Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Diskusijos apie KET reikalavimus dviratininkams
Collapse
X
-
Ko jūs čia šlapinatės dėl tų liemenių ir liktarnų, nesuprantu. TAIP, aš važinėju gatvėse dviračiu (ačiū, kad paklausėt). Nieko ten stebuklingo turėti prie savęs žibintą (daugelis padorių dviračių turi tokį gamykliškai sumontuotą), liemenę apsivilkti irgi nesunku. Gal vienintelis patikslinimas būtų vietoje "liemenės" įrašyti "aprangą", kad nereiktų specialiai papildomai pirkti senukuose, jei jau apranga su atšvaitais.
Komentuoti:
-
Parašė dsanto Rodyti pranešimąTai aš suprantu, kad čia buvo tvirta ministerijos pozicija. Bet net oficialiai nesugebėta kreiptis, nes lrs.lt tinklapyje derinant KET projektą randu tik tokią pastabą:
Atvaizdas
http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaiesk..._fix=n&p_gov=n
Čia išvis turėjo vykti dviračių atstovų diskusija su ministerija. Rašymo čia buvo negana.
Kiek matau, pačiam įstatymui nebuvo pateikti jokie pasiūlymai iš Piliečių, asociacijų, politinių partijų ir kitų suinteresuotų asmenų:
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpai...476175&p_tr2=2
Visi pasiūlymai yra fiksuojami, tad melavimu apkaltinti negali.Dviratininkai nenori dėvėti ryškiaspalvių liemenių ir jungtis šviesų
Trisdešimt keturios Lietuvos nevyriausybinės organizacijos, dviratininkų klubai ir dviračių mėgėjų komandos prašo atšaukti nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančią Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisą dėl reikalavimų dviračių vairuotojams važiuojant šviesiuoju paros metu dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje degančiu baltos šviesos žibintu, o gale – raudonos šviesos žibintu.
Tokį prašymą organizacijos išsiuntė Seimo Teisės ir teisėtvarkos bei Žmogaus teisių komitetams.
Nevyriausybinės organizacijos, dviratininkų klubai ir dviračių mėgėjų komandos siūlo palikti šiuo metu galiojančias Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatas, kurios, jų manymu, visiškai užtikrina saugaus eismo reikalavimus ir atitinka Europos šalių praktiką, kai dviračio šviesos yra privalomos tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui.
Komentuoti:
-
Parašė Xedos Rodyti pranešimąInternete galima rasti straipsnių. Taip pat galim rasti ir straipsnių, kuriuose mūsų politikai teigia, kad niekas į juos nesikreipė.
Vienas: http://dviratis.lt/teks-minti-su-svi...sauleta-diena/
http://www.lrs.lt/pls/proj/dokpaiesk..._fix=n&p_gov=n
Čia išvis turėjo vykti dviračių atstovų diskusija su ministerija. Rašymo čia buvo negana.
Kiek matau, pačiam įstatymui nebuvo pateikti jokie pasiūlymai iš Piliečių, asociacijų, politinių partijų ir kitų suinteresuotų asmenų:
http://www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpai...476175&p_tr2=2
Visi pasiūlymai yra fiksuojami, tad melavimu apkaltinti negali.
Komentuoti:
-
Parašė Panev Rodyti pranešimąEgiuxz - Panevėžy geri gal tik 1 ar 2 dviračių takai ir tai nėra „rekonstruoti“ Nemuno bei Vasario 16-osios gatvėse. Pavyzdžiui nerekonstruotoj atkarpoj Nemuno g. tarp Upytės kelio bei Molainių g. tako plotis kaip mano dviračio vairo, jei dar ne mažesnis.
Panevėžys - Molainiai, Dembava, Piniava, Vaivadai, Berčiūnai; aplink Nepriklausomybės aikštę geri takai, centre, aplink Senvagę, Kerbedžio gatvės takas gana greitas ir t.t. Dviratis, kaip mažiau pastebima priemonė, neturi pasiekt motoristų greičio, o jei norisi greičio - kaip ir visi kiti transportistai leki į užmiestį. Bet ir ten debiliukų pilnos gatvės, kai gali vos ne stikliniu taku mint šalia .
Komentuoti:
-
ViR2 - taigi pats paminėjai kad tavo apranga atitinka KET reikalavimus. Jei važiuoji plentiniu ar TT dviračiu dar nereiškia, kad negali užsidėti mirksiukų. 4 metų senumo naujiena:http://www.nicebikes.com/sigma-micro...sig7243pd.html Gal jau yra ir lengvesnių ar aerodinamiškesnių sprendimų - nežinau. Taip dviratis pasunkės, suprastės aerodinamika, bet galėsi važiuoti gatvėmis, keliais, jei nevilkėsi ryškios aprangos.
Egiuxz - Panevėžy geri gal tik 1 ar 2 dviračių takai ir tai nėra „rekonstruoti“ Nemuno bei Vasario 16-osios gatvėse. Pavyzdžiui nerekonstruotoj atkarpoj Nemuno g. tarp Upytės kelio bei Molainių g. tako plotis kaip mano dviračio vairo, jei dar ne mažesnis.
Šiaip tas reikalavimas dėl ryškiaspalvės aprangos dienos metu ar įjungtų žibintų primena raudonosio vėliavėlės taisyklę įsigaliojusią JAV bei Jungtinėje Karalystėje XIX a. pabaigoj ir reikalavusią, kad prieš važiuojantį automobilį eitų žmogus ir mojuotu raudona vėliavėle. Reikalavimas buvo atšauktas prieš pat XX a. Plačiau: http://en.wikipedia.org/wiki/Red_flag_traffic_laws ir kaip tai daugmaž atrodė:
http://www.sisman.org.uk/Diploma/red_flag_act.jpg
P.S. Kodėl ViR2 vengia naudoti lietuviškas raides?Paskutinis taisė Panev; 2014.09.30, 23:57.
Komentuoti:
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąsakydamas dviraciams, turiu omenyj, jog tinkami visiems ir yra tokio pat standarto, kaip vokiski/italiskiJei persesciau i kalnini - tikrai padaugetu pravaziuojamu keliu, cia panasi situacija, kaip su nepakankamai iskeptu steiku - kaip ir gali visiems tikt, bet realybej bus tinkamas tik tiems, kurie megsta ir toleruoja butent toki
)
Komentuoti:
-
sakydamas dviraciams, turiu omenyj, jog tinkami visiems ir yra tokio pat standarto, kaip vokiski/italiskiJei persesciau i kalnini - tikrai padaugetu pravaziuojamu keliu, cia panasi situacija, kaip su nepakankamai iskeptu steiku - kaip ir gali visiems tikt, bet realybej bus tinkamas tik tiems, kurie megsta ir toleruoja butent toki
)
Komentuoti:
-
Parašė Egiuxz Rodyti pranešimąKviečiu atvažiuot į Panevėžį.
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąLettered, Xedos, taip dviraciu takais vaziuoti daug geriau, bet, kaip sake Xedos, tik dalyje atvejuInfrastruktura prasta ir is geru, tinkamu naudoti dviraciu taku Lietuvoje galeciau ivardinti tik Neringos taka ir Jurbarko. Visi kiti skirti kalnu dviraciams arba isvis 29er, jokio malonumo ir net pavojinga
.
Komentuoti:
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąLettered, Xedos, taip dviraciu takais vaziuoti daug geriau, bet, kaip sake Xedos, tik dalyje atvejuInfrastruktura prasta ir is geru, tinkamu naudoti dviraciu taku Lietuvoje galeciau ivardinti tik Neringos taka ir Jurbarko. Visi kiti skirti kalnu dviraciams arba isvis 29er, jokio malonumo ir net pavojinga
Komentuoti:
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąXZ sertifikatą.
Iš policijos komentaro: "Tai ne tik geltonos, oranžinės ar raudonos spalvos liemenė, bet ir kitas šių spalvų viršutinės kūno dalies (nuo kaklo iki juosmens) drabužis su iš visų pusių kitiems eismo dalyviams matomais šviesą atspindinčiais elementais."
Pvz. Dabar įsivaizduokit, kad Navardauskas Lietuvoj turi pasitreniruot. Jis irgi turės organizuotis specifinę liemenę, kad atšvaitai būtų ne ant rankovių, bet ir ant šiknos?
Pvz. Vyksta plento varžybos neuždarytais keliais. Visi dalyviai pasiima super brangias aprangas ir sprendžia ar ten tie atšvaitai yra nuo kaklo iki juosmens. O gal jau per aukštai nuo juosmens ar per žemai? O gal policininkui gali ir kitaip atrodyt.
Komentuoti:
-
Parašė r08n Rodyti pranešimąAr tokie aprėdai laikomi neliemene? Betgi kelių sekundžių darbas žirklėmis juos paverstų street legal. Dėl žibinto -- tikrai niekad netenka važinėti tamsoje? Galima užsimauti ant galvos "ciklopą". Nesimato, koks ten nuotraukoje vairas, bet ar standartiniai dviračio žibintai su apkaba ten netinka?
Time trial dviratyj nera apvaliu ar ovaliu vietu isskyrus pacias rankenas, tai su tvirtinimu reik but gan kurybisku + su juo nakti vaziuot nerealiai nepatogu/pavojinga, nes galva buna daug zemiau nukreipta ir ziuret i toli yra gerokai sunkiau. Todel gali ir atsitrenkt i kanors greitai atsiradusio kelyje.
