Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Kelių eismo taisyklės

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John
    Tiek vilniečiai, tiek visi kiti lietuviai ne itin drauja ne tik su posūkio signalais (ką, beje, aš pastebėjau kitoje temoje), bet vairuodami mašinas išvis nelabai draugauja su bet kokiomis sveiko proto, o labai dažnai ir taisyklių, nuostatomis. Susidaro įspūdis, kad daugelis teises nusiperka nelegaliai ir tikriausiai nėra nei karto atsivertę KET knygelės ar lankę vairavimo pamokų.
    Vairavimo pamokų lankymas nebūtinai reiškia, kad būsimas vairuotojas išmokomas kultūringai sukioti baranką.

    Pavyzdžiui mane instruktorius 'mokė', jog prieš perėją reikia spausti greičio pedalą, kad pėstieji - cituoju - 'nenorėtų lįsti į gatvę ir nereiktų stabdyti mašinos. Jiems lengviau sustoti'.
    Paskutinis taisė tricky_kid; 2010.08.17, 01:59.
    Propoganda ir penas mintims >>>

    Idėjos, mokslo pasiekimai ir įdomybės
    www.ted.com

    Comment


      Parašė John
      Tiek vilniečiai, tiek visi kiti lietuviai ne itin drauja ne tik su posūkio signalais (ką, beje, aš pastebėjau kitoje temoje), bet vairuodami mašinas išvis nelabai draugauja su bet kokiomis sveiko proto, o labai dažnai ir taisyklių, nuostatomis. Susidaro įspūdis, kad daugelis teises nusiperka nelegaliai ir tikriausiai nėra nei karto atsivertę KET knygelės ar lankę vairavimo pamokų.
      Truputį OFF, bet va puikiai tai pavaizduojantis video:

      http://www.youtube.com/watch?v=xGfLN...eature=related
      Mano blogas

      Comment


        Parašė tricky_kid Rodyti pranešimą
        Vairavimo pamokų lankymas nebūtinai reiškia, kad būsimas vairuotojas išmokomas kultūringai sukioti baranką.

        Pavyzdžiui mane instruktorius 'mokė', jog prieš perėją reikia spausti greičio pedalą, kad pėstieji - cituoju - 'nenorėtų lįsti į gatvę ir nereiktų stabdyti mašinos. Jiems lengviau sustoti'.
        Gal teisingai mokė. Mane nubaudavo būtent dėl to, kad "nevisiškai" sustojau prieš perėja (buvo ledas -5C), nors pėstieji sėkmingai perėjo. Tiesa tai buvo prieš 10 metų, tuomet žaliukai rimtai buvo sunervinę, nes labai džiaugėsi gavę solidų pinigą, kas ir buvo jų "prevencijos" tikslas.
        Pastebėjau, kad pvz., "lenktyninkų" niekas nebebauduoja (gal "oblomas" organizuoti gaudynes mieste), nors 80km/h Senamiestyje ir 80km/h Savanorių pr. yra visiškai ne tas pats.

        Comment


          Mindaugas Jackevičius, www.DELFI.lt
          2010 rugpjūčio mėn. 23 d. 15:25
          Šalies keliuose - turgus

          Dalis Lietuvos kelių vasarą primena turgavietes – prekeiviai juose gundo voveraitėmis, baravykais, alyviniais obuoliais, įvairiausiomis uogomis. Su prekeiviais kovoja policijos pareigūnai, perspėjantys, kad prekyba keliuose kelia pavojų eismo saugumui.
          (...)
          Gali nubausti ir prekybininką, ir klientą
          Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovų teigimu, šįmet situacija pakankamai rami Širvintose, Švenčionyse, Ukmergėje, tačiau, kaip ir kasmet, daugiausia problemų kyla Trakų ir Elektrėnų keliuose.
          Kiek daugiau tvarkos įnešė važiuojant nuo Trakų iki Vilniaus pastatytas sustoti draudžiantis ženklas.
          (...)
          Už Kelių eismo taisyklių nesilaikymą gali būti baudžiamas ir neleistinoje vietoje „apsipirkti“ sustojęs automobilio vairuotojas.

          http://www.delfi.lt/news/economy/aut....d?id=35741757
          Kam statyti aikšteles, jei galim pastatyti ženklą ir lupti baudas?..

          Comment


            Parašė Romas Rodyti pranešimą
            Mindaugas Jackevičius, www.DELFI.lt
            2010 rugpjūčio mėn. 23 d. 15:25


            Kam statyti aikšteles, jei galim pastatyti ženklą ir lupti baudas?..
            Kam statyti naujas aikšteles? Ir taip įvairiausių poilsio aikštelių, degalinių Lietuvos keliuose nemažai- juose ir reikia realizuoti savo produkciją.

            O už prekybą pakelėse, be abejo, reikia bausti. Tik nerealiai, kad policija pati visus sukontroliuotų. Patys gyventojai turi būti labiau pilietiški, ir pastebėję pažeidimą skambinti atitinkamoms tarnyboms... Tik retokai mes tai darom...
            Marsrutai.lt -viešojo transporto tvarkaraščiai
            Marsrutai.lt tinklaraštis!
            SVARBU! Pokyčiai Vilniaus viešajame transporte nuo liepos 1 dienos!

            Comment


              iliustracija, kaip tautiečiai žino taisykles:
              praeitą savaitę važiavau į klaipėdą (iš kauno). greitis vasarinis 130, aš laikau +10. kaip visada yra nemažai "skubančių", prašvilpia 150-160.
              jau už raseinių pasiveju mane aplenkusius "greitutėlius" važiuojančius 110 dviem juostomis.
              šiaip ne taip nustumiu visus iš antros juostos, pasitraukdami žiūri į mane kaip į pasmerktąjį.
              aplenkęs pamatau priežastį, į pajūrį važiuoja policijos motociklininkų kolona (10vnt.) juos lydi audi be skiriamųjų ženklų.
              aplenkęs tą koloną leistinu greičiu 130+10,persirikiavau į dešinę ir matau veidrodėlyje, kad įsidrąsinę lenkia ir kiti.
              ir vėl pro mane, kaip pro stovintį, visi taisyklių nežinantys važiuotojai nulėkė į pajūrį... juokas pro ašaras
              pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

              Comment


                Parašė John
                Atkreipkite dėmesį ties 0:54... už tokius dalykus juos reiktų mesti lauk iš darbo, nes stovėti vidury magistralės, kur mašinos lekia 130km/h be jokių įspėjamųjų ženklų ir greičio apribojimų, gali tik visiškas beprotis.
                nusiusti reiktų failiuką į Lietuvos kelių direkciją, tikrai bepročiai kažkokie...
                Paskutinis taisė oranger; 2010.08.24, 23:01.

                Comment


                  O kasnors kreipia dėmesį į tuos ženklus? Ar tu matei, kad kai koks kelias kerta miestelį ir parašytas greitis 70km/h tai kaip varo visi 90km/h taip ir varo. Ir nereik pasakoti, kad ženklai apsaugos žmones, kurie krapšto kanors. Kiek buvo avarijų, kai užtverta viena eismo uosta ir tai koks durnius su kokiu triperiu inlekia.
                  O tu skaičiuoji kiek laiko reikia pakabinti ženklus, nesukabinsi bele. Reik kas koki šimtą metrų statyti ženklą mažinantį greiti 20km/h. Mažiausia reikia 4 ženklus pastatyti, priedo įkasti stulpus. Vėliau demontuoti. O visas realus darbas tetruks 10-30min. Tai papildomos ir darbo, ir laiko sąnaudos, už kuriuos nelabai kas moka. O už dyka birbančiųjų kolkas nelabai yra. Nemanau, kad ir John už dyka tuos ženklus statytum.

                  Comment


                    Parašė nepolitikas Rodyti pranešimą
                    iliustracija, kaip tautiečiai žino taisykles:
                    praeitą savaitę važiavau į klaipėdą (iš kauno). greitis vasarinis 130, aš laikau +10. kaip visada yra nemažai "skubančių", prašvilpia 150-160.
                    jau už raseinių pasiveju mane aplenkusius "greitutėlius" važiuojančius 110 dviem juostomis.
                    šiaip ne taip nustumiu visus iš antros juostos, pasitraukdami žiūri į mane kaip į pasmerktąjį.
                    aplenkęs pamatau priežastį, į pajūrį važiuoja policijos motociklininkų kolona (10vnt.) juos lydi audi be skiriamųjų ženklų.
                    aplenkęs tą koloną leistinu greičiu 130+10,persirikiavau į dešinę ir matau veidrodėlyje, kad įsidrąsinę lenkia ir kiti.
                    ir vėl pro mane, kaip pro stovintį, visi taisyklių nežinantys važiuotojai nulėkė į pajūrį... juokas pro ašaras
                    Čia dažnas variantas toks. Visada jei važiuoja policijos mašina lėčiau nei leistina, atsiras toks, kuris bijos aplenkti. Vien ko verti tautiečių stabdymai ties fotoradarais, kai pristabdoma iki 20km/h lėčiau, nei leistina toje vietoje.

                    Dar šiandien teko važiuojant A1 papulti į smarkią liūtį, kai matomumas buvo tiek mažas, jog net mašiną su įjungtais galiniais priešrūkiniais buvo sunkoka įžiūrėti. Tai nustebino tautiečių mastymas, nes suskaičiavau net 3 mašinas tame ruože važiuojančias išvis be šviesų. Neaišku ką jie tuo metu galvojo. Ir prie to paties juokingai skamba piktinimasis jog reikia važinėti visada su įjungtais žibintais, nors net tokiu atveju per lietu atsiranda neįsijungiančių. Tai kas bus jei nebus privaloma.

                    Comment


                      Parašė John
                      Manau, per lietų visada ir taip privaloma įsijungti šviesas (t.y. šalyse, kur normaliomis dienos sąlygomis įjungti šviesų nereikia). Ar klystu?
                      Taip, reikėdavo ir anksčiau per lietų, sniegą, pūgą, rūką ir pan.
                      Flickr

                      Comment


                        Parašė John
                        Manau, per lietų visada ir taip privaloma įsijungti šviesas (t.y. šalyse, kur normaliomis dienos sąlygomis įjungti šviesų nereikia). Ar klystu?
                        Taip, privaloma. Aš norėjau pasakyti ką kita. Dabar net kai privaloma visą parą su šviesom važinėti, yra tokių kurie ne tik, kad paprastai nevažiuoja su jomis, bet ir tokiomis sąlygomis kaip lietus neįjungia. Tai kiek tokių "užsimiršusių" atsirastu, jei nebūtų privaloma visada važinėti su žibintais.

                        Comment


                          Pilna važiuojančių be šviesų. Praėjusią savaitę teko važiuot keliu Palanga - Šiauliai. Beveik visą laiką paskui važiavo passatas be šviesų. Pravažiavom du policijos postus ir nulis dėmesio. Matyt jei mentas tuo metu turi rankose "feną" tai kitų pažeidimų nesugeba pamatyti, smegenyse kažkas blokuojasi.
                          Dar ką pastebėjau, tai žemaitijos pusėj iš priekio atvažiuojantys visada pamirksi jei ekipažas stovi, o va kitur to jau beveik nebematau. Nors ir pats nemirksiu lekiantiems, jei nori skraidyt tegu susimoka...

                          Comment


                            šią savaitę (08/20-29) vyksta europinė greičio akcija
                            http://www.15min.lt/naujiena/aktualu...ejus-56-112138
                            pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                            Comment


                              Parašė kempas Rodyti pranešimą
                              O kasnors kreipia dėmesį į tuos ženklus? Ar tu matei, kad kai koks kelias kerta miestelį ir parašytas greitis 70km/h tai kaip varo visi 90km/h taip ir varo. Ir nereik pasakoti, kad ženklai apsaugos žmones, kurie krapšto kanors. Kiek buvo avarijų, kai užtverta viena eismo uosta ir tai koks durnius su kokiu triperiu inlekia.
                              O tu skaičiuoji kiek laiko reikia pakabinti ženklus, nesukabinsi bele. Reik kas koki šimtą metrų statyti ženklą mažinantį greiti 20km/h. Mažiausia reikia 4 ženklus pastatyti, priedo įkasti stulpus. Vėliau demontuoti. O visas realus darbas tetruks 10-30min. Tai papildomos ir darbo, ir laiko sąnaudos, už kuriuos nelabai kas moka. O už dyka birbančiųjų kolkas nelabai yra. Nemanau, kad ir John už dyka tuos ženklus statytum.
                              John kalba apie tai, kaip turi būti. Nereikia čia teisinti žmones, kurie pažeidinėja darbo saugos taisykles. Juokingai skamba teiginys apie "sąnaudas" 4 ženklų pastatymui.
                              Paskutinis taisė oranger; 2010.08.26, 23:58.

                              Comment


                                Parašė John

                                Pamačius tokią reklamą ne iškart supranti, ką ji rodo ir tik po kelių sekundžių susiprotėji. Net nesmagu pasidaro būnant kokioje tamsesnėje metro stotelėje.

                                Aišku, tie darbininkai ne vairavo, bet tai nekeičia esmės, nes viskas susiveda į aplinkos įvertinimą ir pamatuotą bei racionalų elgesį kelyje, kurio jų atvejų nerasta nei lašo ir kuris labai potencialiai galėjo baigtis mirtimi.
                                Aš irgi visiškai nepateisinu tokio elgesio kelyje. Kitą vertus tokio lygio neatsakingo elgesio pats niekada nesu matęs, nors važinėju tikrai nemažai automagistralėmis.

                                Tikėkimės, kad tai tik pavienis blogo elgesio pavyzdys.

                                Comment


                                  kelininkai turi priemonių ir be stulpų statymo, rėmas ant autobusiuko galo su blykstėmis matosi iš kažin kur ir tikrai visi pristabdo, o kelio darbininkai tikrai neturėtų ignoruoti savo saugumo
                                  pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                                  Comment


                                    Parašė John
                                    Iš ameninės patirties galiu pasakyti, kad iš visų mano matytų miestų, Vilniuje (ir apskritai Lietuvoje) vairuotojai bene kruopščiausiai laikosi greičio ribojimų. Po Vokietijos ar Nyderlandų atrodo, kad visi kaip prisi***ę važiuoja
                                    Mano patirtis atvirkscia - Neringoje vaziavom paskui vokieti, tai laikesi greicio apribojimu 1 km/h tikslumu.

                                    Comment


                                      Parašė John
                                      Iš ameninės patirties galiu pasakyti, kad iš visų mano matytų miestų, Vilniuje (ir apskritai Lietuvoje) vairuotojai bene kruopščiausiai laikosi greičio ribojimų. Po Vokietijos ar Nyderlandų atrodo, kad visi kaip prisi***ę važiuoja
                                      vilniaus ir klaipėdos vairuotojai, greičio prasme yra patys nedrausmingiausi lietuvoje
                                      pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                                      Comment


                                        Parašė nepolitikas Rodyti pranešimą
                                        vilniaus ir klaipėdos vairuotojai, greičio prasme yra patys nedrausmingiausi lietuvoje
                                        Turėjau garbės dirbti Kaune, tai vietiniai bendradarbiai kauniečiai man dažnai demonstravo savo automobilių greičio ir vairavimo galimybes, todėl su tokiu teiginiu nesutinku

                                        Comment


                                          žinoma mano vertinimas subjektyvus, bet imant bendrą važiuotojų masę susidaro būtent toks įspūdis, o važinėju, patikėk, tikrai daug ir po visą lietuvą.
                                          pirtis tautybės neturi (lietuviui geriausia garinė pirtis!)

                                          Comment

                                          Working...
                                          X