Parašė Eidvis
Rodyti pranešimą
Skelbimas
Collapse
No announcement yet.
Neramumai islamo pasaulyje (AF, SY, IQ, EG, LY, TN, DZ, MA, YE, BH, ...)
Collapse
X
-
Puola antra kartą, nes atsirado reali galimybė patį rėžimą sunaikinti. Tik gaila, kad nesugebėjo surengti dar sausį per pačius protestus.
-
Jau mačiau piktus liežuvius plakant "o jeigu Iraną sudaužys, tai Epšteino failus visi pamirš, ane"?Parašė Eidvis Rodyti pranešimąIr tada kyla klausimas - koks dabartinių atakų tikslas, nes žinant kas sėdi JAV prezidento poste, visai tikėtina, kad pagrindinis tikslas yra piaras ir kad be to nebus pasiekti jokie kiti tikslai, išskyrus išaugusias naftos kainas, kurios visų pirma Putinui naudingos.
Komentuoti:
-
Kadangi tai Trumpas - man kyla labai daug abejoniu dėl tokios operacijos tikslų ir sėkmės. Dabar jau aišku, kad prieš beveik metus vykdyta JAV Irano bombardavimas, kai Trumpas skelbė, kad sunaikino Irano branduolinį potencialą - buvo feilas, kitu atveju kam antrą kartą tą daryti. Problema su antra tokia ataka ta, kad Iranas per metus galėjo daug labiau pasirūpinti tų branduolinių ginklų kūrimo objektų saugumu ir vargu ar raketomis tai dabar galima sunaikinti. Ir tada kyla klausimas - koks dabartinių atakų tikslas, nes žinant kas sėdi JAV prezidento poste, visai tikėtina, kad pagrindinis tikslas yra piaras ir kad be to nebus pasiekti jokie kiti tikslai, išskyrus išaugusias naftos kainas, kurios visų pirma Putinui naudingos.
Yra tikimybė, kad JAV turi ir normalesnį planą, galbūt per ekonomiką Teheraną priversti atsisakyti branduolinės programos, 'boots on the ground' aš kažkaip nelabai tikiu, nes nors tai ir būtų pats efektyviausias būdas, bet netikiu, nes kartu tai skaudžiausias Trumpo reitingų prasme būdas. Žiūrėsim, bet daug vilčių dėl kažkokios didesnės sėkmės aš neturiu.
Komentuoti:
-
Jau praėjusį šeštadienį laukiau, nes internetuose, visokiuose Reddituose kalbėjo kad "šis šeštadienis" (21 d.) Na, padarė savaitę vėliau.Parašė Galys Rodyti pranešimąPrasidėjo? Prasidėjo
Labai daug kas nori tokio filmo, bet su branduoline valstybe yra kiek sudėtingiau...Parašė Tomas Rodyti pranešimąTikiuosi sulauksiu tokio filmo apie tomahaukus skrendančius Maskvon.
Bet sąjungininkų ratas siaurėja. Minus Sirija, Venesuela, galimai tuoj Iranas, Jemeno hučiai jau sakė kad vėl laivus atakuos - šakės ir jiems, ir kažkodėl turiu nemažą įtarimą kad bus Kuba.
---------
Dabar labiausiai kylantis klausimas - ar bus daug pabėgėlių, ir ar jie rinksis Europą (na, klausimas egoistiškas, bet visi linkę žiūrėti iš savo pusės). Kokiai Turkijai dabar turėtų būti visai neramu, turint omenyje jau turimus 3 mln pabėgėlių iš Sirijos (siena su Iranu, pagal konvencijas kaip ir privalės priimti).Paskutinis taisė Tomizmas; 2026.02.28, 12:23.
Komentuoti:
-
Tikiuosi sulauksiu tokio filmo apie tomahaukus skrendančius Maskvon.
- 11 patinka
Komentuoti:
-
Prasidėjo? Prasidėjo
An American official tells Al Jazeera that the strikes on Iran will be extensive.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Nuversi, jei bus ginkluotas bent kiek organizuotas palaikymas iš vidaus.Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
Bet be "boots on the ground" režimo nebuversi. O kad ir visus lyderius nugalabysi, naujus pasiskirs. Čia ideologinis (na teokratinis - ideologinis režimas). Galbūt susilpinins režimą , gal suras ką nors iš vietinių elitų pakelti ten sukilimo/perversmo vėliavą. Bet kažkaip ~.
Jau net per praėjusius neramumus kai kurie miestai buvo perimti sukilėlių.
Deja, diktatoriai ir jų pakalikai gerai įsisavino pamoką, kad pasipriešinimą turi malšinti negailestingai ir žiauriai, gal net skandinti kraujyje. Jeigu patys nori valdyti toliau.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Čia jau reikėtų žinoti kiek tas režimas yra tvirtas, ir kas bus prasidėjus, tarkime bombardavimui ir vadovybės bėgimui(jei toks bus) iš šalies.Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
Bet be "boots on the ground" režimo nebuversi. O kad ir visus lyderius nugalabysi, naujus pasiskirs. Čia ideologinis (na teokratinis - ideologinis režimas). Galbūt susilpinins režimą , gal suras ką nors iš vietinių elitų pakelti ten sukilimo/perversmo vėliavą. Bet kažkaip ~.
Kitas klausimas kokie Izraelio tikslai ir kiek ko ten jie turi. Planas max turbūt režimo pakeitimas ir Irano kaip tokio grėsmės panaikinimas, planas minimum, bent jau sunaikinti visus tolimo nuotolio ginklus, fabrikus, darbininkus ir pan.
Tikrai nebandysiu apsimesti, kad kažką išmanau Irano klausimais. Tiesiog įdomu kuo visa tai baigsis.
Komentuoti:
-
Bet be "boots on the ground" režimo nebuversi. O kad ir visus lyderius nugalabysi, naujus pasiskirs. Čia ideologinis (na teokratinis - ideologinis režimas). Galbūt susilpinins režimą , gal suras ką nors iš vietinių elitų pakelti ten sukilimo/perversmo vėliavą. Bet kažkaip ~.Parašė Galys Rodyti pranešimą
Tai batų ant žemės, manau, tikrai nebus, kaip čia pasakius, gal nebe tie laikai. Kitavertus, tarkime būdamas koks Irano dvasinis ar karinis vadovas, aš pagalvočiau apie kailio nešimą kažkur saugiau,kad tyčia ar netyčia koks tomahawk'as nenukristų ant galvos.
Perfrazavus vieną memą, butai Maskvoje brangzz.
Komentuoti:
-
Tai batų ant žemės, manau, tikrai nebus, kaip čia pasakius, gal nebe tie laikai. Kitavertus, tarkime būdamas koks Irano dvasinis ar karinis vadovas, aš pagalvočiau apie kailio nešimą kažkur saugiau,kad tyčia ar netyčia koks tomahawk'as nenukristų ant galvos.Parašė Dundorfas Rodyti pranešimą
Na tipo Trumpui/MAGA prieš rinimus reikia pergalės ...atrodo Iranas žemai kabantis vaisius? Bet vient tik bombardavimais nelaimėsi reikia "batų ant žemės", o Iranas yra blogiau nei Ukraina dėl gamtinių sąlygų, kone idealių gynybai, ty kalnai kalnai kalnai. Kažkas iš vietinių elitų? Mosad/CIA rūpinasi? Ar čia reguliarūs bombadavimai, kad atominio ginklo nepasigamintų. Donaldo derybinis blefas? Tik ką jis ten tikisi susiderėti su ajatolom? Čia kaip su ISIS susiderėti, kurie laukia paskutinio mūšio prieš pasaulio pabaigą.
ps: tokie reguliarūs bombardavimai irgi negerai, gali pasirodyti ten 1 karta ar du, bet po to tiek draugai rusai gal bandyti ieškoti kelių kaip padaryti "black hawk down (f35 down ar f22
)" arba dar blogiau kiniečiai.
Perfrazavus vieną memą, butai Maskvoje brangzz.
- 2 patinka
Komentuoti:
-
Įsitikinės kad niek o čia rimta. Na pagasdins ar paborbarduos, maks su Izaeliu + kažkokie sąjungininkai iš Irano pačio bet čia irgi ~.Parašė andyour Rodyti pranešimą
Jeigu Trumpas skundėsi, kad Bidenas 300 milijardų atidavė Ukrainai, tai karas su Iranu kainuotų trilijonus. Aišku, Trumpui tikriausiai ne pinigų gaila, o tiesiog norėjo pakritikuoti.
Komentuoti:
-
Jeigu Trumpas skundėsi, kad Bidenas 300 milijardų atidavė Ukrainai, tai karas su Iranu kainuotų trilijonus. Aišku, Trumpui tikriausiai ne pinigų gaila, o tiesiog norėjo pakritikuoti.Parašė Dundorfas Rodyti pranešimąNa tipo Trumpui/MAGA prieš rinimus reikia pergalės ...atrodo Iranas žemai kabantis vaisius?
Komentuoti:
-
Na tipo Trumpui/MAGA prieš rinimus reikia pergalės ...atrodo Iranas žemai kabantis vaisius? Bet vient tik bombardavimais nelaimėsi reikia "batų ant žemės", o Iranas yra blogiau nei Ukraina dėl gamtinių sąlygų, kone idealių gynybai, ty kalnai kalnai kalnai. Kažkas iš vietinių elitų? Mosad/CIA rūpinasi? Ar čia reguliarūs bombadavimai, kad atominio ginklo nepasigamintų. Donaldo derybinis blefas? Tik ką jis ten tikisi susiderėti su ajatolom? Čia kaip su ISIS susiderėti, kurie laukia paskutinio mūšio prieš pasaulio pabaigą.Parašė Galys Rodyti pranešimąKai kas sako yra 90% smūgių tikimybė, kai kas sako, gal netgi šeštadienį, kai kas sako per artimiausias pora savaičių.
ps: tokie reguliarūs bombardavimai irgi negerai, gali pasirodyti ten 1 karta ar du, bet po to tiek draugai rusai gal bandyti ieškoti kelių kaip padaryti "black hawk down (f35 down ar f22
)" arba dar blogiau kiniečiai.
Paskutinis taisė Dundorfas; 2026.02.19, 15:44.
Komentuoti:
-
Kai kas sako yra 90% smūgių tikimybė, kai kas sako, gal netgi šeštadienį, kai kas sako per artimiausias pora savaičių.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
https://www.15min.lt/naujiena/aktual...asa-57-2611592
Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį susitarė paskelbti Irano Islamo revoliucijos gvardiją (IRGC) teroristine organizacija dėl masinių protestų malšinimo, pranešė bloko vyriausioji diplomatė. Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen gyrė valstybių narių sprendimą paskelbti IRGC teroristine organizacija, nors teigė, kad jis priimtas pavėluotai. „To jau seniai reikėjo“, – platformoje „X“ parašė EK vadovė. „Teroristai – taip tikrai galima pavadinti režimą, kuris krauju malšina savo tautos protestus“, – rašė ji. Nors didžiąja dalimi simbolinis, šis ES žingsnis jau sulaukė Teherano perspėjimo, kad jis turės „destruktyvių pasekmių“.
Tuo tarpu 27 valstybių blokas taip pat pritarė vizų draudimams ir turto įšaldymui 21 valstybinei institucijai ir Irano pareigūnams – įskaitant vidaus reikalų ministrą, generalinį prokurorą ir regioninius IRGC vadus. Irano valdžia pripažįsta, kad per protestus žuvo tūkstančiai žmonių, nurodydama daugiau nei 3 tūkst. aukų, tačiau teigia, kad dauguma jų buvo saugumo pajėgų nariai arba pašaliniai asmenys, žuvę nuo „riaušininkų“ rankų. Žmogaus teisių grupės teigia, kad aukų skaičius yra daug didesnis, galbūt siekiantis dešimtis tūkstančių, ir pažymi, kad protestuotojus nužudė saugumo pajėgos, įskaitant Revoliucinę gvardiją, tiesiogiai į juos šaudydamos.
- 1 patinka
Komentuoti:
-
Bet išskyrus gal Tuniso atvejį, tik su užsienio šalių parama (Egipto atveju grasinimais nutraukti finansinę paramą, o kitais atvejais su tiesioginiu kariniu įsikišimu)Parašė acetonas Rodyti pranešimąTaigi nuvertė Tuniso, Libijos, Egipto ir Sirijos diktatorius.
Komentuoti:
-
Taigi nuvertė Tuniso, Libijos, Egipto ir Sirijos diktatorius.Parašė suoliuojantis Rodyti pranešimą
Deja panašu, kad taip. Ir vėl pagalvoju apie tokį akivaizdų faktą, kad paskutinius 20-25 metus niekur pasaulyje visuomenei nepavyksta nuversti diktatorių (ko gero Miloševičius buvo paskutinis kurį pasisekė taip nuversti ir aišku specifinis atvejis - Ukrainos maidanai). Nepavyksta todėl, kad režimai nebijo naudoti jėgos. Dabar klausimas kodėl nebijo ? Viena iš svarbiausių priežasčių - tokių režimų patronai (sakykim tiesiai - šiuo metu visų pirma tai Kinija) neturi tuo aspektu jokių kompleksų ir skrupulų.
Komentuoti:
-
Deja panašu, kad taip. Ir vėl pagalvoju apie tokį akivaizdų faktą, kad paskutinius 20-25 metus niekur pasaulyje visuomenei nepavyksta nuversti diktatorių (ko gero Miloševičius buvo paskutinis kurį pasisekė taip nuversti ir aišku specifinis atvejis - Ukrainos maidanai). Nepavyksta todėl, kad režimai nebijo naudoti jėgos. Dabar klausimas kodėl nebijo ? Viena iš svarbiausių priežasčių - tokių režimų patronai (sakykim tiesiai - šiuo metu visų pirma tai Kinija) neturi tuo aspektu jokių kompleksų ir skrupulų.Parašė Sula Rodyti pranešimąIš visko sprendžiant, ir šį kartą sukilimas numalšinamas žiauriu būdu. Niekas pagalbos nesuteiks.
To pačio Irano istorija. Senojo režimo (jis taip - tuo metu buvo nepopliarus visuomenėje) žlugimui lemiama diena buvo 1978 metų rugsėjo 16 diena. Tą dieną per didelį protesto mitingą saugumo pajėgos pradėjo šaudyti ir užmušė ar tai 104, ar tai 116 , ar kažkiek panašiai žmonių. Blogai labai. Kita vertus tas aukų skaičius yra komiškai mažas palyginus su aukomis ir dabar, ir 2022, ir 2019 ir dar kitais metais. Bet įdomiau kas įvyko po to. Informacija apie aukas pasiekė užsienio šalis, visų pirma Vakarų šalių mediją. Per kelias savaites pasipylė straipsniai apie žiaurų režimą tiek JAV, tiek Vakarų (tuo metu) Europos spaudoje. SSSR ir satelitų medijose kas be ko irgi, tik gal svarbiau, kad jie patys ir Vakarų medijose padėjo platinti jiems reikalingą naratyvą. Kol galiausiai jausdami visuomenės spaudimą (blemba kokį mes čia žiaurų režimą remiam) buvo priversti reaguoti ir Vakarų šalių, visų pirma JAV, politikai: stop, apsiraminkit ten, kad mums žiaurumų nebūtų, mūsų visuomenei tai nepatinka. Kur dėsis - Irano režimas buvo priverstas aptramdyti savo saugumo pajėgų aktyvumą. Protestuotojai vis labiau įsidrasino, saugumo pajėgoms ir armijai vis labiau sviro rankos ir 1979 metų sausį buvo režimui galas.
Dabar palyginkim su dabartinio režimo pagrindinio patrono - Kinijos - elgesiu. Kinijos URM bent du kartus išplatinio pranešimus , kuriais visiškai palaikoma vyriausybė ir jos galvažudžiai (viename pareiškime "reiškiame pilną palaikymą Irano vyriausybei ir jos pastangoms atkurti viešąją tvarką ir visuomenės saugumą, naudojant reikalingas valstybei suteiktas priemones"). Dabar klausimas - ar tovariščius Xi jaus nors kokį Kinijos visuomenės spaudimą ? (juokiuosi rankomis už pilvo susiėmęs).
- 6 patinka
Komentuoti:
Komentuoti: