Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Globalinis atšilimas ir jo poveikis Lietuvai bei kitoms valstybėms
Collapse
X
-
According to the Swiss Seismological Service, this was one of the largest mass movements ever recorded in the country. The disaster largely destroyed the village and one person is reportedly missing. The loss of this tranquil village, located in an area that is a UNESCO World Heritage Site, is a loss for the entire world.
The landslide that buried a Swiss village and riverbed is refocusing attention on the role of global warming in glacier collapses around the world. How glaciers collapse — from the Alps and Andes to the Himalayas and Antarctica — can differ, scientists say. But in almost every instance, climate change is playing a role.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Litch Rodyti pranešimąKur jys cia ta sausra matote? Bent jau Kaune tai vandens lygis kaip visada, netgi sakyciau aukstesniame lygyje. Upese vanduo nenusekes, tvenkiniai pilni, pelkes tyvuliuoja, sulinys pilnas vandens.
Neris tai nusekusi jau kelis metus ir net per pavasaro atšilimą neatsistato.
Komentuoti:
-
Spėju Nemuno lygis pažemintas tam, kad naujus tiltus Kaune būtų lengviau statyti.
Komentuoti:
-
Kaune irgi Nemunas senamiestyje žemiau betoninių krantinių ribos, matosi jau jų pamatai važiuojant Aleksoto tiltu.
Komentuoti:
-
Parašė Litch Rodyti pranešimąKur jys cia ta sausra matote? Bent jau Kaune tai vandens lygis kaip visada, netgi sakyciau aukstesniame lygyje. Upese vanduo nenusekes, tvenkiniai pilni, pelkes tyvuliuoja, sulinys pilnas vandens.
Komentuoti:
-
Išėjus į mišką tas labai gerai matosi. Reikia vėl lietaus kaip berods 2016 kai per vasarą ežerai bent rytų Lietuvoje kokiu pusmetriu pakilo.
Komentuoti:
-
Lietuva tampa drėgmės deficito šalimi: vasarą galimos pavojingos ar net stichinės sausros
Anot Gyčio Valaikos, Lietuvoje jau praktiškai nuo praeitų metų liepos yra labai sausa. Dėl to šią vasarą gali išsivystyti ir pavojinga ar net stichinė sausra. „Iš esmės visi mėnesiai buvo sausi, o gilesniuose dirvos sluoksniuose ir nuo pernai metų tas sausringumas tęsiasi. (...) vandens telkiniai, jau net ir pats įsitikinau, toks ežeras kaip Dusia, trečias pagal dydį yra, mačiau, labai stipriai nusekęs. Tada žmonės ir net pažįstami fotografuoja šulinius, sakė vandens labai mažai šuliniuose. Iš gamtininkų girdžiu, kad įprastai tos balos kur tik, sakykim, galbūt vasaros pabaigoje ten išdžiūdavo, tai dabar jau jų nėra. Tai tiesiog labai daug indikatorių, kad tikrai sausa“, – teigia pašnekovas. G. Valaika pažymi, kad, nors ir neįprasta girdėti, bet sausra Lietuvoje fiksuota ir šią žiemą.
Remdamasis hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) žemėlapiais G. Valaika teigia, kad šiuo metu pavojinga sausra pasiekta apie Šakius, iš dalies apie Kauną. {...}Anot jo, šiuo metu įsivyravusi žema temperatūra stabdo sausrą. Tačiau jai pakilus matysime sausros plitimą: „Ir va dabar, sakykim, atėjus vasarai, kai atšils, temperatūra vėl pakils, garavimas automatiškai išaugs ir jeigu tų kritulių ir toliau mes nesulauksime, o tikėtina, kad taip gali nutikti, tai labai greitai ta sausra pradės plisti – pavojinga sausra ir galų gale ta pavojingiausia tai gali būti ir stichinė.“
G. Valaikos teigimu, bendra tendencija aiški – atmosfera šiltėja. Tai reiškia, kad atmosferoje telpa daugiau vandens garų, o vandens garai yra kaip kuras pavojingoms audroms formuotis. Dėl to jų vasarą taip pat neišvengsime. „Tai ar ten kruša, ar škvalai, ar viesulai, tai iš esmės visi šitie pavojingi reiškiniai gimsta iš labai didelio vandens garų kiekio atmosferoje. Tai vat, jeigu būna karšta, tai dažniausiai reikia nusiteikti, kad gali būti ir kažkokių labai pavojingų reiškinių“, – LRT.lt sako meteorologas. G. Valaika teigia, kad turime susitaikyti ir su tuo, kad dabar Lietuvoje kasmet bus karščio bangų (kai iš eilės būna trys ar daugiau karštų dienų).
- 1 patinka
Komentuoti:
-
-
Naujas užbaigtas tyrimas, ypatingai rezultatais mūsų platumoms (2/8/11/10).
Due to their low altitude, they are particularly affected by the higher temperatures. In the European Alps, we have already exceeded this peak discharge. Hence our glaciers will supply the rivers with less and less water,” says Tobias Bolch. “This is becoming a problem especially during longer dry periods.
https://www.nature.com/articles/s41586-024-08545-z
The GlaMBIE Team. Community estimate of global glacier mass changes from 2000 to 2023. Nature (2025).The planet's glaciers have lost 5% of their ice in little over 20 years, according to a major study. The study combined more than 230 regional estimates from 35 research teams around the world, making scientists even more confident about exactly how fast glaciers are melting, and how they will evolve in the future.
- 4 patinka
Komentuoti:
-
Parašė digital Rodyti pranešimąTas, kad būtų įmanoma paskaityti, nes nypost paprastai yra paywallinti straipsniai.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąKažkas būtų pasikeitę jei pvz Bloomberg būčiau įdėjęs?
Komentuoti:
-
Parašė bato_usai Rodyti pranešimąPost linkus mėtyti ir dar be citatų...
Kažkas būtų pasikeitę jei pvz Bloomberg būčiau įdėjęs?
Tai aišku, kad "world bank disputed the findings"
Komentuoti:
-
Parašė Gator Rodyti pranešimąWorld Bank bureaucrats lost track of at least $24B in funds fighting climate change: ‘Could be twice or 10 times more’
https://nypost.com/2024/10/23/busine...change-report/
A senior World Bank official disputed those findings. “Look, we frankly scratched our heads to figure out how they got it so wrong,” the official told ICIJ.
The World Bank’s analysis found that projects on average disburse 95% of committed funds, the official said. Using Oxfam’s own methodology, which excludes some programs, the official said that projects disburse 90% of funds. The official also disputed the claim that assessments of completed projects were rife with mistakes, saying that any errors were not widespread.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Lettered Rodyti pranešimą
Jaučiama temperatūra dėl drėgmės dar mažesnė nei būtų prie nedidelio minuso, taip pat purnynai mieste vietoje sniego nėra smagiau, plius dar cepelininis depresiją varantis dangus, suprasčiau dar tokios žiemos pliusus, jei būtų bent saulėta.
Dėl sniego. LT Velykos turbūt dažniau būna su sniegu nei Kalėdos, tai irgi nematau reikalo kažkuo stebėtis.
Komentuoti:
-
Parašė Effka Rodyti pranešimąSkamba kaip visiško tinginio kalbos
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Tomizmas Rodyti pranešimą
Nėra daug šalčio, nereikia daug prisirengti, mažiau kūrenimo, sniego nereikia kasti. O giedrų dienų buvo daug ir pavasarį, ir vasarą, ir rudenį.
Komentuoti:
Komentuoti: