Skelbimas

Collapse
No announcement yet.

Nacionalinis stadionas

Collapse
X
 
  • Filtrai
  • Laikas
  • Show
Clear All
new posts

    Kad viskas būtų skaidru, visu pirma reikia pamatyti kiek indeksuoti prašė BaltCap. Nes dabar atrodo, kad nepatinkanciam fondui indeksuoti niekaip neduosim, bet jei perleisit projektą mūsų favoritui - užmesim papildomų šaibų kiek tik reikės.

    Sutaupymas 50 mln. ant palūkanų, vien tik patrumpinus terminą 10 metų, skamba kaip kažkoks kosmosas. Ypač jei priimsime, kad statyba kainuoja iki 120 mln. Koks čia palūkanų procentas turėtų būti? 15 proc?

    Comment


      Parašė tukastu Rodyti pranešimą
      Aš teisiniuose niuansuose žinių nelabai turiu, tad gal kas suprantantis pakomentuos. Buvo sudaryta sutartis su įmone BaltCap , įmonė pasitraukė. Ir dabar taip gaunasi, kad savivaldybė savo nuožiūra pasirenka kitą įmonę ? Nereikia skelbti konkurso ?
      Aš suprantu, kad tai atimtų laiko ir galbūt net neatsirastų kitos įmonės kuri apsiimtų daryti, bet ar taip galima daryti ?

      Taip juokais , įmonė X laimi konkursą , paskui įmonė X pasitraukia, ir tada skambini savo draugui ir sakai, nu va, X įmonė pasitraukė, duosim tau statyti

      Ir dar pagalvojau dabar, jei nestatyti komplekso , o tik stadioną, tai tikriausiai stadionas būtų išėję pastatyti už sumą, ant kurios vien tik dabar pabrango. Už tuos 29% mums išeitų stadionas .
      Sutartis sudaryta su sukurtu UAB, kurio akcininkais buvo Icor pagrinde (su mažesniais), tada Icor pardavė sutartį Baltcap, dabar Baltcap parduoda Hanneriui. Sutartis toliau lieka sudaryta su ta pačia įmone. O kas deda SAVO pinigus statyboms ir kas užtikrina statybų eigą nėra jokio skirtumo nei tau, nei man.

      Comment


        Parašė sleader Rodyti pranešimą
        Kad viskas būtų skaidru, visu pirma reikia pamatyti kiek indeksuoti prašė BaltCap. Nes dabar atrodo, kad nepatinkanciam fondui indeksuoti niekaip neduosim, bet jei perleisit projektą mūsų favoritui - užmesim papildomų šaibų kiek tik reikės.

        Sutaupymas 50 mln. ant palūkanų, vien tik patrumpinus terminą 10 metų, skamba kaip kažkoks kosmosas. Ypač jei priimsime, kad statyba kainuoja iki 120 mln. Koks čia palūkanų procentas turėtų būti? 15 proc?
        Statybų kaina didžiausia paskutinė skelbta buvo berods ~90 mln. Eur. Visa projekto vertė apie 156 mln. Eur. per 22 metus. Do your math, kaip sakoma.

        Kiek prašė indeksuoti yra sakoma įraše, aš nurodžiau ir savo poste.

        Comment


          Parašė John Rodyti pranešimą

          Čia bus gana įdomi dalis. Nors balsavimo baigtis turbūt aiški, bet man visgi įdomu, už ką balsuos Laisvės Partija, kuri iki šiol daugiau mažiau laikėsi kaip paskutinė normali partija, pasisakanti už skaidrumą, atvirumą ir švarią politiką. Tai šitas balsavimas bus geras testas, parodysiantis, kiek šitie dalykai iš tikrųjų rųpi LP. Kadangi pats per paskutinius tiek Seimo, tiek savivaldos rinkimus balsavau būtent už LP, bus įdomu sužinoti, ar jie norės mano vbalso ir ateityje.
          Berods Benkunskas leptelėjo kažkuriame šios dienos video viešai kad koalicijos pritarimas yra, jei LP protestuotų taip nebūtų kalbama viešai.
          RADVILIŠKIO AMBASADORIUS :D

          Comment


            Parašė Creatium Rodyti pranešimą

            Sutartis sudaryta su sukurtu UAB, kurio akcininkais buvo Icor pagrinde (su mažesniais), tada Icor pardavė sutartį Baltcap, dabar Baltcap parduoda Hanneriui. Sutartis toliau lieka sudaryta su ta pačia įmone. O kas deda SAVO pinigus statyboms ir kas užtikrina statybų eigą nėra jokio skirtumo nei tau, nei man.
            Kaskaip sunku suprasti - sutartis ta pati, o statybu terminas ir kaina visai kitokie Tai kas ten per sutartis - gal vienos eilutes - "kas nors kaip nors kada nors pastato"

            Comment


              Parašė Creatium Rodyti pranešimą
              Surašau čia faktus, kurie buvo pasakyti šios dienos pranešime spaudai (siūlau visiems pasižiūrėti), kadangi dauguma čia juos kažkaip patogiai pramiegojo ir nesiėmė diskutuoti.

              Pranešimo įrašas: https://www.youtube.com/watch?v=Ro_x...asirtelevizija
              1. Miestas papildomai perka 3 tūkst. vietų stadione (iki 18 tūkst.) ir perplanuoja šalia numatytą sporto centrą vietoje 6 aikštelių įrengiant 2 aikšteles ir 1 didelę erdvę arenos funkcijai.
              2. Išmokėjimas už kompleksą vietoje 22 metų trumpinamas iki "mažiau nei 10 metų" (bus patikslint), tai leis sutaupyti apie 50 mln. Eur už palūkanas. Ta suma bus skirta indeksavimui ir papildomų darbų (vietų plėtimui) finansavimui.
              3. Tai lems, kad esminio pabrangimo projekte nebus. Tikslūs skaičiai bus iki posėdžio vasario 28 d. pateikti.
              4. Pakeitimus tikrina institucijos, laukiama jų pritarimo.
              5. Pagal sutartį indeksuojamas laikotarpis nuo pasiūlymo pateikimo 2020 m. sausio mėn. iki sutarties įsigaliojimo 2022 m. liepos mėn.
              6. Per indeksuojamą laikotarpį statybų kaštai brango 40,35%. Prašoma indeksuoti 28,71%, likusią dalį 11,64% prisiima koncesininkas.
              7. Dabar sutartyje vien statybų darbų kaina yra "kiek daugiau nei 80 mln. Eur".
              8. Hanner vertina, kad 2026 m. baigs.
              9. Galutinis susitarimas dėl projekto perėmimo po tarybos sprendimo.
              10. Sudarytos sutartys (su rangovais, spėju) liks, bet galbūt koreguosis.
              Laukiam galutinių skaičių.

              Tik priminsiu, kad beveik metus laiko 2020-2022 laikotarpyje vyko teismai dėl VPT užgaidų, kuriuos VPT pralaimėjo.
              O bozhe bozhe bozhe... Pakomentuosiu tik kelis, nes šiaip neverta gaišti laiko.

              [*]Miestas papildomai perka 3 tūkst. vietų stadione (iki 18 tūkst.) ir perplanuoja šalia numatytą sporto centrą vietoje 6 aikštelių įrengiant 2 aikšteles ir 1 didelę erdvę arenos funkcijai.
              Papildomos 3000 vietų ir privačiam klubui (?) sporto halė už 50 milijonų eurų?

              [*]Išmokėjimas už kompleksą vietoje 22 metų trumpinamas iki "mažiau nei 10 metų" (bus patikslint), tai leis sutaupyti apie 50 mln. Eur už palūkanas. Ta suma bus skirta indeksavimui ir papildomų darbų (vietų plėtimui) finansavimui.
              Geras verbalinio žongliravimo pavėpėliams pavyzdys. Ką reiškia trumpesnis mokejimo laikotarpis? Taip, bus didesnės įmokos iš VMS biudžeto. Ką reiškia didesnės įmokos iš VMS biudžeto? Taip, mažesnis finansavimas kitoms (kaip dažnas teigia – daug svarbesnėms) Vilniaus reikmėms arba papildomas skolinimasis su palūkanomis (o keistume!), kurias reikės mokėti. Trumpai tariant, stadiono (ir labai reikalingų prielipų) skolos aptarnavimo mokesčius tiesiog perkels į kitas VMS biudžeto eilutes.

              [*]Pagal sutartį indeksuojamas laikotarpis nuo pasiūlymo pateikimo 2020 m. sausio mėn. iki sutarties įsigaliojimo 2022 m. liepos mėn.
              Kokį, po velnių, laikotarpį? Statybos realiai dar nevyksta, statybos kainų indeksas dabar kone 2020 m. lygio:

              Click image for larger version

Name:	Screenshot from 2024-02-02 21-12-34.png
Views:	644
Size:	44,2 kB
ID:	2108363

              Teisingai Ciurlionis pastebėjo – vilniečius VMS idiotais laiko.

              Comment


                Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
                Kokį, po velnių, laikotarpį? Statybos realiai dar nevyksta, statybos kainų indeksas dabar kone 2020 m. lygio:

                Teisingai Ciurlionis pastebėjo – vilniečius VMS idiotais laiko.
                Prieš dedant grafikus kaip argumentą būtų gerai kad suprastumėt ką jie rodo

                Comment


                  Parašė tukastu Rodyti pranešimą
                  Aš teisiniuose niuansuose žinių nelabai turiu, tad gal kas suprantantis pakomentuos. Buvo sudaryta sutartis su įmone BaltCap , įmonė pasitraukė. Ir dabar taip gaunasi, kad savivaldybė savo nuožiūra pasirenka kitą įmonę ? Nereikia skelbti konkurso ?
                  Jei jau bandote diskutuoti, tai kažkiek pasidomėkite daugiau. Net aš, beveik visiškai nesidomintis šia tema (tik kiek čia forume paskaitau), žinau, kad sutartis sudaryta ne su BaltCap.

                  Comment


                    Parašė cozzamarra Rodyti pranešimą
                    Tai reziumuokim:meras AksValdas sprendžia Baltcap bėdas, leidžia jiems pasitraukti taip tiesiog
                    Jūs bent jau žinote, su kuo sutartis pasirašyta?
                    į vietą atsiveda naują žymų stadionų statytoją su, kiek, +50 mln. Eur priedu prie ir taip įspūdingos sumos?
                    Čia rusyno lygio reikalai, chebra.
                    Man tai atrodo blogiau. Net ne rusyno, o kokios Šiaurės Korėjos ar Centrinės Afrikos Respublikos.

                    Comment


                      Parašė digital Rodyti pranešimą
                      Jūs bent jau žinote, su kuo sutartis pasirašyta?

                      Man tai atrodo blogiau. Net ne rusyno, o kokios Šiaurės Korėjos ar Centrinės Afrikos Respublikos.
                      Jo, sutartis pasirašyta su įmonėle, kuri savininkus keičia pagal vėjo kryptį, o durniaus vietoje visad lieka vilniečiai. Suvaldytos visos rizikosTM

                      Comment


                        Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                        Statybų kaina didžiausia paskutinė skelbta buvo berods ~90 mln. Eur. Visa projekto vertė apie 156 mln. Eur. per 22 metus. Do your math, kaip sakoma.

                        Kiek prašė indeksuoti yra sakoma įraše, aš nurodžiau ir savo poste.
                        Paskutinė kaina buvo skelbta tik pačio stadiono statybos be visų kitų objektų. Jei tik tiek kainuotų viso komplekso statyba, tai būtų absurdiška kalbėti apie indeksavimus, nes pradinė rangos sutarties kaina buvo net didesnė.
                        Klausimą iškėliau, nes telefonu neįmanoma pasiskaičiuoti palūkanų ir jų normos

                        Comment


                          Parašė jan Rodyti pranešimą

                          Prieš dedant grafikus kaip argumentą būtų gerai kad suprastumėt ką jie rodo
                          Pamenu buvo diskusija apie armatūros kainas. Išvada buvo, kad kainos ne tik nustojo augt, bet ir krito netoli prieškarinio lygio. Prelegento lentelė dar neatspindi naujausių kainų.

                          Comment


                            Parašė sleader Rodyti pranešimą

                            Paskutinė kaina buvo skelbta tik pačio stadiono statybos be visų kitų objektų. Jei tik tiek kainuotų viso komplekso statyba, tai būtų absurdiška kalbėti apie indeksavimus, nes pradinė rangos sutarties kaina buvo net didesnė.
                            Klausimą iškėliau, nes telefonu neįmanoma pasiskaičiuoti palūkanų ir jų normos
                            Apie 90 mln. Eur yra (prieš indeksavimą) viso komplekso statybos kaina. Apie 156 mln. per 22 metus su operavimo ir palūkanų kaštais pilna kaina. Vien stadiono statybų kaina iš statybų kainos sudaro iki 40 mln. Eur.

                            Čia šitie skaičiai buvo šimtą kartų išdiskutuoti, jie visi buvo viešai pateikti. Stebina, kad imamasi rašyti komentarus net nežinant šitų elementarių faktų.

                            Čia va yra visos sumos pateiktos (atkreipkit dėmesį, kad čia galutinė suma yra apie 15 mln. Eur mažesnė, negu nurodyta sutartyje), tad atitinkamai išsidėlioja.

                            Comment


                              Parašė digital Rodyti pranešimą
                              Jei jau bandote diskutuoti, tai kažkiek pasidomėkite daugiau. Net aš, beveik visiškai nesidomintis šia tema (tik kiek čia forume paskaitau), žinau, kad sutartis sudaryta ne su BaltCap.
                              Dėkoju už atsakymą. Aš parašiau pradžioje, kad nenusimanau, kad niekas nepriimtų mano žinutės rimtai. Aš ne kiek bandžiau diskutuoti, kiek realiai pasiklausti jūsų
                              Tiek laiko visur minimas Baltcap, kad iš tiesų net pamiršau, kad prieš tai buvo kita įmonė. Mano klaida. Atsiprašau.




                              Comment


                                Blyn per savaite galima sukurt pasaka apie 18000 vietu stadiona? Tai gal darom is kart koki 80 000?
                                O arena kodel tik 5000? Gal 20000 reiktu, kad Kauna aplenkt?

                                Comment


                                  Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                                  Apie 90 mln. Eur yra (prieš indeksavimą) viso komplekso statybos kaina. Apie 156 mln. per 22 metus su operavimo ir palūkanų kaštais pilna kaina. Vien stadiono statybų kaina iš statybų kainos sudaro iki 40 mln. Eur.
                                  Taip, mano klaida.
                                  Tiesiog bet kokiu atveju, toje lentelėje išdėliotos kainos neturėjo jokio ryšio su realybe, nes net pradinio rangovo sutartis už viską buvo 87 mln., t.y. 7 mln. daugiau nei skelbta toje skaidrėje.
                                  Bet palikim nebeaktualius skaičius istorijai

                                  Comment


                                    Parašė Creatium Rodyti pranešimą

                                    Apie 90 mln. Eur yra (prieš indeksavimą) viso komplekso statybos kaina. Apie 156 mln. per 22 metus su operavimo ir palūkanų kaštais pilna kaina. Vien stadiono statybų kaina iš statybų kainos sudaro iki 40 mln. Eur.
                                    Kad nesuprasti klaidingai, rašau ne tam, kad "užpulti" ar ginčytis.

                                    Jei aš gerai supratau, tai stadioną turėjo valdyti BaltCap, na dabar valdys Hanner. Citata:

                                    " Šarūnas Stepukonis be užuolankų pareiškė, kad išaugusią statybų kainą padengs, bet skirtumą bandys susigrąžinti per koncesijos sutarties laikotarpį iš operatoriaus pajamų."

                                    Jūs parašėte "Apie 156 mln. per 22 metus su operavimo ir palūkanų kaštais"

                                    Ar teisingai aš suprantu, kad Hanner valdys stadioną , už tai gaus pajamas, o operavimo kaštus dengsime mes ?


                                    Comment


                                      Tai kad ta sutarties kaina buvo is ko? Is vizualizacijos, powerpointo? Kada gautas TP ir leidimas?
                                      Paskutinis taisė Panevezietis; 2024.02.02, 21:49.

                                      Comment


                                        Va dabar jau viesieji pirkimai ruko tyliai kamputyje.

                                        Comment


                                          Parašė bato_usai Rodyti pranešimą
                                          Avulis visą laiką griaudamas ir prieš griaudamas tai grindė tuo, kad stadionas bus Šeškinėje ir viskas susikels į tenai. Galima susirasti senas citatas, jeigu netikite.


                                          Jos yra numatytos dabartiniame projekte kaip kampų užpildymas, kiek prisimenu.
                                          Kad lyg nematyti kampuose vietos kur galima būtų sutalpinti 3000 vietų

                                          Click image for larger version

Name:	image_132918.jpg
Views:	610
Size:	1,25 MB
ID:	2108394

                                          Comment

                                          Working...
                                          X