Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Pensijos, pensijų fondai, laiminga senatvė ir t.t.

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • Lettered
    replied
    Palyginimas: per 14 metų „Sodra“ pralenkė pensijų fondus visu ratu

    Vidutinė antros pakopos pensijų fondų grąža pastaruosius 14 metų buvo perpus mažesnė nei vidutinis „Sodros“ pensijos augimas, todėl dabar tenka spręsti, ar pasinaudoti galimybe grįžti į „Sodrą“ su visais sukauptais pinigais, lyg per šiuos 14 metų nebūtų buvę jokių investicijų.

    Plačiau: https://www.vz.lt/finansai-apskaita/...#ixzz5cqhvvCKR

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    https://m.delfi.lt/verslas/verslas/a...hp?id=79989009


    Vienas iš kokybiškesnių ir išsamesnių straipsnių iš tos begalės, dabar užplūdusių visus portalus.

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą
    Kol kas anksti (arba vėlu) ginčytis, nes nuo kitų metų išmokas perima Sodra. Būsima tvarka kol kas aiškiai nenumatyta. Ar tai bus padaryta įstatymu, ar poįstatyminiais aktais, dar nežinau.
    Čia visą laiką bus anksti ginčytis, nes tvarka keičiasi su kiekvienais Seimo rinkimais.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą
    Aš rimtai žiūriu, todėl ir manau, kad asmeniškai dėti tuos pinigus pas save yra geriau, nes:
    Greičiausiai uždirbs daugiau nei fondai, kurie ir minusiniai gali būt (mano konservatyvios investicijos nebūna į minusą niekada).
    Pinigus valdysiu pas save sąskaitoje, o ne kažkur pas kažką.

    Suprantu, kad daugumai žmonų gal i naudinga, nes:
    Daug kas nesugebėtų asmeniškai atsidėt sistemngai po tuos 20 eur per mėn neliečiamai, tiesiog pravalgytų
    Daug kas nelabai finansiškai raštingi, tad patys nelabai kur painvestuos.

    Tačiau jei pats nors kiek esi čiupinėjęs investavimo, manau asmen iškai tuos pnigus investuoti yra naudingiau.
    Visa nauda II pakopos PF yra valstybės dotacija. Jei tavo darbo užmokestis yra 2VDU ir daugiau, tada tie 1,5% nuo VDU nebevaidina lemiamos reikšmės bet iki to taupyti II pakopoje vienareikšmiškai apsimoka. O kad pensijų fondas su savo aukštais administraciniais kaštais ilguoju laikotarpiu uždirbs mažiau nei ETF tracker fund tai čia savaime aišku.

    Jei yra galimybė pasinaudoti GPM lengvata yra būtina taupyti ir III pakopoje.

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Aš rimtai žiūriu, todėl ir manau, kad asmeniškai dėti tuos pinigus pas save yra geriau, nes:
    Greičiausiai uždirbs daugiau nei fondai, kurie ir minusiniai gali būt (mano konservatyvios investicijos nebūna į minusą niekada).
    Pinigus valdysiu pas save sąskaitoje, o ne kažkur pas kažką.

    Suprantu, kad daugumai žmonų gal i naudinga, nes:
    Daug kas nesugebėtų asmeniškai atsidėt sistemngai po tuos 20 eur per mėn neliečiamai, tiesiog pravalgytų
    Daug kas nelabai finansiškai raštingi, tad patys nelabai kur painvestuos.

    Tačiau jei pats nors kiek esi čiupinėjęs investavimo, manau asmen iškai tuos pnigus investuoti yra naudingiau.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Sula Rodyti pranešimą
    Kol kas anksti (arba vėlu) ginčytis, nes nuo kitų metų išmokas perima Sodra. Būsima tvarka kol kas aiškiai nenumatyta. Ar tai bus padaryta įstatymu, ar poįstatyminiais aktais, dar nežinau.
    Gator užduoto klausimo atveju (II pakopos PF sukaupta 10.000€) ir anksčiau, ir dabar visas išmokas administravo SoDra.

    Komentuoti:


  • Sula
    replied
    Kol kas anksti (arba vėlu) ginčytis, nes nuo kitų metų išmokas perima Sodra. Būsima tvarka kol kas aiškiai nenumatyta. Ar tai bus padaryta įstatymu, ar poįstatyminiais aktais, dar nežinau.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Kolegos prieštarauja tavo teiginiuio, kad bus mokama tik 15 ar kažkokį fiksuotą skaičių metų. Jie teigia, kad bus mokama neribotai iki mirties.
    Todėl, kad jie grybai.

    Neribotą laiką mokami tik anuitetai.


    P.S. nežinau kaip tau, bet man pensija yra rimtas reikalas. Žiauriai nenorėčiau skurdžios senatvės, nenorėčiau to moralinio centų skaičiavimo jungo.
    Todėl asmeniškai atsakingai žiūriu į savo pensiją. Tad man keistą kai žmonės tokiu svarbiu klausimu informacijos ieško kažkokiame forume apie architektūrą. Kodėl tau neinvestavus kokių 10 valandų savo laiko, ir neišsiaiškinus kas ir kaip. Negi tu galvoji kad pvz toks ekonominis analfabetas kaip lettered galėtų būti geras patarėjas finansų klausimais?

    Jeez, šiandien per Žinių Radiją girdėjau kap kažkokia SodRos patarėja dėstė patarimus apie II pakopą, kurie buvo absoliučiai neadekvatūs, tai ko tu tikiesi šitame forume, aš nežinau.
    Paskutinis taisė sankauskas; 2019.01.07, 19:28.

    Komentuoti:


  • mantasm
    replied
    Parašė Gator Rodyti pranešimą

    Kolegos prieštarauja tavo teiginiuio, kad bus mokama tik 15 ar kažkokį fiksuotą skaičių metų. Jie teigia, kad bus mokama neribotai iki mirties.
    Skiltyje "pasirinkite pensijų anuiteto rūšį" visi atsakymai. Su skaičiafke irgi įdomu pažaist.

    https://www.seb.lt/privatiems-klient...#apie-paslauga

    Komentuoti:


  • Gator
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą
    Nu nu, prasiplėsk.
    Kolegos prieštarauja tavo teiginiuio, kad bus mokama tik 15 ar kažkokį fiksuotą skaičių metų. Jie teigia, kad bus mokama neribotai iki mirties.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Nu nu, prasiplėsk.

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Čia kažkoks džoukas, kurio aš nesuprantu?
    Jei gyvensi ilgiau, po 15 metų nebegausi papildomų išmokų.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Lettered Rodyti pranešimą

    Žinojot, bet dabar turbūt pamiršote...
    Čia kažkoks džoukas, kurio aš nesuprantu?

    Komentuoti:


  • Lettered
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Errr.... so?

    Esu be galo dėkingas už nuorodą, bet kas yra anuitetas žinojau jau antroje klasėje.
    Žinojot, bet dabar turbūt pamiršote...

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
    Pensijų anuitetas – tai dalyviui iki gyvos galvos mokama periodinė pensinė išmoka
    Plačiau:
    https://www.lb.lt/lt/pensiju-ismokos#ex-1-2
    Errr.... so?

    Esu be galo dėkingas už nuorodą, bet kas yra anuitetas žinojau jau antroje klasėje.

    Komentuoti:


  • Tomas
    replied
    Parašė sankauskas Rodyti pranešimą

    Ne. Išėjus į pensiją, tavo dalyvavimas fondų veikloje pasibaigia.

    Tada iš tavo sukauptų 10.000 bus mokamos kasmėnesinės išmokos. Nežinau tikslaus algoritmo, bet sakykime bus mokami pinigai 15 metų. Ergo, gausi po 10000/15/12=56€ per mėnesį. Jei numirsi anksčiau, pinigus paveldės artimieji. Jei gyvensi ilgiau, po 15 metų nebegausi papildomų išmokų.
    Pensijų anuitetas – tai dalyviui iki gyvos galvos mokama periodinė pensinė išmoka

    Plačiau:
    https://www.lb.lt/lt/pensiju-ismokos#ex-1-2

    Komentuoti:


  • jpou
    replied
    Mea Culpa, taip iki 18 969€ galima atsiimti kaip lump sum.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė jpou Rodyti pranešimą

    Kadangi anuitetas perkamas iš draudimo bendrovės (arba sodros(?), o pensija kaupiama pensijų fonde, tai manau, kad pinigai išmokami grynais.
    Krokodilas klausė apie 10.000€ sumą.
    Už tokią sumą anuitetas nėra perkamas, visus pinigus iš pensijų fondo perima ir administruoja SoDra.

    Komentuoti:


  • jpou
    replied
    Parašė uzdvidesimt Rodyti pranešimą

    Neatsakėte į mano klausimą kokia forma pensijų fonde sukaupti pinigai bus "perduodami" paveldėtojams.
    Kadangi anuitetas perkamas iš draudimo bendrovės (arba sodros(?), o pensija kaupiama pensijų fonde, tai manau, kad pinigai išmokami grynais.

    Komentuoti:


  • sankauskas
    replied
    Parašė uzdvidesimt Rodyti pranešimą

    Neatsakėte į mano klausimą kokia forma pensijų fonde sukaupti pinigai bus "perduodami" paveldėtojams.
    Esu tikras kad likusi suma būtų pervesta grynais paveldėtojams į banko sąskaitas.

    Komentuoti:

Working...
X