Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

[VLN] Vilniaus šaligatviai ir pėsčiųjų takai

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Nesu tikras ar tinkamoje temoje dedu, bet mano pranešimas susijęs su šaligatvių tiesimu, tad gal labai neprasižengsiu.

    Katik turėjau labai įdomų nuotykį su VMS želdynų skyriumi. Jų sodinami medžiai tiesiogiai įtakoja šaligatvio (ateityje) tiesimą / platinimą bei, mano manymu, medžių sveikatą, tad pabandžiau pasiekti, kad sodintų už 1,2 metro nuo planuojamų vietų...

    Veiksmas vyksta Paco gatvėje (google street view nuoroda) šioje atkarpoje:

    Click image for larger version  Name:	Capture.JPG Views:	1 Size:	29,1 kB ID:	1795235

    Prašiau, kad medžius sodintų čia (o sodina atkarpoje tarp asfalto ir šaligatvio):

    Click image for larger version  Name:	paco g aerofoto vaizdas i konteinerius - Copy.jpg Views:	1 Size:	370,7 kB ID:	1795236

    Click image for larger version  Name:	P_20200410_125715_vHDR_Auto_copy_1310x2328.jpg Views:	1 Size:	308,7 kB ID:	1795237

    Priežastys mano prašymo:

    1. Kad ateityje šaligatvį būtų galima praplatinti iki asfalto.
    2. Ruožas tarp gatvės ir šaligatvio žiemą užpilamas druskomis, tad medžiai nudžius. Antroje nuotraukoje matomi du medžiai (plius vienas nepatekęs į kadrą) nudžiuvo ir buvo nupjauti (mano iniciatyva).
    3. Ruože tarp gatvės ir šaligatvio vos želia žolė tad atvira dirva pustoma vėjo, žmonės išvaikšto išnešioja purvą.
    4. Ties Paco 5 namu būtų vietos praplatinti šalia namo esantį žalią plotą esančio nebenaudojamo parkingo sąskaita, o kai pasodins medį prie gatvės, šaligatvis turės būt atitrauktas nuo gatvės ir vietoje esamo parkingo ir eiti arčiau namo taip suvalgydamas plotą, kurį būtų galima skirti apželdinimui.

    Atvyko darbų vykdytojas. Sako nieko nekeisiu, nes mum už darbus nesumokės. Tai parodykite schemą, kur nurodyta taip sodinti. Parodė: su juodu flomasteriu taškai uždėti ir pasirašyta. Sakau, kas priėmė tokį sprendimą. Sako Giedrė Čeponytė. Paskambinu VMS, sakau duokit kontaktą kas atsakingas už vietos parinkimą. Marius Pabrieža. (Pokalbis su darbų vadovu buvo žymiai ilgesnis, bet paminiu tik esmę.)

    Pokalbis su Mariumi Pabrieža:
    Prisistačiau, paaiškinau priežastis dėl ko prašau pakeisti sodinimo vietas, paminėjau kitus nuveiktus darbus miesto labui.
    Sako, nei vienos jūsų išvardintos priežasties nelaikau argumentu pakeisti želdynų vietą.
    Kodėl? Ar konsultavotės su urbanistais, architektais ar landšafto architektais?
    Ne ir neprivalau. Mes taip nusprendėme ir viskas.
    Kas tie mes, kokiu pagrindu nusprendėte?
    Čia mano sprendimas.
    Tai ko sakote ,,mes''?
    Kas jums nepatinka? Mes darome taip, kad formuoti alėją taip atskiriant pėsčiųjų srautą nuo gatvės.
    Atskyrimas gerai, bet ne šioje situacijoje dėl išvardintų priežasčių. Tuo labiau, kad kitoje šaligatvio pusėje yra apie 3-5 metro pločio pieva. Tuo labiau, kas bus kai reikės tiesti šaligatvį, ką daryti su medžiais?
    Tai tada juos persodinsim.
    Kam persodinti jei dabar galima racionaliau padaryti.
    Žiūrėkit, mes pvz dabar taip darome su Konstitucijos prospektu, kad humanizuoti erdvę. (Ar tik ne šio forumo dėka ši idėja tapo įgyvendinama?)
    Visiškai skirtingos situacijos dėl Konstitucijos prospekto užstatymo tipo, gatvės ir srautų intensyvumo ir taip toliau.
    Nu mes su šaligatviu apeiname medžius.
    Medžių apėjimas yra geras dalykas kai medžiai jau yra ir siekiama juos išsaugoti, o čia yra sodinami nauji medžiai.
    Žmonės paprašė čia sodinti tai ir sodinam.
    O aš žmogus?
    Mes jų klausom.
    Ar jie turi išsilavinimą architektūros, urbanistikos ar želdynų planavimo, landšafto srityse? Kodėl toks selektyvus klausymas ir pagal ką nusprendžiate ko klausyti?
    Nesvarbu.
    Puiki logika, beabejonės architektai, urbanistai ir susijusių sričių žmonės nieko neišmano ir priiminėjate tokius sprendimus.
    Čia jums principo reikalas?
    Racionalumo reikalas.
    Aš neturiu laiko su jumis kalbėtis.
    (Na, galvoju, jei tu taip, tada pabandysiu paklausti, įdomu kaip reaguos) O jei stichinė nelaimė tuos medžius panaikins?
    Jei kas vogs tai policiją kviesim.
    Aš ne apie vagimą, o apie stichines nelaimes.
    Toks jūsų išsilavinimas, viso gero.

    Dar buvo išėjusi viena moteriškė iš Paco 5 namo, panašu, kad ar nebus viena iš iniciatorių sodinimo. Su ja turėjau nekonstruktyvų pokalbį: bandė vis nukreipt kalbą, klausė kam šaligatvis, ar dabartinio neužtenka (1m pločio), kas sugalvoja tokius šaligatvių pločius, kas čia važinės ir jadajada. Atsakymų nesiklausė. Nuėjo pasakysiu, kad neturi laiko.
    Labai gerai, kad žmonės rodo iniciatyvą tvarkyti miestą, bet negalima darbų vykdyti nekompetetingai. Jei neišmanai, - nieko tokio, bet tada bent klausyk tų kas nusimano. O VMS nekompetentai, kurie dar būna ir piktybiniai trukdytojai, klauso būtent nekompetencijos.


    Taigi, tai vienas nelaimėtas mūšis. Sakykite, ar mano siūlymas tikrai toks netinkamas? Aš suprantu ir palaikau želdynų zona šaligatvių nuo gatvės atskyrimo sprendimus, bet šioje vietoje matau (praeinu šia vieta jau kokia 20 metų), kad toks sprendimas neveiks dėl išvardintų priežasčių. Net jei tarkime geriau jau šaligatvį platinti į priešingą nei gatvė pusę, tai vis tiek nespręs gausiai druska užpilamo žaliojo ploto niokojimu kas lems tų medžių nudžiūvimą. O verčiama bus, nes tai vienintelė vieta versti nuo gatvės nuvalytam sniegui. Be to druska išnaikina ir jau išnaikino veją, tad bus dar ir purvynas bei dulkių stulpai sausuoju metu. Aš taip laukiau kada bus nupjauti numirę medžiai, kad jų zonoje praplatinti visiškai per siaurą šaligatvį, tuo pačiu šaligatviu apsaugant naujus medžius nuo druskų, o išėjo kaip išėjo.

    Žodžiu, su želdynų sodinimu (apie planavimą net nekalbu) yra, man atrodo, taip pat kaip ir buvo su gatvių asfaltavimu ir šaligatvių tiesimu (2019 gale ar 2020 Poderskis sakė, kad nebebus vykdomi gatvių remontai be projekto kur to negalima daryti)? Dabar kasmet priarinamasi kiek medžių prisodinama. O realiai daroma taip: prikaišoma jų kas 1-1,5 metro kur ir taip jau pilna medžių ir viskas. Medžiai džiūna ir taip toliau. Medžių sodinimams irgi turėtų būti bent kažkokios schemos, planavimas, kad nebūtų užsodinama plotai kur reikia infrastruktūrą tiesti arba kad nepertankiai sodintų. Man rodos dirbama pagal tokią pačią schemą kaip ir buvo daroma su šaligatvių ir gatvių tvarkymu - prisidengiant remonto statusu galima daryti ką nori.
    Paskutinis taisė spekas; 2020.04.10, 14:20.

    Comment


      Šiais metais numatytas ištisinis Pavasario g. (ji kertasi su Paco g) asfaltavimas ir šaligatvių remontas (be jų ilgio paminėjimo). Aš laikysiu frontą joje ir nepraleisu darbų be normalaus šaligatvio įrengimo nors vienoje Pavasario g pusėje (nes pusėje jos net nėra šaligatvio kaip ir su Saulės g buvo). Esu išsiuntęs ir pora paklausimų dėl Pavasario g. darbų su situacijos paaiškinimu (vienas iš adresatų Gintautas Kazimieras Niaura). Atsakymo negavau. VMS yra raštu informuoti, kad nepraleisiu tokių darbų kaip buvo bandoma prastumti ir Saulės g.. Įdomu kas bus.

      Comment


        Parašė spekas Rodyti pranešimą
        Šiais metais numatytas ištisinis Pavasario g. (ji kertasi su Paco g) asfaltavimas ir šaligatvių remontas (be jų ilgio paminėjimo). Aš laikysiu frontą joje ir nepraleisu darbų be normalaus šaligatvio įrengimo nors vienoje Pavasario g pusėje (nes pusėje jos net nėra šaligatvio kaip ir su Saulės g buvo). Esu išsiuntęs ir pora paklausimų dėl Pavasario g. darbų su situacijos paaiškinimu (vienas iš adresatų Gintautas Kazimieras Niaura). Atsakymo negavau. VMS yra raštu informuoti, kad nepraleisiu tokių darbų kaip buvo bandoma prastumti ir Saulės g.. Įdomu kas bus.
        Retorika įspūdinga

        Comment


          Parašė vėkas Rodyti pranešimą

          Retorika įspūdinga
          Na netaip kietai parašiau savivaldybei kaip čia išsireiškiau. Tiesiog man kantrybės nebėra su jais. Turite pasiūlymų kaip kitaip daryti? Ar visgi pritariate mano kietai pozicijai? Nesu tikras ar teisingai jus supratau.

          Comment


            Parašė spekas Rodyti pranešimą

            Na netaip kietai parašiau savivaldybei kaip čia išsireiškiau. Tiesiog man kantrybės nebėra su jais. Turite pasiūlymų kaip kitaip daryti? Ar visgi pritariate mano kietai pozicijai? Nesu tikras ar teisingai jus supratau.
            Na, čia nuomonės gali ir išsiskirti. Kai kurie siūlytų daryti shared space principu ir aišku ne asfaltu, o trinkelėmis. Mane tai net nupurto, kai pamatau, jog net akligatviams prie 5 trobų projektuoja asfaltą su pusmetrinių plytelių techniniais šaligatviais.

            Comment


              Remontuojami laiptai jungiantys Medeinos ir Žemynos gatves (ties A. Puškino mokykla).

              Click image for larger version

Name:	20200411_151807.jpg
Views:	74
Size:	218,9 kB
ID:	1795586 Click image for larger version

Name:	20200411_152036.jpg
Views:	79
Size:	229,5 kB
ID:	1795587

              Comment


                Parašė Knope Rodyti pranešimą
                Remontuojami laiptai jungiantys Medeinos ir Žemynos gatves (ties A. Puškino mokykla).

