Czech Intelligence Reveals China Plan to Crash Into Taiwan Vice President-Elect
Chinese agents operating out of Beijing's embassy in Prague planned to stage a car collision targeting Taiwan's Vice President Hsiao Bi-khim during her visit to the Czech capital last year, according to an explosive report.
https://www.newsweek.com/china-plann...igence-2091443
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Kinijos santvarka ir ekonomika
Collapse
X
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Įvairiausi priedėliai prie įrankių. Ne vieno gamintojo.
Komentuoti:
-
Parašė John Rodyti pranešimą
O koks čia būtent brandas? Kažkoks naujas kinietiškas ar perpirktas iš amerikonų (pvz., Skil)?
Komentuoti:
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Šiuo metu žiūriu pvz medžio apdirbimo įrankių apžvalgas. Pilna liurbiškų dizaino klaidų kai aišku, kad pabandė nukopijuoti ir realiai net nenaudojo pagal paskirtį prieš paleisdami į aliexpresą.
Apie mašinas nelabai žiūriu, bet pamenu buvo gerų kacapų filmukų kai teko per prievartą pirkt kinietiškas mašinas
Komentuoti:
-
Parašė John Rodyti pranešimąO kokios čia tos produktų apžvalgos, kur "ir vėl kiniečiams nepaėjo"? Šiaip, smalsu, nes ypač paskutiniu metu bele kokios srities produktų apžvalgose būna, jei ne "absolute best", tai bent jau pripažinimas, kad gali konkuruoti su geriausiais. Kažkokių outlayerių, žinoma, visada yra ir bus, bet kalbu apie bendrą trendą, ar tai būtų Huawei laptopai, ar Xiaomi mobiliakai, ar BYD EV, ar dar bele kokien gadgetai ar šiaip daiktai.
Apie mašinas nelabai žiūriu, bet pamenu buvo gerų kacapų filmukų kai teko per prievartą pirkt kinietiškas mašinas
Komentuoti:
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Jei sovietai būtų buvę geri ir geriau pavarę, tai jie būtų geriau pavarę ir nežlugę. Truputį sviestas sviestuotas būtų buvęs, bet kadangi nebuvo, tai gavosi nesviestuotas. Žodžiu, gavosi taip, kaip gavosi, o ne taip, kaip galėtų buvę gautis, jeigu būtų buvę kaip nors kitaip, ar ne?
O ar gerai kiniečiams dėl kažkokio konkretaus įvykio, atsakyti turbūt panašiai lengva/sunku, kaip atsakyti, ar gerai, kad buvo bet kuris kitas įvykis, nežinant, kas būtų nutikę po to. Iš kavos tirščių butri nemėgstu, tai reiktų daugiau prielaidų ir sąlygų, kurios turėtų būti pasiektos, kad galėčiau atsakyti, ar gerai ar blogai. Kaip bebūtų, mano pirminis pointas buvo, kad lyginti Kiniją su SSRS ir aiškinti, kad tai yra copy/paste yra gana kvaila, nes tai yra kardinaliai priešingi pavyzdžiai, kaip tvarkosi dvi didelės autoritarinės sistemos. Viena neefektyviai ir aplaidžiai, o kita efektyviai ir su aiškia strategija. Rezultatai atitinkami.
SSRS buvo tautų ir kultūrų katilas ir ta paklodė tempėsi į visas puses, tokia tiesiog Jugoslavija mano nuomone, geografiniu ir kultūriniu požiūriu net paturbinta, nes gyveno ugrofinai, baltai, slavai, tiurkai ir kas tik nori. Centras (Maskva) bandė jėga kovoti su tom įtakom, neatsirado kažkokios kaip sakant gudresnės valdžios, tai iki galo ir neišgimdė savos civilizacijos kuri buvo ankstyvo vystymosi stadijoje, turėjusi apjungti sovietines tautas per pop kultūrą, madas, muziką, bendrą lingua franca, etc.
Beje net panašumų Rusija vs. Serbija tiesiog kvapą gniaužiančiai daugybė.
Rusai aišku svajoja atkurti tą old glory days, bet turbūt per didelė atominio karo rizika gali padaryt savo. Ribota sėkmė įmanoma vad. pilkojoje zonoje kuri nėra tiesioginėje Vakarų įtakoje, bet tiesiog atkurt SSRS būtų komplikuota net su Baltijos šalių inkorporacija, bet čia jau kita deganti tema.Paskutinis taisė PoDV; 2025.06.06, 21:34.
Komentuoti:
-
Parašė John Rodyti pranešimą"Reputacijos dugnas" tai toks gana sąlyginis dalykas, priklausantis nuo to, kur yra atskaitos taškas. Sakyčiau, iki pat labai nesenų 2023-2024 Kinijos "reputacijos" formavimo monopoliją Vakaruose turėjo mainstreaminė žiniasklaida, kurios naratyvai kartojosi metai iš metų ir buvo daugiau mažiau flat turbūt gerus porą dešimtmečių, jei ne daugiau. Dabartinę Kinijos "reputacijos" Vakarų žiniasklaidoje liniją turbūt galima atsekti iki pat 1989. Su nedideliais ups and downs, aišku.
Realiai tik vienas dalykas mane rimčiau neramino tai tas laikotarpis su jų zero covid ir Vuhanio laboratorijos, nes covid atsiliepė mano asmeniniam gyvenimui, ribojau kontaktus (kas dar turėjo pasėkmių), etc. dabar daugiau mažiau grįžta įvaizdis kaip iki 2020 m., tik aplaužytas tų post-2021 geopolitinių įvykių, nes pasaulis iki 2019 m. atrodė ramesnis bendrai.
Visos šnekos apie Kiniją kaip supergalią kuri gal net pakeis JAV jau buvo labai ilgai iki 2020 m., tai sumoj niekas ir nepasikeitė.
Nenoriu atvejų kur vėl norėčiau skeptiškai ar įtariai žiūrėt į Kiniją, kaip pvz. vėl naujas virusas, ar karas, ar dar kažkas, vėl kažkokios sąmokslo teorijos, paveiktas gyvenimas ,etc.Paskutinis taisė PoDV; 2025.06.06, 21:25.
Komentuoti:
-
O kokios čia tos produktų apžvalgos, kur "ir vėl kiniečiams nepaėjo"? Šiaip, smalsu, nes ypač paskutiniu metu bele kokios srities produktų apžvalgose būna, jei ne "absolute best", tai bent jau pripažinimas, kad gali konkuruoti su geriausiais. Kažkokių outlayerių, žinoma, visada yra ir bus, bet kalbu apie bendrą trendą, ar tai būtų Huawei laptopai, ar Xiaomi mobiliakai, ar BYD EV, ar dar bele kokien gadgetai ar šiaip daiktai.
Komentuoti:
-
Dėl žemyninio Taivano minkštosios jėgos aš biški kitu kampu matau proveržį. Dėl produktų apžvalgų dažniau kaip tik matau gan negatyvias „ir vėl kiniečiams nepaėjo, o ir nebe taip pigu“ stiliuje. Bet teko susidurt su pusė velnio vaikiškais animaciniais filmais. Ir pastebėjau savo pačio pasąmoninį nusiteikimą. Naują holivudinę produkciją vertinu atsargiai ir dažnai pramuša visokie kultūrinių karų naratyvai. Dažnai užtenka paskaityt apie ką ir būna aišku, kad neturiu noro su šeima žiūrėt lėkšto propagandinio brudo. O kinietiški... nu ką žinau, drakonai laksto, kažkas turbūt iš jų mitologijos serijos vyksta, spėju propagandiniai dalykai turėtų būti. Beeet lėkštų paviršiuje plaukiojančių, kaip kacapų ar holivudo, nėra. O gilesnių irgi neįžiūriu kiek tempia mano žinios apie tą pasaulio galą. Lieka tik savotiškas poskonis, kinietiška produkcija saugi vakarietiškų kultūrinių karų atžvilgiu.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
"Reputacijos dugnas" tai toks gana sąlyginis dalykas, priklausantis nuo to, kur yra atskaitos taškas. Sakyčiau, iki pat labai nesenų 2023-2024 Kinijos "reputacijos" formavimo monopoliją Vakaruose turėjo mainstreaminė žiniasklaida, kurios naratyvai kartojosi metai iš metų ir buvo daugiau mažiau flat turbūt gerus porą dešimtmečių, jei ne daugiau. Dabartinę Kinijos "reputacijos" Vakarų žiniasklaidoje liniją turbūt galima atsekti iki pat 1989. Su nedideliais ups and downs, aišku.
Realus lūžis įvyko (tebevyksta) dabar t.y. nuo ~2024, kai kažkaip staiga pasipylė Vakarų influencerių, reviewerių ir panašios chebros kelionės į Kiniją, vaizdų demonstravimai savo auditorijoms, produktų reviewsai ir t.t., kurių aprėptis yra milžiniška ir labiau aktuali jaunesniems ir tech savvy žmonėms, kuriems tradiciniai ir ideologiškai angažuoti mainstreaminės žiniasklaidos naratyvai ir temos gali būti mažiau įdomūs. Visa tai sutapo o, tikėtina, buvo sąlygota smarkiai palengvinto/panaikinto vizų režimo, didelio skaičiaus naujų tech brandų, EV, žaidimų ir visų kitų indystrijų, kurios daugmaž ir "sprogo" šiuo metu. Aišku, tai turbūt buvo neišvengiama ir daug metų in the making, ir tie, klas sekė Kinijos reikalus bent 10-15 metų, turbūt nujautė, kad kažkas tokio anksčiau ar vėliau turės įvykti, bet dabar turbūt yra kaip tik tas metas, kai literaliai vyksta lūžis ir Kinijos softpower'io sprogimas.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Kinijos reputacijos dugnas daugiau mažiau buvo 2021 ir gal 2022 m. dėl covid ribojimų. Jau matėsi, kad nelabai veikia zero covid, bet vis tiek tęsė tą politiką ir nebuvo aiškios info dėl tos politikos atsisakymo (nors ir atsisakė paskui). Nelabai skaniai atrodė tas su tuo faktu, kad pats virusas kilęs buvo iš Kinijos. Sąmokslo teorijos over the roof, kad pvz. čia kažkokia jų new World order, "ruošiasi karui su Taivanu" ar dar kažkas. Net pats prisiminu skaniau žiūrėjosi visokie antikiniški video internete, o paskui elementariai nusibodo, nes beveik visiškai neįdomu laukti "Kinijos (KLR) žlugimo", o kas jeigu nežlugs bent jau iki 2100 m.? Iš vis niekas negali tiksliai pasakyt kurie ten pirmieji žlugs ar nežlugs. Visi turime problemų, kai kuriems ir Lietuvos žlugimas už kampo (irgi jau nemažai metų)... Plius Kinija yra tolimas kraštas. Mūsų kieme dar daugiau visokios info kurios jėgų atima jeigu viską sužiūrėti. Dabar jau kelinti metai pagr. bad guy yra Rusija su karo Ukrainoje, ir tai daugiau Europoje ir kultūriškai su ja susijusiose pasaulio kraštuose.Paskutinis taisė PoDV; 2025.06.06, 15:48.
Komentuoti:
-
Parašė Palergonijus Rodyti pranešimą
Činija iš SSRS išmoko, kad negalima paleisti demokratinių šalių papo. Kol USA, EU ir kitų šalių papas burnoj, tol ramiai komuniagos gali gyventi. Činų sėkmės paslaptis, kad ir demokratinėse šalyse atsiranda debilų politikų, kurie už juanius maunasi kelnias ir savų šalių manufaktūrą pastato prieš vergų manufaktūrą. Činijoje tol bus COOL kol papas burnoj, bet buktai reikalai neina į gerąją pusę pastaruoju metu, vidinė rinka taip ir neišsivystė, o ištraukus papą, tektu rėdėti dugnan paskui SSRS. Gal ir įmetė 300 liamų trampui, bet anas toks durnas, kad turbūt greit pamirš pakišą ir linksmieji kalneliai tęsis......
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Jei sovietai būtų buvę geri ir geriau pavarę, tai jie būtų geriau pavarę ir nežlugę. Truputį sviestas sviestuotas būtų buvęs, bet kadangi nebuvo, tai gavosi nesviestuotas. Žodžiu, gavosi taip, kaip gavosi, o ne taip, kaip galėtų buvę gautis, jeigu būtų buvę kaip nors kitaip, ar ne?
