Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Naujas Vilniaus gatvių standartas (nuo 2021.10)

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Ginthus Rodyti pranešimą

    O.k. štai vienas argumentas iš Švedijos. 17cm. Iš kur kaip ir kodėl mūsų STR atsirado unikalus bezanalogov 30cm - mistika. Tai gal ir gerai, kad niekur dar nepradėjo tokių daryti.
    Jonavoje visos stotelės perdarytos į 30 cm aukščio

    Comment


      Parašė Ginthus Rodyti pranešimą

      O.k. štai vienas argumentas iš Švedijos. 17cm. Iš kur kaip ir kodėl mūsų STR atsirado unikalus bezanalogov 30cm - mistika. Tai gal ir gerai, kad niekur dar nepradėjo tokių daryti.
      Labiau panašu į 20 cm, bet esmės tai nekeičia. 30 cm atsirado kai NVTKA ir Anton Nikitin pasiūlė, o AM be diskusijų tą skaičių įrašė. Dalyvavau tame pasitarime, tai prisimenu. Man tas skaičius irgi atrodė įtartinas, bet tema ne mano, tai nesiginčijau.
      Įstatymų reikia laikytis arba juos keisti, o ne užsiimti saviveikla. Ne?
      Taigi, kuo yra pateisinama paskutinė Saulėtekio rekonstrukcija kol kas taip ir neatsakėte. Kad kažkam kažką parodyti – prastas argumentas, nes kol kas ten matosi tik lėšų švaistymas ir geros idėjos diskreditavimas. Ir visa tai daroma nesilaikant nei STR, nei „gatvių standarto“, tad „parodymas“ veikia ne į tą pusę.

      Comment


        Parašė Kaid Rodyti pranešimą

        Jonavoje visos stotelės perdarytos į 30 cm aukščio
        Ir kaip? Autobusai privažiuoja prie pat krašto ar visgi lieka tarpeklis kojai išsisukti?

        Comment


          Parašė KEdas Rodyti pranešimą

          Labiau panašu į 20 cm, bet esmės tai nekeičia. 30 cm atsirado kai NVTKA ir Anton Nikitin pasiūlė, o AM be diskusijų tą skaičių įrašė. Dalyvavau tame pasitarime, tai prisimenu. Man tas skaičius irgi atrodė įtartinas, bet tema ne mano, tai nesiginčijau.
          Įstatymų reikia laikytis arba juos keisti, o ne užsiimti saviveikla. Ne?
          Taigi, kuo yra pateisinama paskutinė Saulėtekio rekonstrukcija kol kas taip ir neatsakėte. Kad kažkam kažką parodyti – prastas argumentas, nes kol kas ten matosi tik lėšų švaistymas ir geros idėjos diskreditavimas. Ir visa tai daroma nesilaikant nei STR, nei „gatvių standarto“, tad „parodymas“ veikia ne į tą pusę.
          Dėl lėšų nešvaistymo nieko nesakiau ir neginčysiu. Man ir pačiam buvo keista, nes lyg ir nereikėjo ten taip labai remonto. Nu bet nesunku atsekti priežastinį ryšį su mūsų pačių nubrėžtomis gairėmis, tik kad vis lieka kliurkų.
          Tą STR punktelį reiktų inicijuot pakeitimą, bet jau gal pirma pasidomėjus užsienio patirtimi

          Comment


            Parašė KEdas Rodyti pranešimą

            Labiau panašu į 20 cm, bet esmės tai nekeičia. 30 cm atsirado kai NVTKA ir Anton Nikitin pasiūlė, o AM be diskusijų tą skaičių įrašė. Dalyvavau tame pasitarime, tai prisimenu. Man tas skaičius irgi atrodė įtartinas, bet tema ne mano, tai nesiginčijau.
            Įstatymų reikia laikytis arba juos keisti, o ne užsiimti saviveikla. Ne?
            Taigi, kuo yra pateisinama paskutinė Saulėtekio rekonstrukcija kol kas taip ir neatsakėte. Kad kažkam kažką parodyti – prastas argumentas, nes kol kas ten matosi tik lėšų švaistymas ir geros idėjos diskreditavimas. Ir visa tai daroma nesilaikant nei STR, nei „gatvių standarto“, tad „parodymas“ veikia ne į tą pusę.
            Bet tai kokia prasmė apie tai ČIA kalbėti? Tiesiog vardan pakalbėjimo? Gerai, konstatavai neatitikimą - kokia dar iš to diskusija gali būti? Jei reikalavimai juodu ant balto parašyti, pamatavus - neatitinka, na tai kaip ir tada laikyčiau faktu, o ne nuomone.
            Jei tai tikrai yra rimtas nusižengimas, negi nėra, kam būti galima pateikti skundo?

            Comment


              Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą

              Kaip tai netrukdo? Sakai tramvajus pirmą kartą važkiuodamas nuskins visus tuos medelius? Tramvajaus linija ir turi būti gatvės centre, o medžiai šonuose. Jūs siūlote atvirkščią variantą.
              Tramvajus gali važiuoti gatvės centre, bet tai nebūtinai turi būti du visiškai vienas prie kito einantys keliai. Kaip neprivalo būti automobilių keliuose, taip neprivalo būti ir tramvajaus linijoje. Pas mus vietos keliuose yra, nėra absoliučiai jokio reikalo viską spaust.

              Update. Va, prašom, Konstitucijos pr. ties Europa, konceptas įsivaizdavimui.

              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-05-19 141851.png
Views:	838
Size:	221,7 kB
ID:	2052092


              Galima ir taip:

              Click image for larger version

Name:	Screenshot 2023-05-19 141953.png
Views:	827
Size:	129,2 kB
ID:	2052093
              Paskutinis taisė Creatium; 2023.05.19, 13:20.

              Comment


                Du dalykai, kurie užkliūna dabartinėje suburbijos pseudomero komunikacijoje - kažkokia absurdiška PR kampanija su "higienos" žodžio įvedimu ir nenormalus PR dėl 100 km išasfaltuotų gatvių. jau nebesuprantu, negi elementari kelių ir šaligatvių priežiūra turėtų būti pristatoma su pompa. Beliko sulaukti, kad paleistų PR kampaniją apie tai, kad keičiant šaligatvius bus įrenginėjami vandens nubėgimo loveliai, ko paprastai dažniausiai nebūna... 2023 m., ponai.

                Comment


                  Parašė R.D. Rodyti pranešimą
                  Du dalykai, kurie užkliūna dabartinėje suburbijos pseudomero komunikacijoje - kažkokia absurdiška PR kampanija su "higienos" žodžio įvedimu ir nenormalus PR dėl 100 km išasfaltuotų gatvių. jau nebesuprantu, negi elementari kelių ir šaligatvių priežiūra turėtų būti pristatoma su pompa. Beliko sulaukti, kad paleistų PR kampaniją apie tai, kad keičiant šaligatvius bus įrenginėjami vandens nubėgimo loveliai, ko paprastai dažniausiai nebūna... 2023 m., ponai.
                  Ameniškai man labiausiai patinka jo "ДЫ kategorijos gatvės"

                  Comment


                    Pusė apklaustųjų – 54 proc. (1747 balsai) mano, kad toks sprendimas buvo teisingas, nes susiaurinta gatve nebuvo įmanoma pravažiuoti. Dar 15 proc. (496 balsai) mano, kad sprendimas siaurinti gatvę buvo beprasmis ir šioje gatvėje išvis nieko nereikėjo daryti. Visgi yra ir manančių kitaip. 28 proc. respondentų (908 balsai) atsakė, kad gatvę reikėjo palikti susiaurintą. Dar 3 proc. (106 balsai) klausimas pasirodė neaktualus.

                    Comment


                      Užklausus Susisiekimo Paslaugų dėl sprendimo palikti 5 eismo juostas Saltoniškių g., atsakė, jog nusprenė koreguoti šitą vietą kartu su Saltoniškių g. projektu. Na netikiu, kad jie realiai planuoja artimiausiu metu įgyvendinti Saltoniškų gatvės projektą, o jei ir darys po poros metų, nežinau kaip ūkiškai racionalus sprendimas gyventojų akyse atrodys, kai vėl atgal griaus šitą vietą ties perėja.
                      Attached Files

                      Comment


                        Jie dažnai meluoja. Tiesiog taip, bukai, iš serijos "ai gal nesusigaudys". Kažkada panašiai man atrašė, kad nelegalūs želdinių tarpai Kernavės g. šaligatvyje buvo įrengti "pagal projektą", nors tai yra netiesa. Tik iš antro karto, paprašius nemeluoti ir prisegus projekto screenshotą, nusiuntė Statybų inspekcijai, kuri formaliai atrašė, kad tokie nukrypimai yra "nieko blogo" ir kad nebus nieko imtasi. Pagalvojus, tai net šiurpas ima, kokia nekompetentinga ir užleista pelkė tebėra VMS ir kai kurios valstybės institucijos. Turbūt net sovietmečiu taip žostkai nebuvo.

                        Comment


                          Atėjo laikai, kai dėl saugumo vairuotojai širsta

                          Vairuotojai širsta: Edukologijos žiede įrenginėjamos papildomos saugumo salelės

                          https://madeinvilnius.lt/transportas...y9xeui1Kw8xJko

                          https://www.facebook.com/madeinvilni...45509110929275


                          Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	319
Size:	36,7 kB
ID:	2057798

                          Comment


                            Na, tai būdas suprasti, kokioje gi iš tikrųjų visuomenėje gyvenam. Kuo mažiau iliuzijų, tuo geriau. Reikia atlikti dar daug darbo šviečiant žmones.
                            Lietuva visiems.