Lettered, Xedos, taip dviraciu takais vaziuoti daug geriau, bet, kaip sake Xedos, tik dalyje atvejuInfrastruktura prasta ir is geru, tinkamu naudoti dviraciu taku Lietuvoje galeciau ivardinti tik Neringos taka ir Jurbarko. Visi kiti skirti kalnu dviraciams arba isvis 29er, jokio malonumo ir net pavojinga
Komentuoti:
-
Įdomu, ar yra bent vienas dviratininkas nubaustas dėl tų liemenių? Iš esmės niekas nepasikeitė, kas su jom važinėjo, tas ir dabar važinėja, o kas naktį be lempų ir dabar toliau taip važinėja.
Komentuoti:
-
Parašė Aleksio Rodyti pranešimąYra tai patvirtinančių dokumentų (laiškų, pasisakymų per TV ir pan.)?
Vienas: http://dviratis.lt/teks-minti-su-svi...sauleta-diena/
Komentuoti:
-
Parašė Xedos Rodyti pranešimąDviratininkai nuo pat įstatymo rengimo pradžios skambino varpais, kad šis įstatymas yra absurdiškas
Komentuoti:
-
Kai motociklininkai dėvės ryškiaspalves lėmenes tada ir aš dėvėsiu nes motociklininkai daug sunkiau matosi gatvėje , juo labiau kokiais greičiais jie važiuoja, antras daykas , visiškai aklas vairuotojas gali nepastebėti dviratininko važiuojančio gatve, tai iš tokių iškart reikia atimti teises.
Komentuoti:
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąApskritai, labai daug nesamoniu su LR istatymais susijusiais su dviraciais. Pvz vienas didziausiu yra reikalavimas vaziuoti dviraciu taku, jei toks yra. Nors 99% atveju tie takai tera butaforija ar geriausiu atveju isisavinti ES pinigai mainais isklojant juos plytelemis ()
Parašė Lettered Rodyti pranešimąAš visada važiuoju taku, jei tik toks yra, žymiai saugiau ir šiaip smagiau, mažiau teršalų tenka uostyti.....ir pyktį.
Esant tokioms aplinkybėms aš mielai sutikčiau, kad būtų "įsisavinti" ES eurai ir toks "takas" būtų išklotas trinkelės, nes tai ne takai, o tarkos. Deja, pinigų visada ir viskam, ne vien dviračių infrastruktūrai, trūksta.
Komentuoti:
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąApskritai, labai daug nesamoniu su LR istatymais susijusiais su dviraciais. Pvz vienas didziausiu yra reikalavimas vaziuoti dviraciu taku, jei toks yra. Nors 99% atveju tie takai tera butaforija ar geriausiu atveju isisavinti ES pinigai mainais isklojant juos plytelemis ()
Komentuoti:
-
Parašė ViR2 Rodyti pranešimąAtvaizdas
Atvaizdas
Trukt uz vadziu ir vel is pradziuVirsuj mano dviratis (spalva kitokia tik ir grupe Compagnolo Super Record Carbon), su kuriuo dazniausiai lakstau i darba ir apranga (identiska), kuri yra speed suit'as.
O del to, kad neturiu kur det - taip, liemenes tikrai nedesiu, nes ne tam pirkau toki brangu kostiuma, kad susigadinti aerodinamika + mano kostiumas sviecia daug geriau nei betkokia liemene is Senuku. O lempute... Idomu prie kurios vietos ja man tvirtint? Su izoliacija apsukt?
Komentuoti:
-
tusciai apie ta patiJei nors minimaliai idomus saugumas - reikalautu salmu, kaip, kad vakaru Europoje. Taciau dabar reikalauja liemeniu ir zibintu, pastarieji dienos metu yra nematomi, nes sviecia silpniau nei senos masinos artimosios, o ir logikos jiems nera, nes matomumo absoliuciai jokioje situacijoje nepadidina dienos metu. Liemenes yra kitas zingsnis, taciau turi but reikalaujama sviesa atspindinciu elementu, o ne liemeniu.
Nesiveliant i diskusijas - policija ziuri i sita nesusipratima ganetinai padoriai ir nesikabineja, tuo ir pasidziaukim.
Per Info TV nesenai rode reportaza, kaip kazkoks klierikas dziaugesi, jog buktai del sio istatymo keliuose zuvo tik keletas dviratininku, lyginant su pries tai zuvusiu keliolika. Tokiais teiginiais tik parode totalu statistikos ir statistines analizes neismanyma ir pademonstravo, kokios bulves priima kreivus istatymus
Apskritai, labai daug nesamoniu su LR istatymais susijusiais su dviraciais. Pvz vienas didziausiu yra reikalavimas vaziuoti dviraciu taku, jei toks yra. Nors 99% atveju tie takai tera butaforija ar geriausiu atveju isisavinti ES pinigai mainais isklojant juos plytelemis ()
Komentuoti:
Komentuoti: