Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vokiečių gatvės atkūrimo planai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    Permečiau visus projektus.
    Dėkui už apžvalgą, iš to, kas pateikta man irgi tas OLD TOWN COMMON atrodo geriausiai, bet vargu, ar turi šansų būti išrinktas, nes neišpildo 2 esminių sąlygų formuojant Vilniaus kaip Europos G taško naratyvą: 1. trinkelės, kuo daugiau trinkelių 2. Kuo mažiau medžių.

    Comment


      Man kažkiek keista, kad Vokiečių g. liks dvipusio eismo. Kiek pamenu kilpinio eismo schemą, tai ten numatomas kaip ir vienpusis eismas, ne? Ir nelabai aišku, kam tas parkingas ten. Na, aišku šiaip, bet ar tikrai reikia? Dar vienas dalykas - nelabai aišku, ar ji liks asfaltuota, ar ne. Bet būtų puiku, jei būtų trinkelės.
      Lietuva visiems.

      Comment


        Aš brokuoju visus, kur su visokiais dideliais monumentais ir kur pagrindą sudaro plytelės. Pritariu John, kad senųjų pastatų pusėje esanti gatvė turi būti padaryta pėsčiųjų ir dviračių takas turi būti būtent ten, manau jam ten pakankamai vietos.

        Mano manymu geriausias sprendimas būtų, jeigu ta vidurinė zona būtų paversta parku. Nors Vilniuje visokių parkų netrūksta, o nenaudojamų miškų netgi per daug, bet senamiestyje normalios žalios erdvės truputį trūksta. Per tą parką galėtų eiti pėsčiųjų takas, galbūt koks pavingiuojantis, galėtų būti visokios poilsio/fontanų/restoranų salelės, tik man nepatinka tie seni medžiai, jie susodinti dviejų eilių palei gatvę principu, parkai atrodo visai kitaip. Bent jau iš senųjų pastatų pusės jie turėtų būti kaip galima labiau praretinti ir atsirasti naujų medžių, kurie panaikintų tą dviejų eilių vaizdą. Apskritai tie Vilniaus medžiai biški depresiją varo - visi vienodi, man labai patiko idėja su beržais:





        Tik žinoma nereikėtų visos Vokiečių gatvės tais beržais apsėti. Geriausia, kad ta vidurinė Vokiečių gatvės dalis būtų padalinta į kokia 10 atskirų zonų ir kiekviena zona turėtų kažkokią savo atskirą tematiką, savitą augmeniją, galbūt netgi atkartojant tam tikrų Lietuvos regionų ir vietų augmeniją - vienur beržynas, kitur Neringos pušys, samanos ir dirbtine kopa, kur vaikai galėtų smėlio pilis statyti, dar kitur kokia pelkių augmenija ir maži ežeriukai atkartojantys pelkes, dar kitur galėtų būti lietuviškas sodas su obelimis, kriaušėmis ir vyšniomis. Fantaziją įjungus galima būtų daug ko prigalvoti, bet svarbiausia, kad tai būtų ne tik gražu, bet ir įdomu ir labai daug įvairovės, o ne dvi eilės vienodų medžių, kaip yra dabar. Plius turistams būtų labai įdomu, galėtų susipažinti su Lietuvos gamta ir galbūt net susigundyti į kokią Neringą užsukti.



        Paskutinis taisė Eidvis; 2020.06.08, 20:36.

        Comment


          Aš irgi už žalią erdvę, būtų savotiška senamiesčio oazė. ARC idėjiškai turi potencialo, bet įgyvendinimas turėtų būti aukščiausio lygio ir gal tiesiog neverta rizikuoti. Buvusius pastatus įamžinti galima ir žaliomis zonomis.

          Comment


            Agituočiau už Oasis projektą, nes:

            Naikinamas tranzitinis automobilių eismas. Esama asfaltuota gatvė tampa pėsčiųjų taku, kavinių vieta

            Click image for larger version  Name:	1.jpg Views:	0 Size:	150,9 kB ID:	1807574

            Įgyvendinama senamiesčio parko idėja su "upe". Lietaus vanduo vingiuoja per parką.

            Click image for larger version  Name:	2..jpg Views:	0 Size:	141,0 kB ID:	1807575

            Click image for larger version  Name:	3.jpg Views:	0 Size:	133,9 kB ID:	1807576

            Lieka pilna vietos mini erdvėms, intensyvesniems želdynams, kavinėms, takams - vienas ant kito nelipant.
            Dviračių eismas organizuojamas esama senąja danga - tiesiausias kelias, jokių papildomų asfaltų, istorinio grindinio išlaikymas.
            Vilniaus dviračių takų plėtros istorija

            Comment


              Bet ar tikrai Vokiečių g. vieta parkingui? Na nebent po žeme. Jei tikrai kuriame miestą žmonėms, turėtų likti ir viena, vienpusė gatvė.
              Aviate, navigate, communicate

              Comment


                Parašė Riedis Rodyti pranešimą
                Dviračių eismas organizuojamas esama senąja danga - tiesiausias kelias, jokių papildomų asfaltų, istorinio grindinio išlaikymas.
                O jums teko senąja danga važiuoti dviračiu nors kartą? Man teko ir daugiau niekad nevažiuoju pro tą pusę.

                Comment


                  Būtų mano valia ir pinigai, per visą Vokiečių gatvės vidurį padaryčiau kanalą. O krantinės būtų ten, kur dabartinės gatvės. Tokiu būdu išsispręstų sugadintos ir išplatintos gatvės problema.

                  Comment


                    O gal pabandykim atspėti, kas laimės? Mano spėjimas būtų Resonance. Daug pralaidumo, daug juostų ir tiksliai atitinka VMS bei Pakalnio požiūrį į aplinkos ir transporto infrastruktūros vystymą.

                    Comment


                      Speju laimės šitas (beje kitų dar nežiūrėjau ir nesidomėjau kaip vadinasi šis, bet turbūt kad Oasis, kadangi kampe ant nuotraukos):

                      Paskutinis taisė evvt; 2020.06.09, 02:03.

                      Comment


                        Parašė John Rodyti pranešimą
                        O gal pabandykim atspėti, kas laimės? Mano spėjimas būtų Resonance. Daug pralaidumo, daug juostų ir tiksliai atitinka VMS bei Pakalnio požiūrį į aplinkos ir transporto infrastruktūros vystymą.
                        Tai yra visiška priešingybė tam, koks yra realus savivaldybės požiūris.

                        Comment


                          Dėl augalų toks bendras pastebėjimas - reikėtų kuo daugiau visžalių, t.y., visus metus žaliuojančių augalų, eglių, pušų, tujų ir kitų spygliuočių, kurie nenumeta savo spyglių. Gal yra ir kokių egzotiškesnių, kurie sėkmingai mūsų klimate auga visokiuose botanikos parkuose. Nes paprasti klevai, beržai, liepos ir kiti "tradiciniai" medžiai pilkuoju metų laikotarpiu atrodo labai liūdnai.

                          Comment


                            Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                            Tai yra visiška priešingybė tam, koks yra realus savivaldybės požiūris.
                            Tik vis kažkaip netyčia gaunasi, kad realūs darbai su tuo menamu požiūriu nesutampa.

                            Comment


                              Man tai akivaizdu, kad nesąmoningą Vokiečių g. erdvę reikia užstatyti pastatais. Gaila niekas neišdrįso pasiūlyti.
                              It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                              Comment


                                Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                                Man tai akivaizdu, kad nesąmoningą Vokiečių g. erdvę reikia užstatyti pastatais. Gaila niekas neišdrįso pasiūlyti.
                                Su šiandienos vystytojais tai gal, dėkui, nereikia. Jeigu su dviračiu taku vidury pėsčiųjų zonos aš dar burbėdamas susitaikysiu tai su hannerio lygmens kartonkėm - nu niekaip

                                Comment


                                  Parašė Hub Rodyti pranešimą

                                  Su šiandienos vystytojais tai gal, dėkui, nereikia. Jeigu su dviračiu taku vidury pėsčiųjų zonos aš dar burbėdamas susitaikysiu tai su hannerio lygmens kartonkėm - nu niekaip
                                  Visada galima nustatyti griežtus užstatymo reglamentus, nurodyti medžiagiškumą ir t.t. ir pan. Ir kiek problemų iš karto išsispręstų. Pasidarytu akivaizdu, kad 4 eismo juostų gatvė ten niekaip nebetelpa. Nebereiktų sukti galvos kokia augmenija, beržais ir samanom, ar palmėm ir fikusais apsodinti tą dykrą.

