Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Marihuanos legalizavimas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Parašė John Rodyti pranešimą
    Manau, sutiksim, kad Lietuva būtų žymiai malonesnė ir geresnė šalis, jei vietoj gėrimo žmonės rinktųsi MDMA.
    Pritariu be abejonės

    Comment


      Parašė Eisinas Rodyti pranešimą
      Manau, sutiksim, kad Lietuva būtų žymiai malonesnė ir geresnė šalis, jei vietoj gėrimo žmonės rinktųsi blaivybę.
      Be abejo. Bet taip nebus. Jau kalbėjom, kodėl: žmonės iš prigimties linkę svaigintis ir to pakeisti nepavyks. Visose kultūrose, visais laikmečiais, visose klimato juostose, visose amžiaus grupėse.

      Tu imponuoji, kad reiktų padaryti kažką, ko padaryti yra neįmanoma: nevartoti jokių svaigalų. Aišku, kad tai gal ir būtų gerai, bet tai visiškai nerealu, to niekada nebus ir net neverta apie tai kalbėti.

      Aš sakau, kad vietoj pavojingų svaigalų (alkoholis, heroinas) galima vartoti mažiau pavojingus (marihuana, MDMA, LSD ir pan.). T.y. tiesiog žiūriu į situaciją iš realistiškos perspektyvos ir teikiu argumentus bei praktinius patarimus, kaip tą situaciją būtų galima pakoreguoti į gerą.

      Paties kontrargumentai iki šiol apsiribojo atsikalbinėjimais, ad hominem ir klausimais apie tai, kodėl savo pranešimuose naudoju daug angliškų žodžių. Turbūt supranti, kad taip tiesiog menkini savo poziciją.
      Paskutinis taisė John; 2015.02.06, 23:22.

      Comment


        Parašė John Rodyti pranešimą
        Be abejo. Bet taip nebus. Jau kalbėjom, kodėl: žmonės iš prigimties linkę svaigintis ir to pakeisti nepavyks.

        Tu imponuoji, kad reiktų padaryti kažką, ko padaryti yra neįmanomą: nevartoti jokių svaigalų.

        Aš sakau, kad vietoj pavojingų svaigalų galima vartoti mažiau pavojingus. T.y. tiesiog žiūriu į situaciją iš realistiškos perspektyvos ir teikiu argumentus, o ne vien atsikalbinėju.
        Kodėl nepavyks? Aš nevartoju, mano žmona nevartoja, mano sesuo ir mama nevartoja kvaišalų, vadinsi mums pavyksta. Siekti reikia blaivybės įvairiomis priemonėmis.
        Tu jau man atleisk, bet siekti alkoholį pakeisti kitais legaliais kvaišalais, man atrodo daug nerealesnis dalykas nei siekti blaivybės ir toje srityje kažką nuveikti. Blaivybės aš ir dabar siekiu ir kai ką gero padaryti pavyksta.
        Paskutinis taisė Eisinas; 2015.02.06, 23:42.

        Comment


          Parašė Eisinas Rodyti pranešimą
          siekti alkoholį pakeisti kitais legaliais kvaišalais, man atrodo daug nerealesnis dalykas nei siekti blaivybės
          Beviltiška pozicija.

          Vėl prisimenam "aš norėčiau, kad taip būtų" vs "taip yra".

          Comment


            Aš tai vis dar laukiu ko nors moksliško į tai, kad "žmonės iš prigimties yra linkę svaigintis".

            Comment


              Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą
              Aš tai vis dar laukiu ko nors moksliško į tai, kad "žmonės iš prigimties yra linkę svaigintis".
              Yra visai neblogas track record'as. Nuo pat žmonijos atsiradimo.

              Comment


                Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą
                Aš tai vis dar laukiu ko nors moksliško į tai, kad "žmonės iš prigimties yra linkę svaigintis".
                Tiesiog, bent vieną civilizaciją, kurioje nebuvo svaiginimosi jokia forma?

                Comment


                  Parašė John Rodyti pranešimą
                  Beviltiška pozicija.

                  Vėl prisimenam "aš norėčiau, kad taip būtų" vs "taip yra".
                  Ne beviltiška. Aš veikiu ir yra puikių rezultatų. Ką tu nuveikei savo idėjoms įgyvendinti? Kaip sekasi Lietuvoje alkoholiniu gėrimų vartojimą keisti į kitų neva geresnių legalių svaigalų (kurie dabar nelegalūs) vartojimą?
                  Paskutinis taisė Eisinas; 2015.02.07, 09:48.

                  Comment


                    Parašė MikasRidikas Rodyti pranešimą
                    Tiesiog, bent vieną civilizaciją, kurioje nebuvo svaiginimosi jokia forma?
                    Žinau ne civilizaciją, o konkretų atvejį - tarpukarinę Lietuvą. Vadovaujantis tamstos logika, tai žmonija taip pat linkusi žudyti, prievartauti, vogti ir panašiai. Jeigu nuo prigimties nepabėgsi, tai kam visą tai draust?

                    Comment


                      Parašė Eisinas Rodyti pranešimą
                      Ne beviltiška. Aš veikiu ir yra puikių rezultatų. Ką tu nuveikei savo idėjoms įgyvendinti? Kaip sekasi Lietuvoje alkoholiniu gėrimų vartojimą keisti į kitų neva geresnių legalių svaigalų (kurie dabar nelegalūs) vartojimą?
                      Statistikos nevedu, bet, be jokios abejonės, stengiuosi patarti žmonėms pagal mano minėtą principą.

                      Visgi aš siūlau žiūrėti šiek tiek plačiau. Svarbiausia ne žmonių "konvertavimas" per se, bet informacijos sklaida ir prieinamumas apie psichoaktyvias medžiagas. Žinodami žmonės galės lengviau priimti gerus sprendimus. Net ir šitoje temoje jau padarytas visai nemažas darbas ir pateikta daug labai vertingos informacijos. Galbūt netgi daugiau, nei bet kur kitur lietuviškame internete.

                      Comment


                        Parašė John Rodyti pranešimą
                        Lentelė su išvadomis:
                        Atvaizdas
                        Turiu tik vieną problemą su šita lentele. Iš metodologijos aišku, kad skaičiuojama 'absoliuti' žala, o ne salyginė. Tai matosi, tarkim, iš to, kad prie alkoholio (vienintelio saraše) žalos priskaičiuojamas ir 'environmental damage' - tačiau tas juk 100% priklauso nuo gamybos apimčių. Jei opiumas/heroinas, kokainas ar marihuana būtų legalūs, 'environmental' damage nuo jų būtų ne mažesnis, o gal net didesnis, nes alkoholis yra labiau versatilus žaliavų prasme ir ne toks resource-intensive ... Tas pats liečia matyt ir socialinę bei medicininę alkoholio žalą, kuri šitoje lentelėje būtų žymiai mažesnė, jei jo vartojimo apimtys būtų mažesnės.

                        Taip pat labai keista, kodėl ecstasy ir metamphetaminai išskirti į atskiras rūšis. Ecstasy (MDMA) priklauso metamphetaminų klasei. Vėlgi, 'žala' čia ta pati - tik vartojimo apimtys skiriasi, aišku, nagrinėjant atskirai siauresnę metamphetaminų kategoriją ... Taigi šio tyrimo metodologija keistoka.

                        Apsprendžiant politiką, mums reikia pirmoje eilėje nustatyti salyginę reiškinio žalą, o ne absoliučią - tik tada politika bus protinga. Mes juk nebaudžiam vagysčių griežčiau, negu nužudymų, vien dėl to, kad vagysčių yra nepalyginamai daugiau ir dėl to jų atnešama absoliuti žala visuomenei yra didesnė ...
                        Paskutinis taisė nomad; 2015.02.07, 12:19.
                        There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                        Comment


                          Parašė John Rodyti pranešimą
                          Statistikos nevedu, bet, be jokios abejonės, stengiuosi patarti žmonėms pagal mano minėtą principą.

                          Visgi aš siūlau žiūrėti šiek tiek plačiau. Svarbiausia ne žmonių "konvertavimas" per se, bet informacijos sklaida ir prieinamumas apie psichoaktyvias medžiagas. Žinodami žmonės galės lengviau priimti gerus sprendimus. Net ir šitoje temoje jau padarytas visai nemažas darbas ir pateikta daug labai vertingos informacijos. Galbūt netgi daugiau, nei bet kur kitur lietuviškame internete.
                          Tikrai taip. Ši tema ir man padėjo apsispręsti daugiau veikti ir kitus skatinti veikti blaivybės srityje. Blaivybė yra vienintelė alternatyva legaliems ir nelegaliems kvaišalams.
                          Paskutinis taisė Eisinas; 2015.02.07, 12:20.

                          Comment


                            Parašė Egiuxz Rodyti pranešimą
                            Žinau ne civilizaciją, o konkretų atvejį - tarpukarinę Lietuvą. Vadovaujantis tamstos logika, tai žmonija taip pat linkusi žudyti, prievartauti, vogti ir panašiai. Jeigu nuo prigimties nepabėgsi, tai kam visą tai draust?
                            Tarpukario Lietuvoje nebuvo svaiginamasi? OK Daugiau neturiu ką pasakyti.

                            Comment


                              Parašė nomad Rodyti pranešimą
                              Taip pat labai keista, kodėl ecstasy ir metamphetaminai išskirti į atskiras rūšis. Ecstasy (MDMA) priklauso metamphetaminų klasei. Vėlgi, 'žala' čia ta pati - tik vartojimo apimtys skiriasi, aišku, nagrinėjant atskirai siauresnę metamphetaminų kategoriją ... Taigi šio tyrimo metodologija keistoka
                              Pagirtina, kad netingi gilintis į šias tendencingas diagramas.

                              Comment


                                Parašė Eisinas Rodyti pranešimą
                                Ši tema ir man padėjo apsispręsti daugiau veikti ir kitus skatinti veikti blaivybės srityje. Nes blaivybė yra vienintelė alternatyva legaliems ir nelegaliems kvaišalams.
                                Yra tokių narių, kurie reiškiasi tik šioje temoje.
                                Tokia tema, visada esant viršuje - gali būti ir geriausia marihuanos reklama.
                                Kuo daugiau kalbama apie tai (nesvarbu - gerai, ar blogai) - tai yra savotiškas skatinimas domėtis ir gal pabandyti.

                                Comment


                                  /\ Romai, kokias čia erezijas skleidi? Negi nori mums parodyti kokias intencijas turi Gražulis ar krūva kunigų, pastoviai kalbėdami apie homoseksualumą ?
                                  There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                                  Comment


                                    Parašė nomad Rodyti pranešimą
                                    Turiu tik vieną problemą su šita lentele. Iš metodologijos aišku, kad skaičiuojama 'absoliuti' žala, o ne salyginė. Tai matosi, tarkim, iš to, kad prie alkoholio (vienintelio saraše) žalos priskaičiuojamas ir 'environmental damage' - tačiau tas juk 100% priklauso nuo gamybos apimčių. Jei opiumas/heroinas, kokainas ar marihuana būtų legalūs, 'environmental' damage nuo jų būtų ne mažesnis, o gal net didesnis, nes alkoholis yra labiau versatilus žaliavų prasme ir ne toks resource-intensive ... Tas pats liečia matyt ir socialinę bei medicininę alkoholio žalą, kuri šitoje lentelėje būtų žymiai mažesnė, jei jo vartojimo apimtys būtų mažesnės.

                                    Taip pat labai keista, kodėl ecstasy ir metamphetaminai išskirti į atskiras rūšis. Ecstasy (MDMA) priklauso metamphetaminų klasei. Vėlgi, 'žala' čia ta pati - tik vartojimo apimtys skiriasi, aišku, nagrinėjant atskirai siauresnę metamphetaminų kategoriją ... Taigi šio tyrimo metodologija keistoka.

                                    Apsprendžiant politiką, mums reikia pirmoje eilėje nustatyti salyginę reiškinio žalą, o ne absoliučią - tik tada politika bus protinga. Mes juk nebaudžiam vagysčių griežčiau, negu nužudymų, vien dėl to, kad vagysčių yra nepalyginamai daugiau ir dėl to jų atnešama absoliuti žala visuomenei yra didesnė ...
                                    Keista, kad niekas nepateikia statistikos, kaip pvz. yra Olandijoje, kuri jau ilgą laiką legalizavusi Marichuana.

                                    Comment


                                      /\ Įdomus faktas - Olandija yra vienintelė šalis Europoje, kurioje narkotinių medžiagų (visų) vartojimas paskutinius 30 metų krenta.

                                      Žmonės pamatę Amsterdame gatvėje apsirūkiusį hipį, dažnai daro klaidingą išvadą, kad Olandijoje to suvartojama daugiau. Ne - tiesiog žmonės neturi priežasties to slėpti ir slėptis, kaip kitur.
                                      There is nothing more dreadful than imagination without taste (J. W. Goethe).

                                      Comment


                                        Parašė Eisinas Rodyti pranešimą

                                        Tikrai taip. Ši tema ir man padėjo apsispręsti daugiau veikti ir kitus skatinti veikti blaivybės srityje. Blaivybė yra vienintelė alternatyva legaliems ir nelegaliems kvaišalams.
                                        Na taip. Tai validi pozicija su gera intencija. Tik tai labiau kova su vėjo malūnais, nei realus veikimas.

                                        Comment


                                          Parašė nomad Rodyti pranešimą
                                          /\ Romai, kokias čia erezijas skleidi? Negi nori mums parodyti kokias intencijas turi Gražulis ar krūva kunigų, pastoviai kalbėdami apie homoseksualumą ?
                                          Man atrodo, mes jau žinom, koks čia gali būti preliudas.

                                          Visgi ši tema gyvuoja stebėtinai ilgai (imho), turint omeny ultra-konservatyvų lietuvišką požiūrį į tokias diskusijas.

                                          Comment

                                          Working...
                                          X