Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Užsienio kalbos Lietuvoje

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Lettered
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
    Aha, jau matau nuostabą į Vilnių atvažiavusio klaipėdiečio akyse, išgirdus ką nors gatvėje kalbant rusiškai.
    Kad Klaipėdoje ne ką rečiau galim išgirst rusų k.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Aha, jau matau nuostabą į Vilnių atvažiavusio klaipėdiečio akyse, išgirdus ką nors gatvėje kalbant rusiškai.

    Komentuoti:


  • Galys
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą

    Kaip miestas, kuriame gausiai gyvena 3 tautų atstovai (čia neskaitant tų tautų, kurios gyvena Vilniuje negausiai) ir gatvėse visur galima girdėti 3 kalbas, gali būti laikomas homogenišku? Kaunas tai suprantu, kad homogeniškas, bet tikrai ne Vilnius. Klaipėda irgi ne homogeniška.

    Dėl to ir įdomu, kaip Vilniuje jaučiasi atvykę iš Svėdasų ar Žiežmarių. Kai aš esu iš netolimo Švenčionių rajono, kur lietuviai, rusai ir lenkai nuo vaikystės žaidžia vienoje smėlio dėžėje, tai man Vilniuje niekad nebuvo nieko stebinančio. Tuo tarpu iš bendrakursių, atvykusių iš toliau, sulaukdavau nustebimų, kad "kodėl manęs gatvėje kažko paklausė rusų kalba". Jie stebėdavosi, o mane stebindavo jų reakcija į tokį kasdienišką dalyką.
    Vargšai šimtai tūkstančių lietuvių emigravusių į užsienį turbūt jau įpratę kasdien nuo nustebimo vaikščioti su žandikaulio įtvarais. O jei rimčiau, tai kelintam amžiuje jūs čia mokėtės, kartu su tais bendrakursiais?

    Komentuoti:


  • Tomizmas
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Vilniaus daugiatautiškumas? Čia tu rimtai?

    Na, jei lyginti su Svėdasais ar Žiežmariais, tai galbūt. Bet net jei lyginti su kitomis rytų Europos ES sostinėmis, Vilnius yra labai homogeniškas ir graudžiai provincialus.
    Kaip miestas, kuriame gausiai gyvena 3 tautų atstovai (čia neskaitant tų tautų, kurios gyvena Vilniuje negausiai) ir gatvėse visur galima girdėti 3 kalbas, gali būti laikomas homogenišku? Kaunas tai suprantu, kad homogeniškas, bet tikrai ne Vilnius. Klaipėda irgi ne homogeniška.

    Dėl to ir įdomu, kaip Vilniuje jaučiasi atvykę iš Svėdasų ar Žiežmarių. Kai aš esu iš netolimo Švenčionių rajono, kur lietuviai, rusai ir lenkai nuo vaikystės žaidžia vienoje smėlio dėžėje, tai man Vilniuje niekad nebuvo nieko stebinančio. Tuo tarpu iš bendrakursių, atvykusių iš toliau, sulaukdavau nustebimų, kad "kodėl manęs gatvėje kažko paklausė rusų kalba". Jie stebėdavosi, o mane stebindavo jų reakcija į tokį kasdienišką dalyką.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Rimtai, kuo tautinės sudėties statistika susijusi su tautine sudėtimi?
    Perskaityk žodį daugiatautiškumas skiemenuodamas, gal padės.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Kaip visa tai susiję su daugiatautiškumu?
    Rimtai, kuo tautinės sudėties statistika susijusi su tautine sudėtimi?

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Vilniuje oficialiai 63% gyventojų lietuviai. Bendrai Lietuvoje - 86% lietuvių. Vien tik Varšuvos statistikos nerandu, bet Lenkijoje 97% yra lenkai. Kad Varšuva varžytųsi su Vilniumi, dauguma iš tų 3% nelenkų turėtų gyventi vien tik Varšuvoje. Nors dauguma iš tų 3% gyvena pakraščiuose, kur nuo seno buvo ne (tik) lenkai.

    Ar statistika meluoja?
    Kaip visa tai susiję su daugiatautiškumu?

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Pagal daugiatautiškumą Vilniui iki Varšuvos panašiai kaip Žiežmariams iki Vilniaus.
    Vilniuje oficialiai 63% gyventojų lietuviai. Bendrai Lietuvoje - 86% lietuvių. Vien tik Varšuvos statistikos nerandu, bet Lenkijoje 97% yra lenkai. Kad Varšuva varžytųsi su Vilniumi, dauguma iš tų 3% nelenkų turėtų gyventi vien tik Varšuvoje. Nors dauguma iš tų 3% gyvena pakraščiuose, kur nuo seno buvo ne (tik) lenkai.

    Ar statistika meluoja?

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Visiškai neesminis. Net Vilnius yra labiau daugiatautiškesnis nei Varšuva.
    Pagal daugiatautiškumą Vilniui iki Varšuvos panašiai kaip Žiežmariams iki Vilniaus.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė mantasm Rodyti pranešimą

    Čia iš serijos "visi baltaodžiai vienodi"? Skirtingos tautybės, bet vienodos spalvos, nesiskaito?

    Tomizmas teisingai sakė apie Kelmę ir t.t.
    Nežinau. O visi mėlynakiai vienodi? Arba visi kairiarankiai?

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Fūristų mokymai, kuriuose dalyvauja 10 lietuvių ir 2 ukrainiečiai vyksta rusų kalba. Tai viskas, ką reikia žinoti apie rusakalbių integracijos galimybes.
    Lietuvių iš suvalkijos ar žemaitijos ar tuteišių? Amžius kitas dalykas. Kiek < 30m nueina į furistus?

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
    Na, jei lyginti su Svėdasais ar Žiežmariais, tai galbūt. Bet net jei lyginti su kitomis rytų Europos ES sostinėmis, Vilnius yra labai homogeniškas ir graudžiai provincialus.
    Čia iš serijos "visi baltaodžiai vienodi"? Skirtingos tautybės, bet vienodos spalvos, nesiskaito?

    Tomizmas teisingai sakė apie Kelmę ir t.t.

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
    Esminis, kalbant apie daugiatautiškumą.
    Visiškai neesminis. Net Vilnius yra labiau daugiatautiškesnis nei Varšuva.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Koks skirtumas, kiek tautybių (tegul nors ir 100) gyvena mieste/rajone/valstybėje, jeigu nemažai jų turi tik po kelis %.
    Esminis, kalbant apie daugiatautiškumą.

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
    Gal pradžiai pasigūglink, ką reiškia daugiatautiškumas (multi-ethnic).
    Koks skirtumas, kiek tautybių (tegul nors ir 100) gyvena mieste/rajone/valstybėje, jeigu nemažai jų turi tik po kelis %.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Aleksio Rodyti pranešimą
    Kiek Varšuvoje gyvena nelenkų? O Bratislavoje neslovakų?
    Gal pradžiai pasigūglink, ką reiškia daugiatautiškumas (multi-ethnic).

    Komentuoti:


  • Aleksio
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
    Vilniaus daugiatautiškumas? Čia tu rimtai?

    Na, jei lyginti su Svėdasais ar Žiežmariais, tai galbūt. Bet net jei lyginti su kitomis rytų Europos ES sostinėmis, Vilnius yra labai homogeniškas
    Kiek Varšuvoje gyvena nelenkų? O Bratislavoje neslovakų?

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Pažįstu net kelis jaunus žmones iš vidurio Lietuvos, kurie persikraustę į Vilnių pradėjo mokytis rusų kalbą Man asmeniškai nereikėjo specialiai to daryti, nes gimtasis Švenčionių rajonas yra daugiatautis, rusų kalbą ir taip mokėjau. Bet sunkiai įsivaizduoju, kaip nustebina Vilniaus tradicinis daugiatautiškumas tarkim atvažiavus iš kokios Kelmės

    O ukrainiečiai, kuriuos aš žinau, neskuba mokytis lietuvių kalbos. Jie pasirinko Vilnių, nes čia nėra jiems kalbos barjero.
    Vilniaus daugiatautiškumas? Čia tu rimtai?

    Na, jei lyginti su Svėdasais ar Žiežmariais, tai galbūt. Bet net jei lyginti su kitomis rytų Europos ES sostinėmis, Vilnius yra labai homogeniškas ir graudžiai provincialus.

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Fūristų mokymai, kuriuose dalyvauja 10 lietuvių ir 2 ukrainiečiai vyksta rusų kalba. Tai viskas, ką reikia žinoti apie rusakalbių integracijos galimybes.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
    Pažįstu net kelis jaunus žmones iš vidurio Lietuvos, kurie persikraustę į Vilnių pradėjo mokytis rusų kalbą Man asmeniškai nereikėjo specialiai to daryti, nes gimtasis Švenčionių rajonas yra daugiatautis, rusų kalbą ir taip mokėjau. Bet sunkiai įsivaizduoju, kaip nustebina Vilniaus tradicinis daugiatautiškumas tarkim atvažiavus iš kokios Kelmės

    O ukrainiečiai, kuriuos aš žinau, neskuba mokytis lietuvių kalbos. Jie pasirinko Vilnių, nes čia nėra jiems kalbos barjero.
    Vilniuj be lietuvių kalbos išgyvent išgyvens. Bet jiems gręsia labai konkreti getoizacija. Pavyzdžiui mano "kiemo slavų kalbos" žinių pakanka, kad galėčiau pasiųsti turistus į atitinkamą kryptį. Bet darbinėje aplinoje ar pašnekėt kad ir 10 minučių.. Niekaip. Labai didelė dalis, net ir ne pirmos kartos vilniečių, pažįstamų šneka panašiai. Atvykėliai vien tik su rusų kalba ilgainiui užstrigs uždaram rate tarp tuteišių ir vyresnių žmonių, kurių vis mažės. Nelabai įsivaizduoju kaip lietuviškai nekalbantis asmuo galėtų dirbti darbą, kuriame reikia bent retsykiais šnekėtis su klientais. Net ir Vilniuje,

    Su anglų kalba šiek tiek geriau. Bet kiek teko girdėt anglakalbiai sako tą patį. Be lietuvių kalbos tiesus kelias į expat burbulą ir depresiją.

    Komentuoti:

Working...
X