Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Sveikata, medicina, mityba

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Būtų alergija, padėtų antialerginiai vaistai. Gali būti maisto netoleravimas (per naktį sumažėja, iš ryto įkali, tarkim, kavos ar kažko, ir vėl iš naujo) arba kokia nors odos liga, juostinė pūslėlinė ar pan. Šiaip tai reikia eiti pas gydytoją, jeigu tie išbėrimai yra visą laiką, tai bus paprasta parodyti.

    Comment


      Sveiki, kolegos. Noriu tarti pagiriamąjį žodį Lietuvos medicinai ir padėkoti gydytojams
      Niekada negali žinoti, kada trenks Perkūnas. Va, atėjo ir mano eilė. Ramiausiai einant sodo takeliu ištiko insultas. Atėmė dešinę ranką ir iš dalies dešinę koją. Pargriuvau. Žmona pamanė kad Saulės smūgis ir išpylė ant manęs kibirą šalto vandens. O aš iškart supratau kas čia yra, sakau nelaistyk manęs kaip daržovių, greit kviesk Greitąją pagalbą!

      Greitukė atvažiavo per 10 minučių. Jaunučiukė daktariukė pamačius mane sako vairuotojui - kaip gali greičiau su visomis sirenomis į Santariškes!
      Atvežė mane iki reanimacijos skersai visą Vilnių (ir prieš eismą, ir per skiriamąsias juostas) per 15 minučių.
      Supuolė visi neregėtai greitai, keletas jaunų daktarų. Pajungė krūvą žarnelių prie kokio tai aparato. Tiesa, prieš tai padarė kompiuterinę tomografiją (kur šiaip reik mokėt krūvą pinigų arba laukt mėnesius). Ištirpdė vaistais krešulį smegenyse. Pralaikė reanimacijoj dvi paras. Pradėjau judint rankos pirštus ir atgijo koja. Dar sykį padarė tomografiją!
      Neurologinis skyrius. Stebėtinai jaunučiai daktarai, gal 27-29 metai jiems. Labai rūpestingi. Pralaikė 10 dienų, kol beveik visai atgijau.
      Teko iš naujo mokytis kaip laikyti šaukštą ir šakutę - neprisiminiau ir tiek!
      Dabar esu reabilitacijoje, sanatorijoj. Būsiu 3 savaites, visokios procedūros. Per tris dienas iš naujo išmokau rašyt - pradžioj negalėjau pieštuko niekaip nulaikyt
      Jaučiuos jau visiškai normaliai, vaikštinėju sau pušyne, Kindle skaitinėju va ir kompą baigiu iš naujo įsisavint
      P.S.
      Taigi,kolegos, reikia atidžiai stebėt savo sveikatą, jei tik koks įtarimas, iškart pas daktarus
      Kitaip gali taip gerai kaip man nepasibaigt.
      P.P.S.
      Ir visa tai be jokių pinigų ir kyšių.

      Comment


        Parašė balietis Rodyti pranešimą
        Būtų alergija, padėtų antialerginiai vaistai. Gali būti maisto netoleravimas (per naktį sumažėja, iš ryto įkali, tarkim, kavos ar kažko, ir vėl iš naujo) arba kokia nors odos liga, juostinė pūslėlinė ar pan. Šiaip tai reikia eiti pas gydytoją, jeigu tie išbėrimai yra visą laiką, tai bus paprasta parodyti.
        Alergija dingo , išbėrimai taip pat , kaip daktarė sakė nuo šilumos , bet va nugaros , krutinės badymas "adatėlėmis" nepraėjo , daktarė sakė tipo nuo alergijos gali būti , bet vistiek dilgčioja.

        O dar gali būti , kad nuo kojos? (Gydausi plėštinę blauzdos žaizda) Nes prasidėjo karščiai , tai koja pradėjo ožius rodyt ir tie dilgčiojimai atsirado.
        Paskutinis taisė Mantukas05; 2015.08.11, 17:31.
        Neskubėk ir nespėsi.

        Comment


          J. U. Sveiki, kolegos. Noriu tarti pagiriamąjį žodį Lietuvos medicinai ir padėkoti gydytojams
          Sveikas gyvas! Blogai, kad taip nutiko, bet gerai, kad pasekmės, kiek supratau, minimalios. Daktarai turbūt jauni, nes tokiu metu visi rimtesni atostogauja . Tai jei stažuotojai, jie patirties stoką stengiasi kompensuoti pareigingumu. Čia tokia akivaizdi situacija, tai neturėjo kilti problemų diagnozuojant.
          Mano močiutei prieš kelis metus panašiai buvo - irgi per karščius, irgi darže. Dėl jos tai tikrai žinau, kad nepakankamai gerdavo skysčių. Aišku, fizinį krūvį irgi reikėtų riboti, bet kol nieko neįvyksta, sunku žinoti, kur tos ribos. Tačiau pasilenkus (galva žemiau krūtinės) dirbti per karščius darže ko gero yra rimtas rizikos veiksnys.
          Tai linkiu sėkmingos reabilitacijos ir nenustoti rašyti forume .
          Paskutinis taisė senasnamas; 2015.08.11, 17:28.

          Comment


            Parašė J.U. Rodyti pranešimą
            Sveiki, kolegos. Noriu tarti pagiriamąjį žodį Lietuvos medicinai ir padėkoti gydytojams
            Niekada negali žinoti, kada trenks Perkūnas. Va, atėjo ir mano eilė. Ramiausiai einant sodo takeliu ištiko insultas. Atėmė dešinę ranką ir iš dalies dešinę koją. Pargriuvau. Žmona pamanė kad Saulės smūgis ir išpylė ant manęs kibirą šalto vandens. O aš iškart supratau kas čia yra, sakau nelaistyk manęs kaip daržovių, greit kviesk Greitąją pagalbą!

            Greitukė atvažiavo per 10 minučių. Jaunučiukė daktariukė pamačius mane sako vairuotojui - kaip gali greičiau su visomis sirenomis į Santariškes!
            Atvežė mane iki reanimacijos skersai visą Vilnių (ir prieš eismą, ir per skiriamąsias juostas) per 15 minučių.
            Supuolė visi neregėtai greitai, keletas jaunų daktarų. Pajungė krūvą žarnelių prie kokio tai aparato. Tiesa, prieš tai padarė kompiuterinę tomografiją (kur šiaip reik mokėt krūvą pinigų arba laukt mėnesius). Ištirpdė vaistais krešulį smegenyse. Pralaikė reanimacijoj dvi paras. Pradėjau judint rankos pirštus ir atgijo koja. Dar sykį padarė tomografiją!
            Neurologinis skyrius. Stebėtinai jaunučiai daktarai, gal 27-29 metai jiems. Labai rūpestingi. Pralaikė 10 dienų, kol beveik visai atgijau.
            Teko iš naujo mokytis kaip laikyti šaukštą ir šakutę - neprisiminiau ir tiek!
            Dabar esu reabilitacijoje, sanatorijoj. Būsiu 3 savaites, visokios procedūros. Per tris dienas iš naujo išmokau rašyt - pradžioj negalėjau pieštuko niekaip nulaikyt
            Jaučiuos jau visiškai normaliai, vaikštinėju sau pušyne, Kindle skaitinėju va ir kompą baigiu iš naujo įsisavint
            P.S.
            Taigi,kolegos, reikia atidžiai stebėt savo sveikatą, jei tik koks įtarimas, iškart pas daktarus
            Kitaip gali taip gerai kaip man nepasibaigt.
            P.P.S.
            Ir visa tai be jokių pinigų ir kyšių.
            Smagu , kad sveiksti

            Bet nuo insulto neapsaugotas niekas... Klastingas dalykas.
            Neskubėk ir nespėsi.

            Comment


              Alergija dingo , išbėrimai taip pat , kaip daktarė sakė nuo šilumos , bet va nugaros , krutinės badymas "adatėlėmis" nepraėjo , daktarė sakė tipo nuo alergijos gali būti , bet vistiek dilgčioja.
              Tai turbūt esi alergiškas saulei, ypač kai jos dabar tiek daug. Tubūt taip vadinamas fotodermatitas:
              http://ligos.sveikas.lt/lt/ligos/odo...fotodermatitas

              Comment


                Parašė senasnamas Rodyti pranešimą
                Tai turbūt esi alergiškas saulei, ypač kai jos dabar tiek daug. Tubūt taip vadinamas fotodermatitas:
                http://ligos.sveikas.lt/lt/ligos/odo...fotodermatitas
                Bet tas badymas kaip kankina. Bet pvž.su šaaltu vandeniu įtrinu tas vietas ir aprimsta...
                Neskubėk ir nespėsi.

                Comment


                  Parašė Mantukas05 Rodyti pranešimą
                  Smagu , kad sveiksti

                  Bet nuo insulto neapsaugotas niekas... Klastingas dalykas.
                  Tikrai kad niekas neapsaugotas. Kovo mėnesį mirė giminaitis, vyras kaip mūras, 40-ties metų. Nesiskundė niekuo. Klastingas dalykas, o svarbiausia yra tai, kaip greitai atsidursi reanimacijoje. Čia pasekmės yra apspręstos minutėmis. Jei ne virtuoziškai važiavęs greitukės vairuotojas, gal būčiau likęs paralyžiuotas.
                  Žodžiu, dar sykį teigiu - Lietuvoje medicina yra labai gero lygio. Jau du kartus galėjau numirt ir nebebūčiau čia rašinėjęs. O ieškantiems priekabių prie Lietuvos medicinos patarčiau palygint su kitomis šalimis. Čia užsieniuose gyvenantys kolegos galėtų pakomentuot.

                  Comment


                    Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                    Taigi,kolegos, reikia atidžiai stebėt savo sveikatą, jei tik koks įtarimas, iškart pas daktarus
                    Kitaip gali taip gerai kaip man nepasibaigt.
                    Bet, kaip supratau, nebuvo jokių įtarimų prieš tai?

                    Comment


                      Kalbant apie saulės smūgius - kartą buvo man, kad ilgai buvau ant saulės ir gana staiga silpna pasidarė, nebuvo jėgų išstovėti, prisėdau. Tada atsigėriau vandens ir iškart minutės bėgyje pilnai atsigavau.
                      Įdomu ar čia jau skaitosi toks mini saulės smūgis, ar šiaip buvo karšta ir buvau dehidratavęs?

                      Comment


                        Parašė Gator Rodyti pranešimą
                        Bet, kaip supratau, nebuvo jokių įtarimų prieš tai?
                        Na, įtarimai tokie - 71 metai ir padidėjęs kraujospūdis. Geriu vaistus jo mažinimui ir tiek.
                        Dabar pagalvojau, kad aš ko gero vyriausias šio forumo dalyvis

                        Comment


                          džiugu girdėti tokius sėkmingai pasibaigusius atvejus. Kalbant apie insultą - auksinės ir kertinės yra pirmos 3 (TRYS) valandos, per kurias galima spėti vaistais arba intervencinėmis priemonėmis ištirpdžius krešulį smegenyse išvengti didesnių ar mažesnių neurologinių pasekmių visam likusiam gyvenimui. Praėjus daugiau 3-4 valandom, jau nieko nebegalima padaryti ir lieka tik simptominis gydymas ir duok Dieve sunki ir ilga reabilitacija, gydymo rezultatai, išeitys ir prognozės būna gerokai blogesni.
                          Kas dėl karščių - tikrai padaugėjo kardiologinių ligonių, kurie persidirbo saulėje, gėrė per mažai skysčių, išprakaitavo, asmeniškai susidūriau vien tik su jaunais vyrais (50-60 amžiaus) su sunkesnėmis ar lengvesnėmis būklėmis. Saugokit save ir savo artimuosius.

                          Comment


                            Kokiais atvejais užtrunka daugaiu nei 3 valandas suteikti pagalbą? Turbūt tik tuo atveju jei žmogus nesikreiptų nesupratęs, kad čia insultas? Ar taip dažnai pasitaiko?

                            Comment


                              Parašė Gator Rodyti pranešimą
                              Kokiais atvejais užtrunka daugaiu nei 3 valandas suteikti pagalbą? Turbūt tik tuo atveju jei žmogus nesikreiptų nesupratęs, kad čia insultas? Ar taip dažnai pasitaiko?
                              Pavyzdžiui, gyvena nuošaliame kaime. Arba būna vienas namie ir nebegali nė paskambinti dėl paralyžiaus.

                              Comment


                                Galbūt dar miegant jei ištinka insultas?

                                Comment


                                  Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                  Pavyzdžiui, gyvena nuošaliame kaime. Arba būna vienas namie ir nebegali nė paskambinti dėl paralyžiaus.
                                  tai vienas dažnesnių atvejų. Taip pat neretai ryte būna randami prabudę ištikti insulto, kai yra visiškai neaiškus simptomų pradžios laikas.

                                  Comment


                                    Parašė J.U. Rodyti pranešimą
                                    Na, įtarimai tokie - 71 metai ir padidėjęs kraujospūdis. Geriu vaistus jo mažinimui ir tiek.
                                    Dabar pagalvojau, kad aš ko gero vyriausias šio forumo dalyvis
                                    Cholesterolį (LDL) reikia žiūrėti - tai išlieka viena esminių įrodytų širdies-kraujagyslių ligų priežasčių. Aš nuo 33 metų (dabar šiek tiek daugiau man) vaistus nuo cholesterolio geriu kasdien ir nematau jokių problemų kol kas.
                                    There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                                    Comment


                                      Kažina ar vaistų gėrimas kiekvieną dieną gali būti traktuotinas kaip "nematau jokių problemų". Ypač tokiam jaunam amžiuje.

                                      Comment


                                        /\ Aš gyvenau Prancūzijoje 10 metų (kur tie vaistai buvo gydytojų rekomenduoti) ir UK 4 metus ir, skirtingai nuo Lietuvos, galiu pasakyti, kad ten jokių stereotipų dėl 'vaistų gėrimo' niekas neturi. Jei reikia - geri. Jei reikia daugiau - geri daugiau. Beje, aukšto LDL cholesterolio dažniausia priežastis yra genetinė predispozicija ir jo niekaip kitaip kaip vaistais (statinais etc.) efektyviai reguliuoti neįmanoma. Cepelinų valgymas iš kartos į kartą yra padaręs tiek žalos, kad, anot mano buvusio gydytojo FR, padidintą (blogą) cholesterolį Lietuvoje ir regione turi matyt kas antras vyras virš 30 metų ...

                                        Efektyvi prevencija šiuo atveju, deja, yra neįmanoma, nes net ir 'sveikiausias' gyvenimo būdas - kurį, be abejo, man gyventi būtų per liūdna - negali sumažinti cholesterolio daugiau, nei 20% ...
                                        There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                                        Comment


                                          Parašė nomad Rodyti pranešimą
                                          Beje, aukšto LDL cholesterolio dažniausia priežastis yra genetinė predispozicija ir jo niekaip kitaip kaip vaistais (statinais etc.) efektyviai reguliuoti neįmanoma.
                                          Dažniausiai, bet ne visada. Reikia reguliariai tikrinti savo sveikatą. Tik ne šiaip tikrinti, o analizuojant - ką valgiau, kiek valgiau ir pan.
                                          Visi forumų moderatoriai yra forumo balastas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X