                Click image for larger version  Name:	20200411_151807.jpg Views:	1 Size:	218,9 kB ID:	1795586
                Kairėje paliktas tarpelis standartinei sovietinei betoninei čiuožyklai?

                Comment


                  Parašė Knope Rodyti pranešimą
                  Remontuojami laiptai jungiantys Medeinos ir Žemynos gatves (ties A. Puškino mokykla).

                  Click image for larger version

Name:	20200411_151807.jpg
Views:	74
Size:	218,9 kB
ID:	1795586 Click image for larger version

Name:	20200411_152036.jpg
Views:	79
Size:	229,5 kB
ID:	1795587
                  Medeinos ir Gabijos gatves gal ?

                  Comment


                    Parašė RamasN Rodyti pranešimą

                    Medeinos ir Gabijos gatves gal ?
                    Taip, Medeinos ir Gabijos

                    Comment


                      Parašė Knope Rodyti pranešimą

                      Taip, Medeinos ir Gabijos
                      Tai visgi ruošiasi daryti sovietinius-kamikadzinius pandusus?
                      Paskutinis taisė Ginthus; 2020.04.14, 09:32.

                      Comment


                        Išsiunčiau VMS Eksploatacijos poskyriui (adresuota trims nariams) ir administracijos direktoriui tokį laišką:

                        Laba diena,

                        Laiškas ilgas, bet informacija ilga ir svarbi.

                        Noriu paklausti ir paprašyti bendradarbiavimo. Kaip bus sprendžiama ką tiksliai gatvėje daryti - gatvės kategorija Ds - kur tiesti šaligatvį, kokio pločio jis bus, kokio pločio bus važiuojamoji dalis ten kur šiuo metu gatvė yra per siaura įrengti vienos juostos kelią su šaligatviu bent vienoje jo pusėje (šiuo metu šaligatvio net nėra) ir taip toliau, - bus rengiamas techninis projektas, ar savivaldybės atstovas lankysis ir vertins ką daryti, ar kažkaip kitaip?

                        Jei nebus projekto ir nebus rekonstrukcijos, o bus paprastasis remontas, tuomet labai prašau su manimi susisiekti, kad kartu pereitume gatvę ir kad kartu nuspręstume kur ką daryti, nes apie pusė gatvės, ypatingai link Saulės g. yra labai komplikuota - vietomis tokia siaura, kad eidamas žmogus neturi kur prasilenkti su mašina (o dar vietovė kalvota, labai pavojinga pėstiesiems šaltuoju laikotarpiu kai nėra kur dėtis, mašinos slydusios gali sutraiškyti žmogų, tad šaligatvis sukurtų tokią saugią erdvę), pusėje gatvės net nėra šaligatvio ir taip toliau, todėl negalima tiesiog atnaujinti esamos situacjos - reikia daryti esamos situacijos keitimus.

                        Esu -------- ir daugelį metų gyvenu Pavasario gatvėje ------------- ir situaciją esu detaliai išnagrinėjęs ir žinau ką kur reikia daryti. Prašau kartu su manimi spręsti ką kur daryti, nes nenoriu, kad pasikartotų tokia situacija kaip buvo 2019 metais - apie 3 mėnesius vis bandžiau įtikinti savivaldybės atstovus, kad taip, kaip jie ruošėsi atlikti darbus Saulės gatvėje, daryti negalima. Iš pradžių net nebuvo ruošiamasi įrengti šaligatvio nors vienoje gatvės pusėje (pusėje gatvės net nebuvo šaligatvio). Pavyko to pasiekti po kariavimo apie 3 mėnėsius su savivaldybe (nežinau kaip tiksliau apibudinti tai kaip sunku buvo susikalbėti su savivaldybės atstovais). Beje, Pavasario g. buvo ruošiamasi remontuoti 2019 metais, bet matomai po mano įsitraukimo į Saulės g. remontą, darbai buvo sustabdyti Pavasario gatvėje. Taip neturėtų būti. Prašau bendradarbiavimo, kad darbus atliktume gerai. Esu tikras, kad kartu galime pasiekti geresnio rezultato.

                        Povilas Poderskis nesenai teigė, kad nuo 2020 metų bus keičiami gatvių remonto prioritetai - tai yra, nebebus aklai vykdomi gatvės remontai be esamos infrastruktūros pritaikymo pėstiesiems, nebebus paliekamos neišspręstos sovietmečiu pridarytos klaidos: šaligatvių nebuvmas ar jų neatitikimas šios dienos STR, transporto eismo prioretizavimas prieš pėsčiuosius ir taip toliau.

                        Povilas Poderskis praneša 2020 sausio 13:
                        ,,

                        „Visoms gatvėms norisi turėti normalius rekonstrukcijų projektus. Juk tai – pagrindinė miesto viešoji erdvė, kuri apima viską, kas vyksta mieste. Eidami gatve bendraujame, susitinkame, ja keliaujame į darbą, mokyklą, sportuojame, žodžiu – gyvename. Norime, kad gyvenimas būtų jaukus, patogus ir aktyvus. Ir nors projektų užsakymas iš išorės partnerių reiškia, kad remontai dažniausiai kainuos brangiau, bet jie bus kokybiškesni, pinigai bus išleisti tikslingai, o sutvarkytomis gatvėmis džiaugtis galėsime ilgiau. Tiesiog tai protingesnis būdas remontuoti“, – įsitikinęs P. Poderskis.
                        Įmonės gaus savivaldybės suformuluotas projektavimo užduotis, kurių techniniam įvertinimui ir sąmatos parengimui turės savaitę laiko, o iš tos, kuri pasiūlys geriausią idėją bei kainą, ir bus perkama techninio projekto rengimo paslauga. Savivaldybės administracijos direktorius pabrėžia, kad projektai bus rengiami vadovaujantis ne tik Statybos techniniu reglamentu, bet ir savivaldybės pasitvirtintais standartais dėl pėsčiųjų, susisiekimo ir darnaus judumo principų.
                        ''
                        Sklandžiam miesto vystymui - trimetis veiklos planas 2020 kovo 4:

                        ,, Numatoma gerinti miesto saugumą taikant inovatyvias technologijas, tobulinti susisiekimo jungtis, užtikrinti gerą judėjimo kokybę. ''


                        Esu iniciatyvių vilniečių grupės narys, nuolat stebime kaip vyksta tokie darbai vilniuje ir viešojoje erdvėje platiname savo pastebėjimus (STR atitikimas - vienas iš jų). Labai noriu, kad apjungtume jėgas ir Pavasario gatvė taptų pavyzdžiu kaip turėtų būti gatvės tvarkomos jas pritaikant iš esmės visiems eismo dalyviams, o ne tik automobilistams. Kad įgyvendintume tai kas teigiama Darnaus Judumo programoje ir kad ji neliktų tik gražių deklaracijų sąrašu.

                        Mano kontaktai - šis email'as. Jei reikės telefono, prašau parašykite ir duosiu konkrečiam už Pavasario g remontą atsakingam asmeniui.

                        Iš anksto dėkoju už bendradarbiavimą ir supratimą.

                        Pagarbiai,
                        ----------
                        Paskutinis taisė spekas; 2020.04.14, 11:13.

                        Comment


                          Parašė digital Rodyti pranešimą
                          Tiesiamas šaligatvis nuo Laisvės pr. iki Tujų gatvės:

                          Click image for larger version

Name:	photo_2020-04-08_14-55-52.jpg
Views:	140
Size:	474,5 kB
ID:	1794774
                          Tęsinys Tujų g.

                          Click image for larger version

Name:	31420201214.jpg
Views:	65
Size:	261,2 kB
ID:	1796148

                          Click image for larger version

Name:	20200414_120207.jpg
Views:	67
Size:	156,5 kB
ID:	1796149
                          Vilniaus dviračių takų plėtros istorija

                          Comment


                            Keletas nuotraukų iliustruojančių padėtį Pavasario gatvėje:

                            Click image for larger version

Name:	P_20190410_163428-2328x1746.jpg
Views:	67
Size:	340,1 kB
ID:	1796152
                            Click image for larger version

Name:	P_20190410_163441-2328x1746.jpg
Views:	65
Size:	334,9 kB
ID:	1796153

                            Click image for larger version

Name:	P_20190410_163544-2328x1746.jpg
Views:	65
Size:	317,2 kB
ID:	1796154

                            Click image for larger version

Name:	P_20190410_163619-2328x1746.jpg
Views:	67
Size:	356,9 kB
ID:	1796155
                            Click image for larger version

Name:	P_20190410_163653-2328x1746.jpg
Views:	67
Size:	343,0 kB
ID:	1796156

                            Comment


                              Parašė Ginthus Rodyti pranešimą

                              Tai visgi ruošiasi daryti sovietinius-kamikadzinius pandusus?
                              Panašu, kad taip. Bet kaip šitoje vietoje kitaip padaryti? Pažiūrėsim, kokia bus danga...

                              Comment


                                Parašė Knope Rodyti pranešimą

                                Panašu, kad taip. Bet kaip šitoje vietoje kitaip padaryti? Pažiūrėsim, kokia bus danga...

                                Parašė dondc Rodyti pranešimą
                                Anksčiau buvo įrengti statūs užvažiavimai paraleliai laiptų, bet ne lanku, kaip dabar. Be porankių. Matosi nuorodoje pritraukus vaizdą: https://www.google.com/maps/@54.7107...!7i8704!8i4352

                                Click image for larger version Name:	20191201_152607.jpg Views:	1 Size:	264,5 kB ID:	1766768

                                Click image for larger version Name:	20191201_152654.jpg Views:	1 Size:	302,5 kB ID:	1766769
                                ♚ streetskins.eu/vilnius-city-cycling-map-by-road-surface ♚

                                Comment


                                  Parašė dondc Rodyti pranešimą


                                  Puikiai padaryta. O Pašiluose prastai - labai statu ir pavojinga. Saugojo sodą?

                                  Click image for larger version

Name:	image_97897.jpg
Views:	81
Size:	235,4 kB
ID:	1796660


                                  Comment


                                    Parašė dondc Rodyti pranešimą

                                    Click image for larger version

Name:	20190623_172224.jpg
Views:	173
Size:	233,1 kB
ID:	1730702

                                    Click image for larger version

Name:	20190623_172259.jpg
Views:	158
Size:	261,0 kB
ID:	1730703

                                    Click image for larger version

Name:	20190623_172442.jpg
Views:	143
Size:	234,2 kB
ID:	1730704

                                    Click image for larger version

Name:	20190623_172551.jpg
Views:	147
Size:	285,9 kB
ID:	1730705

                                    Click image for larger version

Name:	20190623_172745.jpg
Views:	154
Size:	205,6 kB
ID:	1730706

                                    Click image for larger version

Name:	20190623_172849.jpg
Views:	158
Size:	261,0 kB
ID:	1730707
                                    Kareivių gatvėje išvartė prieš kiek daugiau nei pusmetį nutiestus šaligatvius, laiptus, tvarkytą aplinką ir šlaitus, nes... nu žinot kaip būna... staiga, visai netikėtai, teko tiesti komunikacijas. Suplanuoti šito, žinoma, nebuvo įmanoma, nes sakau, viskas atsitiko taip staigiai, lyg iš dangaus nukrito... Nukrito iškart po to, kai baigė tiesti šaligatvius ir tvarkyt aplinką. Bet iki to tikrai niekas apie tai nežinojo, ir tikrai nebuvo taip, kad tiesė takus ir tvarkė aplinką žinodami, kad visa tai yra veltui ir tai yra tiesiog mokesčių mokėtojų pinigų švaistymas, nes paskui visą tai griaus, bet reikėjo prieš rinkimus žmonėm parodyt, kad "va, Vilnius tvarkosi". Tikrai taip nebuvo.













                                    Comment


                                      Parašė Knope Rodyti pranešimą

                                      Puikiai padaryta. O Pašiluose prastai - labai statu ir pavojinga. Saugojo sodą?

                                      Click image for larger version

Name:	image_97897.jpg
Views:	81
Size:	235,4 kB
ID:	1796660
                                      Biurokratijos spąstai. Kadangi paprastasis remontai, tai jį ir daro. Kad padaryti kitaip, reikia projekto. O ten jau reikia planuoti, lėšas skirti - iki darbų gali ir metai praeiti. Negalėsi staigiai pasigirti kiek daug sutvarkei. Ir kasmet istorija kartojasi...

                                      Comment


                                        Saulės g. foto prieš (2012 iš Google maps) ir po (2020)

                                        Click image for larger version  Name:	1.JPG Views:	1 Size:	427,1 kB ID:	1797127
                                        Click image for larger version  Name:	11 (2).jpg Views:	1 Size:	321,1 kB ID:	1797128

                                        Click image for larger version  Name:	2.JPG Views:	1 Size:	202,7 kB ID:	1797129Click image for larger version  Name:	22.jpg Views:	1 Size:	329,9 kB ID:	1797130
                                        Click image for larger version  Name:	3.JPG Views:	1 Size:	200,2 kB ID:	1797131
                                        Click image for larger version  Name:	33.jpg Views:	1 Size:	332,7 kB ID:	1797132
                                        Click image for larger version  Name:	4.JPG Views:	1 Size:	439,4 kB ID:	1797133Click image for larger version  Name:	44.jpg Views:	1 Size:	316,7 kB ID:	1797134
                                        Click image for larger version  Name:	5.JPG Views:	1 Size:	212,6 kB ID:	1797135

                                        Click image for larger version  Name:	55.jpg Views:	1 Size:	334,7 kB ID:	1797136

                                        Click image for larger version  Name:	6.JPG Views:	1 Size:	207,4 kB ID:	1797137
                                        Click image for larger version  Name:	66.jpg Views:	1 Size:	328,3 kB ID:	1797138
                                        Click image for larger version  Name:	7.JPG Views:	1 Size:	198,3 kB ID:	1797139
                                        Click image for larger version  Name:	77.jpg Views:	1 Size:	317,3 kB ID:	1797140
                                        Click image for larger version  Name:	8.JPG Views:	1 Size:	208,7 kB ID:	1797141
                                        Click image for larger version  Name:	88.jpg Views:	1 Size:	332,9 kB ID:	1797142
                                        Click image for larger version  Name:	9.JPG Views:	2 Size:	124,6 kB ID:	1797143

                                        Click image for larger version  Name:	99.jpg Views:	1 Size:	337,9 kB ID:	1797145
                                        Click image for larger version  Name:	10.JPG Views:	1 Size:	164,8 kB ID:	1797146
                                        Click image for larger version  Name:	100.jpg Views:	1 Size:	340,2 kB ID:	1797147

                                        Click image for larger version  Name:	11.JPG Views:	1 Size:	168,9 kB ID:	1797148
                                        Click image for larger version  Name:	111.jpg Views:	1 Size:	327,2 kB ID:	1797149









                                        Paskutinis taisė spekas; 2020.04.19, 17:30.

                                        Comment


                                          Parašė spekas Rodyti pranešimą
                                          Click image for larger version Name:	22.jpg Views:	1 Size:	329,9 kB ID:	1797130
                                          Šaunu kad (beiveik) visur jau bent šaligatviai yra, bet matau vis dar neišmokome įrengti šulinių. Ar čia toks būdas mažinti pėsčiųjų skaičių spąstais?

                                          Comment

                                          Working...
                                          X