuoja iki 15–20 eurų. Šias pašto išlaidas apmoka teismas.

    Nuo rugsėjo teismas jau priėmė daugiau kaip 2,1 tūkst. teismo įsakymų dėl nesumokėtos rinkliavos priteisimo. Teismui šių dokumentų siuntimas paštu kainavo 8 tūkst. eurų.

    Šiemet teismas jau išnagrinėjo 7,2 tūkst. bylų, dar laukia 2,4 tūkst. neišnagrinėtų bylų.

    Paprastai per metus Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėja apie 5 tūkst. bylų.
    ''

    https://madeinvilnius.lt/naujienos/m...-nagrinejimas/

    Komentuoti:


  • spekas
    replied
    Neseniai užklausiau kodėl Čiurlionio gatvėje tam tikroje dalyje nėra numatyta požeminių konteinerių - jų labai reikia keliems daugiabučiams. Paklausiau ar planuojama:

    Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	310
Size:	388,2 kB
ID:	1972368

    Atsakymas:

    ,,Atsakydami į Jūsų 2022-04-28 gautą el. laišką (registracijos Nr. A50-16036/22),
    informuojame, kad siekdami atliekų turėtojams sudaryti/gerinti sąlygas komunalines atliekas
    rūšiuoti, tvarkyti pagal teisės aktų reikalavimus, plečiant ir tobulinant komunalinių atliekų
    surinkimo infrastruktūrą, vykdome projektą „Komunalinių atliekų konteinerių aikštelių įrengimas ir
    komunalinių atliekų konteinerių aikštelėms įsigijimas Vilniaus mieste“ (toliau – Projektas), kurio
    metu Vilniaus mieste iki 2023 metų, planuojama įrengti apie 1200 požeminių, pusiau požeminių ar
    antžeminių konteinerių aikštelių. Šiose aikštelėse įrengiami mišrių komunalinių atliekų konteineriai,
    bei konteineriai plastikui, popieriui ir stiklo atliekoms. Aikštelės įrengiamos vadovaujantis Vilniaus
    miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2020-10-16 įsakymu Nr. 30-2427/20 ,,Dėl
    Preliminarios Vilniaus miesto mišrių komunalinių atliekų, pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų
    surinkimo konteinerių išdėstymo schemos tvirtinimo“ patvirtinta Preliminaria Vilniaus miesto
    mišrių komunalinių atliekų, pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo konteinerių išdėstymo
    schema (toliau – Schema), kurią parengė UAB „Vilniaus planas“ (toliau – Vilniaus planas).

    Susipažinti su schema galima Savivaldybės interneto svetainėje https://maps.vilnius.lt/miesto-
    tvarkymas#layers.

    Informuojame, kad Vilniaus planas nenumatė vietos požeminei konteinerių aikštelei, adresu
    Kudirkos g. 1, Čiurlionio g. 5, 7 Vilnius, II – jame konteinerių aikštelių įrengimo etape (2022-2023
    m.).
    Papildomai informuojame, kad artimiausi pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo
    konteineriai, kuriais galite naudotis, pastatyti adresu V. Mykolaičio – Putino g. 8 (sankryžoje su M.
    Valančiaus g.).''


    Pagal ką nusprendžiama kur statyti konteinerius? Taip išeina, kad tokie plotai praignoruojami? Suprantu senamiestyje - vietos nėra dažnai, bet čia...

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Man grynai ir yra -15%. Už kvadratą buvo 4,37+3,22=7,59, o dabar 3,72+2,74=6,46

    Komentuoti:


  • digital
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Sostinės gyventojams mažės rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=88959799

    p.s. butui mažės 15%.
    Man sumažėjo nuo maždaug 50 iki 40 €.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Dar vienas pliusas, SIVASA išbraukė garažą (bent jau man) iš apmokestinamų objektų.
    Gal todėl, kad realiai ten nėra "valdiško" konteinerio (atlekos, t.t. pavojingos surenkamos privačiai) ?

    Komentuoti:


  • Arunasx
    replied
    Sostinės gyventojams mažės rinkliava už komunalinių atliekų tvarkymą https://www.delfi.lt/verslas/verslas....d?id=88959799
    Pasak vicemero, dėl Vilniaus atliekų sistemos administratoriaus vykdomos atliekų tvarkymo kontrolės ir sumažėjusių administravimo kaštų šiemet sutaupyta beveik 1,4 mln. eurų. Dėl šių sutaupymų bei mažėjančio surenkamų atliekų kiekio 2022 m. vilniečius pasieks mažesnės sąskaitos už komunalinių atliekų sutvarkymą nei šiemet. Skaičiuojama, kad vidutinio 60 kv. m buto gyventojams, šiais metais už komunalinių atliekų tvarkymą mokėjusiems 54,61 Eur, rinkliavos mokestis sumažės kiek daugiau nei 8 eurais – iki 46,56 Eur. Tuo tarpu 170 kv. m ploto individualaus namo gyventojai sutaupys daugiau nei 12 eurų – 2021 m. sumokėję 91,29 Eur, 2022 m. tokie gyventojai gaus maždaug 78,89 Eur dydžio sąskaitas.
    p.s. butui mažės 15%.

    Komentuoti:


  • Resutas
    replied
    Baltarusių persikelusių į Vilnių straipsnis apie mūsų šiukšlių surinkimo sistemą:

    «ПЕРВОЕ, ЧТО ДЕЛАЮТ БЕЛАРУСЫ – ЭТО ИЩУТ МУСОРКУ». КАК СОРТИРУЮТ МУСОР В ВИЛЬНЮСЕ?

    https://greenbelarus.info/articles/0...fPQxIeF2-cz98Q

    Komentuoti:


  • Shernas
    replied
    Parašė index Rodyti pranešimą

    Šiaip būtų visai praktiškas variantas jas įrengti daugumoje stambesnių rajonų, kas dar ir transporto srautus mieste sumažinti galėtų. Kad būtų estetiška, galėtų būti uždari pastatai aka eilinė Maxima.
    Galima sutapatinti su Maksima - išsikrauni nereikalingas šiukšles ir į ištuštintą automobilį pasikrauni nusipirktas naujas ...

    Komentuoti:


  • index
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą

    Mano patirtis identiška. Esu buvęs kelis kartus ir nė karto neteko laukti. Bet iš principo sutikčiau, kad tokių aikštelių reiktų daugiau. Kad nebūtų labai toli nuo pagrindinių miesto populiacijos centrų.
    Šiaip būtų visai praktiškas variantas jas įrengti daugumoje stambesnių rajonų, kas dar ir transporto srautus mieste sumažinti galėtų. Kad būtų estetiška, galėtų būti uždari pastatai aka eilinė Maxima.

    Komentuoti:

Working...
X