Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Naujamiestis - projektai ir statybų eiga

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

  • John
    replied
    Solo ir Stepono Baltas Lapas



    Naujas baras/restoranas. Labai gerai, kad atsidaro tokios vietos, bet reiktų bent kokių 5 vien toje gatvėje, kad būtų panašu į miestą. Netoli dar yra grožio salonas, bet dauguma pirmo aukšto patalpų dar neatrodo naudojama ir, bijau, kad ten atsidarys ne barai ar restoranai, o dar kokie 10 grožio salonų. Bet, aišku, pagyvensim, pamatysim


    Komentuoti:


  • oposumas
    replied
    Praėjau sutemus pro biblioteką (ir nepagalvojau nufotkint, my bad), senojo pastato ir priestato sujungimas dabar atrodo tiesiog fantastiškai. Korpusus jungiantys laiptai grakščiai sklendžia erdvėje, pasukti įvairiomis kryptimis. "Truputį" pritempsiu, bet Hogwartsas, blemba Gerąja prasme.

    Naktimis laiko apšvietimą (ir tikiuosi, laikys), gal kas padarys fotkę

    Komentuoti:


  • AšNeRobotas
    replied
    Dar keletas bibliotekos
    Click image for larger version

Name:	IMG_20231215_140747.jpg
Views:	2644
Size:	1,56 MB
ID:	2096858Click image for larger version

Name:	IMG_20231215_140837.jpg
Views:	2639
Size:	1,86 MB
ID:	2096859
    Žygimantų g.
    Click image for larger version

Name:	IMG_20231215_153953.jpg
Views:	2599
Size:	477,0 kB
ID:	2096860

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Gal kas nors žino ką nors apie šį pastatą? Vis nesulaukiu naujienų dėl jo:

    https://citify.eu/lt/svitrigailos-g-30/

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Parašė AšNeRobotas Rodyti pranešimą
    Click image for larger version  Name:	IMG_20231214_140615.jpg Views:	272 Size:	1,89 MB ID:	2096641
    Click image for larger version  Name:	IMG_20231214_140548.jpg Views:	270 Size:	1,54 MB ID:	2096642
    Kai pristatė šį projektą, žinojau, kad neįsipaišys į kontekstą, bet dar turėjau kažkiek vilties, kad realybėje atrodys geriau nei vizualizacijose. Deja, tos vilties lieka vis mažiau.
    Paskutinis taisė VLR; 2023.12.15, 11:48.

    Komentuoti:


  • Creatium
    replied
    Hmm, man atrodo anksčiau toje naujoje dalyje tie vertikalūs buvo stiklai? O dabar užaklinta? Atrodo keistai, stiklai būtų buvę žymiai geriau manyčiau.

    Komentuoti:


  • Obi-Wan Kenobi
    replied

    Tas pastatas tragedija. Šlaitinio stogo proporcijos baisios, primena nesveikai išdidintą sovietinio kolektyvinio sodo namelį.
    Dabar geros žinios. Atsidenginėja Vrublevskių biblioteka, atrodo tikrai gerai, nors fasado apdailos plytų spalva nevienoda. Bet tai tikrai geriau, nei uždažytos plytos Montvilos kolonijos namo atveju.
    Dar labai patiko naujesnio plytinio korpuso susiderinimas su senuoju pastatu. Ten plytų faktūra, ir ten. Tik interpretacija skirtinga, o pagrindinė melodija ta pati. Primenu, kad priestatą statė gal prieš kokius 50 metų. Matosi meistrystė ir skonis. Reikia pagirti, kad dabartinė rekonstrukcija to nesugadino, netgi pagerino atverdama pirmą aukštą ir sujungdama su senuoju korpusu stiklo siena.


    Click image for larger version  Name:	89BF8BB1-B8A7-4E9A-93FD-3FF75B180720.jpeg Views:	0 Size:	952,8 kB ID:	2096782 Click image for larger version  Name:	4BEA9D16-7D1C-4C7F-B3F2-96F236710378.jpeg Views:	0 Size:	807,9 kB ID:	2096781


    Click image for larger version  Name:	ACAF6CA2-7940-4836-A2A6-D99AF6B1FDC7.jpeg Views:	0 Size:	716,7 kB ID:	2096780
    Paskutinis taisė Obi-Wan Kenobi; 2023.12.15, 15:06.

    Komentuoti:


  • Ginthus
    replied
    Visgi svetimoje aplinkoje statomas pastatas neturėtų dominuoti. Deja - išsišoka ir nekukliai

    Komentuoti:


  • AšNeRobotas
    replied
    Click image for larger version

Name:	IMG_20231214_140615.jpg
Views:	3063
Size:	1,89 MB
ID:	2096641
    Click image for larger version

Name:	IMG_20231214_140548.jpg
Views:	3046
Size:	1,54 MB
ID:	2096642

    Komentuoti:


  • R.D.
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą
    Šitas yra, turbūt, pirmas mano žinomas, kuriame fasadas buvo sutvarkytas taip, kaip reikia. Reikia tikėtis, kad tai nuo šiol bus taisyklė.
    Aš ir tikiuosi to paties, bet visgi dažniausiai, kur yra gyventojai (daugiabučiai) tikėtis labai gero rezultato neverta, nes tiesiog kaina per didelė tokiems darbams.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Parašė R.D. Rodyti pranešimą

    Jeigu dėl keramikos plokščių suklydau, mea culpa, nes jos aiškiai ne imitacija, o atsiros plokštės, bet tai mano klaida jeigu yra kitaip, bet dažymo ten nebuvo, tinkuota (tinkavimas fasade yra sluoksnių sulyginimas ir šlifavimass) ir dažyta buvo vidinėje pusėje, o ne fasade (nes gale ten paprasta siena). Prisegu:

    Click image for larger version Name:	projektas1.jpg Views:	1 Size:	22,7 kB ID:	2095648
    Click image for larger version Name:	fasad4.jpg Views:	1 Size:	26,2 kB ID:	2095649
    Click image for larger version Name:	fasad3.jpg Views:	1 Size:	91,8 kB ID:	2095650
    Click image for larger version Name:	fasad2.jpg Views:	1 Size:	103,0 kB ID:	2095651
    Ok, ačiū už projektą.

    Dėl to žodžio 'dažymas' tai aš, kaip ir rašiau, nežinojau kokia technologija yra naudojama tom plokštėm pridėti spalvos ir klausiau, ar kas nors žino. Dabar kaip ir aišku.

    Yra nemažai stalinukų, kur tokios ar panašios plokštės buvo tiesiog nudažytos dažais pagal RAL (pvz. ant Goštauto 3-5 pastato esantys bokšteliai, matosi StreetView, pavyzdžių yra daugiau). Šitas yra, turbūt, pirmas mano žinomas, kuriame fasadas buvo sutvarkytas taip, kaip reikia. Reikia tikėtis, kad tai nuo šiol bus taisyklė.

    Komentuoti:


  • R.D.
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą

    Man pasirodė, kad buvai labai nustebęs, kad dažymu galima išgauti blokelių vaizdą. Mano tikslas buvo parodyti, kad tuo pačiu metu pastatyto pastato fasade yra būtent taip ir padaryta ir tai yra įprasta to meto pastatams.

    Dėl Jakšto 1 - žiūrint StreetView man labai keista, kaip keramikinės plytelės galėjo pakeisti atspalvį į tamsesnį jas šlifuojant ir kaip, jas nušlifavus, tarpeliai tarp jų galejo ne paryškėti, o vos ne išnykti (žr. Gedimino prospekto dalies patį viršų prieš ir po). Man čia yra gerokai panašiau į naują (kiek kitokios spalvos) dažančios medžiagos sluoksnį (kokia ji bebūtų). Man būtų įdomu pamatyti tą projekto dalį, kurioje parašyta, kad šitos plytelės yra būtent keramikinės. Tikrai neatmetu tokios galimybės, bet aš būčiau nustebęs.
    Jeigu dėl keramikos plokščių suklydau, mea culpa, nes jos aiškiai ne imitacija, o atsiros plokštės, bet tai mano klaida jeigu yra kitaip, bet dažymo ten nebuvo, tinkuota (tinkavimas fasade yra sluoksnių sulyginimas ir šlifavimass) ir dažyta buvo vidinėje pusėje, o ne fasade (nes gale ten paprasta siena). Prisegu:

    Click image for larger version  Name:	projektas1.jpg Views:	1 Size:	22,7 kB ID:	2095648
    Click image for larger version  Name:	fasad4.jpg Views:	1 Size:	26,2 kB ID:	2095649
    Click image for larger version  Name:	fasad3.jpg Views:	1 Size:	91,8 kB ID:	2095650
    Click image for larger version  Name:	fasad2.jpg Views:	1 Size:	103,0 kB ID:	2095651
    Paskutinis taisė R.D.; 2023.12.10, 17:44.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Parašė Edd Rodyti pranešimą

    Iš komentarų forume panašu kad esi labiausiai patyręs ir vargu ar yra pas mus daugiau tokių žmonių kuriems būtų galima patikėti šią misiją. Ne kartą skaitėm tavo komentarus apie tai kaip čiupinėjai fasadus, stuksenai, vertinai ar plytelės kokybiškos ar tiesiog iš vonios, ar klijų masė trinkamos konsistencijos ir jų nepagailėta ir t.t. Visos viltys į tave. Visai norėčiau ir laidų ciklo youtube.
    Tas tiesa. Už mane geriau išmanančių tuos dalykus nėra. Kaip ir praktiškai visus kitus dalykus. Pažiūrėsiu, ką galima padaryti dėl tų plytelių.

    Komentuoti:


  • Edd
    replied
    Parašė John Rodyti pranešimą
    Ar kas nors drąsesnis negalėtų tiesiog "pasiskolinti" vienos plytelės nuo to sutvarkyto pastato naktį su kokiu laužtuvėliu? Nes jau ir mane pradeda intriguoti. Gali viskas daeiti iki to, kad nebegalėsiu naktį miegoti, nežinodamas, ar ten keramika su pertrintu granito sluoksniu, ar visgi specifinis dažymo būdas. Spekuliacijų daug ir jos wildly skirtingos, kas tikrai nepadeda. Laikas leisti faktus į trasą
    Iš komentarų forume panašu kad esi labiausiai patyręs ir vargu ar yra pas mus daugiau tokių žmonių kuriems būtų galima patikėti šią misiją. Ne kartą skaitėm tavo komentarus apie tai kaip čiupinėjai fasadus, stuksenai, vertinai ar plytelės kokybiškos ar tiesiog iš vonios, ar klijų masė trinkamos konsistencijos ir jų nepagailėta ir t.t. Visos viltys į tave. Visai norėčiau ir laidų ciklo youtube.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Gal gali kas įmesti projekto aprašymą, kur nurodomas medžiagiškumas ir technologija?

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Parašė R.D. Rodyti pranešimą

    Nieko nežinau apie Stulginskio g. 4 ir kodėl turėčiau žinoti? Matosi, kad iš kitko pagaminta fasado apdaila (net faktūra kitokia ir medžiagiškumas).
    Jakšto g. 1 pastato remonto projektą pasiskaičiau Infostatyboje, ir tiek.
    Man pasirodė, kad buvai labai nustebęs, kad dažymu galima išgauti blokelių vaizdą. Mano tikslas buvo parodyti, kad tuo pačiu metu pastatyto pastato fasade yra būtent taip ir padaryta ir tai yra įprasta to meto pastatams.

    Dėl Jakšto 1 - žiūrint StreetView man labai keista, kaip keramikinės plytelės galėjo pakeisti atspalvį į tamsesnį jas šlifuojant ir kaip, jas nušlifavus, tarpeliai tarp jų galejo ne paryškėti, o vos ne išnykti (žr. Gedimino prospekto dalies patį viršų prieš ir po). Man čia yra gerokai panašiau į naują (kiek kitokios spalvos) dažančios medžiagos sluoksnį (kokia ji bebūtų). Man būtų įdomu pamatyti tą projekto dalį, kurioje parašyta, kad šitos plytelės yra būtent keramikinės. Tikrai neatmetu tokios galimybės, bet aš būčiau nustebęs.

    Komentuoti:


  • R.D.
    replied
    Parašė VLR Rodyti pranešimą

    O Stulginskio 4 irgi tada keramika?

    Žinios mano iš ten, kad turiu pažįstamų, gyvenančių panašiame stalinuke ir, pakrapščius tą keramiką su raktu, po milimetrų dažų pradeda byrėti pilki trupiniai, o iš šono plytelių matosi, kad ten yra tiesiog uždažyta piguva. Bet kaip jau sakiau - nesu šitų technologijų ekspertas.
    Nieko nežinau apie Stulginskio g. 4 ir kodėl turėčiau žinoti? Matosi, kad iš kitko pagaminta fasado apdaila (net faktūra kitokia ir medžiagiškumas).
    Jakšto g. 1 pastato remonto projektą pasiskaičiau Infostatyboje, ir tiek.

    Komentuoti:


  • John
    replied
    Ar kas nors drąsesnis negalėtų tiesiog "pasiskolinti" vienos plytelės nuo to sutvarkyto pastato naktį su kokiu laužtuvėliu? Nes jau ir mane pradeda intriguoti. Gali viskas daeiti iki to, kad nebegalėsiu naktį miegoti, nežinodamas, ar ten keramika su pertrintu granito sluoksniu, ar visgi specifinis dažymo būdas. Spekuliacijų daug ir jos wildly skirtingos, kas tikrai nepadeda. Laikas leisti faktus į trasą

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Nuotrauka iš Stulginskio 4 pastato kampo.

    Komentuoti:


  • VLR
    replied
    Parašė R.D. Rodyti pranešimą

    Tiek (švelniai tariant) keistenybių prirašėte kitame poste, kad net akys atšoko. Prie ko čia dažymas, iš kur tokios žinios ir kuo tai paremta? Koks dar nudažytas putplastis... Viešpatėliau.
    Fasado keramikinės plokštės pertrinamos plonu granitinio tinklo sluoksniu, sulyginant ploštumas smulkius įtrukimus. Lygiai taip pat augaliniai motyvai. Pradžioje gi būna rūpusis glūdimas - šveitimas smiltainiu arba presuota pemza, kad būtų išvalyta toji keramika.
    O Stulginskio 4 irgi tada keramika?

    Žinios mano iš ten, kad turiu pažįstamų, gyvenančių panašiame stalinuke ir, pakrapščius tą keramiką su raktu, po milimetrų dažų pradeda byrėti pilki trupiniai, o iš šono plytelių matosi, kad ten yra tiesiog uždažyta piguva. Bet kaip jau sakiau - nesu šitų technologijų ekspertas.
    Paskutinis taisė VLR; 2023.12.07, 22:09.

    Komentuoti:

Working...
X