Parašė Sula
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Atsinaujinantys energijos šaltiniai Lietuvoje
Collapse
X
-
Jokių kalbų ką darai viduje, bet kalbu apie tai, kad turi pvz 12 kW, o leistina į tinklą 10 kW ir kai saulė šviečia max, o namie niekas nieko nevartoja apart epizodiškai koks šaldytuvas tai ir gaunasi perteklinis atidavimas į tinklą.
-
Nieko panašaus. Pažįstamas turi 16 ar 18 kW SE, o ESO įvadas vos 3 kW (tiesa sakant realiai tokios galios ten nėra - tai dar ir kaimynai patenkinti, nes pakelia jiems įtampą).Parašė Arunasx Rodyti pranešimąTie gudručiai prisistato didesnių nei leista projekte ir tada piktinasi, kai gauna baudas iš ESO dėl viršijimo. Atseit kas čia blogo, o tai kad kai tokių daugiau atsirastų ir net normaliems išmušinėtų apsaugos dėl padidintos įtampos tinkle tai jiems dzin.
Naudojasi savo reikmėms būtent dėl to, kad linija labai silpna.
Kitas sodybą turi apskritai be elektros, bet su SE.Paskutinis taisė Sula; 2025.03.23, 20:22.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Tai čia ne gudručiai o durnučiai jei nesugeba apriboti atidavimą į ESO kiek numatyta sutartyje. Iki 30kW SE projekto nei statybos leidimo nereikia, ir ESO tai visai neįdomu, kol neviršiji eksporto į tinklus. Apsaugų jokių neišmušinėja, jei SE tinkamai sureguliuotos.Parašė Arunasx Rodyti pranešimąTie gudručiai prisistato didesnių nei leista projekte ir tada piktinasi, kai gauna baudas iš ESO dėl viršijimo. Atseit kas čia blogo, o tai kad kai tokių daugiau atsirastų ir net normaliems išmušinėtų apsaugos dėl padidintos įtampos tinkle tai jiems dzin.
Komentuoti:
-
Tai apribojimas yra tiekime į tinklą, o ta didesnė elektrinė pasitarnauja ir netiekiant daugiau negu leidžiama - pvz. ilgiau generuoja maksimumą, o tai prisuka daugiau kilovatvalandžių. Taip pat tą perviršį gali naudoti namie, krauti elektromobilį ir pan.Parašė Arunasx Rodyti pranešimąTie gudručiai prisistato didesnių nei leista projekte ir tada piktinasi, kai gauna baudas iš ESO dėl viršijimo. Atseit kas čia blogo, o tai kad kai tokių daugiau atsirastų ir net normaliems išmušinėtų apsaugos dėl padidintos įtampos tinkle tai jiems dzin.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Tie gudručiai prisistato didesnių nei leista projekte ir tada piktinasi, kai gauna baudas iš ESO dėl viršijimo. Atseit kas čia blogo, o tai kad kai tokių daugiau atsirastų ir net normaliems išmušinėtų apsaugos dėl padidintos įtampos tinkle tai jiems dzin.Parašė gerietis Rodyti pranešimąIš buitinio vartotojo pusės žiūrint - per didelių SE nebūna. 10 kW su "pasaugojimu" leidžia pragyventi žiemą su 0 sąskaitom, bet labai nešvaistant, pvz. elektromobilį krauti atsargų jau neužteks.
Net ir jei nebūtų "pasaugojimo", 10kW yra minimumas - geriau apsiniaukusią dieną turėti savo vartojimui pakankamai, norisi saulėtą dieną krauti elektromobilį pilnu 11kW galingumu, ir ne tik 12-13 val. per saulės generavimo piką.
Tuose pačiuose saulės elektrinių / EV FB groupsuose nerasite besiguodžiančių "kam aš tokią didelę 10kW pasistačiau", bet nemažai plečiančių savo SE virš 10kW (be APVA paramos).
Jei ten kažkas nesupranta "kam tokia didelė", tai greičiausia tas komentatorius net neturi SE.
Komentuoti:
-
Iš buitinio vartotojo pusės žiūrint - per didelių SE nebūna. 10 kW su "pasaugojimu" leidžia pragyventi žiemą su 0 sąskaitom, bet labai nešvaistant, pvz. elektromobilį krauti atsargų jau neužteks.
Net ir jei nebūtų "pasaugojimo", 10kW yra minimumas - geriau apsiniaukusią dieną turėti savo vartojimui pakankamai, norisi saulėtą dieną krauti elektromobilį pilnu 11kW galingumu, ir ne tik 12-13 val. per saulės generavimo piką.
Tuose pačiuose saulės elektrinių / EV FB groupsuose nerasite besiguodžiančių "kam aš tokią didelę 10kW pasistačiau", bet nemažai plečiančių savo SE virš 10kW (be APVA paramos).
Jei ten kažkas nesupranta "kam tokia didelė", tai greičiausia tas komentatorius net neturi SE.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Turiu omeny kad 95% namų ūkių ir 10 kW yra per didelės, kažkas minėjo nebloga įdėją apie savaitės net metering. Kartais paskaitau saulės elektrinių / EV FB groupsus tai ten dažnai durniais išvadina komentaruose tuos kurie kažką planuoja apie apkrovų valdymą ar kas bus kai net metering baigsis...Parašė gerietis Rodyti pranešimą
APVA remia tik iki 10kW SE, neskatina oversaizinimo.
Komentuoti:
-
APVA remia tik iki 10kW SE, neskatina oversaizinimo.Parašė transpondster Rodyti pranešimąTai jau gauna APVA paramą su kuria net su net billing elektrinė atsipirktų per protingą laikotarpį, nes dabar kai sktina oversizintas elektrinės tai sudaro problemas įsirengt naujiems GV.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Įtariu kad šiuose skaičiuose nėra pačių gaminančių vartotojų suvartotos energija, tik eksportuota į ESO tinklus. Todėl "Pagamino" turėtų būti didesnis.Parašė vital7777 Rodyti pranešimą
Gaminančių vartotojų saulės elektrinių įrengtoji galia sudaro 90 proc. Lietuvos saulės elektrinių. 2023 m. sausio 1 d. – lapkričio 30 d. pagamino 5 proc. (0,54 TWh) (2022 m. tik 1,7 proc.) Lietuvoje suvartotos elektros (11 TWh).
Komentuoti:
-
Nebesuprantu... lyg ir kažkas rašė apie tai..? Galbūt ištrynė tas žinutes..?Parašė Savitarnos kasa Rodyti pranešimą
matyt kažką ne taip perskaitėt, lyg ir nebuvo kalbų apie minutinius? o ir prasmės nėra, nes kaina yra valandinė (arba galimai ateityje 15min)
Komentuoti:
-
matyt kažką ne taip perskaitėt, lyg ir nebuvo kalbų apie minutinius? o ir prasmės nėra, nes kaina yra valandinė (arba galimai ateityje 15min)Parašė Riedutis Rodyti pranešimąNežinau kiek ESO, tiekėjų ir kitos sistemos atlaikytų, jei pradėtų eiti duomenų spamas kas 1 minutę.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Nežinau kiek ESO, tiekėjų ir kitos sistemos atlaikytų, jei pradėtų eiti duomenų spamas kas 1 minutę.
Šitame forume labai daug noro daryti revoliucijas, bet praktikoje taip nėra. Maži žingsneliai. Kaip jau kažkada rašiau, manau, jog logiškiausia būtų pirma pereiti prie kelių metų laikotarpio, kai net metering taikomas mėnesio laikotarpiui, tada savaitės, ir galiausiai - dienos.
Ir dešimtą kartą pasikartosiu: nėra viskas tik juoda ar balta, ir neturėtų būti analizuojama izoliuotai. Tai, kad saulininkai prigamina esant mažoms kainoms reiškia, kad visa likusi lietuva turi mažesnes kainas. Sudarant fiksuotos kainos sutartis, vartotojai gauna mažesnes kainas, nes tiekėjai žino, jog dalis vartojimo, dėka saulininkų, bus tokiais laikotarpiais, kai kainos yra žemos. Taip, visi susimoka už "pasaugojimą", bet už tai gauna mažas kainas laiku, kai anksčiau istoriškai jos būdavo didžiausios (neskaitant rytinio ir vakarinio piko).
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Tai jau gauna APVA paramą su kuria net su net billing elektrinė atsipirktų per protingą laikotarpį, nes dabar kai sktina oversizintas elektrinės tai sudaro problemas įsirengt naujiems GV.
IMHO logiškiausias sprendimas būtų, net metering billingo periode (1h dabar 15 min ateity) su simboliniu 1 ct pasaugojimu, o visa kita turėtų būt paprastas net billingas tik turėtų įstatymu marža apriboti mūsų nevykusiem[ nepriklausomiem tiekėjams.
Komentuoti:
-
Metai iš metų tas pats ginčas, lyg neįmanoma padaryti visiems sąžiningos sistemos. Visi supranta kad gaminančius reikia kažkaip skatinti. Ir visi supranta kad tas skatinimas negali būti begalinis visų kitų sąskaita. Ar negalima naujai prijungtus kaupti elektrą į bendrą "kibirą" metus laiko, ir po to dar metus ar du į "mėnesinį kibirą"? O po to jau rinkos sąlygos. Ir baigtųsi visi ginčai, nereikėtų kurti naujų sistemų kas kelis metus.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
tiesiog pasitikslinu - kadangi diskutuojam apie tai kad saules elektriniu gaminanciu vartotoju pagamintos elektros pasaugojimas yra atseit nesaziningas - tai vejo generacija cia is vis ne prie ko. Vejas nesudaro skirtumo kad vasara vidurdieni elektra pigi, o ziema brangi, tai itakoja tik saules generacija. Mano argumentas buvo tai, kad saules generacija Lietuvoj atsirado ir egzistuoja tik del gaminanciu vartotojo nuosavu lesu investicijos. Ir sios investicijos mazina vidutine kaina absoliuciai visiems elektros vartotojams. O straipsnis tiesiog irodo ta fakta, kad praktiskai visa saules generacija Lietuvoj yra is gaminanciu vartotoju.Parašė Arunasx Rodyti pranešimą2023 metais kurį citavai iš tikro iš AEI gauta bendrai 2,524 + 0,859 = 3.4 TWh, tai tavo 0.54 TWh nu tikrai yra mažoji AEI dalis kaip nevartyk tą paukštį anot Skvernelio.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
tai per 3 metus tavo mastymu turi atsipirkt?...Parašė vital7777 Rodyti pranešimą
O tai niekaip neina suprasti, kad kaina neigiama tik del to kad tos saules elektrines atsirado aplamai? Jei zmones nesuinvestuotu savo pinigu up-front (ir absoliuciai daugumai tos elektrines dar neatsipirko), siuo metu kaina butu labai netgi teigiama. Tai dabar tau siuo metu elektra pigi, kaskada vakare ziema brangesne nei butu nesant saules elektrinems. Bet vidutiniskai per visus metus - tu labai daug sutaupai del visu situ tavo peikiamu saules elektriniu savininku.
Komentuoti:
-
Kažkokiu stebuklingu būdu nematomas pirmas sakinys, kurį cituoji:Parašė vital7777 Rodyti pranešimąSpeju visi kiti argumentai tipo "Asmeniniai generacijos šaltiniai bendrai paėmus yra iš esmės dotuojami" turi panasiai svorio. Jei ka, butiniai saules elektriniu savininkai JAU moka uz elektros pasaugojima. Ta kaina kasmet yra perskaiciuojama.
ir daromos toli sekančios išvados su išvedžiojimais. Kad būtų paprasčiau, tai remiantis https://www.litgrid.eu/index.php/sis...-duomenys/2287Pagrindinė viešuoju aspektu AEI generacija yra iš komercinių vėjo ir saulės.
2023 metais kurį citavai iš tikro iš AEI gauta bendrai 2,524 + 0,859 = 3.4 TWh, tai tavo 0.54 TWh nu tikrai yra mažoji AEI dalis kaip nevartyk tą paukštį anot Skvernelio.
p.s. ok, nėra tai labai svarbu ir galime raukti temą, nes kai kam kyla spaudimas.
Gero šeštadienio vakaro
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Kiekviena karta kai matau kaskas forume raso teiginius kaip "Pagrindinė viešuoju aspektu AEI generacija yra iš komercinių vėjo ir saulės", iskart atsiranda noras patikrint. Kadangi as sneku tik apie saules elektrines, tai neuztruko surasti toki straipsni: https://enmin.lrv.lt/lt/naujienos/ga...-nei-dvigubai/Parašė Arunasx Rodyti pranešimąPagrindinė viešuoju aspektu AEI generacija yra iš komercinių vėjo ir saulės. Asmeniniai generacijos šaltiniai bendrai paėmus yra iš esmės dotuojami. Turiu mintyse ne įrengimo metu tie €323/kWh bet eksploatuojant.
Ir kol nebus pakeistos sąlygos, kad tie asmeniniai pradėtų galvoti, kaip optimaliai suvartoti perteklių ar kauptųsi tik labai trumpo periodo eigoje pvz max 1 mėnuo tol ir bus iškrypusi sistema, kurią kitose šalyse iš esmės panaikino.
citata is straipsnio:
Gaminančių vartotojų saulės elektrinių įrengtoji galia sudaro 90 proc. Lietuvos saulės elektrinių. 2023 m. sausio 1 d. – lapkričio 30 d. pagamino 5 proc. (0,54 TWh) (2022 m. tik 1,7 proc.) Lietuvoje suvartotos elektros (11 TWh).
Speju visi kiti argumentai tipo "Asmeniniai generacijos šaltiniai bendrai paėmus yra iš esmės dotuojami" turi panasiai svorio. Jei ka, butiniai saules elektriniu savininkai JAU moka uz elektros pasaugojima. Ta kaina kasmet yra perskaiciuojama.
Komentuoti:
-
Kiek dešimčių kartų dar šitą pakartosi?Parašė Arunasx Rodyti pranešimąŠiandien 7val bus neigiama kaina, o šiaip max 2,2 cnt
Ir ar yra ekonominė logika, kai iš saulės pagamintą tuo metu atiduoda ir vėliau naudojasi kai kaina pvz 20 cnt?
Komentuoti:
-
Pagrindinė viešuoju aspektu AEI generacija yra iš komercinių vėjo ir saulės. Asmeniniai generacijos šaltiniai bendrai paėmus yra iš esmės dotuojami. Turiu mintyse ne įrengimo metu tie €323/kWh bet eksploatuojant.Parašė vital7777 Rodyti pranešimąO tai niekaip neina suprasti, kad kaina neigiama tik del to kad tos saules elektrines atsirado aplamai? Jei zmones nesuinvestuotu savo pinigu up-front (ir absoliuciai daugumai tos elektrines dar neatsipirko), siuo metu kaina butu labai netgi teigiama. Tai dabar tau siuo metu elektra pigi, kaskada vakare ziema brangesne nei butu nesant saules elektrinems. Bet vidutiniskai per visus metus - tu labai daug sutaupai del visu situ tavo peikiamu saules elektriniu savininku.
Ir kol nebus pakeistos sąlygos, kad tie asmeniniai pradėtų galvoti, kaip optimaliai suvartoti perteklių ar kauptųsi tik labai trumpo periodo eigoje pvz max 1 mėnuo tol ir bus iškrypusi sistema, kurią kitose šalyse iš esmės panaikino.
- 1 patinka
Komentuoti:
Komentuoti: