Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Lietuvių kalba

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė Al1 Rodyti pranešimą
    Kuo tau nepatinka lietuvisku pavardziu daryba?
    Manau, maziau reikia ziureti kaip yra pas kitus (kitose kalbose) ir dziaugtis tuo, kuo esame isskirtiniai.
    O kodėl ji man turėtų patikti?
    Man savo varde ir pavardėje išskirtinumo nereikia. Gyvenu užsienyje ir ilga, bei išskirtinė pavardė man daugiau vargo, nei naudos duoda. Mano pavardės vyriška versija taipogi baigiasi -a, tai kodėl gi ne?

    Comment


      Parašė innuendo Rodyti pranešimą
      O kodėl ji man turėtų patikti?
      -aitės ir -ienės apsaugo Lietuvos moteris (išskyrus Kiaušinienę) nuo turinčių tiesioginę prasmę kvailokų pavardžių!

      Comment


        Parašė Kecal Rodyti pranešimą
        Susidariau įspūdį, kad dauguma mano pažįstamų apskritai nebežiūri televizijos - na, išskyrus keletą rimtesnių laidų ar sporto transliacijų. Visų geriausia - apskritai neturėti televizoriaus.
        Labai į temą - vakar kaip tik valgėm picą, ir išsiaiškinom, kad iš mūsų 7 tik viena mergina kartais žiūri televizorių

        Comment


          /\ O visi kiti kiauras dienas prie kompo ...

          Labai dažnas reiškinys. Televiziją keičia virtualusis pasaulis.
          Pati TV nėra blogai, tik reikia atsirinkti ką žiūrėti, yra daug pažintinių ne tik programų, bet ir kanalų, tarkim Diskovery, Animal planet, Travel, National geographic ir t.t. Jų siūlomos programos gana plačiai apimančios (nors dažnai kartojamos).
          Tačiau internete irgi daug informacijos gali rasti, netgi atsirinkti kas domina labiau ar mažiau... bet ar daug kas domisi tuo specialiai? Atsiranda kitų susidomėjimo objektų ir dažnai ne ką geresnių nei rodomų per TV.
          Ir tai kad kažkas sako, kad nežiūri televizijos man ne rodiklis

          P.S. atsiprašau už offtopic'a
          *******
          Miestai.net Fb

          Comment


            Parašė c2h5oh Rodyti pranešimą
            -aitės ir -ienės apsaugo Lietuvos moteris (išskyrus Kiaušinienę) nuo turinčių tiesioginę prasmę kvailokų pavardžių!
            Yra pavardžių kurios geriau skamba su -ienėm ir -aitėm, bet yra ir tikrai gerai skambančių pavardžių su -ė, arba kai vyriška baigiasi su -a (kaip ir mano atveju). Ir reikšmės pavyzdžiui mano pavardė neturi.

            Comment


              Parašė somis Rodyti pranešimą
              Labai į temą - vakar kaip tik valgėm picą, ir išsiaiškinom, kad iš mūsų 7 tik viena mergina kartais žiūri televizorių
              Pastaruoju metu yra madinga pareikšti, kad "TV š.das, per TV nieko gero nerodo, aš TV išvis nežiūriu". Bet šitaip sakantieji paprastai būna labai gerai informuoti apie kiekvieną TV šlamštlaidę

              Žmonės kalba viena, o daro kitą.

              Comment


                innuendo pavyzdziui gerai skambanti yra Zvonke ir tt. O del situ vyr/mot pavardziu tai kazkokia mada cia, velgi kopijuojama is uzsienio....

                Comment


                  Geda "tokiems" Simuciams ar Zvonkems. Zvonke tai dar zvonke, kitoks zmogus, bet ka ta Simutis nori cia pavaizduot nesuprantu. Transvestitas ar siaip tyciojasi is lietuviu kalbos ir demonstruoja savo aceit aukstuomenes mandraza?

                  Comment


                    kaunaz ziurek tuoj vyrai ims -ienes (cia jau juodas humoras)

                    Comment


                      Parašė New_one Rodyti pranešimą
                      kaunaz ziurek tuoj vyrai ims -ienes (cia jau juodas humoras)
                      Visko gali but. Ir jeigu tokiu visokiu liguistu noru issiskirti, issi*isinejimu nesupranti, dazniausiai esi laikomas atsilikusiu, neisprususiu, senamadisku ir t.t..

                      Comment


                        Todel as ir sakau, gerbkime savo kalba. O uzsienis mums ne rodiklis.
                        Ta moterisku pavardziu nauja darybos forma kai prie vyriskos pavardes saknies pridedama a ar ė, yra pasityciojimas is kalbos.

                        Comment


                          Stankevičius galės tapti Stankumi, Jankevičius – Jankumi


                          Mano nuomonė tokia, kad visuotino sulietuvinimo neturėtų būti ir reikia į visus atvejus individualiai žiūrėti. Jeigu iš pat pradžių buvo Stankus, o vėliau tapo ar buvo paverstas Stankevičiumi, tai tegul būna Stankumi. O jei visalaik Stankevičius, tai tegul taip ir lieka, juk protėvis iš slaviškų žemių galėjo būti.
                          Nereikia lietuvinti grynai slaviškų pavardžių, jei buvo koks Žukauskas, tai padarius Žuku jis lietuviškesnis netaps, nebent yra duomenų, kad pilsudskininkai taip išvertė Vabalą.

                          Gulbinovičiai ir Volungevičiai, manau, turėtų tapti Gulbinais ir Volungiais.

                          Dar yra Radvilavičiai, Kontrimavičiai, Montvilavičiai.. variantas aiškus, bet tuo pačiu ir kilmingumo praradimas, jeigu taip galima pasakyti.

                          Visokios Ščiogolovaitės ir Ivanovienės irgi nei šis, nei tas..

                          Tai tiek kolkas.
                          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                          Comment


                            Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
                            Stankevičius galės tapti Stankumi, Jankevičius – Jankumi


                            Mano nuomonė tokia, kad visuotino sulietuvinimo neturėtų būti ir reikia į visus atvejus individualiai žiūrėti. Jeigu iš pat pradžių buvo Stankus, o vėliau tapo ar buvo paverstas Stankevičiumi, tai tegul būna Stankumi. O jei visalaik Stankevičius, tai tegul taip ir lieka, juk protėvis iš slaviškų žemių galėjo būti.
                            Nereikia lietuvinti grynai slaviškų pavardžių, jei buvo koks Žukauskas, tai padarius Žuku jis lietuviškesnis netaps, nebent yra duomenų, kad pilsudskininkai taip išvertė Vabalą.

                            Gulbinovičiai ir Volungevičiai, manau, turėtų tapti Gulbinais ir Volungiais.

                            Dar yra Radvilavičiai, Kontrimavičiai, Montvilavičiai.. variantas aiškus, bet tuo pačiu ir kilmingumo praradimas, jeigu taip galima pasakyti.

                            Visokios Ščiogolovaitės ir Ivanovienės irgi nei šis, nei tas..

                            Tai tiek kolkas.
                            Viskas logiška, bet kaip aš supratau, žmogus pats galės pasirinkti — trumpinti/keisti savo pavardę ar nieko nekeisti.
                            I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                            Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                            Comment


                              Taip, pats spręs. Sudaroma galimybė be didelių formalumų sulietuvinti savo pavardę, jei tik toks noras yra
                              *******
                              Miestai.net Fb

                              Comment


                                Parašė Eimantas Rodyti pranešimą
                                Visokios Ščiogolovaitės ir Ivanovienės irgi nei šis, nei tas..
                                Tai ką tu joms siūlai, rusiškas pavardes pasidaryti? Tėvas ar vyras gal rusas, o mama - lietuvė, bet gyvena Lietuvoje, tai suprantama, kad lietuviška galūnė atsirado.
                                Kažkaip man tai į kačių sterilizaciją jau panašu tampa...

                                Comment


                                  O iki siol ar nebuvo galima keisti savo pavardes? Nieko cia tokio, tik svarbu, kad tai netaptu pretekstu visokiems Tomasevskaism & Co. imti rekauti, kad "Lietuvoje visi lenkai verciami keistis pavardes i lietuviskas" ar pan.

                                  Comment


                                    Istatymas neblogas. Manau, zmogus turi teise rinktis. Bet sakykit, kada lietuviai baigs kabinti galunes -is ar -as prie svetimu vardu ir pavardziu. As esu Aleksandr, o ne Aleksandras. Destytojus as jau pamokinau, jog prie mano vardo niekas nekabins -as. O dar kartais bando prie pavardes, kuri baigiasi "j" raide, prikabint -is.

                                    Comment


                                      Parašė WILD_WEST Rodyti pranešimą
                                      Istatymas neblogas. Manau, zmogus turi teise rinktis. Bet sakykit, kada lietuviai baigs kabinti galunes -is ar -as prie svetimu vardu ir pavardziu. As esu Aleksandr, o ne Aleksandras. Destytojus as jau pamokinau, jog prie mano vardo niekas nekabins -as. O dar kartais bando prie pavardes, kuri baigiasi "j" raide, prikabint -is.
                                      Ne tik lietuviai taip daro. Latviškame laikraštyje po nuotrauka mačiau užrašą 'Vladimirs Makarovs'. Man asmeniškai tai atrodo taip pat kvailai, kaip lietuviški vardai ir pavardės be galūnės, pvz.: Juoz Urbon
                                      I'm worse at what I do best and for this gift I feel blessed...
                                      Parama Siaurojo geležinkelio klubui

                                      Comment


                                        Parašė WILD_WEST Rodyti pranešimą
                                        Istatymas neblogas. Manau, zmogus turi teise rinktis. Bet sakykit, kada lietuviai baigs kabinti galunes -is ar -as prie svetimu vardu ir pavardziu. As esu Aleksandr, o ne Aleksandras. Destytojus as jau pamokinau, jog prie mano vardo niekas nekabins -as. O dar kartais bando prie pavardes, kuri baigiasi "j" raide, prikabint -is.
                                        Man atrodo, kad tai ne "kabinimas", tiesiog kalbos struktūra tokia. Keista, kad tave tai nervuoja

                                        Comment


                                          Parašė oranger Rodyti pranešimą
                                          Tai ką tu joms siūlai, rusiškas pavardes pasidaryti? Tėvas ar vyras gal rusas, o mama - lietuvė, bet gyvena Lietuvoje, tai suprantama, kad lietuviška galūnė atsirado.
                                          Kažkaip man tai į kačių sterilizaciją jau panašu tampa...
                                          Šnekamojoje kalboje lai būna taip, bet dokumentuose galima ir normaliai. Nieko daryti ir nereikia, jei iš Ivanov padaromas Ivanovas, tai nuo to pavardė lietuviška netampa. Magomed Magomedtagirov iš kokio Dagestano. Irgi pavardė rusiška nevirto dėl -ov.
                                          GE. Tbilisis / თბილისი | GE. Batumis / ბათუმი | GE. Aukštutinė Svanetija / ზემო სვანეთი

                                          Comment

                                          Working...
                                          X