Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Sveikata, medicina, mityba

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė nomad Rodyti pranešimą
    /\ Eilinį kartą įrodo, kad dauguma žmonių yra dalbajobai, kurie neturi nei skonio, nei moka jo paaiškinti/atskirti. Tiek tie, kurie valgo McDo (ir ypač kurie tuo didžiuojasi), tiek tie, kurie McDo nekenčia, bet patys lengvai pasiduoda iš tikrųjų nelabai aiškiam 'organic' brandingui.

    Bet jei manai, kad patys savaime tokie testai diskredituoja gero, išieškoto ar natūralaus maisto idėją, tai klįsti. Taip visada bus, kad ta didesnė dauguma niekada neturėjo nei kantrybės, nei smegenų, kad per daug gilintųsi ir domėtųsi, ką kasdien deda į savo burną.
    Tai, be abejo, čia tičiojuosi būtent iš tų, kurie vaikosi maisto madų, nelabai susigaudydami, kas tai apskritai yra. Tokių yra dauguma.

    O "natūralaus maisto" idėja per se yra šiek tiem flawed. Aš būčiau linkęs vadinti ne "natūraliu" ar kokiu nors "ekologiškai švariu", bet tiesiog skirstyti į kokybės lygius, kaip value, mid range ir premium. Tai McD šiuo atveju reiktų lyginti su kitais burgeriais (gerų burgerinių yra ir Vilniuje), o ne su kokiomis nors organinėmis žolėmis.

    Visgi bėda ta, kad daugelis žmonių, būdami beviltiški provincialai ir kimiečiai, burgerį, visų pirma, asocijuoja būtent su McD ir net neįsivaizduoja, kad burgeris gali būti ir visiškai kitoks, nei tas, kurį parduoda McD.

    Beje, pats terminas "natūralus" yra labai nepibrėžtas. Negana to, net ir tikrai natūralūs (na, tarkim miške užaugę) maistiniai augalai ar gyvūnų mėsa nebūtinai yra sveikesni ar naudingni, nei nenatūralūs (užauginti fermoje ir/ar su chemikalais).

    Comment


      Parašė Kitas Džiugas Rodyti pranešimą
      Apskritai nepatinka tie plastmastiniai padėklai. Nėra įprastų šiaip jau stalo įrankių (nebūtinai McD, ir BK ar KFC panašiai)
      Nesolidumo atmosfera gryna.
      Man atrodo, reiktų skirti fine diningą nuo fast foodo.

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        O kas tau būtent neskanu McD? Kava? Sultys? Milkšeikai? BigMacas? Salotos? Ryžiai? Chicken nuggetsai? Dribsnių košė? Reiktų būti labiau specifiškiems.
        Bandelė kažkokia cheminė, primena sausainių iš pakelių su ryškiom spalvom specifinį skonį(nors visi sausainiai iš pakelių jį turi, net ir tie ale ekologiški). Mėsa irgi kažkokio nenatūralaus skonio. Apgailėtinas daržovių kiekis, jų beveik nėra, valgai vien bulką su mėsa.
        Dar teko valgyti KFC tortiliją. Į tortiliją įviniotas gabalas mėsos, beveik be jokių daržovių ir žinoma kvapas ir skonis nebuvo iš maloniausių. Vaikystėje mokyklos valgykloje skaniau budavo.
        Žinoma, jei neturi jautrių skonio receptorių, tai gali to ir nepajausti.

        Comment


          Parašė andyour Rodyti pranešimą

          Bandelė kažkokia cheminė, primena sausainių iš pakelių su ryškiom spalvom specifinį skonį(nors visi sausainiai iš pakelių jį turi, net ir tie ale ekologiški). Mėsa irgi kažkokio nenatūralaus skonio. Apgailėtinas daržovių kiekis, jų beveik nėra, valgai vien bulką su mėsa.
          Dar teko valgyti KFC tortiliją. Į tortiliją įviniotas gabalas mėsos, beveik be jokių daržovių ir žinoma kvapas ir skonis nebuvo iš maloniausių. Vaikystėje mokyklos valgykloje skaniau budavo.
          Žinoma, jei neturi jautrių skonio receptorių, tai gali to ir nepajausti.
          Man atrodo, tu painioji "chemiją" su "man neskanu".

          Nors va mano įspūdžiai visiškai priešingi. Gal tikrai kas nors negerai su tavo skonio receptoriais?

          Comment


            Parašė John Rodyti pranešimą
            Man atrodo, reiktų skirti fine diningą nuo fast foodo.
            Eilėje atstovėjus tikrai nebūna fast. Restorane, bare, kavinėje visada gali nueiti tiesiai pas padavėją ir iš kart užsisakyti ko nori ir paprašyti, kad maistą atneštų kartu su sąskaita. Jaučiu, kad jei surašytum ant lapelio ko nori ir tiesiog perduotum dar paprasčiau būtų. Nes labai daug laiko trunka kol atneša menių, kol sąskaitą atnešą. Nesu taip daręs, bet gal galima prieš ateinant, reguliariai kiekvieną kartą rezervuoti staliuką pvz. su užstatu ir paskabinti pasakyti konkrečiai ką užsakysi, kad tau iki ateinant pagamintų maistą.
            Šiaip, makdonaldas skirtas vairuojantiems, tai yra pakėlės užeiga. Tik persivadino į restoraną

            Comment


              Parašė John Rodyti pranešimą
              Man atrodo, tu painioji "chemiją" su "man neskanu".

              Nors va mano įspūdžiai visiškai priešingi. Gal tikrai kas nors negerai su tavo skonio receptoriais?
              Nesakiau, kad chemija, sakiau cheminio skonio.

              Receptoriai yra jautrūs arba nejautrūs, jie negali būti geri ar blogi, kaip metematikoje nėra gerų ir blogų skaičių Prie anksčiau išsakytos nuomonės man pritartų dauguma. Netgi manau, kad skonis išlavėja, kai paragauji normalaus maisto. Šiaip, nebandau užstumti, nes negaliu įrodyti ar jautrūs receptoriai yra naudingesni žmogaus sveikatai. Šiaip, manau, kad jautrūs receptoriai apsaugo nuo prasto maisto, kas reiškia sveikesnį organizmą.

              Comment


                Parašė andyour Rodyti pranešimą
                Nesakiau, kad chemija, sakiau cheminio skonio.

                Receptoriai yra jautrūs arba nejautrūs, jie negali būti geri ar blogi, kaip metematikoje nėra gerų ir blogų skaičių Prie anksčiau išsakytos nuomonės man pritartų dauguma. Netgi manau, kad skonis išlavėja, kai paragauji normalaus maisto. Šiaip, nebandau užstumti, nes negaliu įrodyti ar jautrūs receptoriai yra naudingesni žmogaus sveikatai. Šiaip, manau, kad jautrūs receptoriai apsaugo nuo prasto maisto, kas reiškia sveikesnį organizmą.
                Siaip jau, skonis daznai priklauso nuo iprociu. Pavyzdziui, vaikysteje ismokau valgyti greipfrutus. Dauguma zmoniu ju nevalgo, nes "per rugstus". Man tai pats skaniausias vaisiu is visu.

                Arba kitas pavyzdys: arbata. Dauguma zmoniu Europoje arbata geria su cukrumi. UK net ir su pienu. As net negliu isivaizduoti, kad i arbata galima deti cukraus, nekalbant apie piena. Velgi, nes taip buvau ismokintas vaikysteje.

                Aisku, tai nera viskas, nes yra kitokiu niuansu.

                Skonio receptoriu argumentas validus, bet jo reali itaka zmoniu sveikatai yra abejotina. Zmones nesveikai maitinasi dazniausiai del kitu priezasciu. Pagrindine "nesveikos mitybos" priezastis yra, ko gero, tiesiog per didelis kiekis suvalgomo maisto, nepriklausomai nuo to, ar jis savaime sveikas ar ne. McDonaldo burgeris karta ar du per savaite dar niekam nepakenke. Kita vertus, jeigu valgysi po du burgerius per diena, gali kilti problemu. Kaip, beje, ir valgant per daug greipfrutu ar geriant per daug arbatos.

                Tokie dalykai, kaip "naturalumas" ar "ekologinis svarumas" yra apskritai nykstamai trivialus sveikai mitybai.

                P.S. atsiprasau del sveplo teksto. Pudongo Oro uoste ant nemokamu interneto terminalu nera galimybes ijungti LT raidziu.
                Paskutinis taisė John; 2014.10.26, 11:47.

                Comment


                  Parašė andyour Rodyti pranešimą
                  Eilėje atstovėjus tikrai nebūna fast. Restorane, bare, kavinėje visada gali nueiti tiesiai pas padavėją ir iš kart užsisakyti ko nori ir paprašyti, kad maistą atneštų kartu su sąskaita. Jaučiu, kad jei surašytum ant lapelio ko nori ir tiesiog perduotum dar paprasčiau būtų. Nes labai daug laiko trunka kol atneša menių, kol sąskaitą atnešą. Nesu taip daręs, bet gal galima prieš ateinant, reguliariai kiekvieną kartą rezervuoti staliuką pvz. su užstatu ir paskabinti pasakyti konkrečiai ką užsakysi, kad tau iki ateinant pagamintų maistą.
                  Šiaip, makdonaldas skirtas vairuojantiems, tai yra pakėlės užeiga. Tik persivadino į restoraną
                  McDonaldas niekada nepersivadino i nieka. Cia tik lietuvisku buduliu mada kabinetis prie sito termino, nes tiesiog Lietuvoje dar nuo tarybiniu laiku "restoranais" buvo vadinamos tik visokios pseudo prabangios vietos, skirtos pagrinde nomenklaturai (kur maistas, beje, dazniausiai net is tolo neprilygo dabartiniams McDonaldams). Kadangi buduliai dazniausiai nekalba angliskai, yra supami neadekvacios informacines erdves ir gyvena isimtinai savo Vilijampoles/Naujininku realijomis, tai ir ju suvokimas apie "restoranus" ir kitus nelietuviskus terminus yra atitinkamas.

                  Restaurant yra tiesiog vieta, kur zmones valgo ir McDonaldas puikiai telpa i tuos remus. Tie, kurie daro "pastebejimus" apie McDOnaldo buvima ne restoranu, paprastai yra tokie, kurie don't get around much.
                  Paskutinis taisė John; 2014.10.26, 11:56.

                  Comment


                    Parašė John Rodyti pranešimą
                    O kas tau būtent neskanu McD? Kava? Sultys? Milkšeikai? BigMacas? Salotos? Ryžiai? Chicken nuggetsai? Dribsnių košė? Reiktų būti labiau specifiškiems.
                    Nežinau, ar tai sutapimas, bet bent jau man noras lankytis McDonalds praėjo pas mus atsiradus vietų, kur gali gauti teisingą burgerį. Nuo tada atsiradus minčiai apie McDonalds, nejučia galvoje atsiranda burgerių skonio palyginimas ir mintis apie apsilankymą kažkur dingsta. Kokį kartą ar du per metus vis dėl to apsilankau, bet ką benusipirkčiau (iš burgerių) - nu niekas netinka man. Sausa, prėska, neskanu. Paskutinį kartą BigMac'o net nebaigiau valgyti. Va jums ir psichologijos įtaka. O anksčiau taip mėgau BigMac'us...

                    Comment


                      Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
                      Nežinau, ar tai sutapimas, bet bent jau man noras lankytis McDonalds praėjo pas mus atsiradus vietų, kur gali gauti teisingą burgerį. Nuo tada atsiradus minčiai apie McDonalds, nejučia galvoje atsiranda burgerių skonio palyginimas ir mintis apie apsilankymą kažkur dingsta. Kokį kartą ar du per metus vis dėl to apsilankau, bet ką benusipirkčiau (iš burgerių) - nu niekas netinka man. Sausa, prėska, neskanu. Paskutinį kartą BigMac'o net nebaigiau valgyti. Va jums ir psichologijos įtaka. O anksčiau taip mėgau BigMac'us...
                      Aš irgi dabar labai retai McDonalds lankausi, atsirado labai daug burgerinių ar šiaip visokio greito, bet skanaus ir kokybiško maisto kavinių, net ir degalinėse taip pat pakilo kokybė.
                      Flickr

                      Comment


                        Parašė Lettered Rodyti pranešimą
                        Aš irgi dabar labai retai McDonalds lankausi, atsirado labai daug burgerinių ar šiaip visokio greito, bet skanaus ir kokybiško maisto kavinių, net ir degalinėse taip pat pakilo kokybė.
                        Ar nepainiojame rinkos segmentu? Kokios geros burgerines siulo gerus (ne fast food) burgerius uz McD kaina (t.y. iki 20Lt uz viska)?

                        Comment


                          Parašė John Rodyti pranešimą
                          Ar nepainiojame rinkos segmentu? Kokios geros burgerines siulo gerus (ne fast food) burgerius uz McD kaina (t.y. iki 20Lt uz viska)?
                          Burgerius dabar kepa visi, kas netingi, aukštesnės klasės restoranai, picerijos, degalinės ir t.t. Kainos ir kokybės įvairios, bet faktas tas, kad kokurencija yra gerokai išaugus.
                          Flickr

                          Comment


                            McDonald's pelnas krito net 30 procentų
                            http://www.traders.lt/page.php?id=19757

                            Marš visi į McDonald, Johnas vienas nebepajėgia tiek suvalgyti, kad nekristų apyvarta .

                            Comment


                              Parašė John Rodyti pranešimą
                              Restaurant yra tiesiog vieta, kur zmones valgo ir McDonaldas puikiai telpa i tuos remus.
                              Aikštelėje automobilyje

                              Comment


                                Parašė John Rodyti pranešimą
                                Ar nepainiojame rinkos segmentu? Kokios geros burgerines siulo gerus (ne fast food) burgerius uz McD kaina (t.y. iki 20Lt uz viska)?
                                Gal galit populiariai paaiškinti man, atsilikusiam kokius 100 metų nuo šiuolaikiško gyvenimo, ką gero žmonės randa tuose burgeriuose?

                                Comment


                                  Parašė John Rodyti pranešimą
                                  Ar nepainiojame rinkos segmentu? Kokios geros burgerines siulo gerus (ne fast food) burgerius uz McD kaina (t.y. iki 20Lt uz viska)?
                                  Bene visur, pvz:

                                  http://talutti.lt/
                                  https://www.facebook.com/grilllondon
                                  https://www.facebook.com/DominoBistro

                                  ir tt..

                                  Comment


                                    Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                    Gal galit populiariai paaiškinti man, atsilikusiam kokius 100 metų nuo šiuolaikiško gyvenimo, ką gero žmonės randa tuose burgeriuose?
                                    bulka su kotletu. Čia diskusija verda apie kokybę

                                    Comment


                                      Parašė John Rodyti pranešimą
                                      Siaip jau, skonis daznai priklauso nuo iprociu. Pavyzdziui, vaikysteje ismokau valgyti greipfrutus. Dauguma zmoniu ju nevalgo, nes "per rugstus". Man tai pats skaniausias vaisiu is visu.

                                      Arba kitas pavyzdys: arbata. Dauguma zmoniu Europoje arbata geria su cukrumi. UK net ir su pienu. As net negliu isivaizduoti, kad i arbata galima deti cukraus, nekalbant apie piena. Velgi, nes taip buvau ismokintas vaikysteje.

                                      Aisku, tai nera viskas, nes yra kitokiu niuansu.

                                      Skonio receptoriu argumentas validus, bet jo reali itaka zmoniu sveikatai yra abejotina. Zmones nesveikai maitinasi dazniausiai del kitu priezasciu. Pagrindine "nesveikos mitybos" priezastis yra, ko gero, tiesiog per didelis kiekis suvalgomo maisto, nepriklausomai nuo to, ar jis savaime sveikas ar ne. McDonaldo burgeris karta ar du per savaite dar niekam nepakenke. Kita vertus, jeigu valgysi po du burgerius per diena, gali kilti problemu. Kaip, beje, ir valgant per daug greipfrutu ar geriant per daug arbatos.

                                      Tokie dalykai, kaip "naturalumas" ar "ekologinis svarumas" yra apskritai nykstamai trivialus sveikai mitybai.

                                      P.S. atsiprasau del sveplo teksto. Pudongo Oro uoste ant nemokamu interneto terminalu nera galimybes ijungti LT raidziu.

                                      Kalba eina apie kokybę, o ne kaip blogai valgyti burgerius(bulką su kotletų)

                                      Comment


                                        Gal galit populiariai paaiškinti man, atsilikusiam kokius 100 metų nuo šiuolaikiško gyvenimo, ką gero žmonės randa tuose burgeriuose?
                                        Johnui, kaip ir nuolat alkanam Užkalniui, tai yra Vakarų kultūros simbolis . Visi, kas sako, jog yra ir kitokio maisto, yra atsilikę prorusiški runkeliai . Nesvarbu, ar simbolis iš geros mėsos, ar tik iš mėsos atliekų, jo kritikuoti negalima. Taškas.
                                        Čia plačiau su iliustracijom .
                                        http://www.15min.lt/zmones/naujiena/...kingu-3-436455

                                        Comment


                                          Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                          Gal galit populiariai paaiškinti man, atsilikusiam kokius 100 metų nuo šiuolaikiško gyvenimo, ką gero žmonės randa tuose burgeriuose?
                                          Jie yra tiesiog dieviškai faking skanūs.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X