Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Vilniaus miesto tarybos ir mero rinkimai (2023 metai), II turo apklausa

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė TIME Rodyti pranešimą
    Speju jums tas tramvajus kaip kosmosas skamba, nes jo niekada Lietuvoje nebuvo. Siaip tai visiskai elementarus dalykas, esantis absoliucioje daugumoje panasiu i Vilniu miestuose. Cia kaip nebutu puseje miesto vandens tiekimo ir kazkas galiausiai pasakytu, kad reikia igyvendint pagaliau ir padaryt ji, nes tai visiskai elementaru.
    Aš nepasakiau jokio blogo žodžio prieš tramvajų, aš tik pasakiau, kodėl išrinkus Zuoką jokio tramvajaus net per šviesmetį nematytumėm. Man yra baisu žiūrėti, kaip Zuokas, siekdamas pritraukti rinkėjus, dalina nerealius pažadus kad patektų į valdžią. Tai yra vadovėlinis populizmas, kada populistai žada trigubai didesnius atlyginimus, trigubai mažesnius mokesčius ir dar trigubai daugiau švenčių. Skamba labai gerai, problema ta, kad pažadai nerealūs.
    Sugrįžtant į realybę pasisakysiu ir dėl tramvajaus. Įsivaizduokim, kad centrinė valdžia nei iš šio nei iš to duoda tuos 500 mln. eurų ir Vilniaus merui sako - 'daryk su jais ką nori'. Tai yra tokio dydžio pinigai, kur tik Rail Baltica didesnius turi. Ir pagal tave, Zuokas turi padaryti tai, ką žadėjo - įgyvendinti tramvajaus projektą. Ir mano supratimu toks sprendimas būtų kvailas, ne dėl to, kad tai tramvajus, o dėl to, kad jis neapskaičiuotas. Dabar užduotis visiems tiems, kurie galvoja, kad tai, ką aš pasakiau reiškia, kad 'Eidvis nemėgsta tramvajų':
    Yra gaunami 500 mln. eur. ir sakykim meru nėra Zuokas, o koks nors normalus, kuris nepradeda tiesti tramvajaus, o užsako studiją, kur tie pinigai atneštų didžiausią naudą miestui. Ir nors variantų gali būti visokių, bet sakykim yra du: arba nutiesti dvi tramvajaus linijas, arba renovuoti 1000 daugiabučių, t.y. dvigubai daugiau, nei Vilniuje jų buvo renovuota per 30 metų. Atlikta studija parodo, kad už tuos pinigus nutiesus tramvajų, kamščiams tai turėtų minimalų poveikį, o štai ekologinis efektas būtų trigubai didesnis renovuojant daugiabučius ir ekonominė nauda miestui ir gyventojams būtų 5 kartus didesnė. 5 kartus didesnė ekonominė nauda reiškia sutaupytus/uždirbtus pinigus, kurie vėliau galėtų būti investuojami į sekančius projektus, galbūt netgi tramvajų. Kurį variantą turėtų pasirinkti meras? Ar tą, kurio rodikliai rodytų daugiau mažiau trigubai didesnę naudą, ar tramvajų? Ir aš jau matau, kaip prasideda išvartymai, kodėl net trigubai naudingesnis projektas yra blogesnis. Ir aš tą suprantu. Aš suprantu, kad Zuokas žaidžia emocijomis ir populizmu. Bet aš tokio mero nenoriu, aš noriu mero, kuris racionaliai valdytų miestą ir jeigu gavus 500 mln. eur. ir atlikus studija ji parodytų, kad Vilniui naudingiausias projektas yra tramvajus - puiku, problema ta, kad aš esu įsitikinęs, kad netgi jeigu studija parodytų, kad kažkokie projektai, nebūtinai daugiabučių renovacija, miestui atneša 10 kartų didesnę naudą, nei tramvajus - Zuokas vis tiek įgyvendintų tramvajų, nes jis populistas, kuriam svarbiausia yra jo reitingas, o ne miesto reikalai. Būtent toks Zuoko požiūris privedė prie to, kad per praeitą jo kadenciją miestas buvo privestas prie bankroto ribos ir tiek viešasis transportas, tiek miesto infrastruktūra išgyveno absoliučią stagnaciją.

    Comment


      O kodel jus rasote apie tuos 500mln? Kas sako, kad iskart visas linijas reiketu statyt? Visi pradeda nuo vienos, pabando, tada ziuri. Pvz, Nicoje (Prancuzija) pirma linija atidare 2007m., ji labai pasiteisino (nes buvo 90 000 keleiviu vietoj suplanuotu 77 00 PER DIENA, ne per valanda, ka meluoja Benkunskai ir co.), tada buvo kitos linijos suprojketuotos ir pastatytos. Be to, kai infliacija 20proc, labai apsimoka skolintis tuos pinigus ir ten moket 40mln per metus pvz, ne 500mln jei vis tiek reikia tuos skaicius naudoti

      Comment


        Paskutiniame Eidvio pranešime žodis Zuokas įvairiais linksniais pavartotas 7 kartus. Ar gali šis rekordas būti pagerintas? Eidvi, tu tikrai gali. Susikaupk, skelk dar vieną didelės apimties patalynės komplekto dalį ir gali pavykti. Mes tavim tikim.

        Comment



          Atsiprašau, kad tave taip žeidžia, kai aš kalbu apie Zuoką, tiesiog tema buvo apie tai. Šiaip aš jo net neseku, tu juo domiesi - ar nepažadėjo nemokamų skrydžių į Marsą? Būtų dvigubai daugiau priežasčių dėl ko už jį balsuoti.

          Comment


            Parašė TIME Rodyti pranešimą
            O kodel jus rasote apie tuos 500mln? Kas sako, kad iskart visas linijas reiketu statyt? Visi pradeda nuo vienos, pabando, tada ziuri. Pvz, Nicoje (Prancuzija) pirma linija atidare 2007m., ji labai pasiteisino (nes buvo 90 000 keleiviu vietoj suplanuotu 77 00 PER DIENA, ne per valanda, ka meluoja Benkunskai ir co.), tada buvo kitos linijos suprojketuotos ir pastatytos. Be to, kai infliacija 20proc, labai apsimoka skolintis tuos pinigus ir ten moket 40mln per metus pvz, ne 500mln jei vis tiek reikia tuos skaicius naudoti
            Kiek tiksliai tai kainuotų - aš to nežinau. Remiuosi skaičiais, kuriuos pateikė šiame forume ir ne bet kas, o tie patys Zuoko fanai. Savaime suprantama, kad tai būtų vienas didžiausių projektų Lietuvoje, jei ne Nr. 2, tai Nr. 3. Bet tu net nesupratai apie ką aš kalbėjau, nes aš kalbėjau apie tai, kad aš esu už tramvajų, bet tik tuo atveju, jeigu tokių didelių pinigų investiciją ir naudingumą miestui pagrįs studijos, o ne Zuoko propagandinės skrajutės, nes mes jau gyvenome sovietmečiu, kai niekas net nežinojo kas tai yra 'naudos ir kaštų analizė' ir kai viskas buvo planuojama pagal fantazijas, o ne pagal ekonominę logiką.
            Paskutinis taisė Eidvis; 2022.11.29, 15:34.

            Comment


              Truputi juokinga skaityti kai kai kurie forumo dalyviai įsivaizduoja elementarią higieną - autobusų parko atnaujinimą - kaip kažkokį didžiulį postūmį VT srityje.

              Comment


                nieko sau, ir tai vadinasi "politinis procesas ant Lietuvos"?

                Visos diskusijos tiek viešumoj, tiek šitam forume susiveda į kažkokį tai "parduotuvės ant sofos" lygį (o aš maniau, kad čia nacionalinio metropolio rinkimai). Net šiame forume vyksta primityvus "apsikeitimas norais apie įsivaizduojamus pirkinius": tramvajo-drotai dročina ant tramvajaus, sporto entuziastai dročina ant stadiono, melomanai jau ant nieko nebedročina, nes jiems atrodo, kad koncertų salė "jau tuoj tuoj..." Visi šitie kliedesiai primena prieškarinį Kijevą su budžietu - kiauru kaip kareivio batas iš žinomos pasakos - kiek nežersi, tiek nugarmės kažin kur... bet užtat visiems visko labai reikia...

                P.S. tuo tarpu paskaitai kad ir konservatoriaus VRS tarybios nario Gedimino Kazėno tylų facebooką, kur jis aprašo kaip diena iš dienos, metai iš metų su neįtikėtinu kūrybiniu sadizmu ir religine atvanga "liankų valdžia" tyčiojasi iš vienos LR tautų (konkrečiai lietuvių tautos), ir visiems vienodai, nes geriau svaigti apie dar kažkokį mega-pirkinį, kurio realybėj niekad nebus, negu imtis lygybės prieš įstatymą principo realizacijos visoje buvusios LTSR teritorijos apimityje. Aš suprantu, kad tokia padėtis sostinės regione visai tenkina vyriausiąją konservatorių buhalteršą (tuo pačiu metu "rasową polaczką"), bet be madam Ingridos daugiau niekam tai nekliudo vadinamosios Tėvynės "Tėvynės sąjungoj"? O kai pagalvoji - kodėl turėtų kliudyti... juk maušų tautai viskas sueis.

                Comment


                  "oi koks aš protingas o jūs visi..."

                  Comment


                    Parašė Sapiensys Rodyti pranešimą
                    nieko sau, ir tai vadinasi "politinis procesas ant Lietuvos"?

                    Visos diskusijos tiek viešumoj, tiek šitam forume susiveda į kažkokį tai "parduotuvės ant sofos" lygį (o aš maniau, kad čia nacionalinio metropolio rinkimai). Net šiame forume vyksta primityvus "apsikeitimas norais apie įsivaizduojamus pirkinius": tramvajo-drotai dročina ant tramvajaus, sporto entuziastai dročina ant stadiono, melomanai jau ant nieko nebedročina, nes jiems atrodo, kad koncertų salė "jau tuoj tuoj..." Visi šitie kliedesiai primena prieškarinį Kijevą su budžietu - kiauru kaip kareivio batas iš žinomos pasakos - kiek nežersi, tiek nugarmės kažin kur... bet užtat visiems visko labai reikia...

                    P.S. tuo tarpu paskaitai kad ir konservatoriaus VRS tarybios nario Gedimino Kazėno tylų facebooką, kur jis aprašo kaip diena iš dienos, metai iš metų su neįtikėtinu kūrybiniu sadizmu ir religine atvanga "liankų valdžia" tyčiojasi iš vienos LR tautų (konkrečiai lietuvių tautos), ir visiems vienodai, nes geriau svaigti apie dar kažkokį mega-pirkinį, kurio realybėj niekad nebus, negu imtis lygybės prieš įstatymą principo realizacijos visoje buvusios LTSR teritorijos apimityje. Aš suprantu, kad tokia padėtis sostinės regione visai tenkina vyriausiąją konservatorių buhalteršą (tuo pačiu metu "rasową polaczką"), bet be madam Ingridos daugiau niekam tai nekliudo vadinamosios Tėvynės "Tėvynės sąjungoj"? O kai pagalvoji - kodėl turėtų kliudyti... juk maušų tautai viskas sueis.
                    na korupcija iš principo visur vienoda, tokiose skylėse, vieninteli ypatumas, kad vatnikų partija ten, o ne kokia TT ar DP.

                    Comment


                      Tema matau darosi vis linksmesnė. Vienas rašo apie įsivaizduojamą situaciją kai centrinė valdžia duoda pinigų, o tada savivaldybė galvoja kur juos padėti. Stebuklai. Ir dar užsako kažkokią studiją kuri lygina daugiabučių renovavimo naudą su tramvajaus nauda... Kitas skaičiuoja kiek kartų pirmasis savo komentare panaudojo žodį "Zuokas". Trečias kažką apie "lygybės prieš įstatymą principo realizaciją visoje buvusios LTSR teritorijos apimityje" ir "maušus". Ketvirtas rašo šį komentarą ir google tikrina mėnulio kalendorių: ne, ne pilnatis.

                      Comment


                        Felar jau minėjo, kad Raskevičius, panašu, tiesiog planuoja tęsti Šimašiaus darbus. Ką tai reiškia? Tai reiškia tęsti:
                        - pinigų, skirtų viešajam transportui, mažinimą ne tik realiais, bet net ir nominaliais skaičiais net biudžetui augant dviženkliais skaičiais (kas buvo padaryta tarp 2021 ir 2022)
                        - VT juostų plėtros visišką ignoravimą net rekonstruojant itin gausiai VT naudojamas gatves (pvz. Vaižganto/Goštauto sankryžą)
                        - visišką ambicijų neturėjimą (per dvi kadencijas - nei vieno rimto VT projekto)
                        - kelio skiriamųjų juostų užsodinimą augalais akiplėšiškai meluojant, kad viduriu važiuojantis VT yra mažiau saugus
                        - VT ignoravimą statant naujus rajonus
                        ir kt. dalykus, kurie nuvarė Vilniaus VT sistemą į dabartinį krachą. Toks darbų tęsimas būtų tikra pražūtis.

                        Balsuoti už Benkunską reiškia balsuoti už žmogų, kuris irgi visiškai neturi ambicijų, šlykščiai meluoja apie 'įprastas pasaulines praktikas' bandydamas pateisinti savo blankią ir automobilistams pataikaujančią programą, yra akivaizdžiai nesugebantis net pagooglinti dalykų prieš duodant interviu dėl ko tikrai yra nesugebantis padaryti jokio rimto projekto.

                        Kiti, panašu, nelabai turi šansų, bet ten kažko geresnio irgi nesimato. Visiška vaflių mugė, o ne rinkimai.

                        Comment


                          Parašė Stadionas Rodyti pranešimą
                          na korupcija iš principo visur vienoda, tokiose skylėse, vieninteli ypatumas, kad vatnikų partija ten, o ne kokia TT ar DP.
                          Ten daugiau ne korupcija, o machinacijos su darželiais ir mokyklom. Kad neatsirastų lietuvių kur nereikia ar neduokdei vietinis tuteišas nenueitų į lietuvišką darželį.

                          Comment


                            Šiaip... kiek meras turi įtakos palyginus su visa savivaldybe ? Atbukau ir nepamenu, kokia pas mus miestų valdžios galių struktūra.

                            Comment



                              Valdančiosios Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS–LKD) užsakymu atliktas sociologinis tyrimas, kurį gavo ir naujienų portalas Delfi, atskleidė Vilniaus savivaldybės rinkimų nuotaikas. Aiškėja, kas grumsis dėl Vilniaus miesto mero posto antrame ture ir kas turi daugiau šansų į antrąjį turą patekti.


                              Valdančiosios TS–LKD užsakymu atliktoje apklausoje klausiama buvo ir apie kandidatus į merus. Jeigu Vilniaus savivaldybės mero rinkimai vyktų šį savaitgalį, juos laimėtų partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatas Artūras Zuokas. Už jį balsuotų 21 procentas apklaustųjų, antroje vietoje – TS–LKD atstovas Valdas Benkunskas, jis surinktų 18 procentų balsų, trečioje vietoje – Laisvės partijos narys Tomas Vytautas Raskevičius, jis surinktų 11 procentų balsų. Toliau rikiuojasi LSDP atstovė Rasa Budbergytė, ji surinktų 7 procentus balsų. Liberalų sąjūdžio kandidatė Eglė Radvilė – surinktų 5 procentus. Darbo partijos pirmininko postą palikęs Viktoras Uspaskichas surinktų 4 procentus, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Lukas Savickas – 3 procentus. Tiek pat ir Žaliųjų sąjungos atstovas Remigijus Lapinskas.


                              Taip pat buvo teiraujamasi ir dėl preferencijų antrame mero rinkimų ture, situacijas modeliuojant su trimis, anot apklausos, populiariausiais kandidatais. Jeigu į antrą rinkimų turą patektų A. Zuokas ir V. Benkunskas, juos, anot apklausos rezultatų laimėti turėtų TS–LKD kandidatas. V. Benkunskas surinktų 44 procentus balsų, A. Zuokas – 37 procentus. Nebalsuotų 11 procentų, nežino – 8. Jeigu antrame ture rungtųsi V. Benkunskas ir T. V. Raskevičius, pergalė, tikėtina, vėl atitektų į TS–LKD kandidato rankas. Už V. Benkunską balsuotų 40 procentų apklaustųjų, už T. V. Raskevičių – 24 procentai. Nebalsuotų 25 procentai, nežinančių – 11 procentų. Paskutinis modelis – jeigu į antrą turą patektų A. Zuokas ir T. V. Raskevičius. Šiuo atveju pergalę švęstų A. Zuokas. Už jį balsuotų 46 procentai apklaustųjų, už T. V. Raskevičių – 33 procentai, nebalsuotų 14 procentų, o nežinančių – 7 procentai.

                              Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lith....d?id=91894867

                              Paskutinis taisė Saliamonas; 2022.11.30, 13:50.

                              Comment


                                Na Benkunską ir Raskevičių antrame ture galim sumuoti - 29%. Vis tiek vienas kitą palaikys.

                                Comment


                                  Parašė MedinisStrazdas Rodyti pranešimą
                                  Na Benkunską ir Raskevičių antrame ture galim sumuoti - 29%. Vis tiek vienas kitą palaikys.
                                  Kažin, ar toks jau aiškus pasiskirstymas bus. Tarkim aš pirmame ture planuoju balsuoti už Raskevičių, bet jo nepatekimo į antrą turą atveju, vienareikšmiškai už Zuoką, jei antrame ture būtų Zuokas vs Benkunskas.

                                  Comment


                                    Parašė Eidvis Rodyti pranešimą
                                    Mes nežinome kokius projektus Šimašius ar bet kokio kito miesto meras lobina vyriausybėje ir kokiems projektams prašo ES paramos. Apie projektus, kuriems skiriamas ES finansavimas, mes sužinome jau po fakto, kada dėl finansavimo būna bent preliminariai susitariama ir nesužinome apie projektus, kuriems tas finansavimas skirtas nebuvo.
                                    Kaip tai nežinom, atsidarykime citify ir pažiūrėkite, kiek projektų prikurta, kurie neaišku kada bus įgyvendinti ir ar apskritai bus įgyvendinti, koncertų salė, stotis, tiltai, gatvės, parkai ir t.t. Zuoko PR projektai labai kuklūs ir jų labai mažai palyginus, ką daro Šimašius ir kiek pinigų tiem projektams išleidžia. Tik kažkodėl tarp tų krūvos projektų nieko nematyti apie tramvajų, nes Šimašius iš principo jo nenori (tiksliau nerūpi) ir nebando ten jokio finansavimo jam gauti.
                                    Flickr

                                    Comment


                                      Kaip jūsų manymu visi kandidatai yra pasiruošę tęsti teigiamus urbanizstinius pokyčius dabartins valdžios. (Gtavės humanizavimai, dviračių takai, apželdinimai)? Ir ar išvis meras realiai turi dideliu galiu tai įtakoti, nes gal sistem apati jau įsisukus, ir ją kažkaip kreiptį kitą linkmę yra labai sunku pačiam merui?

                                      Comment


                                        Parašė Resutas Rodyti pranešimą
                                        Kaip jūsų manymu visi kandidatai yra pasiruošę tęsti teigiamus urbanizstinius pokyčius dabartins valdžios. (Gtavės humanizavimai, dviračių takai, apželdinimai)? Ir ar išvis meras realiai turi dideliu galiu tai įtakoti, nes gal sistem apati jau įsisukus, ir ją kažkaip kreiptį kitą linkmę yra labai sunku pačiam merui?
                                        Beabejo, kad bus tęsiama, visuose miestuose tas vyksta daugiau ar mažiau net provincijoje. Šiaip raudoni takai dar prie Zuoko buvo pradėti tiesti, tik tada miesto biudžetas buvo 3 kartus mažesnis nei dabar ir viskam trūko pinigų.
                                        Paskutinis taisė Lettered; 2022.12.01, 09:26.
                                        Flickr

                                        Comment


                                          Parašė John Rodyti pranešimą

                                          Kažin, ar toks jau aiškus pasiskirstymas bus. Tarkim aš pirmame ture planuoju balsuoti už Raskevičių, bet jo nepatekimo į antrą turą atveju, vienareikšmiškai už Zuoką, jei antrame ture būtų Zuokas vs Benkunskas.
                                          šiaip kardinalių permainų nei su vienu nebus 100 proc.. bet žinant, kad gali būti sunkesni laikai finansinė prasme tai vien, kad į skolas vėl negrįžt už Zuoką nereiktų balsuot. O šiaip optimaliausia būtų balsuot už Savickį ir po už Skverną (čia labai maža bet, realiausia situacija, kada galėtu pajudėt koks tramvajus).

                                          Comment

                                          Working...
                                          X