O ar gerai kiniečiams dėl kažkokio konkretaus įvykio, atsakyti turbūt panašiai lengva/sunku, kaip atsakyti, ar gerai, kad buvo bet kuris kitas įvykis, nežinant, kas būtų nutikę po to. Iš kavos tirščių butri nemėgstu, tai reiktų daugiau prielaidų ir sąlygų, kurios turėtų būti pasiektos, kad galėčiau atsakyti, ar gerai ar blogai. Kaip bebūtų, mano pirminis pointas buvo, kad lyginti Kiniją su SSRS ir aiškinti, kad tai yra copy/paste yra gana kvaila, nes tai yra kardinaliai priešingi pavyzdžiai, kaip tvarkosi dvi didelės autoritarinės sistemos. Viena neefektyviai ir aplaidžiai, o kita efektyviai ir su aiškia strategija. Rezultatai atitinkami.
- 4 patinka
Komentuoti:
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Geri t.y. būtų sausio 13 rimčiau tankais per žmones pasivažinėję? Arba dar anksčiau pasidarbavę rimtai, kad ir iki tokių ekscesų nebūtų buvę prieita?
Tai nėra kardinaliai priešingi pavyzdžiai. Abi savo laiku dirbo su panašiais neefektyvumais ir aplaidumais. Ir abi bandė daryt labai panašius pokyčius. Skirtumas nebent jėgos kiekio panaudojime ~ 1989. O po to jau sunku lyginti ar sovietynas 2025aisiais būtų arčiau žemyninio taivano, ar geresniosios korėjos.
Čia gera LKY kalba, kur jis dar 1980 (!) paaiškina tai, ką aš čia bandau išaiškinti
Komentuoti:
-
Parašė John Rodyti pranešimąJei sovietai būtų buvę geri ir geriau pavarę, tai jie būtų geriau pavarę ir nežlugę. Truputį sviestas sviestuotas būtų buvęs, bet kadangi nebuvo, tai gavosi nesviestuotas. Žodžiu, gavosi taip, kaip gavosi, o ne taip, kaip galėtų buvę gautis, jeigu būtų buvę kaip nors kitaip, ar ne?
Parašė John Rodyti pranešimąJO ar gerai kiniečiams dėl kažkokio konkretaus įvykio, atsakyti turbūt panašiai lengva/sunku, kaip atsakyti, ar gerai, kad buvo bet kuris kitas įvykis, nežinant, kas būtų nutikę po to. Iš kavos tirščių butri nemėgstu, tai reiktų daugiau prielaidų ir sąlygų, kurios turėtų būti pasiektos, kad galėčiau atsakyti, ar gerai ar blogai. Kaip bebūtų, mano pirminis pointas buvo, kad lyginti Kiniją su SSRS ir aiškinti, kad tai yra copy/paste yra gana kvaila, nes tai yra kardinaliai priešingi pavyzdžiai, kaip tvarkosi dvi didelės autoritarinės sistemos. Viena neefektyviai ir aplaidžiai, o kita efektyviai ir su aiškia strategija. Rezultatai atitinkami.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Parašė mantasm Rodyti pranešimą
Tiksliau sovietynas žlugo bandydamas eit tuo pačiu keliu kaip Kinija. Būtų pavarę kaip kiniečiai 1989, gal ir būtų išsilaikę. Be pritrūko smarvės. Arba sovietyno liaudis turėjo daugiau smarvės nei kiniečiai anuomet.
Jonai, kaip manai, ar gerai kiniečiams, kad pas juos 1989 nepaėjo?
O ar gerai kiniečiams dėl kažkokio konkretaus įvykio, atsakyti turbūt panašiai lengva/sunku, kaip atsakyti, ar gerai, kad buvo bet kuris kitas įvykis, nežinant, kas būtų nutikę po to. Iš kavos tirščių butri nemėgstu, tai reiktų daugiau prielaidų ir sąlygų, kurios turėtų būti pasiektos, kad galėčiau atsakyti, ar gerai ar blogai. Kaip bebūtų, mano pirminis pointas buvo, kad lyginti Kiniją su SSRS ir aiškinti, kad tai yra copy/paste yra gana kvaila, nes tai yra kardinaliai priešingi pavyzdžiai, kaip tvarkosi dvi didelės autoritarinės sistemos. Viena neefektyviai ir aplaidžiai, o kita efektyviai ir su aiškia strategija. Rezultatai atitinkami.
Komentuoti:
-
Parašė John Rodyti pranešimą
Bet tai SSRS ir žlugo dėl to, kad buvo nepanaši į Kiniją. Gi abiejų sistemų atsiradimas ir progresas vyko, grubiai imant, gana panašiais laikotarpiais, nuo partijų įsisteigimo iki kolektyvizacijos ir net "perestroikos" ir rinkos liberalizavimo. Nelabai yra prasmė aiškintis, "kas būtų", nes šiuo atveju žinom specifiškai kas buvo.
Jonai, kaip manai, ar gerai kiniečiams, kad pas juos 1989 nepaėjo?
Komentuoti:
-
Parašė Sula Rodyti pranešimą
Pradėsime nuo to, kad sovietai ir davė pagrindą dabartinės kvazi-komunistinės Kinijos klestėjimui.
Iki šiol KLR kosminiai laivai itin panašūs į "Sojuz", o kosminė stotis į "Salut" ir "Kosmos". Be to, sovietai, kaip ir kinai, atrado beveik viską pasaulyje: lazerį, radiją, lėktuvą, garvežį, kompiuterį, Mendelejevo lentelę, televiziją, raketas, puslaidininkius, internetą, genetiką ir etc.
O šiaip įdomu, ar SSRS būtų panašį į KLR jei nežlugtų, ir - atvirkščiai.
Į Rusiją šiaip ir "Inturistai" mėgo važiuoti bei liaupsinti: "Zolotoe kolco", chochloma, kokošnikai, Didysis Teatras, Ermitažas, Kremliaus turtai.
Gadino įspūdį tik išlendantys buitiniai "šūdukai", kartais tiesiogine to žodžio prasme. Pvz.: buvo išskirtinių tualetų ar apskritai tualetų problema sovietuose.
Beje ši problemėlė dalinai yra ir KLR, bent jau buvo, kai aš ten lankiausi gana senokai. Tikiuosi, kad sprendžia.
Komentuoti:
-
Parašė Palergonijus Rodyti pranešimąČinija darosi tokia pat cool kaip ir SSRS buvo cool, tiesiog COPY PASTE, WOW, kaip visur tvarkinga, WOW, kokie visi draugiški, WOW, skraido į mėnulį, WOW, kaip viskas pigu, WOW WOW WOW WOW. Bet turbūt kalėjimas iš išorės visada gražiai atrodo, bet viduje esantiems ne taip viskas gerai, nu bet kas dar pamena tuos laikus, kai viskas dar buvo COOL prie tarybų valdžios graži nuotraukėlė.
Iki šiol KLR kosminiai laivai itin panašūs į "Sojuz", o kosminė stotis į "Salut" ir "Kosmos". Be to, sovietai, kaip ir kinai, atrado beveik viską pasaulyje: lazerį, radiją, lėktuvą, garvežį, kompiuterį, Mendelejevo lentelę, televiziją, raketas, puslaidininkius, internetą, genetiką ir etc.
O šiaip įdomu, ar SSRS būtų panašį į KLR jei nežlugtų, ir - atvirkščiai.
Į Rusiją šiaip ir "Inturistai" mėgo važiuoti bei liaupsinti: "Zolotoe kolco", chochloma, kokošnikai, Didysis Teatras, Ermitažas, Kremliaus turtai.
Gadino įspūdį tik išlendantys buitiniai "šūdukai", kartais tiesiogine to žodžio prasme. Pvz.: buvo išskirtinių tualetų ar apskritai tualetų problema sovietuose.
Beje ši problemėlė dalinai yra ir KLR, bent jau buvo, kai aš ten lankiausi gana senokai. Tikiuosi, kad sprendžia.Paskutinis taisė Sula; 2025.06.05, 14:29.
- 3 patinka
Komentuoti:
-
Parašė Arunasx Rodyti pranešimąIr turi Advanced turinio selektyvumą? Pašalina tankus, tam tikrus geografinius pavadinimus ir pan.?
Komentuoti:
Komentuoti: