Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pensijos, pensijų fondai, laiminga senatvė ir t.t.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • uzdvidesimt
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Ne. Išėjus į pensiją, tavo dalyvavimas fondų veikloje pasibaigia.

    Tada iš tavo sukauptų 10.000 bus mokamos kasmėnesinės išmokos. Nežinau tikslaus algoritmo, bet sakykime bus mokami pinigai 15 metų. Ergo, gausi po 10000/15/12=56€ per mėnesį. Jei numirsi anksčiau, pinigus paveldės artimieji. Jei gyvensi ilgiau, po 15 metų nebegausi papildomų išmokų.
    Neatsakėte į mano klausimą kokia forma pensijų fonde sukaupti pinigai bus "perduodami" paveldėtojams.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Bet kokiu būdu? Uždirbtais procentais nuo tų 10,000?
    Sakykim jei tais metais fondas uždirbs 2proc metinio pelno, tas bus 200eur, tai gausiu po 16 eur per mėnesį?
    O jei tais metais fondas uždirbs 0 proc arba minusą?

    Ar ne pagal uždarbį fondo bsu mokama kažkokia kitokia sistema?
    Ne. Išėjus į pensiją, tavo dalyvavimas fondų veikloje pasibaigia.

    Tada iš tavo sukauptų 10.000 bus mokamos kasmėnesinės išmokos. Nežinau tikslaus algoritmo, bet sakykime bus mokami pinigai 15 metų. Ergo, gausi po 10000/15/12=56€ per mėnesį. Jei numirsi anksčiau, pinigus paveldės artimieji. Jei gyvensi ilgiau, po 15 metų nebegausi papildomų išmokų.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Sukaupus 10.000€ bus mokamos periodinės išmokos, numirus likę pinigai paveldimi tavo vaikams.
    Bet kokiu būdu? Uždirbtais procentais nuo tų 10,000?
    Sakykim jei tais metais fondas uždirbs 2proc metinio pelno, tas bus 200eur, tai gausiu po 16 eur per mėnesį?
    O jei tais metais fondas uždirbs 0 proc arba minusą?

    Ar ne pagal uždarbį fondo bsu mokama kažkokia kitokia sistema?




    Komentuoti:


  • uzdvidesimt
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Sukaupus 10.000€ bus mokamos periodinės išmokos, numirus likę pinigai paveldimi tavo vaikams.
    Kokia forma bus pinigai išmokami paveldėtojams? Grynais į banko sąskaitą ar tiesiog pridedami prie jų pačių pensijos fondo?

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Parašė tomtom Rodyti pranešimą
    2018 buvo valdančiųjų kompromisų su lobistais metais, nenustebsiu, kad ateinantys keli biudžetai bus nesurinkti ir pirmiausia kirs per investicinio draudimo ir pensijų fondų paskatas. Pensijų fondai naudingi finansiškai neraštingiems/tingiems žmonėms su >2k eur atlyginimu.
    O aš jau gerus penkis metus pats valdau savo pensinį fondą ir esu labai patenkintas rezultatais
    Tai visi mielai investuotų kitur, jei nereikėtų nuo įnašų suploti ~50% mokesčių.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Taigi čia tas pats ir yra, anuitetas perkamas iš sukauptų pinigų ir ne visais atvejais paveldimas.


    I give up....

    Komentuoti:


  • tomtom
    replied
    2018 buvo valdančiųjų kompromisų su lobistais metais, nenustebsiu, kad ateinantys keli biudžetai bus nesurinkti ir pirmiausia kirs per investicinio draudimo ir pensijų fondų paskatas. Pensijų fondai naudingi finansiškai neraštingiems/tingiems žmonėms su >2k eur atlyginimu.
    O aš jau gerus penkis metus pats valdau savo pensinį fondą ir esu labai patenkintas rezultatais

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Todėl, kad tu ištraukei lentelę apie anuitetų paveldėjimą. Pirma išmok skaityti, po to pulk rašyti.
    Taigi čia tas pats ir yra, anuitetas perkamas iš sukauptų pinigų ir ne visais atvejais paveldimas.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Jūs irgi neišmanot, jei negalite paaiškinti, kodėl Sodra rašo vienaip, o jūs sakot kitaip.
    Todėl, kad tu ištraukei lentelę apie anuitetų paveldėjimą. Pirma išmok skaityti, po to pulk rašyti.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Čia tame ir problema, ko gero, kad postini tai, apie ką visiškai neišmanai. Ir, kaip jau minėjau, klaidini žmones
    Jūs irgi neišmanot, jei negalite paaiškinti, kodėl Sodra rašo vienaip, o jūs sakot kitaip.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Manęs nekaltinkite, čia Sodra klaidina, aš tik perpostinu, ką jie deda savo puslapyje.
    Čia tame ir problema, ko gero, kad postini tai, apie ką visiškai neišmanai. Ir, kaip jau minėjau, klaidini žmones

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Visais. Neišmanai, tai neklaidink žmonių, kliedesiuk.
    Manęs nekaltinkite, čia Sodra klaidina, aš tik perpostinu, ką jie deda savo puslapyje.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Ne visais atvejais paveldimi.
    Visais. Neišmanai, tai neklaidink žmonių, kliedesiuk.

    Komentuoti:


  • vaidasp
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Manau tik palikti. O šiaip gali įsiregistravęs per Sodros savitarną paspausti nuorodą į naują svetainę, kur nukels konkrečius asmeninius duomenis ir parodys prielaidas kas gausis įvairiais atvejais.
    Nepasitikiu Sodra visai, nes kas bus ateityje priklauso ne nuo sumokėtų mokesčių iki šiol, o nuo šalies bendros ekonominės, demografinės situacijos ateityje ir politikų populizmo "rūpinantis" darba žmanių gerove, o iš tikro savo reitingais prieš rinkimus.
    Aš tai privačiais fondais nepasitikiu, Sodra man tikrai daug patikimiau atrodo. Vesiu atgal į sodrą.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Tavo paralelinėje visatoje 2018 buvo sėkmingi metai biržoms? Nes Žemės planetoje tai nelabai.
    Kalbėjau apie ekonomiką žemės planetoje, jog labai sėkmingais metais fondai vis tiek nesugebėjo uždirbti. Kas bus per recesiją baisu net pagalvoti.
    Paskutinis taisė Lettered; 2019.01.04, 10:02.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Sukaupus 10.000€ bus mokamos periodinės išmokos, numirus likę pinigai paveldimi tavo vaikams.
    Ne visais atvejais paveldimi.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Jei net per buminius 2018 nesugebėjo uždirbti, tai tikrai ne kažką tuomet.
    Tavo paralelinėje visatoje 2018 buvo sėkmingi metai biržoms? Nes Žemės planetoje tai nelabai.

    2018 was the worst for stocks in 10 years



    The Dow fell 5.6%. The S&P 500 was down 6.2% and the Nasdaq fell 4%. It was the worst year for stocks since 2008 and only the second year the Dow and S&P 500 fell in the past decade

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Mane domina mano uždarbis, jei man naudos duos tai gali ir kapitalistai uždirbinėti.

    Ok, sakykim moki moki į tą fondą ir atėjus pensijai ten esi primokėjęs 10,000 eur.
    Kiek man tai pridės prie pensijos? Kaip tie 10,000 bus paskirstomi man?

    Aktualu, nes noriu pasilyginti ką gaučiau pats investuodamas labai konservatyviai.
    Sukaupus 10.000€ bus mokamos periodinės išmokos, numirus likę pinigai paveldimi tavo vaikams.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė J.U. Rodyti pranešimą
    Niekas negali žinoti, kas bus ateityje, ar tai būtų Sodra, ar pensijų fondai. Jau esame matę fondų griūtį JAV. Lietuviai irgi neapsaugoti.
    Jei net per buminius 2018 nesugebėjo uždirbti, tai tikrai ne kažką tuomet.

    Komentuoti:


  • J.U.
    replied
    Parašė Arunasx Rodyti pranešimą
    Manau tik palikti. O šiaip gali įsiregistravęs per Sodros savitarną paspausti nuorodą į naują svetainę, kur nukels konkrečius asmeninius duomenis ir parodys prielaidas kas gausis įvairiais atvejais.
    Nepasitikiu Sodra visai, nes kas bus ateityje priklauso ne nuo sumokėtų mokesčių iki šiol, o nuo šalies bendros ekonominės, demografinės situacijos ateityje ir politikų populizmo "rūpinantis" darba žmanių gerove, o iš tikro savo reitingais prieš rinkimus.
    Niekas negali žinoti, kas bus ateityje, ar tai būtų Sodra, ar pensijų fondai. Jau esame matę fondų griūtį JAV. Lietuviai irgi neapsaugoti.
    2018-ieji buvo treti nuo 2004-ųjų metai, kai pensijų fondai nieko neuždirbo iš investicijų. Jų metinė grąža – neigiama. Tačiau fondų valdytojai rezultato nedramatizuoja, laiko jį natūraliu ir tikisi, kad per kelias sėkmingesnių investicijų dienas gaus pelno, o pensijų kaupėjus ragina nesibaiminti dėl savo santaupų nuvertėjimo.

    Daugiau skaitykite: https://www.lzinios.lt/Ekonomika/pen...eigiama/279010
    © Lietuvos žinios

    Komentuoti:

Working...
X