                                  Kažkas aišku pasiges "erdvės". Tikra, teisinga erdvė yra visiškai šalia - Rotušės aikštė. Netoli Sirvydo, Rūdininkų skverai. Kad jie baisūs - kitas dalykas, tai pataisoma. Tokiame kontekste dabartinė Vokiečių gatvė tėra kažkokia nereikalinga žarna.
                                  It's just a circle of people talking to themselves who have no f—ing idea what's going on

                                  Comment


                                    Parašė Tomas Rodyti pranešimą
                                    Kažkas aišku pasiges "erdvės". Tikra, teisinga erdvė yra visiškai šalia - Rotušės aikštė. Netoli Sirvydo, Rūdininkų skverai. Kad jie baisūs - kitas dalykas, tai pataisoma. Tokiame kontekste dabartinė Vokiečių gatvė tėra kažkokia nereikalinga žarna.
                                    Kodėl nereikaliga? Ten dabar labai daug žmonių vaikščio, ilsisi, valgo lauko kavinėse. Senamiestyje tiek daug "išmuštų dantų", kad dar 100 metų nereiks užstatinėti Vokiečių gatvės.
                                    Flickr

                                    Comment


                                      Parašė Riedis Rodyti pranešimą
                                      Agituočiau už Oasis projektą

                                      Click image for larger version Name:	2..jpg Views:	0 Size:	141,0 kB ID:	1807575

                                      Click image for larger version Name:	3.jpg Views:	0 Size:	133,9 kB ID:	1807576
                                      Nežinau kam Vilniuje reikalingas dar vienas parkas, kai net ir Senamiestyje jų yra pilna ir jie dešimtmečiais stovi apleisti (Prancūzparkis, Lazdynų Pelėdos, Naugarduko-Pylimo, Cvirkos, Misionierių sodai, Kūdrų parkas, Vilnios pakrantė ties Užupiu, Šventaragio slėnis, Rūdninkų skverui padarytas šimašremontis, bet vis tiek atrodo kaip iš 1980). Bet kalbant apie šį projektą, kuris nemažai kam patinka, atkreipkit dėmesį į tai, kad jame visiškai nepagalvota apie vietas lauko kavinėms įsikūrusioms stalininiuose pastatuose. Visų pirma, tas takas savotiškai izoliuotas nuo likusio parko, antra, jis yra pagrindinis tranzitinis takas per parką ir yra per siauras, kad jame tilptų ir terasos ir žmonių srautas, trečia, kai kur ties kavinių ir parduotuvių vitrinomis išvis suprojektuota veja, kas yra nelogiška ir kenks verslui.

                                      Asmeniškai aš norėčiau kažko įdomesnio, nei parkas, ir galbūt labiau modernesnio. Taip, tai Senamiestis, daug kam tai šventa, bet kiti Europos miestai nebijo pažaisti su "sena-nauja" ir gaunasi super. Tuo labiau, kad Vokiečių gatvė vis tiek visiems laikams sugadinta Sovietų Sąjūngos, tad nėra čia ko bijot ir galvot apie Unesco paveldą... Deja, neradau tokio projekto, apie kurį galima būtų pasakyti, kad jis yra pilnai tinkantis, bet patiko kelios idėjos, pavyzdžiui įamžinti nugriautus pastatus (kurie, let's be honest, niekad nebus atstatyti):



                                      Žiemą su girliandomis atrodytų įspūdingai ir garsintų Vilnių visam pasauly, bet, deja, toks projektas šitai valdžiai yra per drąsus...

                                      Ir būtų smagu padaryti Vokiečių gatvę įdomia ir traukiančia žmones, pavyzdžiui visokiais fontanais, kaip Ogmios mieste, kokybišku menu (padaryt tarptautinį konkursą ar pakviest žinomą pasaulinio lygio menininką, kaip koks Banksy), sukurt vietą čiuožyklai, Kalėdų, Kaziuko mugėms, na ir t.t., o ne tik sutvarkyt erdvę, pasodint naujų medžių su krūmais ir pastatyt suoliukus...

                                      Comment


                                        O kodėl neatkūrus originalių fasadų, galinė dalis galėtų būtų palikta interpretacijai ir baigtųsi ties dabartine važiuojamaja dalimi - darant "slim house".



                                        Vaizdinės medžiagos atkūrimui yra pilna, taip būtų suformuotos dvi jaukios gatvelės.

                                        Paskutinis taisė Ciurlionis; 2020.06.09, 13:51.
                                        Aviate, navigate, communicate

                                        Comment


                                          Mintis originali. Bet jeigu įsivaizduotumėte, kaip jie atrodytų per visą gatvę nuo Rotušės iki Salomeikos, tai būtų kiek weird.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X