                            Comment


                              Bet ar nėra taip, kad didžioji dauguma supranta ir džiaugiasi naujovėmis, o rėkia atitinkama mažuma?

                              Comment


                                Parašė vaidasp Rodyti pranešimą
                                Bet ar nėra taip, kad didžioji dauguma supranta ir džiaugiasi naujovėmis, o rėkia atitinkama mažuma?
                                Taip - aktyviai Facebook'e, arba bendrai svetainių komentaruose besireiškiantys asmenys, yra atitinkama ir labai savotiška mažuma - turės kokią BMW/merso geliko viršelio nuotrauką, kokią 'ot dushy' citatą kad parodyti koks gilus esąs ir dar nusistatęs gyvenamąją vietą 'Magadan'.

                                Comment


                                  Parašė Laure23 Rodyti pranešimą

                                  Taip - aktyviai Facebook'e, arba bendrai svetainių komentaruose besireiškiantys asmenys, yra atitinkama ir labai savotiška mažuma - turės kokią BMW/merso geliko viršelio nuotrauka, kokia 'ot dushy' citatą kad parodyti koks gilus esąs ir dar nusistatęs gyvenamąją vietą 'Magadan'.
                                  dar dalis yra kurie Vilniuje būna tik per Kaziuko mugę su gėlėm profilio nuotraukoje, arba dar kurie kirilica rašo vardą ir pavardė, arba visokios Jol Anta ir/ar Saulius nesvarbu/ne tavo reikalas.

                                  Comment


                                    Na ten tikrai galėjo būti geriau daroma. Nes dabar išpjovė dvigubai didesnė asfalto dalį nei bus salelė ir nepadarė jokios eismo keitimo schemos, tai ten dabar važiuoja visišku chaosu automobiliai. Mačiau vakar net žiede važiuojantys praleidinėja kitus. Kai pabaigs ėrengimą turėtu būti gerai, nebent vėl užmirš kad reikia šonus išasfaltuoti 6 mėn.

                                    Comment


                                      Parašė vaidasp Rodyti pranešimą
                                      Bet ar nėra taip, kad didžioji dauguma supranta ir džiaugiasi naujovėmis, o rėkia atitinkama mažuma?
                                      Jei taip būtų, per savivaldybių rinkimus visi išskyrus vieną kandidatą nebūtų aiškinę kaip stabdys siaurinimus ir t.t.

                                      Comment


                                        Parašė vaidasp Rodyti pranešimą
                                        Bet ar nėra taip, kad didžioji dauguma supranta ir džiaugiasi naujovėmis, o rėkia atitinkama mažuma?
                                        Ne, taip nėra. Yra kaip tik atvirkščiai. Šiaip net nustebau, kai per šiuos rinkimus sužinojau, kad kokie 70% mano draugų, kurie yra 25-35 amžiaus grupėje, praktiškai visi magistrai/bakalaurai, dirba visai gerus darbus ir laiko save europiečiais, yra absoliučiai needukuoti šioje srityje ir rinktųsi "rusišką" infrastruktūrą vietoje europietiškos

                                        Keli pavyzdžiai iš diskusijų:

                                        - Na ką aš žinau, kažkokią nesąmonę padarė su tuo Konstitucijos pr. susiaurinimu ir medžiais, dabar net greitoji nepravažiuos...

                                        arba

                                        - Ten tą Algirdo gatvę kaip susiaurino, tai nežinau kaip ten dabar vietiniams gyventi... Jo, aš suprantu, kad tau ten patinka Kopenhaga ir t.t. bet aš esu mama, kaip man ten dabar su avariniu sustoti trumpam, kad pvz maišus nunešti, ar vaiką greit paimt?

                                        ir net girdejau tų klasikinių "daugiau juostų - mažiau kamščių" argumentų. Ir čia yra jauni žmonės su išsilavinimais, gerais darbais, kurie pakankamais daug keliauja ir laiko save be 15 minučių skandinavais, o ką jau kalbėti apie visokius petrolhead'us-marozus ir 50+ amžiaus grupę, kuri net nesupranta kaip galima atsikratyti kamščių neplatinant gatvių. Jiems tai tiesiog yra prieš logiką. Čia maždaug "dar pasakyk, kad cukraligė nėra vien dėl cukraus vartojimo"

                                        Kol nėra aiškios komunikacijos ir edukavimo šita tema, tol ir nereikia tikėtis kažkokių pokyčių.

                                        Comment


                                          O komunikavimas būtent ir yra silpniausias dalykas visame šitame reikale. Blogiau, turbūt, net už konservatorių komunikaciją.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X